Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

10 bin kilometrede ilk kaza

Motovento
    REKLAM ALANI
    harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Geçmiş olsun Allah beterinden esirgesin
    freasy bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı freasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tam sollamaya başladım otobüsün önünden bir doblo sola dönmek üzere yola daldı.
    Geçmiş olsun.
    Karayolları bu levhayı geraken gerekmeyen her yere dikmeli.

"Doplo" marifeti
    espresso, Motoseverrr ve Thracian bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kymco AK550
    Alıntı harun27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun Allah beterinden esirgesin
    allah razı olsun hocam, çok teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:33 ----------

Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.
    https://i.hizliresim.com/sdo3cuh.png

"Doplo" marifeti
    https://www.youtube.com/watch?v=hSGIsiPp_4c
    sıkıntılı gerçekten

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı JK5F adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence hiç erteleme, ben İstanbul 36 derecede kavrulurken aldım, amele yanığı dışında hiçbir zararı olmadı. Ne kadar erken o kadar iyi.
    Motosiklet sürerken amele yanığı oluşabiliyorsa eksik ekipmanla sürüyorsunuz demektir bence. Kaskın vizöründen burnun ucunun güneşten yanması dışında güneş görür yeriniz kalmaması lazım tam ekipmanlı olduğunuzda.

Ben de kapalı alanda hakimiyet eğitimini temmuz sıcağında almıştım 2018 yılında. Paraya kıyıp yazlık mont almamıştım da sırtımı fena terleten 4 mevsim montla eğitim sırasında en az 1 kilo vermişimdir.

Ama ekipmanın bir faydası da güneşten koruması. Bir sonraki kaskımı kesinlikle beyaz renkli alacağım. Bu sıcaklarda yazlık montumu iyi ki beyaz almışım diyorum.
    freasy bunu beğendi.

Sagopa K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Swift-R 170
    dalgınken motora binmiştim ve kaza yapmıştım, çok doğru dedikleriniz
    freasy bunu beğendi.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.
    https://i.hizliresim.com/sdo3cuh.png

"Doplo" marifeti
    https://www.youtube.com/watch?v=hSGIsiPp_4c
    Gecen balikesir donusu feribottan ciktim tirmaniyoruz yol iki tirmanma seridi bir inis bir tane p... balikesir plakali doblo orta seritteyken beni ayni seritten sollayip dibimden gecti 3 arac yan yanaydik.Cok yakalamaya calistim ama basaramadim.En son tuzla sapaginin orada yakaladim yaninda kadin vardi herife ana avrat sovdum p... buna ramen durmadi.Tqm sekerpinara donus alaninda yine ayni armali baska bir doblo tam onume gelip bos yolda fren yapti bunun da cami acikti sakalli bir herif sovdum buna da cami kapatip basip gitti birisinden biri dursaydi olecegimi bilsem saldiracaktim heriflere oyle deli oldum.

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet sürerken amele yanığı oluşabiliyorsa eksik ekipmanla sürüyorsunuz demektir bence. Kaskın vizöründen burnun ucunun güneşten yanması dışında güneş görür yeriniz kalmaması lazım tam ekipmanlı olduğunuzda.

Ben de kapalı alanda hakimiyet eğitimini temmuz sıcağında almıştım 2018 yılında. Paraya kıyıp yazlık mont almamıştım da sırtımı fena terleten 4 mevsim montla eğitim sırasında en az 1 kilo vermişimdir.

Ama ekipmanın bir faydası da güneşten koruması. Bir sonraki kaskımı kesinlikle beyaz renkli alacağım. Bu sıcaklarda yazlık montumu iyi ki beyaz almışım diyorum.
    Honda ekipmanı kendi veriyor, açık kask kullanıyorlar.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı JK5F adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda ekipmanı kendi veriyor, açık kask kullanıyorlar.
    açık kask vermelerini ayıpladım.
    Kask dışında ne ekipman sağlıyorlardı acaba?

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    açık kask vermelerini ayıpladım.
    Kask dışında ne ekipman sağlıyorlardı acaba?
    2016'da gittiğimde açık kask, buff ve dizlik vermişlerdi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    vallah en tehlikeli kazalardan birini yapmışsın. çok riskli. bu önümdeki aracı sollamak için karşı şeride girmekten çok korkuyorum. girsem dahi hız yapamıyorum. sollayacağım aracın kafa noktasına daha gelmeden kafamı uzatıp sağa bakıyorum.

bir gün daha motora ilk başladığım süreçte. beşiktaşa doğru giderken daha sahila varmadan çok dolu karşılıklı yol var.

aha buralar.
    buralarda da işte sahile doğru giderkenki yolda hep sağ taraftan katılım var. her neyse önümdeki aracı sola yani ters yöne girip sollamaya çalışırken sağ önümdeki aracın önünden paaat yola biri girdi aynı sendeki gibi. zar zor frenle durdum aramda 3-4 santim anca vardır. gerçekten çok tehlikeli. anında sağdan yola katılabilen araçlar direkt kaza sebebi.

geçmiş olsun.
    freasy bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco AK550
    Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vallah en tehlikeli kazalardan birini yapmışsın. çok riskli. bu önümdeki aracı sollamak için karşı şeride girmekten çok korkuyorum. girsem dahi hız yapamıyorum. sollayacağım aracın kafa noktasına daha gelmeden kafamı uzatıp sağa bakıyorum.

bir gün daha motora ilk başladığım süreçte. beşiktaşa doğru giderken daha sahila varmadan çok dolu karşılıklı yol var.

https://feyzay.files.wordpress.com/2...agan-cad-2.jpg

aha buralar.
    buralarda da işte sahile doğru giderkenki yolda hep sağ taraftan katılım var. her neyse önümdeki aracı sola yani ters yöne girip sollamaya çalışırken sağ önümdeki aracın önünden paaat yola biri girdi aynı sendeki gibi. zar zor frenle durdum aramda 3-4 santim anca vardır. gerçekten çok tehlikeli. anında sağdan yola katılabilen araçlar direkt kaza sebebi.

geçmiş olsun.
    çok teşekkürler. kesinlikle çok riskli. benim durumumda sağdan araba katılabiliyor ama çok nadir. ama işte bir değil iki araba peş peşe ve biraz aralıklı bir şekilde trafiğe katılınca benim için bayağı şanssızlık oldu. yine de önlem almamak, her zaman dikkatli ve hazır olmamak için bahane değil.
    natijax bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)