Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kullandığınız Kamp Malzemeleri veya Motorcu da olması gerek dediğiniz eşyalarınız ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Herkese Merhaba ,

Kampa giderken veya seyahatleriniz de kullandığınız olmazsa olmazınız nelerdir ?

Örnek vermek gerekirse sandalye olarak decathlon dan aldığım sert katlanabilir sandalyem varken ben kısa süreli gezilerde nurgazın kamp sandalyesini yanıma alıyorum .Sırt çantasına bile sığabilen bir sandalye .

Motobagajdan aldığım 70 lt çantam ve kulak tıkaçkarımı da mutlaka yanıma alırım. Bu çanta ile eşyalar daha toplu oluyor.

Bu şekilde kullandığın farklı portatif ürünler veya hayatı kolaylaştıran var mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Sinek kovucu olmazsa olmaz
    espresso ve tecrube0 bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Fotoğrafdaki sandalye çok konforsuz tavsiye etmem , hani sahilde falan 15-20 dk oturulurda bir kaç gün kampta eziyet..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Tatil köyü havasında bir kamp alanında çadır kurup kamp yapmıyor olsaydım yanıma alacağım ilk şey balta olurdu.
    espresso, mgokhan57 ve tecrube0 bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tatil köyü havasında bir kamp alanında çadır kurup kamp yapmıyor olsaydım yanıma alacağım ilk şey balta olurdu.
    Baltasız kamp olmaz zaten.

Bence kamp için en önemli şey kampa araba ile gidecek eş, malzemelerin hepsini bagaja yükleyip çocuklarla önden yola çıkıyor böylece ben yük taşımadan rahat rahat motor sürebiliyorum, xmax'ın bagajı kamp yerine en yakın tekelden bira alabilmek için boş kalıyor.
    okanbagiscan, Italian, tecrube0 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    balta yerine tahra tercih ediyorum ben kamplarda özellikle yer kaplama konusunda ve kullanış açısından baltadan çok daha iyidir
    fiyat olarak piyasada satılan baltaların 5te biri fiyatınadır.

kamp malzemelerim tek kişilik kamplar için şu şekil
    https://www.instagram.com/p/Cydxf-WM...RlODBiNWFlZA==
    tecrube0 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotoğrafdaki sandalye çok konforsuz tavsiye etmem , hani sahilde falan 15-20 dk oturulurda bir kaç gün kampta eziyet..
    Normalde decathlondan aldığım bir sandalye var bu kısa süreli kamplarda veya gezilerde kullandığım bir sandalye kurup kısa süreli kullanmak için

Çantanın üzerindeki diğer sandalye

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:00 ----------

Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    balta yerine tahra tercih ediyorum ben kamplarda özellikle yer kaplama konusunda ve kullanış açısından baltadan çok daha iyidir
    fiyat olarak piyasada satılan baltaların 5te biri fiyatınadır.

kamp malzemelerim tek kişilik kamplar için şu şekil
    https://www.instagram.com/p/Cydxf-WM...RlODBiNWFlZA==
    Balta ve hamak hariç çoğu mevcut bende de Fotoğraf makinesini yanıma almaya cesaret edemiyorum hala zarar görürse diye

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Powerbank veya solar panel de hayat kurtarıcı
    espresso bunu beğendi.

Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kamp için tencere/şişme yatak/pompa bunalrda olmazsa olmazlarım. nurgazyerine ben direkt piknik tüpünü alıp çıkıyorum :D

Italian, espresso ve tecrube0 bunu beğendiler.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Alper600RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kamp için tencere/şişme yatak/pompa bunalrda olmazsa olmazlarım. nurgazyerine ben direkt piknik tüpünü alıp çıkıyorum :D

https://contents.mediadecathlon.com/...pg?f=3000x3000
    https://contents.mediadecathlon.com/...auto&f=969x969
    https://i.hizliresim.com/9d5arxc.jpg

Kamp kurduğun sahil ne kadar güzel neresi burası?
    Alper600RR bunu beğendi.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normalde decathlondan aldığım bir sandalye var bu kısa süreli kamplarda veya gezilerde kullandığım bir sandalye kurup kısa süreli kullanmak için

Çantanın üzerindeki diğer sandalye

https://i.hizliresim.com/jp8ybz0.jpeg

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:00 ----------

Balta ve hamak hariç çoğu mevcut bende de Fotoğraf makinesini yanıma almaya cesaret edemiyorum hala zarar görürse diye
    baltayı sırf instagram fotosu çekmek için alıyorum yanıma.
    2 geceden fazla kamp yapacaksam eğer yanıma tahra alıyorum.
    Hem ağaç kesmek hemde parçalamak için baltadan çok daha iyi
    Arcteract ve tecrube0 bunu beğendiler.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    baltayı sırf instagram fotosu çekmek için alıyorum yanıma.
    2 geceden fazla kamp yapacaksam eğer yanıma tahra alıyorum.
    Hem ağaç kesmek hemde parçalamak için baltadan çok daha iyi
    Tahranın ne olduğunu biliyordum ama ismini ilk defa senden öğrendim. Alayım, evde dursun.
    espresso bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    diğer arkadaşların tavsiyelerine + olarak nereye gidersem gideyim yanımda olur bunun değişik versiyonun kendinden çakmaklı kartuj ile beslenen

https://www.kampciyiz.com/urun/wides...rlik-korumali/

Vista86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Rulo yapılır portatif masa olmadan kamp yapmak benim çin tam eziyet. Mutlaka yanıma alırım.

Motosikleti
    Benim kullandığım eşyalar genellikle keyfi ürünler pek bu şekilde doğal hayatın olduğu bir kampa gitmek kısmet olmadı ancak festivaller .

Nacak, tahra ve ocakları gördükçe acaba yapabilir miyim düşüncesi sardı beni de Normalde pek konfor arayan birisi değilimdir ama Bursa veya Yalova taraflarında tek başıma bir gece ormanda kalsam ertesi gün akıl sağlığımı kaybedebilirim diye düşünüyorum .

Ben en fazla bir tarafı deniz olan ay ışığı ile aydınlanan bir yerde kalabilirim sanırım
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Tahranın ne olduğunu biliyordum ama ismini ilk defa senden öğrendim. Alayım, evde dursun.
    baltanın küçüğüymüş, bizde de ondan var ben balta diyordum meğer ayrı adı varmış.
    bizimki arabada duruyor hep.
    otopsici ve tommygun bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    baltanın küçüğüymüş, bizde de ondan var ben balta diyordum meğer ayrı adı varmış.
    bizimki arabada duruyor hep.
    Abi sen eski toprak devrimci adamsın, emeğin sömürüldüğünü hissettiğin an acımadan adamın kafasına indirirsin. Yapma bence

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Alper600RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://contents.mediadecathlon.com/...pg?f=3000x3000
    https://contents.mediadecathlon.com/...auto&f=969x969
    https://i.hizliresim.com/9d5arxc.jpg
    Bizde de bunlardan var. Bu yemek seti var ayrıca zamanında ucuzken Stanley'in kamp tencere+tabak seti diye büyük bir setini almıştık, 2 de çocuk olunca hepsi anca yetiyor.

Şişme yataklar da mat'a göre daha az yer kaplıyor ve konforu acayip arttırıyor.

Decathlon'un fresh&black serisi çadırları da süper, sabah uykum değerlidir, erken kalkmayı sevmem, sabah güneş doğunca sıcak olmuyor süper bir icat. 3 kişilik olandan 2 tane var, çocuklar izci kamplarına giderken kullanıyorlar, bir de 2 odalı büyük çadır aldık geçen yaz arabayla uzun tatillerde işe yarıyor.

Bir de ben arabayı önden gönderip peşlerinden motorla gittiğim için arabaya bagaja sığacak buzdlabı aldım. Önceden iki kilo kıyma alıp evde köfte yapıp dondurunca en az bir hafta dışarıdan yiyecek almaya gerek kalmıyor, arabadaki buzdolabı -20'ye kadar soğutabiliyor, hem yemekler soğuk kalıyor hem biralarım soğuk kalabiliyor süper bir icatmış, hala taksidini ödüyorum ama aldığıma değdi, hele kampingde elektrik de varsa süper oluyor.

Benim xmax'ın sele altı bagajı motor sıcaklığını alıyor oraya koyduğum yiyecekler, biralar falan ısınmasın diye bir kaç tane de esnek çanta şeklinde soğuk tutan termos çanta var, bir tanesine önceden derin dondurucuda dondurduğum 3 tane yarı litre pet şişe su koyuyorum, geri kalan yere 7-8 tane bira alabiliyor, bu şekilde xmax'ın bagajında soğuk bira taşıma derdim olmuyor, en son gittiğimiz kampta yanıma bu şekilde çanta ve buz aldım, kamp yerine 10km falan kalmışken marketten bira aldım 2 gün soğuk kaldılar. hatta 3. gün de 3 tane pet şişe suyun içinde hala buz kalmıştı.

Kamp ocağı olarak nurgaz'ın ocağını almıştık, özel küçük tüpleri 4-5 gün yetiyor komple her öğün yemek yapmay açay yapmaya falan ama nasıl olsa arabayla taşıyoruz diye piknik tüpü alma niyetim var daha hesaplı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:47 ----------

Abi sen eski toprak devrimci adamsın, emeğin sömürüldüğünü hissettiğin an acımadan adamın kafasına indirirsin. Yapma bence
    arabayı eşim kullanıyor hep. Baltayı da o almıştı zaten. Bagajda kamp masası ve kamp sandalyeleri ile birlikte duruyor. öyle kolay erişilebilir yerde değil neyse ki başını derde sokmaz.
    tommygun bunu beğendi.

Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kamp kurduğun sahil ne kadar güzel neresi burası?
    Hocam Bozcaada burası. Tuzburnu Koyu tarafında kalıyor ama arka tarafı. Tam net koordinatları şurada.39°47'51"N 26°04'41"E •

İki tane 3 kişilik çadır rahat sığar ama motoru bir yerden sonra götüremiyorsun ondan sonra 20 metrelik Bi patika yol var ordan sonra kayalardan aşağı iniyorsun. Tek başımaydım malzemeleri in çık yaparken çok yorulmuştum.
    espresso ve yaşlıveacemi bunu beğendiler.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Baltasız olmaz diyorsan: Baltalı İlah Zagor

Zagor da kim diyenler için:
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)