Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2. Motorda Sigorta Konusu

Motovento
    REKLAM ALANI
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Arkadaşlar herkese merhaba, yakın zamanda kendime bir motosiklet alacağım, ancak şu anda üzerime kayıtlı bir otomobil ve bir motosiklet var. Yaptıracağım sigortada astronomik bir rakam çıkmasından korkuyorum.

Otomobilin sigortası var.
    Motosiklet 50 cc sigortası yok.

Yeni alacağım motosiklet 3. araç ruhsatı olacak, sigortanın yüksek çıkma ihtimali var mıdır? Eğer yüksek çıkarsa 50 cc motorun devrini başkasına vermeyi düşünüyorum. Bildiğim kadarıyla aktif sigortalara bakılıyor aktif olarak tek sigortam var oda otomobil üzerine yani sınıf farkı var 2. araç olarak algılamayabilir sistem.

Bu konuda beni aydınlatacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    abyasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Yeni aldığım 2014 model 125cc motorun sigortasını bugün yaptırdım. Çanakkale'deyim 24 yaşındayım ve üzerimde başka sigortalı araç yok. 2400₺ ödedim hocam.
    Babamın 2021 model otomobiline ise o 3100 lira ödedi. Yani yakın fiyatlar tutar diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Alıntı abyasar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni aldığım 2014 model 125cc motorun sigortasını bugün yaptırdım. Çanakkale'deyim 24 yaşındayım ve üzerimde başka sigortalı araç yok. 2400₺ ödedim hocam.
    Babamın 2021 model otomobiline ise o 3100 lira ödedi. Yani yakın fiyatlar tutar diye düşünüyorum.
    Selam kardeş demek istediğim hali hazırda 1 aktif sigortam var mesela ben 2. arabayı alsam sigorta yaptırmaya kalksam 4. basamaktan ödemek zorundayım oda bugün 7-8 bin lira gibi bir rakam çıkacaktır. Bu durum araba + motosiklette geçerli mi diye soruyorum ek olarak 1 ruhsatlı aracımda var. Durum biraz karışık yani

abyasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam kardeş demek istediğim hali hazırda 1 aktif sigortam var mesela ben 2. arabayı alsam sigorta yaptırmaya kalksam 4. basamaktan ödemek zorundayım oda bugün 7-8 bin lira gibi bir rakam çıkacaktır. Bu durum araba + motosiklette geçerli mi diye soruyorum ek olarak 1 ruhsatlı aracımda var. Durum biraz karışık yani
    Haa hocam bu durum beni aşar o zaman. Yaşı daha büyük, daha tecrübeli ve mal varlığı daha fazla biri size daha iyi yardımcı olur. Direkt sigortacıya sorsanız sizi kazıklamaya çalışır mı?

mertowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 300 ABS , TVS Jupiter 125
    Merhaba,

Üzerime kayıtlı 1 motosikletim vardı. Gittim 2. motosikleti aldım. 2. motosiklet indirimsiz yani 4. basamaktan kesildi.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    5.basamaktan 3150 TL ödedim geçen ay...

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 araba 2 motosiklet var üstüme ayın 13unde 2021 xtreme nin sigortası yenilecek 1800 TL çıkıyor

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    Eskisinde indirim varsa bile yenisi indirimsiz başlıyor.
    mertowski bunu beğendi.

yulis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache RTR150 --> RTR180-->CBF1000FA
    Bende apache yi satmadan aldım cbf i maalesef yüksekten başlattılar. Buna neye göre karar veriliyor anlamadım,Zaten en üst basamağa gelmişim bir indirim hakkım doğmuş ve belliki sorunsuz sürücüyüm neden indirim olmuyor anlam veremiyorum.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Haşırt dı bilekbort et dı si sayt. Yani sen 2 motor alacak paran varsa sigortayı yüksekten ödetiriz. 320 BMW 3800 TL Renault TX (La bildiğin toros) 6780 TL. Hayır tersi olsa mantığı var.
    yulis bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haşırt dı bilekbort et dı si sayt. Yani sen 2 motor alacak paran varsa sigortayı yüksekten ödetiriz. 320 BMW 3800 TL Renault TX (La bildiğin toros) 6780 TL. Hayır tersi olsa mantığı var.
    BUNUN adı zorunlu sigorta yani kaza anında karşıya verdiğin zararı ödüyor yani bmw audi toros diye bakmıyorlar tuttuğu öpüyorlar
    2 tane motorum var 13 yıldır sıfır kaza babamın motorda benim üzerime idi onu sattım üzerime 7. basamak indirimde bir tane daha sigorta boşta bekliyor
    ama ilk motoru alana yani 4. basamağı iyi öpüyorlar
    espresso ve yulis bunu beğendiler.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Basamaklara takılı kalmayın her firmanın basamak mantığı farklı
    Araç ve motosiklet sigortaları farklı olduğu için arabam var motosiklet az çıkar diye düşünmeyin

+5 yıl ruhsat sahibi değil iseniz %90 indirim/sürprimsiz fiyat çıkartılar
    Yaptırmadan önce sbm online'dan teklif almayı unutmayın
    F54 bunu beğendi.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    ikinci el ilk sigorta yada ilk tecsile sbm teklif vermez.
    2005 model aracım var, 7. basamaktayım, 3000 tl ödedim,
    aynı ay için motosiklet için ikinci el ilk sigorta 4. basamak başlattı 3600 tl ödedim.

Italian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 2016
    benimde 125 cc vardı , 250 cc aldım aşağıdaki gibi kesildi. Birde aracım var üstüme.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Adıma kayıtlı 2 otomobil 3 motosiklet var.
    Son aldığım 3. Motosiklet için 2.800 civarı bir Sigorta ödedim.
    Eğer daha önceden devam edecek olan bir indirim oranınınız yoksa indirimsiz yapılıyor.
    Yani isterseniz yeni bir tane alın , isterseniz 10. Varken 11. Yi alın aynı hesap.

Motosikleti
    3000 liralara hazırladım kendimi, daha yüksek olursa moralim bozulur

Bu arada Hero X Pulse 200 alıyorum kısmetse, çok güzel bir makina dağ bayır dere tepe şelale yayla ne varsa gezmeyi düşünüyorum.
    espresso ve Green Arrow bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Hasarsızlık indirimi basamakları "poliçe" için var olan şeylerdir. Bir poliçenizde indirim varsa o poliçeye aittir, başka araca taşımanın yolu o poliçeyi iptal edip diğerine taşımak.

2016'dan beri kesintisiz motosiklet kaskosu ve trafiğim var. 2021'de Aprilia'yı alırken önceki motorun sigortalarını iptal ettim, indirimler Aprilia'ya taşındı.
    2022'de Vespa aldım, Aprilia'yı satmadım, o işte sıfırdan başladı.

Metehan48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Rocket 3 GT 221 Edition
    Üzerime 50cc - 150cc - 2500cc 3 adet motor kayıtlı. İlk 2sinde sigorta yok. Büyük motoruma 1400 TL sigorta ödedim Haziran'ın 3ünde.

Eşim'in üzerinede 250 cc motor kayıtlı. Onun ilk aracı. 2400 TL aldılar Temmuz ayında.

Xpulse'a ekimde 698, Vespa'ya da haziranda 1065 ödemişim. Başka da üzerime kayıtlı araç yok.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Herhangi bir taşıtınız varsa ve satıp aynı sınıf taşıt aldıysanız iptal ettiğiniz sigortanın indirim basamaklarından yeni sigorta yaptırabilirsiniz , ikinci bir taşıt yada ilk defa bir taşıt aldığınızda en üst basamaktan fiyat çıkıyor..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)