Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kymco'nun X-ADV alternatifi adventure scooter'ı Kymco CV-L6

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kymco AK550
    eicma'da gördüğüm ilk ilgi çekici model bu oldu. ak 550 ile aynı motor bloğunu kullanan adventure scooter modeli kymco cv-l6. kymco'nun modelleri genelde çok güzel ama bi %20 daha ucuz olsa tercih edilir benim açımdan. bu da mesela x-adv ile aynı fiyattan satışa sunulacak muhtemelen ve honda'nın kutsal sayıldığı bir ülkede hayal kırıklığı olacak.

ilgi çekici görünüyor orası ayrı.

espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bkgzl34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2024 Honda PCX
    Çok güzelmiş. Keşke benim olsa
    espresso ve freasy bunu beğendiler.

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    bu tarz bi motora aluminyum çantanın hiç yakışmadığını görmüş olduk. sert kabuk çantayla daha tatlı olabilirmiş.
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    enduroya parası yetmemiş de maxi scooter almıs ona da canta takmıs gibi duruyor :D

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Aluminyum çantalarla olan halini ben çok beğendim.
    xmax'a aluminyum çanta taksam ne güzel görünür diyordum, bunda tam olmuş.

Ne güzel köfte turları yapılır bununla. 60 yaşını geçince alırım, şimdi niyetim vitesli motora geçmek ama 60ından sonra büyük maxi scootera döneceğim, ya bu olur ya tmax olur.
    Khaira ve freasy bunu beğendiler.

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    ADV tarzı çok tuttu da...

Artık hepsi birbirine benzer kopyalara dönüştü...

Ucuzundan pahalısına küçük nüanslarla piyasaya sürülüyorlar.

Çoğunluğun da bunu alıp dağa taşa sürdüğünden şüpheliyim. Biraz tarz, biraz heves, biraz merak...
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kymco AK550
    Alıntı izzmarit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu tarz bi motora aluminyum çantanın hiç yakışmadığını görmüş olduk. sert kabuk çantayla daha tatlı olabilirmiş.
    ben de çok yakıştıramadım

Alıntı Punctum adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Çoğunluğun da bunu alıp dağa taşa sürdüğünden şüpheliyim. Biraz tarz, biraz heves, biraz merak...
    çoğu insan tarzı için beğeniyor bu tip motorları bence. x adv alan da dağa taşa sürmüyor zaten.

"Biraz tarz, biraz heves, biraz merak..."

motorsikletin olayı bu zaten çoğu insan için bence
    espresso bunu beğendi.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    her tarafı krenaj adv motor mu olur
    stubborn bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Punctum adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu ADV tarzı scooterların en büyük macerası bizim köfte turları olur, daha fazla arazi falan beklenti olmaması lazım.

Motosikleti
    Kymco AK550
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aluminyum çantalarla olan halini ben çok beğendim.
    xmax'a aluminyum çanta taksam ne güzel görünür diyordum, bunda tam olmuş.

Ne güzel köfte turları yapılır bununla. 60 yaşını geçince alırım, şimdi niyetim vitesli motora geçmek ama 60ından sonra büyük maxi scootera döneceğim, ya bu olur ya tmax olur.
    60 çok oldu bence ya

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    yav yeter gözünüzü seviyim yapmayın artık adv scooter , adı gibi adv imkanları sunmuyor toprak yola girer diyor hepsi giriyor o kadarına tiplerde kötü

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı freasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    60 çok oldu bence ya
    60'a 7 yılım kaldı, vitesli motora geçip bir süre vitesli kullanayım bu tarz scooterları 60'dan sonra düşünürüm.

Bu arada fotosuna dikkatli baktım, zincir yokmuş. Honda x-adv 750 iyi güzle ama zincirlik olmasın kötü diyordum, scooter kullanan insan zincirle uğraşmak istemez.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:41 ----------

Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yav yeter gözünüzü seviyim yapmayın artık adv scooter , adı gibi adv imkanları sunmuyor toprak yola girer diyor hepsi giriyor o kadarına tiplerde kötü
    Bunların sunduğu ADV imkanları biraz daha uzun amortisör o kadar. Xmax ile belimi ağrıtan bozuk yollara girebilse yeter.
    freasy bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    60'a 7 yılım kaldı, vitesli motora geçip bir süre vitesli kullanayım bu tarz scooterları 60'dan sonra düşünürüm.

Bu arada fotosuna dikkatli baktım, zincir yokmuş. Honda x-adv 750 iyi güzle ama zincirlik olmasın kötü diyordum, scooter kullanan insan zincirle uğraşmak istemez.
    Abi hala fik fik scooter diyorsun, 60'ında tur motorun olsun, konforlu konforlu seyahatler yap.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco AK550

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:41 ----------

Bunların sunduğu ADV imkanları biraz daha uzun amortisör o kadar. Xmax ile belimi ağrıtan bozuk yollara girebilse yeter.
    ben niyeyse seni çok daha genç zannediyordum :D hala gençsin tabii yanlış anlaşılmasın.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi hala fik fik scooter diyorsun, 60'ında tur motorun olsun, konforlu konforlu seyahatler yap.
    60ında tur motoru sürebilecek miyim bilmiyorum ki.
    Hele bi vitesliye geçeyim, belki aa böyle daha rahatmış diyeceğim, 60ında GS falan isteyeceğim belli olmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:32 ----------

Alıntı freasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben niyeyse seni çok daha genç zannediyordum :D hala gençsin tabii yanlış anlaşılmasın.
    Motora 45inden sonra biraz sakinleşince başladım. Morukladık artık.
    tommygun ve freasy bunu beğendiler.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    11 yıl kullandıktan sonra scooterların kavrama yapılarının vitesli motorlara göre kıyaslanmayacak kadar zayıf olduğunu düşünüyorum. Scooterların asfalt yol harici maceraları bile bile lades demekten farksız. Ben yaşayarak öğrendim.
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    11 yıl kullandıktan sonra scooterların kavrama yapılarının vitesli motorlara göre kıyaslanmayacak kadar zayıf olduğunu düşünüyorum. Scooterların asfalt yol harici maceraları bile bile lades demekten farksız. Ben yaşayarak öğrendim.
    Aynı fikirdeyim; Datça / Bodrum çevresi vs gibi köylük yerlere taşınsam kesinlikle 17/18 jantlı bir cub alırım, scooter ile hayatta işim olmaz. Scooter ancak şehirde, güzel asfaltlı yollarda anlamlı bir araç.
    berk_cglr bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)