Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Suzuki neden tercih edilmiyor?

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yedek parça ve piyasa nedeniyle tercih edilmiyor pek.

ancak düşük bütçeli (artık buna da düşük denirse) insanlar yüksek cc istediğinde dl-650 kovalıyor. benim civarımda sürekli bir dl-650 sirkülasyonu var nedense :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hkn1er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Orta motor dan bahsediyorsunuz değil mi? Motoprofa hemen bakıyorum

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Bu soru Suzuki Türkiye'yi neden tercih etmiyor olarak sorulabilir.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    GSX-8S ile ilgili bir konu mu açılmamış ben mi bulamadım acaba?

Neyse, 8S ile bir ısınma turu attık. Kısa kısa gezdim biraz, daha çok insanlar nelerini merak ediyorlarsa onları da içine kadar incelemek istiyorum.
    Sizlerin de merak ettikleri şeyler varsa beklerim

https://www.youtube.com/watch?v=vflaqzBHll0

Cyan, pea, erensel ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

hkn1er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dediğiniz gibi umarım bana da Suzuki şanzıman kullanmak nasip olur ☺
    killingroad bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GSX-8S ile ilgili bir konu mu açılmamış ben mi bulamadım acaba?

Neyse, 8S ile bir ısınma turu attık. Kısa kısa gezdim biraz, daha çok insanlar nelerini merak ediyorlarsa onları da içine kadar incelemek istiyorum.

Peşin beğendim, yemekten sonra seyrederim

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Benim sorum: Bu motor neden 125lik Çin malına benziyor Sakal yok diye midir nedir

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim sorum: Bu motor neden 125lik Çin malına benziyor Sakal yok diye midir nedir
    Far tasarımından olsa gerek :/
    Maalesef yeni yapılan çoğu motorda böyle garip garip tasarımlar görüyoruz artık. Eski GSXS1000F'e ne kadar bayılıyorsam yeni GT'ye de bir o kadar uyuz oluyorum. Ki ona gelene kadar, koca GS'in geldiği şekle bak..

Bu yine Hornet'ten iyi ama. Hornet'in önü tam facia :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:45 ----------

Alıntı hkn1er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğiniz gibi umarım bana da Suzuki şanzıman kullanmak nasip olur ☺
    Umarım
    Herkes bir kere Suzuki şanzımanı kullanmalı. Vallahi duvar yazısı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:46 ----------

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peşin beğendim, yemekten sonra seyrederim
    Teşekkürler, afiyet olsun
    pea bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de ilk gördüğümde neredeyse tiksinmiştim, fuarda üzerine bir oturdum bir anda kanım ısındı motora. Ergonomisi gerçekten çok güzel. (Benim boy 190cm, daha makul ölçüler için ne kadar rahat olduğunu siz hayal edin...)
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar D250
    Devamında yapacağınız inceleme için Honda hornet 750, Kawasaki Z650 ve KTM Duke 790 gibi nakedlarla bir kıyaslama yaparsanız çok sevinirim.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Burgman 200'üm arıza yaptı. Yeterli servis yok. Parça lazım olsa beklemek gerekecek. Ben Suzuki'yi sevdim. Yine de alırım. Fakat, insanların Suzuki'den uzak durması gayet normal.

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Sv650 olmuş 350k. Yedek parça yok, servis yok. Inazuma için servise boya kodu soruyoruz cevap yok. Nasıl tutacak?

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Geçenlerde 4 Japon'un Sahibinden'de yer alan ilan linklerini marka marka en yüksek km.den en düşük km.ye sortladım ve 110 - 120.000 km sonrasını baz aldım. İlginç sonuçlar ortaya çıktı. Buna göre;

*Suzuki'de İnazuma number one, hatta 150k km üstü epey ilan var. Dl 650 gibi dayanıklı bir motordan bile daha fazla sayıda yüksek km.de İnazuma ilanı vardı.
    *Honda'da Nc hayal kırıklığı yarattı, demek ki Nc kullanıcıları gezmiyor ama Pcx kullanıcıları öyle mi? Pcx kullanıcıları Nc.ci tayfadan daha fazla sürmüş.
    *Kawasaki için elimizde yeteri kadar "dürüst" veri yok, ya hepsi patlamış, ya hepsi km.leri geri sarmış, ya da yol yapmıyorlar.
    *Yamaha'yı hatırlamıyorum.
    F54 bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW Moto Guzzi CRF Vespa Activa
    Her zaman benim fikrim Japon motorlarının iyi motorlar olduğu parça tedariği iyi olanın tercih edilmesi gereği olmuştur

Şu anda bana göre en mantıklı motor honda activa 100 parça bedava yakıt bedava şehir içinde heryere gidiyor iki kişide götürüyor
    Olay bundan ibaret

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Uzun video için geçtiğimiz Cuma'dan başlayarak haftasonu çekim yapacaktım teşekkürler Mikail. Hava muhalefetinden bu kadar şikayetçi olduğum bir dönem olmamıştı. Mutlaka çekeceğim ama ne zamana kestiremiyorum maalesef.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçenlerde 4 Japon'un Sahibinden'de yer alan ilan linklerini marka marka en yüksek km.den en düşük km.ye sortladım ve 110 - 120.000 km sonrasını baz aldım. İlginç sonuçlar ortaya çıktı. Buna göre;

*Suzuki'de İnazuma number one, hatta 150k km üstü epey ilan var. Dl 650 gibi dayanıklı bir motordan bile daha fazla sayıda yüksek km.de İnazuma ilanı vardı.
    *Honda'da Nc hayal kırıklığı yarattı, demek ki Nc kullanıcıları gezmiyor ama Pcx kullanıcıları öyle mi? Pcx kullanıcıları Nc.ci tayfadan daha fazla sürmüş.
    *Kawasaki için elimizde yeteri kadar "dürüst" veri yok, ya hepsi patlamış, ya hepsi km.leri geri sarmış, ya da yol yapmıyorlar.
    *Yamaha'yı hatırlamıyorum.
    Bu güzel bir veri ama buradan da pek bir anlam çıkarmamak lazım. Belki NC sahipleri 200bin km'de hala geziyorlar motorlarını satmak istemiyorlar
    benhasan bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco AK550
    sitede burgman hayranı çok biliyorum ama 20 yıl evvelin tasarımlarını aşırı fiyattan satmak istedikleri için de tercih edilmiyor olabilir mesela. ki servis ve parça problemi de varmış yazılanlara göre.

fakebitchess - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60)
    Ben tasarımdan da kaybettiğini düşünüyorum çünkü bariz tipsiz motosikletler üretiyor. Motosiklet bir yana, otomobil için de son 2-3 seneye kadar böyleydi. Otomobil sektörü için dış dizaynı halletmiş gibi olsa da, içi yine 90 model. Değişik bir marka ancak özellikle şanzıman olarak her iki sektörde de çok başarılı.
    freasy bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bu güzel bir veri ama buradan da pek bir anlam çıkarmamak lazım. Belki NC sahipleri 200bin km'de hala geziyorlar motorlarını satmak istemiyorlar
    Her ne kadar 200.000'e yaklaşmış benim de bildiğim 1-2 örnek olsa da yurtdışında yaşamadığımızdan ve de ortalama Türk sürücüsünün ciğerini bildiğimizden bence çok mümkün gözükmüyor.
    killingroad ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her ne kadar 200.000'e yaklaşmış benim de bildiğim 1-2 örnek olsa da yurtdışında yaşamadığımızdan ve de ortalama Türk sürücüsünün ciğerini bildiğimizden bence çok mümkün gözükmüyor.
    Katılıyorum bu dediğine.

Şunu demek istiyorum, ortadaki haberimiz olmayabilecek çokça anormal durumdan ötürü ikinci el ilan sayısı ve bunların km'leri bir anlam çıkartılabilecek bir şey değil onu demek istedim. Fikir edinebiliriz de sonuca varmamalıyız yani. Satış rakamları veya ikinci el satış rakamları ve/ya km'leri çok kolay şekilde saptırılabilecek tespitlere gebe şeyler. Buradan bir anlam çıkartabilmek için söz konusu motorların dönemsel satış rakamlarına, dönemsel ikinci el ilanlarına falan çokça şeye bakmak lazım. Hala hatalı yorumlara yol açabilir.₺do

Mesela Inazuma'nın DL650'den daha fazla yüksek km ilana sahip olmasından 50 tane yorum apartılabilir.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Daha geçtiğimiz hafta bendeki joymaxi satıp burgman 650 ye geçiş yaptım. Herkesin zevki ve tercihi kendine tabi ki. Artık uzun yollar daha keyifli olacaktır.
    erensel bunu beğendi.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)