Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hero dash 125 1500km tecrübe daha üst bir motora geçmek için yeterli mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hero Dash 125
    250cc motor düşünüyorum, scooter yada naked. Naked ı daha çok istiyorum sürmesi daha zevklidir, ehliyet alırken mondial zone 180 sürmüştüm vites değiştirmek hoşuma gitmişti.

Scooter alırsam sadece sele altı bagajı için alıcam

2 kez uzun yol tecrübesi de yaşadım. ilki kayseri - tokat erbaa arası
    ikincisi erbaa - merzifon aynı gün gidiş geliş.

Maksimum 111 km/sa hıza ulaştım, 1500km civarı yol yaptım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bence yeterli değil. Sizinle hemen hemen aynı dönemde motora başladım. Ben de yaklaşık sizin kadar yol yaptım ancak motorun rodajını daha yeni bitirdim. Hala daha arka arkaya 3 gün motor kullanmasam 4. gün sanki 5 aydır motor kullanmıyormuşum, yeni başlamışım gibi bir hamlık oluyor üstümde. Hala trafikte "şurda konumlanmalıydım, bileklerim ağrıyor bir türlü oturuş pozisyonunu düzgün ayarlayamıyorum vs." dediğim çok durum yaşıyorum. Demem o ki temel bilgileri henüz alışkanlığa/reflekse dönüştüremedim, kas hafızama oturmayan çok şey var. Tahminimce siz de hemen hemen aynı durumdasınızdır.

Buraya kadarki kısım tecrübeyle alakalı olan kısmıydı. Gelelim maddiyata... Geçmek istediğiniz motor, elinizdekinden daha fazla değerleniyorsa ya da bütçenizin ilerleyen dönemde ne olacağını kestiremiyor ; "alabiliyorken alayım" kafasındaysanız sonuna kadar haklısınız. Ancak manuele geçtiğinizde denge ve trafikte konumlanma hariç neredeyse bütün dinamiklerin değişeceğini unutmayın. Koruma demiri/takozu taktırıp motora yeniden başlamış gibi trafiğe kapalı alanlarda alıştırma yapmanızı öneririm.

stubborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 250
    1500 km mi bence acele etmeyin lütfen

Motosikleti
    Kymco AK550
    250cc motor için bence ehliyet sınavına girerken aldığınız eğitim yeterli. 1500km herhangi iki teker üzerinde durduktan sonra 250cc alınabilir bence. yaş, boy, kilo vs bilmiyorum tabii.

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    Alıntı Rockstar91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250cc motor düşünüyorum, scooter yada naked. Naked ı daha çok istiyorum sürmesi daha zevklidir, ehliyet alırken mondial zone 180 sürmüştüm vites değiştirmek hoşuma gitmişti.

kendini hazır hissediyosan geç 250 cc de küçük bir cc zaten merak etme
    sonuçta motor seni öldürmez üzerindeki sen kendini öldürürsün, motorun yapıcagın ufak hataları telefi etmiyecegini bilirsen ve trafik okumasını iyi biliyosan bu konularda kendine güveniyosan geçmelisin

burda kimsenin yorumu önemli değil sonuçta senin kendi tecrübelerin ve kendini geliştirme seviyeni bilemeyiz, ama şunu bilki alıcagın motor senin motorundan daha ağır daha kontrolu zor olucak evt sürüşte seni rahatlatsada şehir içinde alıştıgın 125 liğe göre seni zorlıyacak refleks konusunda

yurt dışında adamlar eski 600cc'lerle başlıyolar bizim ülkede var bi bu şey
    almanyada tanıştıgım bir kız 1992 model kawasaki zephyr 550 ile başladı motora

hız manyağı genç bir arkadaşımızın elindeki 50 cc bile ölmesi için yeterli iş kafada bitiyo
    freasy bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    125cc direkt atlanabilir de, burda önemli olan vitesli motor kullanımı. sorumsuz bi ergen değilsen ve birazcık bileğine hakimsen 400-500cc motorla da başlanır.
    freasy bunu beğendi.

Dash 125 düşünüyorum bende memnun musunuz?

Motosikleti
    CF Moto CL-X 250 / TVS Jupiter 125
    Motora ilk 125cc vitesli ile başlamıştım 2500kmden sonra 250cc ye geçtim bütçe ve ehliyet elveriyorsa 125cc ile uğraşmaya al-sat yapmaya hiç gerek yok direkt 200-250cc ile başlanabilir diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Hero Dash 125
    Alıntı Biksici41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dash 125 düşünüyorum bende memnun musunuz?
    Selam hocam, geç cevap için kusura bakma.

Evet yeni başladım sayılır, nisan ortasında aldım. Gayet memnunum, 75 80 85km ye çok kolay çıkıyor, maks 111 gördüm, tanıştığım biri 114 ü gördüğünü söyledi.
    Tam bir şehir içi motoru bence, çok aşırı hızlanmayan ve sağlam bence. Yakıtı da iyi. 5lt deposu var ama her benzinciye gidişimde yakıt ışığı yanmasına rağmen 3.5 lt falan dolduruluyor, 200km ye yakın gidiyorum.

Ben vitesli motor almak istiyorum, bunu alıştırma için aldım. Ama içimden bir ses sat bir ses satma diyor.

Eksi yanı, sele altı kask sığmaması.

Selam hocam, geç cevap için kusura bakma.

Evet yeni başladım sayılır, nisan ortasında aldım. Gayet memnunum, 75 80 85km ye çok kolay çıkıyor, maks 111 gördüm, tanıştığım biri 114 ü gördüğünü söyledi.
    Tam bir şehir içi motoru bence, çok aşırı hızlanmayan ve sağlam bence. Yakıtı da iyi. 5lt deposu var ama her benzinciye gidişimde yakıt ışığı yanmasına rağmen 3.5 lt falan dolduruluyor, 200km ye yakın gidiyorum.

Ben vitesli motor almak istiyorum, bunu alıştırma için aldım. Ama içimden bir ses sat bir ses satma diyor.

Eksi yanı, sele altı kask sığmaması.
    Teşekkürler.
    Bendede dominar 250 var. Şehir içinde yoruyor biraz. Scooter düşünüyordum yanına tvs Jüpiter 125 almıştım.
    Aşırı montaj hataları ve grenaj vb kalitesizdi.
    Güç olarakta zayıftı. Kısacası içime sinmemisti sattım.
    Hero dash alayım dedim , onada 70000 vereceğime Lifan emisol 150 aldım sıfır 50000 e

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    dün gece dash 125 ile karşı karşıya geldik farın aydınlatması çok güzel dio dan iyi

Motosikleti
    hero dash 125
    Selamlar bende dash 125 mayıs sonu aldım. şu an 2300 km oldu.
    lastiklerini değiştim. gayet memnunum. 140 km yolculukta yaptım artçı ile.
    80 altına düştüğü nadir oldu. ben max 110 görüyorum. bende yeterli bir motor.
    bu arada whatsapp grubumuz var dash 125 için. 120 kişi falanız. arada buluşma oluyor,yardımlaşma oluyor.
    katılmak isteyen olursa pm ile iletişime geçebilir davet linki paylaşırım.
    satcomrider bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)