Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Elektrikli Motosikletlerin Motor Ömrü

Motovento
    REKLAM ALANI
    s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Merhabalar, elektrikli motorların batarya ömürleri kullanım tarzına bağlı olarak üç aşağı beş yukarı biliniyor fakat motor ömürleri hakkında hiçbir bilgiye ulaşamadım. Tabii ki tam olarak bir şey söylemek zor ama bununla ilgili tahmin içeren bir yoruma dahi denk gelmedim.

Bu konuda bilgisi olan var mı ? İçten yanmalılara göre ömürleri nasıl acaba ?
    Batarya ömrü dolunca yeni batarya al devam et gibi bir algı var. Sanki motoru sonsuza kadar dayanırmış gibi motor ömrü hiç konuşulmuyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Araçlarda kullanılan motorların tümü brushless benim bildiğim. Rulmanlar dışında mekanik yıpranmaya maruz bir aksam yok muhtemelen. O da iyi kaliteyse kullanmaya bağlı olarak 15-20 yıl gider herhalde. Değişmesi de parça olarak çok masraflı olmaması lazım.
    s.e.c bunu beğendi.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araçlarda kullanılan motorların tümü brushless benim bildiğim. Rulmanlar dışında mekanik yıpranmaya maruz bir aksam yok muhtemelen. O da iyi kaliteyse kullanmaya bağlı olarak 15-20 yıl gider herhalde. Değişmesi de parça olarak çok masraflı olmaması lazım.
    Mesaji okuyup benim gibi Brushless motor nedir yaw diyen varsa, ben arastirdim ogrendim. Siz de arastirin ogrenin
    s.e.c, killingroad ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesaji okuyup benim gibi Brushless motor nedir yaw diyen varsa, ben arastirdim ogrendim. Siz de arastirin ogrenin
    Ne kadar doğru olur bilemiyorum ama "kömürsüz" diyebiliriz belki.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Oku bakayım: Fırça Atmayan Motor!..
    Mr.wind, espresso ve bassturbin bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    güzel soru bende hiç bir arabada motorda motor ömrü diye bir detay ne gördüm ne duydum.bu bilgiye göre ciddi şekilde uzun ömürlü olduğunu düşünebiliriz hatta sonu gelmicek şeklinde yorumlayabiliriz bence.alakasız ama samsung çamaşır makinesi aldım üzerindeki invertor motoru 20 sene garantili yani adam ömür biçememiş öylesine garanti vermiş 20 seneye zaten makinenin kendisi iptal olucak ama inverter sağlam durucak.bu motor ömrü brushless motor dan önce baya kısıtlıydı doğru ama o motor teknolojisi bitti
    espresso ve s.e.c bunu beğendiler.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    RC arabalarda bile fırçasız tercih ediliyor.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Matkapta bile...
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW Moto Guzzi CRF Vespa Activa
    Yalnız bir yeri atlıyorsunuz

Bu motorlara doğrudan DC verdiğinde çalışmazlar pahalı elektronik motor sürücüleri vardır ve mutlaka arıza çıkaracaktır
    Yani motorun kendisi bence de bozulmaz ama yine de ödeme yaparsınız
    batarya değişim fiyatları da ayrıca uzun vadede yüklü masraf çıkaracaktır birkaç yıla kalmadan kapasite kaybı başlayacak zaten limitli olan menzil azalacaktır.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı enolaguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalnız bir yeri atlıyorsunuz

Bu motorlara doğrudan DC verdiğinde çalışmazlar pahalı elektronik motor sürücüleri vardır ve mutlaka arıza çıkaracaktır. Yani motorun kendisi bence de bozulmaz ama yine de ödeme yaparsınız.
    Elektronik ve mekanik herseyin bir omru vardir ama bu ariza cikaracak en son seylerden biriymis gibi geliyor bana.

Brushless motor kullanan RC helikopterim on kusur yillik, matlabim ha keza. Hic sorun cikarmadilar simdiye kadar. Brushless motor surucusunden ariza yasayan oldu mu hic?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)