Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Tavsiye edeceğiniz youtuber var mı

Motovento
    REKLAM ALANI

Yansız davranan etik korkusuz gördüğünü söyleyebilen ve lastiğe hava basarken kuru hava basılmalıymış jantlar pas tutuyormuş doğru mu ara sıra konu açarım böyle belki sizler için o bilgi komik kolay olabilir ama benim için önemlidir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Hocam bu nasıl bir cümle ve tam olarak ne demek istediniz? Ne tarz bir Youtube kanalı istiyorsunuz? Motosiklet üzerine mi? İnceleme mi motovlog mu?
    Gaahl, GT250rAlanya, otopsici ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet doğru,motosikletinize benzin istasyonlarındaki cihazlarla hava basmayın,içlerinde su oluşabiliyor.Lastiğin içerisinde formulax tarzı sıvı varsa bozuyor.Yada jantınızın içinde çizik varsa paslanmaya yol açabilir.
    Bu sebepten küçük el kompresörü kullanın.Heryerde işinize yarar.

muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    https://www.youtube.com/@MotoJitsu
    Yabancı ama iyi. Yerli yalama yapanlardan değil.

Yabancı dilim yokki ve motosiklet incelemesi olur tamiri olur sürüş eğitimi olur her türlü motorla ilgili olur

deprogadias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V & CBF 600 & ZX6-R
    Barkından sonra bu şekilde kötüye kötü diyen kimse kalmadı. Artık herkes parayı kim veriyosa onun flütünü üflüyor. Ayrıca ".,:;" bunlar noktalama işaretleridir. Cümleleri ayırmaya, sonlandırmaya yarar. Anlaşılabilir kılar. Anlatmak istenileni betimlemeyi sağlar. Bilginize.
    Khaira, DickName, zihnigonen ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Ranke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Medley 150
    Yabancı olarak alemde bir numara FortNine. Videolarını Youtube'un otomatik çevirisi ile izleyebilirsiniz. Ekipman ve motor incelemeleri, sürüş önerileri, teknik bilgi videoları var. Motor ve ekipmanları biraz fazla objektif degerlendirdikleri için çoğu şirketin kendilerine motor veya ekipman vermediğini söylüyorlar, oradan hesap edin.

Türkiye'de sürüş eğitimi için mutlaka Zafer Akçay. Ben inanılmaz fayda gördüm, her hafta mutlaka yeni bölümünü izlerim.

Genel Türk motosiklet yayıncılığı için de Altın Elbiseli Adam elbette. Rahmetlinin üzerine çıkan bence hala olmadı. Özellikle hayati bilgiler serisi ve motor incelemeleri çok keyiflidir. Hatta bir bölümde mont işe yarayacak mı diye motordan atlayıp düşük hızda test etmişti. Özveri budur.
    mgokhan57, Khaira, mertowski ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    İlkokul sil baştan
    GT250rAlanya, Khaira ve DickName bunu beğendiler.

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    bu aralar absoff'a sardım endurocu olsada belki ilerde naked,ss,vb diğer motorlarada bakar

aklına geleni düşünmeden söylüyo gibi özellikle gs'cilere giydirmesine bayıldım

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    motorum ve yeterince çevrem yok yoksa acımadan eleştiri yapan yapmaya devam eden biri olucaktım lakin motoru satıp üste koyamadım tabanvaya kaldım :D

tommygun bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorum ve yeterince çevrem yok yoksa acımadan eleştiri yapan yapmaya devam eden biri olucaktım lakin motoru satıp üste koyamadım tabanvaya kaldım :D

https://www.youtube.com/watch?v=i-VXcIIjQn0
    Haydaa ne ara sattın motoru? Hayırlısı olsun, yakın zamanda var mı yeni bir motor planı?

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haydaa ne ara sattın motoru? Hayırlısı olsun, yakın zamanda var mı yeni bir motor planı?
    şubatta verdim abi muhtemelen bu sene ufak scooter vardı kenarda duran onu toplar idare ederim seneye 600 ve üstü cıbıl motorla devam ederim
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Ranke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    . Motor ve ekipmanları biraz fazla objektif degerlendirdikleri için çoğu şirketin kendilerine motor veya ekipman vermediğini söylüyorlar, oradan hesap edin.
    mmmh, orasından emin olamadım.

FortNine çok kaliteli bir prodüksiyon ve Ryan çok eğlenceli bir hikaye anlatıcı. Keyifle de izlerim yaptıkları her videoyu.
    Ama kendisini bir "kaynak" olarak görmeden önce dikkat edilmesi gereken noktalar var.

* Bilimselmiş gibi görünen (hatta benim kızma sebebim olarak bilimselmiş gibi görünsün diye çok uğraşılan) içerikler çekiyor. Ancak metodlarının neredeyse tamımı bilimsel veri toplama disiplinlerinden uzak. Kontrolsüz veriler, anlamsız parametreler, garip test metodları vs buradaki sicili gerçekten bilimsel tarafsız bir analiz gözüyle bakarsak pek iyi değil.

* Üniversiteden mezun olduktan sonra FortNine'ın eski adı olan Canada's Motorcycle'a ürün metin yazarı olarak çalışmaya başlıyor. Canada's Motorcycle bir gün firmasını re-brand ederek daha fazla trafik almak amacıyla adını FortNine olarak değiştiriyor ve sonrasında da bu Youtube kanalını açıyor. Ürün metin yazarı Ryan'a da "gel videolarda sen ol" diyorlar. Önce Revzilla gibi ürün videoları çekerken sonra biraz çeşitlilik katıyorlar..

FortNine bir motosiklet değerlendirme ekibinin Youtube kanalı değil. Fortnine bir motosiklet aksesuarları satan firmanın trafik kazanmak için kullandığı bir Youtube kanalı. Tarafsız ürün değerlendirmek falan gibi bir niyetleri asla yok =)

Sadece şu an ezberden devirdiği çamları sayayım desem; kask güvenlik prosedürleri testinde gerçek olmayan çıkarımlar yapıyor, motor yağı analizi videosunda hem veriyi çok güvenilmez şekilde topluyor hem de veriyi yorumlama şekli de yanlış. Baya düz mühendislik yanlışı. En son GoreTex'e çaktığı videoda da düpedüz saçmaladığı yerler var, advrider'dan bayağı bir cevap çaktılar bunun üstüne. Eldiven test ettikleri videolardan biri gömülmekten bitap düşünce videoyu kaldırdılar.

Telefonu tutucuları değerlendirme videosu da aynı duruma düştü, yine kaldırdılar. Yerine şimdi daha düzgün bir video çekmişler alkış kıyamet; yorumlarda dikkat edersen gözüne çarpıyor, işi titreşim analizi çalışmak olan birisi "ham veriyi neden yayınlamıyorsunuz" diyor.. (Videoyu izlemedim) telefon (ki ağırlığı önemlidir) yokken bu testleri yapmışlar.. Üzerinde gerçek dünyada olacak ağırlık yok, ham veri yayınlanmıyor.. Ee ne o bilimsel analiz yaptık.

FortNine iyidir, eğlencelidir.
    tommygun, Ranke, Khaira ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Şuan aktif olarak pek içerik üretmiyor fakat zamanında zevkle izlediğim çok kaliteli bir insan "TekTabanca", izlemediyseniz eski videolarından şimdiye kadar ki serüveni izleyip bir süre vakit geçirebilirsiniz.
    mertowski bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Genel olarak Killingroad'a katılıyorum.

Fortnine'ın prodüksiyon kalitesi mükemmel. Popüler olması için içeriğin eğlenceli olması şart, bunun için de bilimsel gibi gözüküp ama aslında öyle olmayan yanıltıcı videoları mevcut. Bence bu çok büyük bir sorun değil. Öyle olmamasını beklemek te gerçekçi değil.

Velhasıl Fortnine'ın varlığı bence olumlu, hatta oldukça pozitif. Çünkü Goretex aleyhine yaptıkları video'da da, kasklar hakkında yaptıkları videoda da haklı noktalar var, ve diğer ortamlarda bulunamayacak türde haklı noktalar bunlar. İki büyük uluslararası kanal olan Revzilla ve Motorcyclist'ten böyle bir içerik gelmesi mümkün değil, doğru yanlış olmasından bağımsız. Sırf bu durum bile Fortnine'ın varlığını gerekli ve değerli yapıyor bence.

Kısacası içeriğin ücretini, motosiklet ve ekipman firmalarından ziyade, sadece popülerliğin fonladığı bir kanal alternatifi olması olumlu. Birincisi firmalarla ilişkilerini korumak için gerçeği bükecektir, diğeri ise popülerlik için gerçeği bükecektir (tribünlere oynayacaktır.)

Bu gayet doğal ve normal. Parasını verip izlemiyorsak, yansız, etik, korkusuz bir içerik beklentisi gerçekçi değil.

Aklı başında tüketici fanboy haline gelmeden kaliteli yapımı tüketir, içeriği filtreleyip çıkaracağı dersi belli bir ihtimal dahilinde alıp kullanır. Killingroad'un da dediği bu.

Ek olarak, Amerika'da "consumer reports" diye çok eski bir şirket var. Abone oluyorsunuz, tarafsız inceleme okuyorsunuz. Çünkü sizin ödediğiniz parayla ürünleri alıp test ediyorlar. Buna benzer ücretsiz kaynak çok az var. Aletler için "project farm" youtube kanalı belki.
    Ranke ve GT250rAlanya bunu beğendiler.

Ranke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Medley 150
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mmmh, orasından emin olamadım.

FortNine çok kaliteli bir prodüksiyon ve Ryan çok eğlenceli bir hikaye anlatıcı. Keyifle de izlerim yaptıkları her videoyu.
    Ama kendisini bir "kaynak" olarak görmeden önce dikkat edilmesi gereken noktalar var.

* Bilimselmiş gibi görünen (hatta benim kızma sebebim olarak bilimselmiş gibi görünsün diye çok uğraşılan) içerikler çekiyor. Ancak metodlarının neredeyse tamımı bilimsel veri toplama disiplinlerinden uzak. Kontrolsüz veriler, anlamsız parametreler, garip test metodları vs buradaki sicili gerçekten bilimsel tarafsız bir analiz gözüyle bakarsak pek iyi değil.

* Üniversiteden mezun olduktan sonra FortNine'ın eski adı olan Canada's Motorcycle'a ürün metin yazarı olarak çalışmaya başlıyor. Canada's Motorcycle bir gün firmasını re-brand ederek daha fazla trafik almak amacıyla adını FortNine olarak değiştiriyor ve sonrasında da bu Youtube kanalını açıyor. Ürün metin yazarı Ryan'a da "gel videolarda sen ol" diyorlar. Önce Revzilla gibi ürün videoları çekerken sonra biraz çeşitlilik katıyorlar..

FortNine bir motosiklet değerlendirme ekibinin Youtube kanalı değil. Fortnine bir motosiklet aksesuarları satan firmanın trafik kazanmak için kullandığı bir Youtube kanalı. Tarafsız ürün değerlendirmek falan gibi bir niyetleri asla yok =)

Sadece şu an ezberden devirdiği çamları sayayım desem; kask güvenlik prosedürleri testinde gerçek olmayan çıkarımlar yapıyor, motor yağı analizi videosunda hem veriyi çok güvenilmez şekilde topluyor hem de veriyi yorumlama şekli de yanlış. Baya düz mühendislik yanlışı. En son GoreTex'e çaktığı videoda da düpedüz saçmaladığı yerler var, advrider'dan bayağı bir cevap çaktılar bunun üstüne. Eldiven test ettikleri videolardan biri gömülmekten bitap düşünce videoyu kaldırdılar.

Telefonu tutucuları değerlendirme videosu da aynı duruma düştü, yine kaldırdılar. Yerine şimdi daha düzgün bir video çekmişler alkış kıyamet; yorumlarda dikkat edersen gözüne çarpıyor, işi titreşim analizi çalışmak olan birisi "ham veriyi neden yayınlamıyorsunuz" diyor.. (Videoyu izlemedim) telefon (ki ağırlığı önemlidir) yokken bu testleri yapmışlar.. Üzerinde gerçek dünyada olacak ağırlık yok, ham veri yayınlanmıyor.. Ee ne o bilimsel analiz yaptık.

FortNine iyidir, eğlencelidir.
    Hocam haklısınız, hata yapıyor arada. Dediğiniz gibi yükleyip sildiği videolar oldu. Onun dışında mesela bilirsiniz, diğer Youtube içerik üreticileriyle bir ara adeta bir "counter leaning" savaşı çıkardı. Orada da teknik olarak ağırlığı virajlarda Ryan'ın dediği gibi dağıtmak teknik olarak pek çok durumda doğruyken, pist dışı, kontrol dışı koşullarda ne kadar makul tartışılacak bir husustu.

