Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Frene nerde nasıl basacağınıza dikkat edin fren diskinin hali ortada

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motor hiç mi servise bakıma girmemiş, yağ değişimi falan işleri için gittiğinde hiç ölçmemişler mi? Servisler kontrol eder, sonuçta parça satacaklar para kazanacaklar.
    Bunu sana daha önce de sormuştum sanırım.
    Norveç'in içinden misin köyünden mi? =)
    espresso bunu beğendi.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Bu motor hiç mi servise bakıma girmemiş, yağ değişimi falan işleri için gittiğinde hiç ölçmemişler mi? Servisler kontrol eder, sonuçta parça satacaklar para kazanacaklar.
    Sevise gidiyor sonuçta ama idare eder mi demiş eder demişler

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:42 ----------

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servisleri gözünde çok büyütme. 20-30dk'da iş yapıp hızlı verimli ve iyi para kazanma derdindeler, disk söküp takacak adamdan o sürede daha fazla para kazanabilecekleri faaliyetler varsa orada kullanmak isterler.
    Aynı fikirdeyim bende sizinle .
    espresso bunu beğendi.

kryeck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125
    yahu insan motora binerken bir bakar. arkadaşın verilmiş sadakası varmış, kilitlese gg..

Motosikleti
    Alıntı kryeck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu insan motora binerken bir bakar. arkadaşın verilmiş sadakası varmış, kilitlese gg..
    Kesinlikle öyle duruyor.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu sana daha önce de sormuştum sanırım.
    Norveç'in içinden misin köyünden mi? =)
    Ben buralarda olanı değil olması gerekeni söylemiştim ama yetkili servisler bile böyleyse sanayidekilere de hiç kızmayalım o zaman.

Motosikleti
    Ben buralarda olanı değil olması gerekeni söylemiştim ama yetkili servisler bile böyleyse sanayidekilere de hiç kızmayalım o zaman.
    Sanayideki işi bilen usta candır
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    ABi ben işini kötü yapana kızmayı bıraktım. Yetkisi olan biriyse onu oraya oturtanı, değilse de oraya giden müşteriye kızıyorum. Zaten birine kızmadan gün geçirmek mümkün değil, değiştirek lazım arada. Başka türlü çekilmez bu memleket =)
    espresso ve Cyan bunu beğendiler.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanayideki işi bilen usta candır
    Zaten işi bilen kendini yetiştirmiş , mesleğine müşterisine saygılı hepi topu 3-5 usta varsa onlarda sanayidedir , yetkili servislerde çalışanlar genellikle henüz tecrübe edinmemiş gençler , bu gençlerin tecrübeli ustaların yanında pişmesi lazım ama yazdığım gibi o ustalar sanayide..
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten işi bilen kendini yetiştirmiş , mesleğine müşterisine saygılı hepi topu 3-5 usta varsa onlarda sanayidedir , yetkili servislerde çalışanlar genellikle henüz tecrübe edinmemiş gençler , bu gençlerin tecrübeli ustaların yanında pişmesi lazım ama yazdığım gibi o ustalar sanayide..
    Ben topu topu 3 tane yamaha yetkili servisine gittim, bir tanesi çok büyüklerden, yüzlerce motor satan bir servisti, bakım için gittiğimde stajyer tarzında bir çocuk yağını ve filtreleri değiştirdi tamam abi bitti dedi, yaa fren balatalarına bir bak beki bitmiştir ben anlamam, servisten çıkınca motorun her şeyi tam düzgün diye emin olmak isterim dedim bari lastik havaları tam olsun dedim zar zor iş yaptırdım, bir daha da gitmedim oraya.

Tekirdağ'daki yamaha servisine kardeşim yunanistan dönüşü uğramış memnun kalmış, Büyükçekmece'den gitmesi daha kolay diye bir bakımda oraya gittim, gayet iyiydi usta, memnun kaldım.

Kızıltoprak'taki yamaha servisi çok iyi. Motor satışı yapan büyük bir kurum değil, bir usta var yanında bazen bir çırak oluyor, her şeyle sahibi ilgileniyor yani, sahibi de yamaha konusunda son gelişmeleri takip eden, ingilizce yazılmış servis kitapçıklarını okuyan, yapınca düzgün iş yapmaya gayret eden biri, tek kötü yanı çok talep alıyor, önceden randevu almak lazım. En son kaza yaptıktan sonra motoru oraya çektirmiştim, sağolsun orjinal parçalarla yeni gibi yaptı motorumu. Böyle düzgün iş yaplınca en azından yetkili servis yaptığı işin garantisi var deyip fazladan para vermeye razı oluyorum. Sanayide iyi usta olsa parası neyse vereyim gerekirse fazla alsın ama düzgün iş yapsın diye bekliyorum, yetkili servis olmayan yerlere gidince genellikle ne arıza söylerseniz ona bakıp onu düzeltiyorlar, çok iyi usta bile olsa sizin söylemediğiniz arıaları onlar kontrol edip bulmakla uğraşmıyorlar çünkü onlar da çok yoğunlar. Bu biraz da biz müşteriler yüzünden, parça fiyatlarını çok söylensek de bir şekilde kabulleniyoruz ama işçilik fiyatalrına gelince fazla geliyor, oysa emeğin fiyatı yüksek olmalı ama tabi o fiyata da mükemmel işçilik beklemeliyiz, bunları denk getirmek zor.
    Cyan ve kryeck bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)