Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kuralkandan siparis veren bir rider araniyor :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Herkese selam ,
    Ekuralkandan d400 siparisi verdim .1 ayi gecti.Link ve fatura gonderdiler sigorta yaptirin sevk edelim dediler (sms) .Megerse motosiklet bayideymis kurulumu vs bitmis.Bu gecici ruhsat plaka kagidi vs ne kadar surede cikiyor bilgisi vs olan var mi ?

Bayi motor bizde dedi.Kuralkan motorunuz 5 gun icinde sevk edilecek diyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sigortanı yaptır. Yarın git ruhsatını plakanı al. Sabahtan yaptırırsan öğleden sonra bile alabilirsin.
    tecrube0 bunu beğendi.

Ozer266 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar F 250
    Bende 28 Temmuzda F 250 sipariş ettim kuralkandan. Dün sigorta için sms geldi. Sigortayı bugün yaptırdım. Gün içerisinde de bayiye teslim oldu diye bilgi geldi. Bayiye sorduğumda montajın yapılacağı ve plaka için gerekli evrakların hazırlanacağı bilgisini aldım. Onlar da tamamlanınca yine smsle bilgi geleceğini ilettiler. Tahminimce bu hafta içerisinde bilgi alırım.
    Sanırım size gelen smslerde eksiklikler yaşandı.
    tecrube0 bunu beğendi.

Motosikleti
    Motorunuz bayiye ulasti diye bilgi gelmedi.Olumlu olumsuz ulasan da yok isin enteresan tarafi.

Ozer266 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar F 250
    Yaşadığınız durum gerçekten ilginç geldi. Bayi satış sonrası sürecin nasıl ilerleyeceği ve hangi smslerin hangi sırayla geleceği hakkında bana bir mail yönlendirdi. Bendeki tüm süreç bayinin ilettiği maildeki sıra ile gerçekleşti. Sanırım sizin süreçte bazı sıkıntılar olmuş. Bayiyle alakalı bir durum olsa desem o da çok mümkün değil. Çünkü smslerin tamamını Kuralkan kendisi gönderiyor.
    Umarım en kısa sürede motorunuza kavuşursunuz.
    tecrube0 bunu beğendi.

Motosikleti
    Motorunuz teslim edildi mesaji az once geldi (07:55) .Muhtemelen surekli boyle calisiyorlar ama bayi normalde de gittigim usta oldugu icin bana whatsapp üzerinden bilgi verdi.

mertowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 300 ABS , TVS Jupiter 125
    Selamlar, 2-3 ay önce Kuralkan online sitesinden arkadaşıma Pulsar N 250 aldık. Kuralkan tarafından yönetilen sms bilgi sistemi sağlıklı çalışmıyor. Motosikletin indirileceği bayi yada yetkili servis ile sürekli irtibatta kalmak daha iyi oluyor.

Motosiklet tescil işlemleri ise en fazla sürsün 2 saat. 2-3 saate kadar plaka takılı yollara çıkmaya hazır olur.
    tecrube0 bunu beğendi.

Macabre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Para aktarma haricinde bütün işleri bayi ile çözmüştüm ben. Bana gerekli evrakları verdi, noterdi sigortaydı plaka hariç bütün işlemler 2 saat falan sürmüştü. Akşam mesai bitiş saatlerine denk geldiğimden dolayı plaka olayını da ertesi gün halletmiştim. 1 saat içinde. Benzer sürede tamamlanır sizinkisi de. Sonrasında bayiye gidip plakayı taktırıp sürüşe başlayabilirsiniz. Hayırlı olsun.
    tecrube0 bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Plaka,ruhsat vb. hepsi yarım gün içinde çıkıyor.Yanlış hatırlamıyorsam ;

-Bayiiden alacağınız araç faturası,uygunluk belgesi,ÖTV belgesi ile önce şase no üstüne zorunlu trafik sigortası yapılıyor.
    -2018 yılına kadar ruhsat Trafik Şube'den veriliyordu.Artık bütün belgeler ile birlikte notere gidiyorsunuz ruhsatı ve plaka basım kağıdını alıyorsunuz.
    -Ruhsat ve plaka basım kağıdı ile birlikte Şöforler Odası'nda plakayı bastırıyorsunuz.

Eskiden ruhsatı çıkarttıktan sonra sigortacıya aldığımız plakayı bildirip,şase no üstüne yapılan sigortaya plaka bilgisi giriliyordu.Şu anda tam bilmiyorum,noterde ruhsat çıktıktan sonra otomatik olarak sisteme giriliyor olabilir.Yine de bir sorun.

Dikkat etmeniz gereken son şeyler;Yanınıza zorunlu trafik sigortası hariç 1000 TL nakit para alın.Ruhsatı alıp,plakayı bastırdıktan sonra bayiiye motoru almaya giderken eğer plakayı deldirmek istemiyorsanız bir plakalık alın.Bazı bayiiler plakalık hediye edebiliyor.Baştan arayıp öğrenin

En son olarak motosikleti teslim aldığınız bayiiye en yakın benzin istasyonu neresi onu öğrenin.Çünkü bayii yada servisler genelde çok az miktar benzin koyuyorlar.Bayiiden motosikleti çıkardıktan sonra ilk işiniz benzin almak olacak.
    MSMorkan, tecrube0 ve mertowski bunu beğendiler.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Bayiden fatura almakla uğraşmanıza gerek yok. Sigortayı yaptırıp sisteme girince mail adresinize evrakları gönderiyorlar. Ben maile gönderdikleri kaşeli imzalı evrakları renkli çıktı alıp önce şoförler odasına (boşsa 5 dkda basarlar) sonra notere (sıra yoksa bu da 15 dk sürer) götürdüm. Cebimde ruhsat, elimde plaka, kasko ve sigorta yapılmış halde 1 hafta bayinin keyfini bekledim sizinki hangi bayi bilmiyorum ama benim gittiğim cidden sorumsuzdu. Defalarca “bak size teslim edilmiş gözüküyor ben şehir dışına gideceğim. Veriyorsan geliyim alıyım” dememe rağmen mırın kırın yaptılar. Sonra şehir dışındayken arayıp “acil gelin alın bayi motor doldu” dediler. Devamı da var da konuyu dağıtmayayım.

Hayırlı olsun
    tecrube0 bunu beğendi.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bana sms geldi. Linki tıkladım. Sigortayı yapıp gerekli bilgileri girdim. Motor bayii geldi. Gittim evrakları bayii den aldım. Noter ve şöförler odasında işlemeleri hallettim, motorun plakasını takıp bayii den teslim aldım. Tüm süreç bu kadar.
    tecrube0 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plaka,ruhsat vb. hepsi yarım gün içinde çıkıyor.Yanlış hatırlamıyorsam ;

-Bayiiden alacağınız araç faturası,uygunluk belgesi,ÖTV belgesi ile önce şase no üstüne zorunlu trafik sigortası yapılıyor.
    -2018 yılına kadar ruhsat Trafik Şube'den veriliyordu.Artık bütün belgeler ile birlikte notere gidiyorsunuz ruhsatı ve plaka basım kağıdını alıyorsunuz.
    -Ruhsat ve plaka basım kağıdı ile birlikte Şöforler Odası'nda plakayı bastırıyorsunuz.

Eskiden ruhsatı çıkarttıktan sonra sigortacıya aldığımız plakayı bildirip,şase no üstüne yapılan sigortaya plaka bilgisi giriliyordu.Şu anda tam bilmiyorum,noterde ruhsat çıktıktan sonra otomatik olarak sisteme giriliyor olabilir.Yine de bir sorun.

Dikkat etmeniz gereken son şeyler;Yanınıza zorunlu trafik sigortası hariç 1000 TL nakit para alın.Ruhsatı alıp,plakayı bastırdıktan sonra bayiiye motoru almaya giderken eğer plakayı deldirmek istemiyorsanız bir plakalık alın.Bazı bayiiler plakalık hediye edebiliyor.Baştan arayıp öğrenin

En son olarak motosikleti teslim aldığınız bayiiye en yakın benzin istasyonu neresi onu öğrenin.Çünkü bayii yada servisler genelde çok az miktar benzin koyuyorlar.Bayiiden motosikleti çıkardıktan sonra ilk işiniz benzin almak olacak.
    Zeyil işlemi belirttiğiniz bunu bana yaptır demediler ama sigortayı arayıp ruhsat çıkınca bildirmek gerekiyor bunu biliyorum .Daha önce 2 kez yaptım :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:30 ----------

Alıntı MSMorkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayiden fatura almakla uğraşmanıza gerek yok. Sigortayı yaptırıp sisteme girince mail adresinize evrakları gönderiyorlar. Ben maile gönderdikleri kaşeli imzalı evrakları renkli çıktı alıp önce şoförler odasına (boşsa 5 dkda basarlar) sonra notere (sıra yoksa bu da 15 dk sürer) götürdüm. Cebimde ruhsat, elimde plaka, kasko ve sigorta yapılmış halde 1 hafta bayinin keyfini bekledim sizinki hangi bayi bilmiyorum ama benim gittiğim cidden sorumsuzdu. Defalarca “bak size teslim edilmiş gözüküyor ben şehir dışına gideceğim. Veriyorsan geliyim alıyım” dememe rağmen mırın kırın yaptılar. Sonra şehir dışındayken arayıp “acil gelin alın bayi motor doldu” dediler. Devamı da var da konuyu dağıtmayayım.

