Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ducati, Triumph ve BMW neden ülkemizde 2 kat daha pahalı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ice300 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660R
    Bu yaz tatil icin Almanya ya gittiğimde birsürü dergi ve katalog aldım. Türkiye ye dönünce motor-on dergisinin 0 fiyat listesiyle, alman 2-rader dergisinin fiyat listesini karşılaştırdım. Karşıma tuhaf sonuçlar çıktı. Kawasaki, aprilia, gilera, ktm fiyatları 1000 ile 5000 euro daha pahalı fakat ducati, triumph ve bmw fiyatlarında 5000 ile 20.000 euro daha pahalı.. Tamam BMW alman ama yinede bu fark şaşırtıcı değilmi? Almanyada italyan aprilia Türkiyedeki ile aynı para, fakat diğer italyan Ducati nin en ucuz Monster 620 modeli türkiyede 4000 euro daha pahalı.. Bu konu kafamı karıştırdı. Bu konuda bilgilerinizi sunarsanız sevinirim.
    (Bu arada honda ve yamaha fiyatlarıda neredeyse aynı hatta bazı modelleri ülkemizde daha ucuz)
    sürebiliyorum, öyleyse varım :)
    [URL="www.bikepics.com/members/ice300"]www.bikepics.com/members/ice300[/URL]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Sebebi Ducati, Triumph ve Aprilia'nın Almanya'da çok satılması olabilir. Ölçek ekonomisi yüzünden Türkiye'de Ducati satmak pek karlı değil. Bir firmanın işletme masrafları 1000 motor da satsa 100.000 motor da satsa çok aşırı oynamaz, ama motor başına masraf çok değişir.

Motosikleti
    XT660R
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sebebi Ducati, Triumph ve Aprilia'nın Almanya'da çok satılması olabilir. Ölçek ekonomisi yüzünden Türkiye'de Ducati satmak pek karlı değil. Bir firmanın işletme masrafları 1000 motor da satsa 100.000 motor da satsa çok aşırı oynamaz, ama motor başına masraf çok değişir.
    elimdeki katalogta, almanyada en çok satan motosikletin honda ve bmw olduğunu gösteren tablo var. tabloda ducati almanyadada honda ve yamaha kadar satmıyor.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Ama Türkiye'de Ducati Almanya'dakinin ellide birini ancak satıyor Honda 20.000 küsür satıyordu yanlış hatırlamıyorsam, Ducati'nin 200 sattığından şüpheliyim.

Tabii ölçek ekonomisi teorim BMW'nin neden bu kadar pahalı olduğunu açıklamaya yetmiyor

Motosikleti
    XT660R
    Ducati alman pazarında %2,3 triumph %2,5 yer tutuyor, yani yine türkiyeden fazla olsada satışları onlarında pazar içinde japonların ve bmw nin çok altındalar.

İşte bu ben bu satmama olayında distribütör ü suçluyorum. ve merak ediyorum bu fark niye bu kadar fazla? MV-agusto italyan sınırlı sayıda motosiklet üreten belli başlı modelleri olan bi motosiklet firması, motor-on bu ay dergide reklamını yaptı ve motosikletin avrupa pazarıyla fiyatı yine bu kadar oynamıyor.

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Arkadaşlar ülkemizde BMW'de çok satılıyor. Bakmayın siz çok pahalı diye almayan yok sanıyorsanız yanılıyorsunuz. 2. el BMW'lere bir bakın yüzlerce var. Kullanılanları hesaba katmıyorum bile.

Ducati ve Triump'a gelecek olursak en büyük sorun fiyattan çok firmaların servis ve yedek parça desteği. Malesef bu iki firmada da bu sorunlu. Triumph Tiger'ı almak isteyipte sırf servisten, yedek parçadan dolayı almayan insanlar biliyorum. Bu sorunlar çözülürse gelir seviyesi yüksek motorcular elbette bu modelleride seçenek listelerine eklerler. Ama şu şartlarda aklı başında bir kullanıcı bu markalardan motor almaz.

Görüşmek üzere.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

gupilya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Truva 250 TR
    Ülkemizde ne ucuz ki; bir düşünün yurt dışını bilen iyi kötü herkes bunu kolaylıkla fark edebilir. Motosiklet pahalı da araba ucuz mu? ülkemizde otomobillerde pahalı. bunda devletin aldığı aşırı verginin payı büyük. ancak otomobillerin fabrika çıkış fiyatları birçok Avrupa ülkesindeki benzerlerinden pahalı. Devlet vergiyle kazıklıyor, sektörde fiyatlarla. Örneğin Honda motorlar % 50 daha pahalı ülkemizde. akaryakıt fiyatlarını hiç söylemiyorum.
    Avrupa'dan bir tek sigara ülkemizde ucuz.

Mad Bike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Wildstar 1600
    saydığın markalar zaten ucuza motor satmıyor onun dışında zaten vergi azmanı bir ülkede yaşıoruz dostum bu fiyat farkına o yüzden
    MOTOR GÜÇLÜ ADAM İŞİDİR

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    rocket III ingilterede 12000 öro, türkiyede 27000öro

belki ingiliz sitesinde vergileri hesaba katılmamıştır ama türkiyedeki ötv ve kdv nin %100den fazla olmadığını duymuştum
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

sadece onlar değil ki türkiyede herşey iki kat pahalı sadece onlar daha da pahalı.
    ducati bir 1000lik sse 50000euro derken diğer markalar 30000ytl bence estetik olarak japonlar on adım önde.ducatinin motorunun da onlardan iyi olduğunu sanmıyorum.hal böyle olunca adam neden ducati alsın
    :bestmt:

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler