Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosiklet için takip cihazı önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    sedattemiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT249-S
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    normal vatandaşın MOTOSİKLETİ VS ÇALINIRKEN TAKİP CİHAZI OLDUĞU halde bu yol kenarındaki kiralık martıları neden kimse çalmıyor onlarda nasıl bir takip sistemi var acaba
    Çünkü onların çok güçlü avukatları var, mesela bizim yok.
    İlgili mercilerde tanıdıkları var, bizim yine yok.

Garibanın yüzü gülür mü?
    espresso ve maximusti, bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı sedattemiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çünkü onların çok güçlü avukatları var, mesela bizim yok.
    İlgili mercilerde tanıdıkları var, bizim yine yok.

Garibanın yüzü gülür mü?
    alakası yok belediye çöp kamyonuyla topladı attı nerdey di o güçlü avukatları ?
    ben neden onları kimse çalmaya cesaret edemiyor yoksa sende tak takip cihazı eğer çalındığında doğru konum göstermiyorsa tut avukat aç davanı hakkını ara
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Turuncuyu şirket filo takibi olarak kullanmıştım bir süre. Güncelleme, konum keskinliği vb konularda iyi değildi. Lakin bu dediklerim 2020 sonuna kadar olan dönemde yaşanan şeyler.
    Takip ve konum keskinliğine Teknotakip çok iyiydi. Turuncu bu kadar iyi değil maalesef. Ancak Turuncu'nun alarm ve bildirim (telefon) özellikleri öne çıkıyor.
    killingroad ve espresso bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Turuncu'nun en güzel özelliği hareket algılandığında telefonla araması. Telefonda uygulama bozuk olur, interneti kesik olur, her şey olur, yalnızca uygulamaya bildirim gelmesi işe yaramayabilir ya da benim gibi gıcık bir telefon kullanıcısıysanız telefonda bütün bildirimler kapalı olabilir, ama motoru biri kurcalayınca hemen çağrı merkezinden arama geliyor, uyuyor bile olsam sesini duyup kontrol edebiliyorum. Motorda bir de sağlam zincir kilit varsa hırsız kilitleri kırana kadar yetişebilmeniz mümkün.
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Zaten bütün güvenlik sistemlerinin amacı ve iyilerini başarılı yapan detay caydırıcılıktır. Hiç bir fiziksel ya da sanal güvenlik önlemi, önlem aldığı konu her ne ise (çalınma, sızma vb.) burada 100% önlem sağlayamaz. @espresso ile @cyan'ın çok iyi bildiklerini düşündüğüm üzere "en güvenli bilgisayar fişi prizden çekili olan bilgisayardır."

Motosikletin çalınmamasını sağlamanın en iyi yolu da bunu imkansız kılmak mümkün olmadığı için "git başkasını çal benimle vakit kaybetme" düşüncesi uyandırmak. Bir dönem XJ6'yı gündüzleri iş yerinin önüne zincirlerken ben de buna oynadım sadece.
    F54 ve espresso bunu beğendiler.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Ben birşey alacağım zaman youtuberlere bakıyorum
    Mesela almak istediğim ürünü Motopixel selçuk övmüşse almaktan direkt vazgeçiyorum
    başka ürün bakmaya başlıyorum
    tommygun, lehibeny, espresso ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    ben uzun süre arvento kullandım. başarılıydı.

Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Kuba Strike 150 - Loading
    Turuncu Takip kullanıyorum 4 aydır. İlk başlarda her şey tıkır tıkır çalışıyordu. 2 ay önce gösterdiği konum, önceki güne aitti. Düzeldi motoru aç kapa yapınca. Ardından güvenli park dışında bildirim vermemeye başladı haftalardır, ama arama yapıyordu. Destek ekibi beni arayıp bir şekilde çözdüler sorunu. Şimdi de bildirimleri geç vermeye başlıyor. Yolculuk bitince bildirimleri veriyordu uygulama. Yani gördüğüm kadarıyla uygulamaları hep problemli çalışıyor. Telefonumdan her izini vermeme rağmen uygulamaları stabil çalışmıyor. Süresi bitince alternatif uygulamalara yöneleceğim.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Rheago adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Turuncu Takip kullanıyorum 4 aydır. İlk başlarda her şey tıkır tıkır çalışıyordu. 2 ay önce gösterdiği konum, önceki güne aitti. Düzeldi motoru aç kapa yapınca. Ardından güvenli park dışında bildirim vermemeye başladı haftalardır, ama arama yapıyordu. Destek ekibi beni arayıp bir şekilde çözdüler sorunu. Şimdi de bildirimleri geç vermeye başlıyor. Yolculuk bitince bildirimleri veriyordu uygulama. Yani gördüğüm kadarıyla uygulamaları hep problemli çalışıyor. Telefonumdan her izini vermeme rağmen uygulamaları stabil çalışmıyor. Süresi bitince alternatif uygulamalara yöneleceğim.
    Bende tüm bildirimler kapalı, motorda buzzer var sesli alarm çalıyor + alarm çalmaya başladığı anda en geç 5-10sn sonra telefon araması geliyor. Bu da hırsızlıktan koruma için yeterli. Konum göstermede bir sıkıntı yaşamıyorum ancak takip özelliği Teknotakip kadar iyi ve hassas da değil. Uygulamayı pil koruma modundan çıkarmayı deneyebilirsiniz. Yani telefon bu uygulama için pil tasarruf modunu kullanmasın.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Rheago adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cyan'ın dediği gibi uygulamayı telefonun ayarlarından pil tasarruf modundan çıkarmanız gerekiyor, yoksa uygulama arka planda çalışmayacağı için bildirimler de gelmez.
    Zaten bu nedenle turuncu'nun hareket algılandı alarmının telefon araması ile olması iyi bir şey, bildirim için uygulamaya güvenmek iyi değil çünkü uygulamalar arka planda durabilir, çalışmayabilir, çalışmasınlar da zaten telefonun bataryasını harcayan tonla da bildirim gönderen uygulamalr arasında belli olmaz, hiç gereği yok, uygulamayı yalnızca akü voltajı kontrolu için ya da motoru yıkama/servis vb. durumlarda alarmı geçici olarak kapatmak için kullanıyorum, geri kalan zamanlarda uygulama çalışmasa da olur, ben özellikle telefon ayarlarından arka planda çalışmasın diye ayarladım. Telefonumda telefon araması dışında sms de dahil bütün bildirimler ve sesler kapalı zaten.

Yine Cyan'ın dediği gibi konum gösterme kısmı çok hassas değil ama telefonla arama yapan başka takip cihazı yok, çıkarsa alternatif olarak düşünebilirim ama güvenlik açısından üzerinde alarm ve telefon araması ikisi birden olan başka takip cihazı görmedim, telefondan bildirim göndermek de ancak ek özellik olabilir asıl güvenlik olarak işe yaramaz, teknik olarak mümkün değil bütün kullanıcıların yüzlerce marka/model telefonlarında kesinlikle yüksek sesle bildirim gönderebilecek bir teknik olay yok, telefon uygulamasında geliştirilecek/düzeltilecek çok şey var ama bu bildirim olayı onlardan biri değil.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Bir aydır takip cihazlarını araştırıyorum, karar veremedim.
    Turuncu takip arama özelliğinden dolayı daha mantıklı ama batarya süresi 10 saatmiş, akü bağlantısı kesildiğinde güvensiz gibi.
    Motorist'in ise batarya süresi 2 haftaymış fakat arama olmadığı için bildirimler uyarıcı olmayabilir.

Kullanan arkadaşlar yorumlarsa sevinirim.
    Turuncu takip için 2-3 gün motosiklet çalıştırılmadığında hareket etse de bildirim ve arama gelmediğini okudum, böyle bir durumu var mı?
    Bir de üç hafta kadar motosikleti çalıştırmadığım dönemler oluyor, takip cihazları aküyü zayıflatır mı?

selsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Alıntı Nilhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir aydır takip cihazlarını araştırıyorum, karar veremedim.
    Turuncu takip arama özelliğinden dolayı daha mantıklı ama batarya süresi 10 saatmiş, akü bağlantısı kesildiğinde güvensiz gibi.
    Motorist'in ise batarya süresi 2 haftaymış fakat arama olmadığı için bildirimler uyarıcı olmayabilir.

Kullanan arkadaşlar yorumlarsa sevinirim.
    Turuncu takip için 2-3 gün motosiklet çalıştırılmadığında hareket etse de bildirim ve arama gelmediğini okudum, böyle bir durumu var mı?
    Bir de üç hafta kadar motosikleti çalıştırmadığım dönemler oluyor, takip cihazları aküyü zayıflatır mı?
    Yaklaşık 2 aydır turuncu kullanıyorum. 2-3 gün çalıştırılmadığında uyarı vermiyor kısmını yaşamadım o yanlış bilgi. Tek sorun kapalı otoparkta hat çekmediği için sesli alarm çalışsa da bana arama gelmiyor. Otoparkta ekstra halat kilitle bırakıyorum zaten o yüzden sorun etmedim. Uzun süreli kullanmama durumlarında zaten turuncunun kendi bataryası var, onun durumunu da uygulama üzerinden görebiliyorsun.
    espresso bunu beğendi.

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    nk250’nın bağrı açık pahalı gösterge ekranı varken “ne hayatlar varmış” dediğim takip uygulaması başlığı.

hırsıza dağ dayanmıyor. turuncu takip ve airtag olayı iyi olurdu ben de araştırınca bu ikisine karar kılmıştım. ancak iyi takip her zaman önemli. ne yaparsak yapalım yeterince güvenli olan şey göz önünde bulundurmak ve sağlam bir kilit gibi geliyor.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)