Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Shoei GT Air 2 Kaskım Başımın Arka Üst Kısmından Baskı Yapıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    Aswedc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Merhaba,
    Sıfır olarak bir şahıstan alırken 10 dakika kadar denediğimde bir sıkıntı ile karşılaşmadığım kaskım 30 45 dakikalık yolculuğumun 20. dakikasından sonra başımın arka üst kısmında rahatsız edici bir baskı yapıyor. Açılır diye 15 güne yakındır kullanıyorum ama hiçbir değişme yok satıp değiştirmeyi düşündüm ama onu da yapamadım pahalı bir kask olduğu için alıcı bulamıyorum. Bütçem olmadığı için yeni bir kask da alamıyorum. Ne yapabilirim bu baskıyı yok etmenin veya hafifletmenin bir yolu yok mu yardımcı olabilir misiniz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Kask kullanırken kafanıza buff, balaklava takıyor musunuz? Takıyorsanız daha ince ve kısa olanıyla denediniz mi?

Motosikleti
    PCX 125
    Buff takarak kullandım çok ince zaten bi kere buffsız da taktım ama sonuç değişmedi

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Geçmiş olsun, üzüldüm. Umarım zamanla esner, siz de rahat edersiniz.

R4DON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim ls2 kaskım var, padlerini çıkarttığımda altında bildiğin beyaz sert köpük gözüküyor. Sizinki de öyleyse heralde bi falçata ya da kaşıkla falan kazınabilir belki. Tabi kaska zarar verip daha beter yapma riski de var. Sorumluluğu size ait .

Motosikleti
    Kymco AK550
    aynı sebepten ötürü gt air 2 almaktan vazgeçtim. kaskı takar takmaz tam dediğiniz bölgede baskı hissettim. özellikle noktasal hissedilen baskıların problem olacağını düşündüğüm için vazgeçtim. sizinki biraz şanssızlık olmuş.

Motosikleti
    V-Strom DL650
    şakak ya da alın bölgesi değil, arka üst kısım olduğu için zamanla esneyecektir biraz, ama yine de şöyle bir çözüm olabilir; shoei de farklı beden iç astar var mı bilmiyorum, arai de var, kaskın dış kabuğu s bedende de aynı, l bedende de, xl ve sonrası bedende dış kabuk farklı oluyor. shoei bayilerine ya da distribütörü özen motora bir sorun; kaskınız s bedense m ya da l beden iç astar olur mu diye.

bir seçenek de şu olabilir; Cem ironbutt var, Hasanpaşa kadıköyde, 2.el ekipmanlar üzerine bir mağaza. envai çeşit kask ve aksesuar var, oradan bir kask ile takas edebilirsiniz. reklam için demedim inanın, tanımam kendisini, ilanlarına göz gezdiriyorum bazen, oradan biliyorum.

Motosikleti
    cb250r
    Kask alirken kafa yapiniza uygun bir kask secmelisiniz. oval, round vs ona dikkat etmek lazim.

Mesela sizin kafa yapiniz oval ise ve kask round kafa yapisina uygun ise alin ve kafa arkasindan baski yapar.

Misal benim kask oval kafa yapisina sahip olanlar icin uygun. Ama genelde Turk insanin kafa yapisi round oluyor. Benim kafam da oval ve round arasi.

Once biraz yandan sıkti ama kullandikca biraz acildi ve suan sıkı ama rahatsiz etmiyor.

Ama baski var baski var kimi arkadaslar var kaskin ici 3 oda 1 salon adam oyle alismis. Yani o kaski zaten sus olarak takmis oluyor.

Demem o ki kask saracak sıkıca, ama kafayada baski yapmayacak. onun ayarini en iyi siz yapabilirsiniz. Olmuyor ise de zorlamayin belki kask yapisi ve kafa yapiniz arasindaki marj yuksektir.

Kafa sonucta bu onemli bir bolge

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Benzer sorunu 2 ay yaklaşık 50 saatlik acı verici bir süreçten sonra aştım.

Metehan48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Rocket 3 GT 221 Edition
    Kaskın bedeni küçük gelmiş olabilir mi? Benzer bir olay yaşadım çünkü.

Bende Shoei GT Air II kullanıyorum. Bu kaskı almaya gitmeden önce arkadaşımın kaskını takmıştım, o götürmüştü beni. İlk 5-10 dk. bir şey hissetmezken gideceğimiz 30dk'lık yolun son 20 dk.'sı kaskı kafamdan çıkarıp fırlatıp atmak istemiştim. O derece bölgesel bir baskıya maruz kalmıştım. Kask tam bana göre değildi. Bir beden küçüktü sanırım. O yüzden sizde küçük almış olabilirsiniz.

Kaskı almadan önce en az yarım saat takılı şekilde yol yapmak lazım bence, ya da deneyimleye deneyimleye öğreniyorsunuz.

Düzeltme olarak padleri terzide açtırıp, baskı bölgesindeki padleri incelttirebilirsiniz, tabi ki bu orjinalliği bozacak, koruma işlevini düşürecektir diye düşünüyorum. Karar size kalmış.

Geçmiş olsun.

Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzer sorunu 2 ay yaklaşık 50 saatlik acı verici bir süreçten sonra aştım.
    Nasıl aştığınızı öğrenebilir miyim acaba

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:04 ----------

Hangi kaskın hangi kafa yapısına uygun olduğunu nasıl öğrenebilirim ki üzerinde bı sembol veya belirtisi öğevar mı veya bir liste

Hocam garip gelebilir ama saçınızı kestirmeyi deneyin. 3 numaraya yakın veya kısa bir kesim yaparsanız saçınız uzayana kadar kask rahatsız etmeyebilir. O dönemde de açılır diye düşünüyorum. Denemeye değer.

Motosikleti
    Dominar D400
    Koruma derecesi düşebileceği için genelde önerilmez ancak baskı yapan yerdeki köpüğü azar azar tırnağınızın üstüyle ezerek düzelerseniz baskı azalacaktır. 1-2mm gibi bir ezmeden bahsediyorum, daha fazlası değil. Kaskın kullanılarak kafanıza alışması da genel olarak aynı şeyi yapıyor zaten.

Diğer bir arkadaşın yazdığı gibi falçata vs ile kazıma yapMAyın.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Arka üst kısım da alın gibi kafanın crown denilen bölgesi, orada cheekpad yok yanaklar gibi değil, çok fazla esnemez.
    Arai ve Shoei'de o bölgedeki ince padlerde hafif traşlamalar yapılabiliyor ama bunu bilen yapan Shoei servis noktası var mı Türkiye'de hiç bilmiyorum. O da olmazsa kafana uymayan bir kask almışsın gibi görünüyor. Maalesef 10dk'da anlamadığımız sonra 30-40dk'da ortaya çıkan şeyler olabiliyor, burası biraz piyango.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı Aswedc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl aştığınızı öğrenebilir miyim acaba

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:04 ----------

Hangi kaskın hangi kafa yapısına uygun olduğunu nasıl öğrenebilirim ki üzerinde bı sembol veya belirtisi öğevar mı veya bir liste
    Sanırım zamanla kask kafa tasımın şeklini aldı.
    Tersi olmamıştır herhalde

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler