Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kendinizi korumak için yanınızda ne taşıyorsunuz ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Canik tp9 elite s combat

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yanınıza birşey taşıyarak cok birşey yapamazsınız; biraz kanınız kaynamıyor ise muhtemel bıcak cekildiği anda kitlenip kalırsınız.

Biber gazı en temiz şey. diğer bir secenek de özellikle hava karardktan sonra tenha dönemeclere sokaklara girmeyin.

izmirli olan bilir asagıdaki noktada otobana cıkışta cok dar bir dönemeç vardır, %90 burası yogundur ancak geceleri tenha oluyor.

bu kış orada yolumu kesmeye calıstılar (ya da ben öyle sandım bilemiyorum) arkadan gelen araç ana yol boyunca takip etti ki ben sağdan 50 ile gidiyordum 110luk yolda. buraya dönemecte sağa sinyal verdiğimde araç birden hızlandı önüme geçip oraya döndü sonra yavaşladı. ben tam dönerken stopları yanınca bi uyuz oldum tam köşeden sola kırıp kaçtım.

Macabre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şahsen şuradaki don ile ortama gelip milletin bacağına bacağına sıkan abi rahatlığı yoksa insanın, elinde silah olmuş olmamış pek farketmez diye düşünüyorum. Yani adamın mekanına girmişler, kardeşini bıçaklamışlar, ortam dağılmış. Adam önce geliyor bi analiz yapıyor anladığım kadarıyla. Kim kimdir, kim bizden kim değil, kimde emanet var kimde yok. Kim esaslı kim kolpa bir analizini yapıyor. Sonra çok sakin bir şekilde icraate giriyor. Ama bu denli soğuk kanlı ve sakin olabilmek için daha önce bu tür olaylara aşina olunmuş olması gerekir diye düşünüyorum. Yani tecrübe olmadan bu şekilde hareket etmesinin imkanı yok. Bu hepimiz için geçerli.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=pB5dWHP3e3Y&rco=1

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Aklımı....
    DickName ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı istanbuls34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanımda biber gazı taşıyorum
    Sakın, sakın kesinlikle taşımayın karşı tarafı tahrik etmekten, eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmekten başka işe yaramaz.

Tecrübe ile sabit tatlı dil taşımanız yeter çünkü millet karşı karşıya gelince karşı taraftan atar, gider görmeye alışmış siz tatlı dilinizi çıkarınca gözüne ışık tutulmuş tavşan gibi oluyor.
    espresso bunu beğendi.

R4DON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çarmıha gerilmeden dakikalar önce İsa:
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sakın, sakın kesinlikle taşımayın karşı tarafı tahrik etmekten, eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmekten başka işe yaramaz.

Tecrübe ile sabit tatlı dil taşımanız yeter çünkü millet karşı karşıya gelince karşı taraftan atar, gider görmeye alışmış siz tatlı dilinizi çıkarınca gözüne ışık tutulmuş tavşan gibi oluyor.
    Alman_ bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

abi cok iyi niyetlisin. daha dün kavgayı ayırmaya calısan adamı bıcakladılar.

gasp etmek isteyen adam tatlı dilden mi anlar? bu insanlar emeklileri bankamatikte soyuyor
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı R4DON adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çarmıha gerilmeden dakikalar önce İsa:
    Saf ulan bu şeklinde algıladım. Bu şekilde bir benzetme ile yapmanız beni rahatsız etti..

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:03 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi cok iyi niyetlisin. daha dün kavgayı ayırmaya calısan adamı bıcakladılar.

gasp etmek isteyen adam tatlı dilden mi anlar? bu insanlar emeklileri bankamatikte soyuyor

Konuyu açan iki şıklı sormuş trafikte tartışma ve gasp olarak.

Ben trafikte tartışma kısmına cevap vermek istedim.

Gasp, soygun ve benzeri tür saldırılara polis, savcı, hakim, avukat veya kiriminal arkadaşlar cevap verirse daha iyi olur.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı istanbuls34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacılar tavsiyeleriniz için teşekkürler ama beyin meyin geçin bunları adamlar üstünüze yürüyor 2 kişiler biri tutmuş motoru nasıl kaçacaksınız ?
    İşte o geçin dediğin şey seni o duruma düşmekten kurtaran silah oluyor.
    yaşlıveacemi, DickName, Khaira ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    4 sene profesyonel kickbox ve muay-thai yaptım. Gerek ringde gerek salonda sayısız kez dövüştüm. Hatta sokak dövüşü eğitimi bile aldım, kesici-delici alet haricindeki her türlü sopa-çekiç ve türevlerine karşı kendimi korumayı öğrendim. Bu kadar eğitimin hepsinde öğrettikleri en önemli şey “karşıdakinde kesici-delici bir alet varsa kaçacaksın veya o kavgaya girmeyeceksin” oldu.

Antrenörüm hep derdi, karşındakinde kesici alet veya ateşli silah varsa topukla. Kazanamayacağın kavgaya girmemek lazım. Biber gazı bir noktaya kadar iyi bir seçenek, ama karşıdaki gözü karartmış biri çıkarsa o bile etki etmiyor çeker vurur. En temizi hiç laf dalaşına veya bu duruma girmemek ve kibarca kusura bakma diyip devam etmek.

Bundan 5 ay önce E5’te gecenin 12’sinde güya sinyal vermeden orta şeride geçtiğim için arkadan 150’yle gelen bir transit tarafından biçiliyordum. 1-2 el kol yaptım sonra bas git uğraşamam senle dedim devam ettim. Herif beni Ünalan çıkışından Kozyatağı’na kadar kovaladı, yolda kaç kere ezmeye çarpmaya çalıştı. Yanında arkadaşları vardı. Bir noktada arkadaşın gözü öyle dönmüş ki E5’te en sağ şeritte 30’la giderken arabadan üzerime atladı yere yığılıp kaldı. En son Kozyatağı Total’e kaçtım içerdeki arkadaşlara sığındım. Diyeceğim o ki gözü dönmüş birini ne yaparsanız yapın savunamıyorsunuz. Ne çıkacağı belli olmuyor, en basitinden eleman sizi arabayla ezmeye kalkabiliyor.
    Mr.wind, killingroad, espresso ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı Khaira adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 sene profesyonel kickbox ve muay-thai yaptım. Gerek ringde gerek salonda sayısız kez dövüştüm. Hatta sokak dövüşü eğitimi bile aldım, kesici-delici alet haricindeki her türlü sopa-çekiç ve türevlerine karşı kendimi korumayı öğrendim. Bu kadar eğitimin hepsinde öğrettikleri en önemli şey “karşıdakinde kesici-delici bir alet varsa kaçacaksın veya o kavgaya girmeyeceksin” oldu.

Antrenörüm hep derdi, karşındakinde kesici alet veya ateşli silah varsa topukla. Kazanamayacağın kavgaya girmemek lazım. Biber gazı bir noktaya kadar iyi bir seçenek, ama karşıdaki gözü karartmış biri çıkarsa o bile etki etmiyor çeker vurur. En temizi hiç laf dalaşına veya bu duruma girmemek ve kibarca kusura bakma diyip devam etmek.

Bundan 5 ay önce E5’te gecenin 12’sinde güya sinyal vermeden orta şeride geçtiğim için arkadan 150’yle gelen bir transit tarafından biçiliyordum. 1-2 el kol yaptım sonra bas git uğraşamam senle dedim devam ettim. Herif beni Ünalan çıkışından Kozyatağı’na kadar kovaladı, yolda kaç kere ezmeye çarpmaya çalıştı. Yanında arkadaşları vardı. Bir noktada arkadaşın gözü öyle dönmüş ki E5’te en sağ şeritte 30’la giderken arabadan üzerime atladı yere yığılıp kaldı. En son Kozyatağı Total’e kaçtım içerdeki arkadaşlara sığındım. Diyeceğim o ki gözü dönmüş birini ne yaparsanız yapın savunamıyorsunuz. Ne çıkacağı belli olmuyor, en basitinden eleman sizi arabayla ezmeye kalkabiliyor.
    Daha ilginci de soyle oluyor, kavgadan kacabildigin kadar kaciyorsun, zurnanin zirt dedigi yerde kendini korumak icin geregini yapip karsidakini bayiltiyorsun. Sonra karsidaki agzi burnu dumduz olunca gidip sikayetci oluyor, mahkemeye cikiyorsun. Mahkeme sporcu oldugun icin şakkidanak seni suclu buluyor ve basit yaralamadan 5 ay hapis cezasi aliyorsun.

