Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kapalı İspark Otoparkları hk.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Dominar 400 UG - Hero xPulse
    Herkese merhaba, İstanbul'da ikamet eden forum üyelerine bir sorum olacaktı. Yaşadığım apartmanın kapalı otoparkında bir süre tadilat çalışması olacak, bu yüzden motosikletimi başka bir yere koymam gerekiyor bir iki aylık süre için. Dışarıda bırakmak zaten seçenekler arasında olmadığı için çevremdeki kapalı otoparkları araştırmaya başladım. Fiyat olarak İspark'ın kapalı otoparkları motosikletler için görece uygun gözüküyor ama daha önce hiç geceleri motosiklet bırakmadım İspark'da. İspark'ı kullanan arkadaşlara sorum şu olacak: Bu otoparklar gerçekten güvenli mi sizce? Sanırım içeride kameralar var ve kapıda ödeme alan çalışan var ama alışveriş merkezlerinin otoparklarında bile motosiklet hırsızlığı haberlerini gördüğümüz için artık her ihtimali düşünüyor insan tabi. Bu arada motorda hem disk kilidi hem de Zintaş'ın 10mm zincirini kullanıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Genel anlamda güvenlidir. Disk kilidi ve zincir kilidi kullanmanızı tavsiye ederim yine de.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Asla değildir.

Bir hikaye: Kadıköy sahil ispark'a motor bırakılır.
    2 saat sonra alakasız biri gelir, gidon kilidini kırar, motoru iterek çıkarır.
    Güvenlik görevlisi fiş sorar, abi evde kalmış diyerek maximum fiyat ödenir ve motor itilerek çıkartılır otoparktan götürülür.

Bırakma demiyorum, güvenli diye düşünme, mutlaka birden fazla ekipmanla güvenliğini sağla.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asla değildir.

Bir hikaye: Kadıköy sahil ispark'a motor bırakılır.
    2 saat sonra alakasız biri gelir, gidon kilidini kırar, motoru iterek çıkarır.
    Güvenlik görevlisi fiş sorar, abi evde kalmış diyerek maximum fiyat ödenir ve motor itilerek çıkartılır otoparktan götürülür.

Bırakma demiyorum, güvenli diye düşünme, mutlaka birden fazla ekipmanla güvenliğini sağla.
    Merak ettin kapali isparklarin hirsizlik durumunda hukuki sorumluluklari var mi?

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak ettin kapali isparklarin hirsizlik durumunda hukuki sorumluluklari var mi?
    Kanundaki yazılı detayı bilmiyorum ama, mesela AVM otoparkında sorumlu değiliz diye boy boy yazdıkları halde böyle bir sorumluluk reddinde bulunamıyorlardı, mahkemeye gidip hakkını alan vardı.
    Otopark kısmından emin değilim, ama bazı İspark'ların "motor almıyoruz" demeleri durumu var, sanki yasal olarak sorumluluktan kaçamadıkları için almama yönüne gidiyorlar diye düşündürtüyor.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

Motosikleti
    CF Moto CL-X 250 / TVS Jupiter 125
    1Yıldır İsparka hem araç hem motor için aboneyim. Zemin katı çocuk parkı, -1.kata semt pazarı kuruluyor ve -2,-3 katları otopark olan bir yer. Giriş ve çıkış tek kapıdan yapılıyor yani 2kere güvenliğin önünden geçmek zorunda. Yaklaşık 20 civarı motor var. Motorun kilitli olmak zorunda kilit bağlanan demirler alarmlı en ufak zorlanmada ötüyor bizzat test ettim. Motorun arkasını duvara çevirip arka tekerden 14mm onguard çelik zincir ile bağlıyorum ön tekere de alarmlı disk kilidi takıyorum. Bu dediğim gibi bir yer bulabilirseniz gözünüz arkada kalmaz diye düşünüyorum genelde abone hariç genelde 1 yada 2 motor kapasitesi oluyor.
    espresso ve OsaK bunu beğendiler.

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Alıntı UmutK37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1Yıldır İsparka hem araç hem motor için aboneyim. Zemin katı çocuk parkı, -1.kata semt pazarı kuruluyor ve -2,-3 katları otopark olan bir yer. Giriş ve çıkış tek kapıdan yapılıyor yani 2kere güvenliğin önünden geçmek zorunda. Yaklaşık 20 civarı motor var. Motorun kilitli olmak zorunda kilit bağlanan demirler alarmlı en ufak zorlanmada ötüyor bizzat test ettim. Motorun arkasını duvara çevirip arka tekerden 14mm onguard çelik zincir ile bağlıyorum ön tekere de alarmlı disk kilidi takıyorum. Bu dediğim gibi bir yer bulabilirseniz gözünüz arkada kalmaz diye düşünüyorum genelde abone hariç genelde 1 yada 2 motor kapasitesi oluyor.
    Fiyat olarak ne ödüyorsunuz motor için? yakınımda ispark var, özelden çıkıp oraya parketsemmi diye düşünüyorum. 400 yaptılar bu ay özel otoparkı
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