Hayırlı olsun
    Bugün tescil evraklarını maile göndermişler ama bana bildirim gelmedi . Yarın plakayı çıkartayım ilk iş sorun kalmasın Benim motor bayiye pazartesi günü geldi hatta öyleki bana mesaj attı usta motor geldi kurulumunu yaptık kullanıma hazır dedi . Kuralkan 2-3 gün sonra mesaj attı sevk edildi 5 gün içinde ulaşır diye. Sonra ulaştı diye sms geldi bugün ustayla görüştüm işlemleri yaptıysan bekle tekrar tescil smsi gelecek sonra gelir alırsın dedi

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:33 ----------

HEpinize cevaplarınız ve yardımınız için teşekkürler merak eden olursa ona da kılavuz olur bu konu heralde
    MSMorkan bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zeyil işlemi belirttiğiniz bunu bana yaptır demediler ama sigortayı arayıp ruhsat çıkınca bildirmek gerekiyor bunu biliyorum .Daha önce 2 kez yaptım :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:30 ----------

Bugün tescil evraklarını maile göndermişler ama bana bildirim gelmedi . Yarın plakayı çıkartayım ilk iş sorun kalmasın Benim motor bayiye pazartesi günü geldi hatta öyleki bana mesaj attı usta motor geldi kurulumunu yaptık kullanıma hazır dedi . Kuralkan 2-3 gün sonra mesaj attı sevk edildi 5 gün içinde ulaşır diye. Sonra ulaştı diye sms geldi bugün ustayla görüştüm işlemleri yaptıysan bekle tekrar tescil smsi gelecek sonra gelir alırsın dedi

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:33 ----------

HEpinize cevaplarınız ve yardımınız için teşekkürler merak eden olursa ona da kılavuz olur bu konu heralde
    Hangi bayi o? Memnun kaldıysan yaz ismini. Bayi tercihinde de yardımcı olmuş olur.

Motosikleti
    Arkadaşlar kağıtların çıktısını alsanız da vermiyorlar plakayı imzalı kaşeli olması gerekiyor

Loveless - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar F250
    Beyler plakayı ve ruhsatı hangi belge ile çıkarıyorduk? Benim motor da bugün servise gelmiş yarın teslim alacağım. Servise gitmeden kuralkanın bana gönderdiği fatura ile ruhsat ve plaka bastırabilir miyim yoksa servis bana belge verecek mi?

Motosikleti
    Alıntı Loveless adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler plakayı ve ruhsatı hangi belge ile çıkarıyorduk? Benim motor da bugün servise gelmiş yarın teslim alacağım. Servise gitmeden kuralkanın bana gönderdiği fatura ile ruhsat ve plaka bastırabilir miyim yoksa servis bana belge verecek mi?
    Surec soyle
    Sms geliyor motorunuz teslim edilecektir diye sigorta yaptiriyorsun
    Kuralkanin artes sistemi var link sms le geliyor orda istenilenleri dolduruyorsun kimlik police numarasi vs
    Sonra 1-2 gun icinde tescil evraklari mailine geliyor bu evraklari motorun gelecegi bayide kase ve imzalatiyorsun.
    Sonra o evraklarla plakayi cikariyorsun.
    Gecici ruhsatla da notere gidip ruhsati aliyorsun.

Plaka cikinca motoru alabiliyorsun bu arada notere gitmeden notere gitmenin 1 ay suresi var.

Motosikleti
    Pulsar F250
    Surec soyle
    Sms geliyor motorunuz teslim edilecektir diye sigorta yaptiriyorsun
    Kuralkanin artes sistemi var link sms le geliyor orda istenilenleri dolduruyorsun kimlik police numarasi vs
    Sonra 1-2 gun icinde tescil evraklari mailine geliyor bu evraklari motorun gelecegi bayide kase ve imzalatiyorsun.
    Sonra o evraklarla plakayi cikariyorsun.
    Gecici ruhsatla da notere gidip ruhsati aliyorsun.

Plaka cikinca motoru alabiliyorsun bu arada notere gitmeden notere gitmenin 1 ay suresi var.
    Sigortayı yaptırdım linki de doldurdum ama sadece faturam var tescil belgem yok. Motorum servise gelmiş manisada şuan gittim gördüm. Ama kuralkandan da motorunuz servis noktasına teslim edildi mesajı gelmedi o yüzden elimde tek olan fatura. Servisteki adam beni yarın sabah 9da ara dedi bir de ona sorayım.

Motosikleti
    İşte tam bu gariplikler için açılan bir konu bu

Motosikleti
    Pulsar F250
    İşte tam bu gariplikler için açılan bir konu bu
    Ama anladığım kadarıyla tescil belgesi olmadan çıkarılmıyor. Neuse yarın 2 gün olacak zaten belki gelir sms

Motosikleti
    Alıntı Loveless adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama anladığım kadarıyla tescil belgesi olmadan çıkarılmıyor. Neuse yarın 2 gün olacak zaten belki gelir sms
    Sms i bekleme maile bak tescil tamamlanınca belgeler maile geliyor.Evraklar gelince de kaşeli olanlardan 2 tane çıkar.Motosikletin olduğu servise git kaşelettir. Sonra hemen plakanı almaya

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:18 ----------

Sonunda motoruma kavustum plakasini bugun bastirdim haftasonlari 10-16 arasi nobetci plaka basim atolyeleri varmis o sekilde bastirdim plakayi yarinda nobetci noter arayacagim

Ns160 tan sonra dominar 400 cok garip geldi oyleki yokusta bir isiklarda durdum kalkarken gazi biraz fazla actim farketmeden direkt yanladi aklim cikti �� Umarim buran once alisirim sesi torku beni benden aldi.

Dominar 400den sonra Ns160 bisiklet gibi geldi aynisini ns160 tan sonra cbf kullaninca da yasamistim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)