Ama bence herkesin FortNine'ı izlemesi lazım, elbette herkesi izlerken/dinlerken olduğu gibi kendi akıl süzgecinden geçirerek. FortNine yapabildiği kadar bilimsel bir yaklaşımla bir şeyler yapmaya çalışıyor ve bilimde hep olduğu gibi, ara sıra felaket biçimde yanılıyor. Ama haklı olduğu çok yer de var. Mesela Gore-Tex konusunda haklı olduğuna şahidim; tek kişininkisi ancak anekdot türünden kanıt olacaksa da. Yağmur yağdığında Gore-Tex ayakkabı su geçirmiyordu ama çıkarınca hava alamamaktan öyle bir ter oluyordu ki... Videoda da zaten Ryan, Gore-Tex ya hava alır, ya su geçirmez, ama ikisi aynı anda olmaz diyor.

Daha önemlisi Haşmet Bey'in de dediği gibi, evet ürün satan bir şirket olmakla beraber, FortNine hakikaten kimseye eyvallahı olmayan bir kanal. Örneğin şu anda bile sitelerinde bir sürü Gore-Tex ürün satıyorlar. SNELL nedeniyle eleştirdikleri kaskları hala satıyorlar. Keza, kask satan bir şirketin Youtube kanalında, bence haklı sebeplerle Shoei'nin son model Opticson gibi "kask içi info sistemi" ürünlerini yerden yere vurması büyük cesarettir. İleride ne gibi ekipmanlar çıkacak, ne gibi ekipmanlar zorunlu olacak birlikte göreceğiz. O süreçte FortNine gibi "hava yastığı yapmışsınız da Youtube Premium gibi üyelikle çalışan ekipman mı olur?" diyebilen, üstelik bunu kendi çalıştığı şirketin sattığı bir hava yastığı türü için diyebilen kişilere ihtiyacımız var.

Kısacası arada yanıldığı konusunda sizinle %100 hemfikirim. Hatta ortalama bir bilim insanından daha çok yanılıyor da olabilir, zira çocuk sadece Fizik Lisans mezunu. İtalyan motorlarına karşı biraz önyargılı gibi, o da beni bazen kızdırıyor. Ama ortalama bir motosiklet Youtube içerik üreticisiyle kıyaslarsak bence her türlü tercih edilir, çünkü en azından hata yaptığında "yine hangi satılmayan motoru/ürünü çakıyorsun bize ağam" diye kapatasım gelmiyor. Yerli yabancı diğer kanalların çoğunda öyle bir durum var ki "Arkadaşlar X firmanın kaskını taktım, böyle bir şey yok! Kafamda kask yokken bile daha çok ağırlık hissediyordum" yahut "Honda Dio ile Dakar Rallisi kazandım!" tarzı içerikler kol geziyor.
    killingroad bunu beğendi.

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Alıntı motolonya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yansız davranan etik korkusuz gördüğünü söyleyebilen ve lastiğe hava basarken kuru hava basılmalıymış jantlar pas tutuyormuş doğru mu ara sıra konu açarım böyle belki sizler için o bilgi komik kolay olabilir ama benim için önemlidir

önemlidir benim için komik kolay sizler için olablir. konu ara sıra açarım. pas tutmuş jantlar. yansız etik, hava, kuru youtuber korkusuz etik...

ülkede 5 yıl yaşayan suriler bile daha güzel ifade ediyor kendini alümüniyiiiim
    Khaira, berk_cglr ve Metehan07-70 bunu beğendiler.

Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı GT250rAlanya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önemlidir benim için komik kolay sizler için olablir. konu ara sıra açarım. pas tutmuş jantlar. yansız etik, hava, kuru youtuber korkusuz etik...

ülkede 5 yıl yaşayan suriler bile daha güzel ifade ediyor kendini alümüniyiiiim
    Yeni nesil rap şarkısı gibi oldu böyle yazınca, sosis ve salam..
    GT250rAlanya bunu beğendi.

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    motojitsu tek kaynak.diğerleri birşey anlatmıyor.anlatıyor gibi yapıyor

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ahanda bu abi. Motabi.
    Khaira bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)