Ama sagolsunlar hapis cezasini para cezasina ceviriyorlar oda erteleniyor. 5 sene icinde ayni suçu tekrar islersen, (suç dedigi de kendini korumak yalniz) ikisini de gidip oduyorsun.

Kendimi korumanin bedeli olarak 2-3 sene once 1 memur maasi kadar ceza odemistim.
    Thracian ve Khaira bunu beğendiler.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    ben pek kavga, dövüş becerebilen birisi değilim, kollarım kaslarımda genelde güçsüzdür. hatta bir de fıtık var, bir vursalar ikiye bölerler beni,
    ama tatlı dille,beyin ile çözülecek şeyler değil, zaten karşı tarafta beyin olsa yol verme yüzünden arabadan inip senin aracına yürümez.
    malum 3 aylık çocuğum var bu sebeple kimseye karışmadan sağdan sağdan tın tın gidiyorum her yere,
    geçenlerde bir araba geldiğimi göre göre, selektör yapmama rağmen üzerime üzerime gelerek benim şeridime girdi, kafa salladım geçtim.
    ama yine de istenmeyen durumlar için; arabamda biber gazı + beyzbol sopası, evde otomatik pompalı, motosiklet montumun cebinde biber gazım daima hazır bekler.yıllar önce bir defa üsküdar tarafında aracını solladığım için önümü kesip üzerime gelen adamdan kaçacak yerim olmadığı için beyzbol sopasını alıp inmiştim. adamda yavaş sürsene kardeşim diyip gitmişti.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Daha önce benzer konular defalarca açıldı.Sürekli aynı şeyler yazıldı.Videodaki olay Brezilya'da geçiyor.Türkiye'nin bu duruma gelmesi için daha zaman var.Bir ülke o seviyeye gelince zaten motosiklet,arabayı geçtik sokakta yürürken bile gasp olayı başınıza gelebilir.Çaresi eğer imkanınız varsa,İstanbul ve benzeri suçun yoğun olduğu şehirlerden daha sakin nezih şehirlere taşınıp orada yaşamak.

Trafikteki tartışma ve olaylara gelirsek....Yukarıda da yazdığım gibi daha önce defalarca herkesin söylediği gibi yine bu konu altında tekrar tekrar söylediği gibi trafikte kimse ile tartışmaya girmeyin,kavga etmeyin.En başta kendinizi bu duruma düşürmeyin.Trafikte birisi size ters bir hareket veya hata mı yaptı.Adama el kol yapmayın,diklenmeyin peşinden gitmeyin.Hiç bir şey olmamış gibi yolunuza devam edin.Boş yere sinirleriniz yıpratmaya değmez.Vakit kaybından başka bir şey değil.

Bazı yorumlarda bıçak silah düz gitmiş....Bırakın ateşli,kesici silahı karşınızdakine bir iki yumruk sallasanız en basitinden karakolda saatlerce ifade veriyorsunuz dahası @Mr.wind gibi aylarca mahkeme ile uğraşıyorsunuz.Hadi yumruğuda geçtik...Bizzat benim başıma geldi.Kardeşimin düğününden önce dengesiz birine denk geldim,adam en sonunda tepemi attırdı,ağzını burnunu dağıtmak için üstüne yürüdüm,daha adama dokunamadan eşim kuzen ve arkadaşlarım 4-5 kişi beni tuttu bırakmadı.Ona rağmen adam gitti polise şikayet etti bu bana saldırdı diye.Gittik iki saat karakolda ifade verdik.Etrafta görgü tanıkları olduğundan dava açılmadı.Hiç yoktan 2 saatim gitti ve sinirlerim bozuldu.

Bir de bu konu altında millet silah markalarını sıralamış.Taşıma ruhsatınız var mı yok mu bilmiyorum ama yoksa ve polise denk gelirseniz en basit tabir ile s.çtınız.Kavga ve tartışma sırasında karşı tarafın gözünü korkutma amaçlı çıkartırsanız,karşı tarafın niyeti yoksa bile silahını çıkartıp sizi vurur.Yanınıza savunma amaçlı aldığınız o silah ölümünüze sebep de olabilir.Hadi diyelim kendizi tehlikede hissettiniz çıkardığınız gibi silahı ateşlediniz.
    Karşınızdaki bıçaklı sopalı siz çektiniz vurdunuz kasten adam öldürmeden yargılanırsınız.Karşınızdaki silahlı ise hafifletici sebeplerden az ceza alırsınız ama gene adam öldürmeden yargılanırsınız.

Yuarkıda bir kaç kişi yazmış beyninizi kullanın diye.İşin özeti beyninizi kullanıp en başta kendinizi bu tarz durumlara sokmayın.Uzak durun,kaçın,alttan alın,sinirlerinize hakim olun.Çünkü bir çatışma veya kavga sonucunda kazanan yada kaybeden taraf yoktu.İki taraf ta kaybeder,iki tarafta zararlı çıkar.
    Khaira, tommygun, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

kuru kafalı alevli buff
    doberman bunu beğendi.

BoraKara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Scrambler
    Gaspta, hirsizlikta istenileni verin polemik yapmayın sakın, motosiklet ise yenisini alirsiniz, hayat karartmaya degmez, tek basinaysanizda kacabildiginiz kadar kacin en son careye kadar. Gecmiste 5 yıl boyunca silah tasidigim icin silah kullanmayida bildigim icin cok rahat gezdim, insanı cok daha yumusak yapiyor, silahsiz kavga edeceginiz yerde silahla etmiyorsunuz, eyvallah diyorsunuz, kucugunuzden bile ozur diliyorsunuz, gaza gelmiyorsunuz, akli salim adam oluyorsunuz. Nedeni kendinize guvenmeniz, silah kullanmayi iyi biliyorsunuz, karsinizdaki 5 kiside olsa bicakli sizi öldürmeye geldimi rahatlikla öldurebileceginizi biliyorsunuz hepsini. Bu size muthis bir rahatlama ve uysallik getiriyor. Size silah ceken yada cekebilecek insanlarinda %99 unun silah tutmayi bile bilmedigini, kütle nedir, hedef nereye alinir, sütre nasil alinir... Herseyden bir haber olduklarini, silahlarininda cogunun cakma, duzgun calismayan ve kotu fisekler ile dolu oldugunu, ve bu insanida kolayca öldürebileceginizi bildiginiz icin, hic birseyden korkmaz duruma geliyorsunuz.

Keske her durust Türk vatandasi silah tasiyabilse inanin bu kavgalarin dovuslerin hicbiri olmaz.

Yine tekrarliyorum sonuç ölüm olacaksa o zaman işler degisir işte, beni yada Ailemden birini kesin öldürme dusuncesiyle gelen bir saldirganda inanin parmagim titremez, yaralama bacaga sıkma havaya sıkma kesinlikle yapmam net olarak öldürmek icin ates ederim. Gogus kafesine ard arda birkac atista yere yikar, yerdede tamamen hareketsiz kalana kadar ates ederim, gozumu bile kirpmam.
    Ben öleceğime O ölsün.
    mertowski bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Şimdi birileri diyor ki hırlısı var hırsızı var sen ödemeni düzenli yap ben seni koruyayım diyor, hatta ödemek konusunu da zorunlu tutuyor haliyle daha benim mayış elime geçmeden ödememin çoğunu yapmış oluyorum, devamında her alışverişimde ödeme yapmaya devam ediyorum. Bu durumda bana vermesi gereken koruma hizmetini vermiyorsa yapabileceğim tek şey bu hizmeti düzgünce alabileceğim başka bir kurum bulmak.

işin bu yanını geçip pratikte olan yanına gelirsek de, sınıf arkadaşım, çok sevdiğim SAT komandosu olan bir arkadaşımı Taksim meydanında tinerciler bıçakladı ki kendisi tek koluyla bu forumda en babayiğit geçinen 5 kişiyi devirebilir yok mu devamı diyecek fiziksel yetenekte ve üzerine de daha devamı yok mu diyecek kuvvette biriydi ama serserinin teki bıçağı taktı ve kaybettim arkadaşımı, yazık oldu.

