Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

motorist takip cihazı vs turuncu takip cihazı

Motovento
    REKLAM ALANI
    salih dalkıl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    bu iki cihaz arasında kaldım arkadaşlar ama ya ben göremedim yada yapan olmamış bu iki cihazın farklarını vs anlatan bulamadım yardımlarınızı bekliyorum arada 2000 tl ye yakın fark var turuncu takipe 2000 tl fark vermeye değermi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ben turuncu takip kullanıyorum.
    benim için en önemli güvenlik olayı ek olarak taktırdığım alarm modulu sayesinde motoru parkettiğim yerde elleyen olursa alam çalıyor, bir daha ellemiyorlar.
    Alarm çalınca turuncu çağrı merkezinden telefona arama geliyor. bu özellik çok önemli, uygulamadaki bildirim falan gözden kaçabilir, hele benim gibi telefonda bütün bildirimler kapalıysa bir tek telefon araması sesi açıksa önemli bir şey. Turuncu'nun telefon araması bildirimden bile önce geliyor kontak kapalıyken hareket algılandığında.
    Cyan bunu beğendi.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    benimde arkadaşım turuncu kullanıyor, çok memnun, bende yaz öncesi motoru çıkartmadan turuncu taktırmayı düşünüyorum.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben turuncu takip kullanıyorum.
    benim için en önemli güvenlik olayı ek olarak taktırdığım alarm modulu sayesinde motoru parkettiğim yerde elleyen olursa alam çalıyor, bir daha ellemiyorlar.
    Alarm çalınca turuncu çağrı merkezinden telefona arama geliyor. bu özellik çok önemli, uygulamadaki bildirim falan gözden kaçabilir, hele benim gibi telefonda bütün bildirimler kapalıysa bir tek telefon araması sesi açıksa önemli bir şey. Turuncu'nun telefon araması bildirimden bile önce geliyor kontak kapalıyken hareket algılandığında.
    Aynen katılıyorum.
    espresso bunu beğendi.

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Turuncu takip montajı nasıl yapılıyor? web sayfalarında montaj noktası bilgisine ulaşamadım.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Punctum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Turuncu takip montajı nasıl yapılıyor? web sayfalarında montaj noktası bilgisine ulaşamadım.
    Ben Bahçelievlerde hps motor dye bir yerde yaptırmıştım. Turuncu yetkili montaj noktası diye belgeleri asılıydı duvarda. Gitmişken sis farı montajı da yaptırmıştım.
    Motorun orjinal tesisatna dokunmadan, hiç kablo kesmeden işlem yapıyorlar bu hoşuma gitmişti.

Turuncu firmasına destek hattına sorabilirsiniz size en yakın montaj noktasına yönlendireceklerdir.
    El Dorado bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    hangisini alırsam alayım 2 yıllık ve buzzer lı paketi alacağım ama kafamı karıştıran tek şey o arama ve bildirim ne kadar sürede geliyor mesala hareket algılanınca hemen mi yoksa 1 dk sonramı mototakip ile arasındaki kaldığım tek fark o

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı salih dalkıl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hangisini alırsam alayım 2 yıllık ve buzzer lı paketi alacağım ama kafamı karıştıran tek şey o arama ve bildirim ne kadar sürede geliyor mesala hareket algılanınca hemen mi yoksa 1 dk sonramı mototakip ile arasındaki kaldığım tek fark o
    Arkadaşların motorlarında Turuncu var 1-2 dk içinde telefona çağrı geliyor , İstanbul Şirinevler'deki HPS motor Turuncu bayiidir , sahibi Çetin'le birçok motofestde beraber kamp yaptık , motosiklet aşığı bir adamdır , temiz çalışırlar kasap gibi kabloları on ayrı yerden kesmezler , takip sistemi haricinde bir motosikletin ve sürücüsünün ihtiyacı herşey dükkanında mevcut..
    espresso bunu beğendi.