Ben de üç aydır kapalı ispark'a üyeyim. 325 liraydı, bu ay 450 oldu. Şu ana kadar bir sorun yaşamadım. Abonelik sırasında yasal sorumluluğu sordum, zincir ile bağlıysa sorumlu olduklarını söylediler. Abonelik belgesinde de yanılmıyorsam böyle yazıyordu.

Benim gözümde açık ve 24 saat güvenliği olmayan otopark eşittir sokakta bırakmak. Kapalı bir otoparktan aylık abonelik öneririm. Öyle bir noktadayız ki kaleye kapatsan bile başına bir şeyler gelebilir, o ayrı.
    mertowski ve OsaK bunu beğendiler.

Motosikleti
    Dominar 400 UG - Hero xPulse
    Yorumlarınız için herkese teşekkürler. Ben de Ümraniye Canpark AVM'nin yanındaki kapalı İspark'a koymaya karar verdim motosikletimi. Bizzat gidip bilgi de aldım oradaki yetkiliden. Öncelikle aylık abonelik ücreti 1000 lira ve ilginç olarak araba için de motosiklet için de aynı bu ücret. Emin olmak için birkaç kere sordum, ücret politikasının bu şekilde olduğunu söylediler. Bana çok saçma geldi ama yapacak birşey yok.

Güvenlik konusunda da hiçbir sıkıntı olmayacağını, her noktada kamera olduğunu, devamlı görevlilerin kameraları izlediklerini, Allah korusun bir hırsızlık durumunda da zaten sorumluluğun kendilerinde olduğunu söyledi oradaki yetkili. Bu arada o hiç motosiklet hırsızlık olayı olduğunu duymamış şu ana kadar kapalı İspark'larda, bilmiyorum gerçek mi değil mi.

Kısacası biraz pahalı ama en azından güvenlik konusunda içim rahat edeceği için İspark bana mantıklı geldi, benzer durumda olan arkadaşlara da bir fikir verir umarım.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı OsaK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumlarınız için herkese teşekkürler. Ben de Ümraniye Canpark AVM'nin yanındaki kapalı İspark'a koymaya karar verdim motosikletimi. Bizzat gidip bilgi de aldım oradaki yetkiliden. Öncelikle aylık abonelik ücreti 1000 lira ve ilginç olarak araba için de motosiklet için de aynı bu ücret. Emin olmak için birkaç kere sordum, ücret politikasının bu şekilde olduğunu söylediler. Bana çok saçma geldi ama yapacak birşey yok.

Güvenlik konusunda da hiçbir sıkıntı olmayacağını, her noktada kamera olduğunu, devamlı görevlilerin kameraları izlediklerini, Allah korusun bir hırsızlık durumunda da zaten sorumluluğun kendilerinde olduğunu söyledi oradaki yetkili. Bu arada o hiç motosiklet hırsızlık olayı olduğunu duymamış şu ana kadar kapalı İspark'larda, bilmiyorum gerçek mi değil mi.

Kısacası biraz pahalı ama en azından güvenlik konusunda içim rahat edeceği için İspark bana mantıklı geldi, benzer durumda olan arkadaşlara da bir fikir verir umarım.
    aylık 1000 tl vereceksen bence kasko yaptır kaza anında da faydalanırsın bu ne yaw 1000 tl otopark mı olur
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı OsaK adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Başımızı yastığa koyduğumuzda rahat uyuyacak kadar güven hissediyorsak süper. Siz de otoparka güvenmişseniz, inanmışsanız, içiniz rahat ediyorsa ve bütçe de yetiyorsa bence denenebilir.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    cıks
    Geçen bahcelievler ispark a sorduk motosiklet tarifesi var fakat kabul etmiyoruz dediler, hırsızlık olaylarından sonra almamaya başlamışlar
    Açık otopark a sormuştum bu arada, yakınlarda kapalı var mi bilmiyorum

Motosikleti
    CF Moto CL-X 250 / TVS Jupiter 125
    Motosiklet için 425tl araç için 850tl ödüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:08 ----------

Alıntı izzmarit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyat olarak ne ödüyorsunuz motor için? yakınımda ispark var, özelden çıkıp oraya parketsemmi diye düşünüyorum. 400 yaptılar bu ay özel otoparkı
    Motosiklet için 425tl araç için 850tl ödüyorum.
    izzmarit bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler