Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Şansmı ? Tecrübemi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    kryeck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125
    Geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı stubborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pek aktif değilim

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:52 ----------

Pek aktif değilim
    Tam da bizim köfte turlarının başlangıç yerinde yaşıyormuşsunuz. Bir dahakine siz de gelin, merak etmeyin, oradan yola çıktıktan sonra o kocaman motorlarla ayı gibi hızlı gitmiyorlar, ben xmax ile bile geride kalmıyorum. Toplu sürerken gaza gelmiyoruz zaten, olabildiğince güvenli sürmeye dikkat ediyoruz.

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    İlk mesajınızı beğendim ama beğenmedim aslında

Güvenli sürüş konusuna kafayı takmış biri olarak bu hızlara nasıl çıktığınızı anlayamıyorum
    Kendine, dikkatine, eğitimine vs. güvensen bile asfalt, lastik, o hızlardayken motorun herhangi bir yerinde yaşanabilecek bir arıza, yola atlayabilecek bir hayvan, dikkatini anlık olarak dağıtabilecek bir etken (vizöre gelen sinek mesela) gibi birçok olası risk varken 170'ler, 200'ler falan bana intihar gibi geliyor.

Bir de o hızlarda gitmek insanı çok yormuyor mu? Ben 120-130'la 1 saat gitsem bile rüzgar yüzünden dayak yemiş hale geliyorum. Benim motor rüzgar almıyor demesin kimse, göğsün rüzgar almasa, bacağına vuruyor, kafana vuruyor, koluna vuruyor.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı ilker a. adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Güvenli sürüş konusuna kafayı takmış biri olarak bu hızlara nasıl çıktığınızı anlayamıyorum
    Kendine, dikkatine, eğitimine vs. güvensen bile asfalt, lastik, o hızlardayken motorun herhangi bir yerinde yaşanabilecek bir arıza, yola atlayabilecek bir hayvan, dikkatini anlık olarak dağıtabilecek bir etken (vizöre gelen sinek mesela) gibi birçok olası risk varken 170'ler, 200'ler falan bana intihar gibi geliyor.

Bir de o hızlarda gitmek insanı çok yormuyor mu? Ben 120-130'la 1 saat gitsem bile rüzgar yüzünden dayak yemiş hale geliyorum. Benim motor rüzgar almıyor demesin kimse, göğsün rüzgar almasa, bacağına vuruyor, kafana vuruyor, koluna vuruyor.
    Risk açısından bakarsak motosiklete binmek de bir nev'i intihar; uygun koşullarda 170 ile gitmek ile efendi efendi gitmek arasında sadece radde farkı var

CB500F ile saatlerce 140-150 gidebiliyordum. Şimdi V Strom var, çok daha rahat. Olayın gerçekleştiği sırada birlikte süren üç motosiklet de yol endurosu.
    espresso bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet

Hocam kimse saatlerce 200 üstü hızlarda gidemez hepi topu 15-20 dk gazlayıp soluklanırız buna süper sportlar Hayabusa gibi motorlarda dahil..Vstrom , Africa , Gs gibi motorlarda hele ekstra uzun cam falan varsa 200 de bile kafaya pek rüzgar almazsın , ben 1.90 boyumla bile pekde rahatsız olmuyorum ama genelde hızım yola göre 120-160 arası biryerlerdedir..hız yükseldikçe riskde artıyor evet ama arada 15 dk yaramazlık yapmakta keyifli oluyor yahu niye aldık koca motorları
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660

Çok bireysel bir şey bu macera. Kimi insanlar cruiser seviyor, kimisi elini sürmüyor. Kimisi uzun yol dahil supersport ile yapmayı seviyor, kimisi onlara da elini sürmüyor. Kimi insan da gazlamayı seviyor, kimi insana çok büyük risk olarak geliyor.

Rüzgar hangi motorlar hangi hızda gidildiğine göre bayağı değişiyor. Geçenlerde naked bir motorla İzmit'e gittim, durduğumda bileklerimi kesecektim. Bugün benzer bir mesafeyi bir supersport ile gittim, o kadar yorulmadım. GS ile Capanord ile Multistrada ile 180'e alıp bir saat gidip fazla rüzgar yemeden seyredebilmek mümkün.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:57 ----------

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkada hafif bir hatun
    Kendi motoruyla gelsin amortisöre ek iş çıkarmasın
    espresso bunu beğendi.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

Motosikleti
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ....Kendi motoruyla gelsin amortisöre ek iş çıkarmasın

Benim şansıma hepsinde de 50 lik vardı :D bir defasında 40 km/s ile Bursa'dan İstanbul'a sürdüğümü bilirim :(
    espresso bunu beğendi.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Benim şansıma hepsinde de 50 lik vardı :D bir defasında 40 km/s ile Bursa'dan İstanbul'a sürdüğümü bilirim :(
    Herhalde uzun uzun hayatı sorgulamıssındır abi, neden 50 cc? Neden ben... . Normal şartlarda 1 saat veya hıza bağlı olarak 45 dakikada gidilecek yerden 4-5 saate gitmek insana koymuştur.

Motosikleti
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herhalde uzun uzun hayatı sorgulamıssındır abi, neden 50 cc? Neden ben... . Normal şartlarda 1 saat veya hıza bağlı olarak 45 dakikada gidilecek yerden 4-5 saate gitmek insana koymuştur.
    O gün şunu anladım yavaş gitmek daha masraflı oluyor , saat başı bir Starbucks ta kahve içmiştik :/
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Töbeler olsun o ne ya.. :/
    2005 miydi 2006 mıydı neydi, kız arkadaşımla bir ekiple birlikte Ömerli taraflarına gideceğiz, araba motor karışık etkinlik.
    AS 125T'ye biniyoruz :D Şile yolunda mıydı ana yoldan ayrılmış mıydık unuttum bir yokuşu çıkarken motordan resmen traak diye bir ses geldi ve motor sustu. :D
    Bekledik biraz soğusun diye =) Sonra hatunu arkadaşa iteleyecektim ağır olduk diye, dediler ki ulan ayı, kız küçücük bırak sen başkasına artçı ol o gelsin fıtı fıtı. Ben gittim arkadaşın 1000RR'ına artçı oldum öyle tamamladık yolu. Sizin 50cc yine eli yüzü düzgün makinaymış :D
    espresso bunu beğendi.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun Nikkie. Çok ciddi bir kazayı mucizevi bir şekilde atlatmışsın.

Kadınla fotolar çektik derken?
    Sen de oradaymissin
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Okan Sinan Ocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen de oradaymissin
    Yok, biz dağıldıktan sonra olmuş bu olay. Biz buluştuktan sonra hepimiz çok sakin ve güvenli sürdük. Nikki tek başına kalınca gaza gelmiş.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok, biz dağıldıktan sonra olmuş bu olay. Biz buluştuktan sonra hepimiz çok sakin ve güvenli sürdük. Nikki tek başına kalınca gaza gelmiş.
    Yok yok oradaymis hatta hostesin telefon numarasini alip gittigi yere kadar eslik etmis diyorlar.

Önemli not: Mesajin degistirip beni desteklersen orijinal Buff yollarim sana buradan

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Okan Sinan Ocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok yok oradaymis hatta hostesin telefon numarasini alip gittigi yere kadar eslik etmis diyorlar.

Önemli not: Mesajin degistirip beni desteklersen orijinal Buff yollarim sana buradan
    Bize denk gelmez hostes. Bize çarpsa çarpsa Doblo kullanan kuruyemişçi Mahmut Abi çarpar.
    Cyan ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yahu Hırbonen in aforoz bitmedi mi gelse arkada ne gördü yazsa , adamla iletişimde kuramadım bir daha..
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Yahu Hırbonen in aforoz bitmedi mi gelse arkada ne gördü yazsa , adamla iletişimde kuramadım bir daha..
    Şubat'ta bitiyor sanırım ama burayı takip ediyor.
    Cyan ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Sigorta raporu sonuç , Kytk. 46/a yön.94/a maddesine göre değerlendirilerek sonuçlandırılmıştır , kusur oranı 50 ye 50 çıktı..
    espresso ve Cyan bunu beğendiler.

John Gotti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Çok geçmiş olsun. Bundan bir kaç yıl önce aynı durum daha düşük hızlarda benim başıma gelmişti. Son dakika yol ayrımına sapan bir sürücü beni farketmediğinden dolayı sağ yolcu kapısına dayanarak dönmek zorunda kalmıştık resmen. Durduktan sonra şöförle birbirimize tepkisiz şekilde bakakalmamızı unutamıyorum.
    Yamaha Virago XV 250 - Honda Spacy 110 - RKS K-Light 202 - Yamaha Xmax 250

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Gecmis olsun.

Baktigin yere gidersin.panik halinde arabaya kitlenmisiniz belli ki.
    Acilen egitim almanizi oneririm.bu isler sakaya gelmez.
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Demli Çay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun.

Baktigin yere gidersin.panik halinde arabaya kitlenmisiniz belli ki.
    Acilen egitim almanizi oneririm.bu isler sakaya gelmez.
    çok güldüm buna.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)