Turuncu kullanıyorum, internet kapalıyken bildirim gelmiyor ve aramada yapmıyor. Motor 3-5 gün yattıysa hareket halinde yine arama gelmiyor. Ara verdiğimde bazen o gün hiç arama gelmiyor. Devamlı kullanımda her harekette arama geliyor ama. Sanki bekleyince uyku moduna geçiyor gibi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı salih dalkıl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklette hareket algılanınca gidonu dürtünce ya da seleye kedi zıplayınca alarm anında çalıyor, devamında 5-6sn sonra telefon araması geliyor, telefon aramasına cevap verip kağadığımda uygulamanın bildirimini görüyorum ama uygulama bidirimleri benim telefonda sesi çıkmıyor, whatsapp da dahil bütün bildirimler kapalı, hiç sevmem habire telefonun bik bit ötmesini bu yüzden kafam rahat etsin diye bildirimleri kapatıyorum, haliyle turuncu'nun araması çok işime yarıyor.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    istanbulda değilim olsaydım tavsiye ettiğiniz yere mutlaka uğrardım
    espresso bunu beğendi.
    Çiftçi- Ekonomist

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Wuamell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Turuncu kullanıyorum, internet kapalıyken bildirim gelmiyor ve aramada yapmıyor. Motor 3-5 gün yattıysa hareket halinde yine arama gelmiyor. Ara verdiğimde bazen o gün hiç arama gelmiyor. Devamlı kullanımda her harekette arama geliyor ama. Sanki bekleyince uyku moduna geçiyor gibi.
    acaba uygulamada telefon araması kısmında telefon numarası mı doğru değil?
    0850'li bir numaradan arıyorlar, turuncu takip almadan önce reklam vb. için arayanlarla uğraşmayayım diye komple 0850 ile başlayan numaraları telefondan engellemiştim, turuncuyu takınca tekrar açtım onların araması da engellenmesin diye. sizde de benzer durum olabilir mi?
    Bir arkadaşınızın telefn numarasını girin uygulamadan bir de öyle test edin. normalde turuncu hareket algılandı sinyali gidince heme arama yapıyor.

Bir keresinde ofise gittiğimde kocaman binanın -4. katındaki otoparkta mobil şebeke hiç çekmiyordu, turuncu uygulamasında en son bina girişinde bitmişti konum, akşam motorun yanına gidince denemek için kontağı açmadan hareket ettirdim, alarm çaldı ama telefona arama gelmedi, turuncu türkcell kullanıyormuş, mobil şebeke çekmeyen yerde miydiniz acaba?

Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Motosiklette hareket algılanınca gidonu dürtünce ya da seleye kedi zıplayınca alarm anında çalıyor, devamında 5-6sn sonra telefon araması geliyor, telefon aramasına cevap verip kağadığımda uygulamanın bildirimini görüyorum ama uygulama bidirimleri benim telefonda sesi çıkmıyor, whatsapp da dahil bütün bildirimler kapalı, hiç sevmem habire telefonun bik bit ötmesini bu yüzden kafam rahat etsin diye bildirimleri kapatıyorum, haliyle turuncu'nun araması çok işime yarıyor.
    anladım benimdemerak ettiğim buydu etki tepki mevzusu çünkü motoru açık motosiklet park yerine bırakıp şirket aracı ile iş gidiyorum motor gün boyu orda durması gerekiyor buda beni husursuz ediyor o yüzdenetki tepki benim için en önemli olan kısmıydı
    espresso bunu beğendi.
    Çiftçi- Ekonomist

Aslında Turkcell olduğu için tercih ettim.
    Uzun bir bekleme süreci olduğu zaman arama yapmıyor. Günlük kullanımda sorun yok.
    Birde internet yoksa bildirim gelmediği için arama yapmıyor gibi, birbirine bağlı sistem olabilir.

Ben Bahçelievlerde hps motor dye bir yerde yaptırmıştım. Turuncu yetkili montaj noktası diye belgeleri asılıydı duvarda. Gitmişken sis farı montajı da yaptırmıştım.
    Motorun orjinal tesisatna dokunmadan, hiç kablo kesmeden işlem yapıyorlar bu hoşuma gitmişti.

Turuncu firmasına destek hattına sorabilirsiniz size en yakın montaj noktasına yönlendireceklerdir.
    Ben de her iki ürünü de taktırmak istiyorum ancak garantiden çıkacağı için çok çekimserim.

Bir de alarm siz müdahale edene kadar çalmaya devam ediyor mu yoksa belirli bir süre çalıp kendi kendine susuyor mu?
    Bizim burası kediden geçilmiyor. Sürekli kediler biniyor ve her seferinde zar zar alarm çalması komşuları rahatsız etmesinden çekiniyorum.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı El Dorado adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de her iki ürünü de taktırmak istiyorum ancak garantiden çıkacağı için çok çekimserim.

Bir de alarm siz müdahale edene kadar çalmaya devam ediyor mu yoksa belirli bir süre çalıp kendi kendine susuyor mu?
    Bizim burası kediden geçilmiyor. Sürekli kediler biniyor ve her seferinde zar zar alarm çalması komşuları rahatsız etmesinden çekiniyorum.
    Motorun orijinal tesisatında kablo kesme, değişiklik vb. yapmadıkları için garantiden çıkmaması lazım.
    Cyan da benim yaptırdığım yerde yaptırmıştı Turuncu Takip montajını, o motoru sıfır aldığında götürmüştü oraya.

Sesli alarmı şöyle, süresini telefondaki uygulamadan belirliyorsunuz, ilk defa kurulduğunda 6sn olarak geliyor, ben gereksiz bağırmasın diye 3sn olarak ayarladım. eğer hareket devam ederse 3sn bitince tekrar 3sn çalar zaten. seleye kedi zıplayınca alarm ötüyordu, yine telefondaki uygulamadan hassasiyet ayarı var onu ayarladım, seleye kedi zıplayınca ötmüyor ama biri elleyip gidonu sağa sola çevirmeye kalkarsa ötüyor.

Motor için akordiyon çadır şeklindeki motosiklet garajlarından almıştım, alarm hassas haldeyken motora teması olmayan çadırın üzerine kedi çıkınca bile alarm bazen ötüyordu, hassasiyeti düşürünce güzel oldu.
    El Dorado bunu beğendi.

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    2019 dan beri teknotakip kullanıyordum, uygulamayı değiştirip içine edene kadar.
    Turuncuyu çok övüyorlardı bende sitelerinden talep oluşturdum, yarım saat geçmeden iletişime geçtiler. Kendilerini tanıttılar, servislerini, yazılımlarını anlattılar. Hatta nerden daha uygun fiyatlı alabileceğimi whatsapp tan link attılar. Satıcılar kendi komisyonlarından kısarak daha uyguna satabiliyorlarmış.

3 aylık daha teknotakip varken 24 aylık turuncuyu aldım. Montajını kendim yaptım, eli bu işlere yatkın olan biri için çok kolay. Montaj için gerekli sigorta soketi ve makaron göndermişler yanında. Buzer ve uzaktan stop kullanmayacaksanız 3x0,75 1metre kablo yeterli geliyor.

Hareket hassasiyetini ayarlayabilmek çok iyi. Telefon araması bildirimden daha hızlı geliyor. Uzun süre hareket algılanmazsa güç korumaya geçiyor ve büyük bir hareket olmazsa bildirim gelmiyor. Otoparkta 2-3 gün yattığında kedi falan çıkarsa bildirim almıyorum.

Uygulama arayüzü gayet basit, anlaşılabilir yapılmış. Alarmları açıp kapatmak kolay. Sadece alarm hassasiyetini kontak açıkken yapabiliyorsunuz.

Geceleri kapalı otoparkta gündüzleri işyerinde camdan bakınca görebildiğim için sesli alarm takmadım. İçinden çıkan şemada tüm bağlantı tiplerini anlatmışlar.

Ben başarılı buldum.
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

Motosikleti
    KTM 390 ADV//CRF RALLY // CBR 500R // Pulsar 200NS
    motorist kullanıyorum, aynı alarm sensörü bu markada da var. turuncu kullanan arkadaşlarla da tanıştık. fark yok. Aynısının laciverti. turuncuda arıyor bildirim için. motoristte de 25 sn cayır cayır telefon çalıyor bildirim olarak. Ben memnunum 81 ilde servis de var, yine de sen bilirsin

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    Alıntı El Dorado adlı üyeden alıntı Mesajı göster

motorunun markasını bilmiyorum ama, benim kullandığım motor KTM için; Turuncu takip garanti dışı bırakmıyor motoru.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    motrist sipariş ettim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)