Bu işler bireysel korunma ile olacak şeyler değil. siz sopa taşırsınız çekiç talırsınız karşınza bıçak taşıan çıkar, bıçak taşırsınız karşınıza silah taşıyanı çıkar. "Kurtuluş yok tek başına" diye boşuna demiyorlar. Kendimizi savunmak zorunda kalmayacağımız bir ortamda yaşamaya medeniyet deniyor zaten. Dünyanın medeni açıdan geri kalmış ABD ülkesini örnek almak yerine mesela annelerin çocukları temiz hava alsın diye kapının dışında bebek arabasında uyuttuğu güvenli kuzey ülkelerinin medeniyetini örnek alsak ya?

silah, dövmek, öldürmek, şiddet çözüm değil, sen silah taşırsın karşında her zaman daha büyük silahı olan biri çıkabilir.
    Khaira, DickName ve tommygun bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı BoraKara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keske her durust Türk vatandasi silah tasiyabilse inanin bu kavgalarin dovuslerin hicbiri olmaz.
    Gerçekçi olalım.

Kimsenin dürüst olduğu alnında yazmıyor. Bugün dürüst olanın da yarın n'apacağı belli değil.

Bireysel silahlanmayı ya kolaylaştırırsınız, ya da zorlaştırırsınız. Üçüncü bir seçenek söz konusu değil. Birinci seçeneğin Türkiye gibi bir ülkede nasıl sonuçları olacağını ön görmek için de kahin olmaya gerek yok.
    Khaira, Mr.wind ve espresso bunu beğendiler.

Hiçbir şey taşımıyorum veya yapmıyorum. Bir süre önce boks yapıyordum. Salondaki bir eleman sağolsun sokakta ters bir hareket yapsa tabiri caizse vitaminsiz diyip hiç düşünmeden üstüne yürüyeceğiniz bir adamın aslında alttan alta nasıl bir ölüm makinesi olabildiğini gördüm. Bıçak silah vesaire taşıyan birine karşı zaten yapılması gereken belli. Sizi seven en az bir kişi varsa yapılması gereken ortada.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250 - Honda CB250 R
    Beyler yanımızda bişey taşımaya gerek yok. Ülkeyi teksasa çevirmeyelim ama bildiğiniz güzerkahların dışına da temkinli girelim.Bu yüzden kavgada uzak,duralım ikili münakaşaya girmemek lazım. Ne olursa olsun burda riskli olarak taraf biziz motor 2 teker orda adam o an sinirlenip üstümüze sürse altınada alabilir bariyelede sıkıştırabilir. O yüzden sensin diyip, ardından küfür ede ede yola devam edebilirsiniz. Çünkü herkes gergin herkes maddi manevi krizle uğraşıyor bu yüzden kimseyle uğraşmadan yolumuza devam etmek lazım.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı Macabre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 yerde atar ve gider yapmam (yapamam). Birisi motosiklet üstündeyken, birisi evimin önündeyken.
    1- Motor üstündeyken hedefsin, adam dövmeye aşina değilsen hepten tehlikeli durum.
    2- Evin orada da hedefsin çünkü en huzurlu olman gereken yer evin. Ve ülkemizde malum millet hasmını pusuda düşürür. Öyle mertçe meydanlarda teke tek yumruk yumruğa kavga etmek yok artık. Hani olay orada bitmiyor... Ne bir silahım var ne de ben bir b.k yedikten sonra arkamı temizleyecek bir abim. O yüzden kimseye bulaşmadan yaşamaya çalışıyorum.
    kesinlikle en korktuğum yer ev etrafı.
    hiçbir şekilde kimseyle yüz göz olmaya götüm yemiyor. bir gün arkandan gelebilir veya ailen orada. düşüncesi bile iğrenç

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:22 ----------

Alıntı Khaira adlı üyeden alıntı Mesajı göster

işte o 1-2 el kol hareketi olayı bu hale getirmiş. adamın yaptığını kesinlikle savunmuyorum ancak bu millet gerizekalı ve içinde birçok ruh hastası barındırıyor. kavgaları önlemenin en önemli ve en büyük ihtimalli yolu en baştaki tavrımız. o en baştaki tavrımız kavga odaklı değil, tartışma odaklı değilse gerçekten kavgaya girmemiz çok zor. eğer çelimsiz tam dayaklık bir tip değilseniz sadece zevkine kavga etme ihtimali de olmuyor karşı tarafın. yani kavga ihtimali sıfıra yaklaşıyor diyebilirim.

ha ben yapabiliyor muyum? yapamıyorum maalesef ama her seferinde de içimden düşünüyorum iş işten geçtikten sonra ulan berk sana laf yapana, laf yaptın da ya üzerine gelse kavga çıakrtsa? gerek yok. ilk tepkiler çok önemli
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)