Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Sizce motorumun fiyatını yüksek mi yazdım ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    falcon flash 100
    Yukarıda yazdıklarımdan Makinama ve Tabancalarıma her zaman nasıl özenli baktığımı anlamışsınızdır. ( Otomobile aynı seviyede önemi vermiyorum maalesef )

Bir motosiklet satış ilanın da tabanca falan nedir yahu?
    espresso ve Cyan bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yukarıda yazdıklarımdan Makinama ve Tabancalarıma her zaman nasıl özenli baktığımı anlamışsınızdır. ( Otomobile aynı seviyede önemi vermiyorum maalesef )

Bununla kalmıyor, ben bu marka model motor bakıyor olsam bu ilana - yukarıdakini hariç bıraksak bile - başka detaylar yüzünden yine itibar etmezdim.
    espresso bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı murattatoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne alaka hocam. Ruhsatlı Tabancam var diye psikopat adam mı ilan ediyorsunuz ? Belki askeri personelim , belki özel bir koruma personeliyim . Belki iş yerimde bulundurmak zorundayım , belki de sadece hobi olarak poligona gidip stres atıyorum. Tabancaya bakmayı bilen bir insanın öz verisini bilseydiniz bu şekilde konuşmazdınız. Ruhsatlı tabanca taşımanın/bulundurmanın sorumluluğu başkadır.

Birisinin tabancası varsa ondan bir şey almam gibi saçma tutumunuzdan dolayı size bu mesajı attım. Yoksa diğer dedikleriniz için sorun yok.
    İşi veya görevi gereği silah ruhsatı ve sahibi olmak normal bir durum.Ama herkesin gergin ve sinirli olduğu,can ve mal güvenliğimizin pamuk ipliğe bağlı,adaletin artık sadece sözlükte bir kelime olduğu bu ülkede, silah sahibi olduğunu özellikle belirtme gereği duyan insana ben de mesafeli yaklaşırım.
    espresso, Cyan ve Guts bunu beğendiler.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Silah deyince aklıma gelen sahne

Tepkilerden anlaşıldığı üzere müşteri kitlenizin bazılarını soğutabilecek gereksiz ayrıntılara yer vermemeniz akıllıca olan, eğer kısa sürede iyi fiyata satmak önemliyse tabii ki.

Bu arada babam yaş haddinden emekli oluncaya kadar polis memurluğu yaptı. Üç tabancası vardı, biri acil durumlar için, ehm, farklıydı. İyi atıcıydı. Emekli olunca biri hariç diğerlerini elinden çıkardı. Ben doğmadan önce doğuda terör zamanlarında kullanmak durumunda kalmış, ona karşı da kullanmışlar. Hiç sevmezdi silahı.
    mgokhan57, Cyan ve espresso bunu beğendiler.

murattatoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilla RS660
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hocam anlatmak istediğimi ya anlamadınız ya da ben yanlış anladım. Konudan o bilgi kaldırıldı

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bununla kalmıyor, ben bu marka model motor bakıyor olsam bu ilana - yukarıdakini hariç bıraksak bile - başka detaylar yüzünden yine itibar etmezdim.
    Hocam merak ediyorum lütfen bilgi verir misiniz ? Neden acaba hatalı olan kısım nedir. Hadi Tabanca konusuna takıldınız ve ilanı düzenledim. Bunun dışında sizi negatif etkileyen nedir ? '' başka detaylar yüzünden yine itibar etmezdim. '' bunun sebebini öğrenmek istiyorum. Keyfi olarak tabi ki almazsınız ancak bu kadar itici gelen kısmı merak ettim açıkçası
    mgokhan57 bunu beğendi.
    TATOĞLUBİLİŞİM

Fiyat oldukça uygun, motora da son derece özenli bakmışsınız,bravo. Ama satışı zor olabilir,şu anda piyasanın durumu çok yavaşladı aynı zamanda Aprilla gibi bir markanın satışı zor olabiliyor maalesef. Yamaha veya Honda gibi hızlı satışı olan markalar gibi değil. Size hayırlı satışlar dilerim.
    mgokhan57 bunu beğendi.

mgokhan57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250 2022
    Sizinle benzer bir durumu yaşadığım için sizi çok iyi anlıyorum. Bence fiyatınızda bir sıkıntı yok. Ve yine bence bir motosiklete iyi bakılması çok önemli. Bazı arkadaşlar bunu zorunluluk olarak görüp, ilana yazılmasını tuhaf buluyorlar. Ben de bu tutumu tuhaf buluyorum. Ben hep arabamı ve motosikletimi yetkili servislere götürürüm. Ama bir başkası yan köşedeki ustaya yaptırabilir. İki motosiklette bakımlı olur ama hangisi tercih sebebidir? Bunu da düşünmek lazım. Hayırlı satışlar dilerim.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Hocam merak ediyorum lütfen bilgi verir misiniz ? Neden acaba hatalı olan kısım nedir. Hadi Tabanca konusuna takıldınız ve ilanı düzenledim. Bunun dışında sizi negatif etkileyen nedir ? '' başka detaylar yüzünden yine itibar etmezdim. '' bunun sebebini öğrenmek istiyorum. Keyfi olarak tabi ki almazsınız ancak bu kadar itici gelen kısmı merak ettim açıkçası
    Kendi adıma konuşayım.

Egzoz varsa almam.
    Aliexpress'ten getirtilmiş egzoz varsa hiç almam.

Zinciri 3 günde bir silerim, gece üstünü örterim, cicibebeden başka şey yedirmem gibi gereksiz detaylara sıcak bakmam. 2-3 bin liralık zincirin yarı ömrü gitmiş zaten. 400+ bin liralık motorda ne önemi var.

2. el motor alacaksam ilanda şunlara bakarım:

Fiyat ne?

Km, yaş kaç? Garanti durumu ne?

Motorun fotoğrafları düzgün mü? Motorun tamir görebilecek parçaları açıkça gözüküyor mu? (Düşme kalkma yok yazan ilanlarda farklı peg, ayna, sıvı contalı blok vs gördü bu gözler)

Ekstrası var mı, varsa işime yarar mı? Değişen parçaysa ve mantıklı bir sebeple değiştiyse orijinali duruyor mu? ("Tipini beğenmediğim için spor ayna taktım" diyorsa %90 kaza yapıp yan sanayiyle değiştirmiştir)

İlanın dili, grameri vs düzgün mü? Bilinçli kullanıcı profili çiziyor mu?

Bunlar dışındaki yazılar iki taraf için de komple vakit kaybı. Artçı almamış, üstüne kedi çıkmamış, altına bez bağlamış, başkasının motoru x paraymış ama o kaka motormuş vs umrumda değil.
    DickName, freasy, Cyan ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zinciri 3 günde bir silerim, gece üstünü örterim, cicibebeden başka şey yedirmem.
    Tuttum bu sloganı. Bir sonraki satış ilanımın ilk cümlesi olacak.

Bunu trameri düzgün diye okuyacak 70 milyon nüfus var bu memlekette
    freasy, pea, otopsici ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Kendi adıma konuşayım.

Egzoz varsa almam.
    Aliexpress'ten getirtilmiş egzoz varsa hiç almam.

Zinciri 3 günde bir silerim, gece üstünü örterim, cicibebeden başka şey yedirmem gibi gereksiz detaylara sıcak bakmam. 2-3 bin liralık zincirin yarı ömrü gitmiş zaten. 400+ bin liralık motorda ne önemi var.

2. el motor alacaksam ilanda şunlara bakarım:

Fiyat ne?

Km, yaş kaç? Garanti durumu ne?

Motorun fotoğrafları düzgün mü? Motorun tamir görebilecek parçaları açıkça gözüküyor mu? (Düşme kalkma yok yazan ilanlarda farklı peg, ayna, sıvı contalı blok vs gördü bu gözler)

Ekstrası var mı, varsa işime yarar mı? Değişen parçaysa ve mantıklı bir sebeple değiştiyse orijinali duruyor mu? ("Tipini beğenmediğim için spor ayna taktım" diyorsa %90 kaza yapıp yan sanayiyle değiştirmiştir)

Bunlar dışındaki yazılar iki taraf için de komple vakit kaybı. Artçı almamış, üstüne kedi çıkmamış, altına bez bağlamış, başkasının motoru x paraymış ama o kaka motormuş vs umrumda değil.
    motoru gidip bizzat incelerim.
    Benim motorum aprtmanımın bahçesinde durur ve apartmanda 35 tane 10 yaşından küçük çocuk var.
    ayda bir mutlaka olduğu yerde yere yatırıyorlar
    koryma demirim o yüzden çizik dolu gidon topuzlarım da keza öyle
    ben satıcıda dürüstlüğe bakarım.
    bir önceki motorumu ilana koyduğumda tüm arızalarını ve kusurlarını yazdım
    altına da buna rağmen kabul ediyorsanız hayırlı olsun yazıp piyasanın 3 de 2 fiyatına ilana koydum.
    benden alan ...... biraz makyajlayıp garibanın birine iteklemiş.
    adam bi şekilde ulaştı bana adama ilanın ekran görüntüsünü attım
    espresso bunu beğendi.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Ne alaka hocam. Ruhsatlı Tabancam var diye psikopat adam mı ilan ediyorsunuz ? Belki askeri personelim , belki özel bir koruma personeliyim . Belki iş yerimde bulundurmak zorundayım , belki de sadece hobi olarak poligona gidip stres atıyorum. Tabancaya bakmayı bilen bir insanın öz verisini bilseydiniz bu şekilde konuşmazdınız. Ruhsatlı tabanca taşımanın/bulundurmanın sorumluluğu başkadır.

Birisinin tabancası varsa ondan bir şey almam gibi saçma tutumunuzdan dolayı size bu mesajı attım. Yoksa diğer dedikleriniz için sorun yok.
    Sonradan doğru yolu bulup kaldırdım yazmışsınız ama asıl saçma tutum sizinki.
    2005 yılından beri foruma üyeyim , ilk defa burada söylüyorum bir tabanca üç tane tüfeğim var.
    Ama ne ilana yazdım ne de başka yere.
    Bana ne abi senin tabancandan, bu cümle tamamen olgunlaşmamış insan cümlesi.
    Olgunlaşmamış insan ile de minimum münasebet içinde olmayı tercih ederim .
    Tabancayı ne için kullanırsan kullan motosiklet ilanında ne işi var.
    espresso bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tuttum bu sloganı. Bir sonraki satış ilanımın ilk cümlesi olacak.

Bunu trameri düzgün diye okuyacak 70 milyon nüfus var bu memlekette

Son zamanlarda, elinden başka bi iş gelmeyip, ulan dur, bu işte iyi para varmış diye galericilik yapanların favori kelimesi şu: ''aracın diksiyonu düzgün''

okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    ilana konulan araç satıldıysa fiyat doğrudur
    ilan süresinin sonuna geldiği halde bekliyorsa fiyat yanlıştır diyebiliriz artık
    takip ettiğim ve 5 aydır yenilenen ilanlar var, fiyat indirmemekte ısrarcılar ancak zaten 5 ayda aylık ortalama %3ten %15 zarar ettiler finansal olarak.
    otopsici bunu beğendi.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı okican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilana konulan araç satıldıysa fiyat doğrudur
    ilan süresinin sonuna geldiği halde bekliyorsa fiyat yanlıştır diyebiliriz artık
    takip ettiğim ve 5 aydır yenilenen ilanlar var, fiyat indirmemekte ısrarcılar ancak zaten 5 ayda aylık ortalama %3ten %15 zarar ettiler finansal olarak.
    yaz ortalarında favoriye aldığım ilanın sahibiyle o kadar pazarlık yaptık istediğim fiyata inmedi
    Nuh dedi peygamber demedi.
    dün ilanını güncellemiş benim istediğim fiyattan 20 bin daha aşağısına ilana girdi.
    Bu faiz oranıyla bir 20 bin daha düşer
    Az sabredin daha da düşecekler
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaz ortalarında favoriye aldığım ilanın sahibiyle o kadar pazarlık yaptık istediğim fiyata inmedi
    Nuh dedi peygamber demedi.
    dün ilanını güncellemiş benim istediğim fiyattan 20 bin daha aşağısına ilana girdi.
    Bu faiz oranıyla bir 20 bin daha düşer
    Az sabredin daha da düşecekler
    yani amaç satış yapmaksa mecburen düşecek. piyasayı yoklayayım derdindeyse rakamlar saçma duruyor ve gerçekten satış amaçlı ilan açmak için gelenleri de yanıltıyorlar. İlan vermek ücretsiz ve bu kadar kolay olmamalı.
    Thracian ve otopsici bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    İlanınız artık görüntülenemiyor. Sattınız mı? Satmadıysanız da ilandan mı çektiniz?

murattatoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilla RS660
    Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonradan doğru yolu bulup kaldırdım yazmışsınız ama asıl saçma tutum sizinki.
    2005 yılından beri foruma üyeyim , ilk defa burada söylüyorum bir tabanca üç tane tüfeğim var.
    Ama ne ilana yazdım ne de başka yere.
    Bana ne abi senin tabancandan, bu cümle tamamen olgunlaşmamış insan cümlesi.
    Olgunlaşmamış insan ile de minimum münasebet içinde olmayı tercih ederim .
    Tabancayı ne için kullanırsan kullan motosiklet ilanında ne işi var.
    Sen ne saçmalıyorsun Allah aşkına ? Sen benim olgun olup olmadığımı ilana yazdığım B]''[/B] silah sahibi makinesine iyi bakar gerçek silah severlerin silahlarına ne kadar iyi baktıklarını bilen bilir. Bende bu sebeple bunu belirtmek istemiştim '' cümlesiyle benim olgunluğumu sınıyorsan seninle zaten kimsenin samimi dostluk kuracağını sanmıyorum. Evet çoğu arkadaşın bu yazılanın motosiklet ilanında ne alakası var '' silahı sevmiyorum hoşlanmıyorum '' dediği için ve bende evet bazı insanların silahlardan nefret ettiğini düşündüğüm için konu içerisinden silmiştim.

Ancak yazılanlara öyle okuyorum ki '' terorist , ergen ve olgunlaşmamış '' gibi saçma sapan terimler yazılıyor.
    TATOĞLUBİLİŞİM

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ancak yazılanlara öyle okuyorum ki '' terorist , ergen ve olgunlaşmamış '' gibi saçma sapan terimler yazılıyor.
    Yakışıyor ki yazılıyor. Ömrümün yarısından fazlası silahlı adamların arasında geçti. 23 yıl silah ruhsatı verdim.
    Sarhoşken kavga ettiğim adama bile belimdeki silahı hissettirmedim. Sen ki motosiklet satış ilanına yazmışsın.
    @tomass bu konuda haklı.
    espresso bunu beğendi.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Sen ne saçmalıyorsun Allah aşkına ? Sen benim olgun olup olmadığımı ilana yazdığım B]''[/B] silah sahibi makinesine iyi bakar gerçek silah severlerin silahlarına ne kadar iyi baktıklarını bilen bilir. Bende bu sebeple bunu belirtmek istemiştim '' cümlesiyle benim olgunluğumu sınıyorsan seninle zaten kimsenin samimi dostluk kuracağını sanmıyorum. Evet çoğu arkadaşın bu yazılanın motosiklet ilanında ne alakası var '' silahı sevmiyorum hoşlanmıyorum '' dediği için ve bende evet bazı insanların silahlardan nefret ettiğini düşündüğüm için konu içerisinden silmiştim.

Ben siz diye hitap ederken hala sen diyorsunuz.
    Söylediğimin doğruluğunu kanıtladığınız için teşekkürler.
    İyi günler diliyorum

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)