Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hacizli motor parçası alınır mi

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba 125 CC motorun aynısından birinde var hacizli benim motor bayağı yıprandı onun motor 1000-1500 km de motoru alıp benim motora taksam bir sorun olur mu? Hacizli yada pert araçtan motor alınıp kullanılır mı? Bildiğim kadarıyla motor numarası muayenede hafif kusur geçiyor genelde şasiye bakıyorlar . Bilgisi olanlar yorum yapabilir mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    1-2 sene önce size kötü konuşurdum ama Ak Parti'nin köylü kafasıyla yönettiği Türkiye'ye de geleceğine de zerre güvenim kalmadığı için gönül rahatlığıyla "yapın, bir şey olmaz" diyorum. Kim takar muayeneyi? Motor numarasına baktıkları mı var?
    espresso, DickName ve camelon bunu beğendiler.

Aslında böyle birşeyi ben de yapmam ama parça parası çok olunca sonrasında yaşanabilecek bir sorun olur mu diye sordum . Hukuki yada etik değil farkındayım . Adam zaten grenajlari herşeyi satmış bir motor bir şasi kalmış şasiyi saklayacagim sadece dedi .

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    bütün forum fakirlikten ölüyor utanmasalar evde motor nasıl yapılır konusu acılacak
    espresso bunu beğendi.

Caglar48 yorum yapmış olmak için yazmanın alemi ne fakir veya degil konu ile alakalı bir yorum bekliyoruz varsa bir bilgin yada önerin yazarsın yoksa geçip gidersin konudan.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı ahmetdoger2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Caglar48 yorum yapmış olmak için yazmanın alemi ne fakir veya degil konu ile alakalı bir yorum bekliyoruz varsa bir bilgin yada önerin yazarsın yoksa geçip gidersin konudan.
    yahu kelle motoru grenaj gibi sokup takmaktan bahsediyorsun bu devlette sase numarası blok numarası diye biseyler duymadın mı ? lutfne konu acarken mantıklı dusunerek konu acın ki mantıklı cevap verelım
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı caglar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bütün forum fakirlikten ölüyor utanmasalar evde motor nasıl yapılır konusu acılacak
    Fakir olmak ayıp değil, ben de kendimi forumun fakirlerinden sayıyorum zaten.
    Evde motor yapılır mı? keşke yapabilsem. Evde yaptığım tekilayı içtim çok güzel oldu keşke motor da yapabilsem.
    kuva.la bunu beğendi.

Çağlar kardeşim tabiki biliyorum ama arabamda bile muayenede en az 3 defa motor numarası okunamadi diye hafif kusurlu geçti kendi motorun numarasını okuyayan sistem . Trafikten düşmüş pert aracların motorunu taşlayip yeni numara çakıp işletenler de var. Neyse konuyu kapatıyorum . Herkese iyi geceler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bizim Er6.larda üst kapak kıran, krankı giden çok blok var ve orijinal parçalarla tamiri ya da değişimi çok pahalı. Kelle motor takan çok kişi var. Zaten ilanlarda "swaplı" diye yazıyorlar. Tabi ki resmi, yasal bir iş değil. Milletin de güvendiği muayenelerde motor ve şasi numarasına bakılmaması.
    espresso bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı ahmetdoger2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba 125 CC motorun aynısından birinde var hacizli benim motor bayağı yıprandı onun motor 1000-1500 km de motoru alıp benim motora taksam bir sorun olur mu? Hacizli yada pert araçtan motor alınıp kullanılır mı? Bildiğim kadarıyla motor numarası muayenede hafif kusur geçiyor genelde şasiye bakıyorlar . Bilgisi olanlar yorum yapabilir mi?
    motor numrası yağ pas kirden okunuyorsa hafif kusur olarak muayeneden geçer fakat bariz bir şekilde kazınıp sprel taş ile bozulmuşsa polis e bildirip muayene istasyonunda ters kelepçe olabilirisiniz bunlar kanun için geçerli şeyler
    motorunuz ne marka bilmiyorum ama 125 cc çin malı ise parçası çok pahaı değildir ben olsam hacizli motor dan kelle motor almak yerine kendi motoruma parça alır yaptırırım 1000 2000 tl için hırsız olunmaz
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Teşekkürler zaten vaz gectim. Ama gerçekten motorsiklette motor numarasina bakildigini hiç görmedim. Direk şikayet olmadikca. Zaten Motor numarasini kazıtınca resmi olarak işlenmesi için numara cakiliyor. Komple motor fabrikadan alıp degişenler gibi islemleri oluyor diye biliyorum. Motor çin Mali değil motoru pahalı ama sanırım komple revizyon daha mantıklı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler