Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ailemi motora nasıl ikna ederim

Motovento
    REKLAM ALANI

Motora her konuda karsi bizimkiler kazalar çok diye korkuyorlar bende bunun bilincindeyim dedim de alırsam motordan çok ekipmana yatırırım parayı dedim yinede anlamıyorlar
    Ayrıca maddi destek de beklemiyorum rıza versinler maddiyatı kendim çalışıp hallederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    edemezsin, boşuna uğraşma.
    TIGERSHARK bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Evet motorun tehlikesi büyük, haklılar. Ancak illa çok istiyorsanız ve de aile desteğine ihtiyacınız yoksa kendi paranızla alın, gitsin, düşünmeyin kim ne düşünüyor diye. Lakin ailenizle zıtlaşmayın, "evet tehlikeli, ben de ona göre süreceğim" deyin.
    espresso ve momentS bunu beğendiler.

fancydriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Ns200 - Honda Cb250R - CfMoto Mt650
    Türkiye'de aileler oldukça çarpık yapıda, özellikle babalar agresif bir şekilde narsist.

Kendi ayaklarının üzerinde durana kadar boş yere zıtlaşıp kötü kararlar alma, aile huzuru kalmadığı anda çok fazla stres altına gireceksin, stres de insanın ömrünü yiyor. Değmiyor yani.

Gençken bazı şeyler güzel farkındayım ama yaşadığımız her an kıymetli ve çok çalışıp kendi hayatını kurup, o hayatla da ne istiyorsan öyle yaparsın. Bu arada elbette bilinçlenip ailene motosiklet tutkunu anlatmaya da çalışabilirsin.

Bu arada motosiklet her zaman risklidir ve Allah korusun ama yarın bir gün kaza yapsan, yıllar sürecek bir "ben demiştim" ve türevlerine hazır olmak lazım eğer zorlu yol seçilip inatlaşılırsa.
    espresso bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet motorun tehlikesi büyük, haklılar. Ancak illa çok istiyorsanız ve de aile desteğine ihtiyacınız yoksa kendi paranızla alın, gitsin, düşünmeyin kim ne düşünüyor diye. Lakin ailenizle zıtlaşmayın, "evet tehlikeli, ben de ona göre süreceğim" deyin.
    Hâlâ ailesinin evinde oturup, onlarla yiyip içiyorsa aile desteğine ihtiyacı vardır. Ama kendi evinde kendi parasıyla yaşıyorsa belki. Belki diyorum, çünkü Allah muhafaza başına bir iş gelirse ona bakacak olan yine annesi babası...

Velhasıl bu "aile desteğine ihtiyacı olmama" mevzuu o kadar kesin ve net değil. Bence ailesini ikna etme ihtiyacı içerisinde olan biri, aile desteğine ihtiyaç duyuyordur.

Motosikleti
    sym jet x 125,altai pro max 50
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hâlâ ailesinin evinde oturup, onlarla yiyip içiyorsa aile desteğine ihtiyacı vardır. Ama kendi evinde kendi parasıyla yaşıyorsa belki. Belki diyorum, çünkü Allah muhafaza başına bir iş gelirse ona bakacak olan yine annesi babası...

Velhasıl bu "aile desteğine ihtiyacı olmama" mevzuu o kadar kesin ve net değil. Bence ailesini ikna etme ihtiyacı içerisinde olan biri, aile desteğine ihtiyaç duyuyordur.
    Sizlerin bizim yasımızda olduğu dönemlerde sizler evleniyor eve vesaire cıkıyordunuz ancak şu an imkansız onun için farklı yollar denemek gerekiyor.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008

Üstat şu an gençler ekonomik kaygılardan kaynaklı aile evinden ayrılamıyor. Bizim gençliğimizde daha kolaydı aileye rest çekmek. Şu an yürek ister. Şimdi Ak Parti'nin ve de onun dötünün dibinden ayrılmamayı en büyük siyasi başarı sayan ülkücüler yüzünden hayat daha zor. Geçtim motoru bisiklet alamıyor çocuklar. Adamlara oy da vermiyoruz yine de kazanıyorlar.
    RecepAlışkan, Dxsec, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bunu düşünmemiştim. Ülke olarak gittikçe sorunların arttığını biliyorum ama herhangi bir konuda konuşurken onun da acaip bir şekilde etkilendiğini her duyduğumda daha da ümitsizleşiyorum.

Az önce yeğenimle konuştum, üniversite sınavına girmiş, tercih yapacak. ODTÜ, Bilkent, Koç, Sabancı konuşuluyor ama Boğaziçi'nin adı geçmiyor. Niye diye sorunca anlattı, tiksindim resmen. Nasıl bir ülkenin iyi bir üniversitesi bilerek o ülke tarafından yok edilir, nasıl buna göz yumulur, yazık ki ne yazık.

Tüm başarılı öğrencilerin gözü yurt dışında. Yani ülkenin geleceği tamamen torpilli beceriksizlerin eline kalacak gibi. Yolsuzluğun ve nepotizmin daha da normalleştiği, alım gücünün çok daha azaldığı, becerenin terkettiği, İran gibi bir ülke olacağız bu gidişle. Çok üzücü.
    tommygun, espresso ve The-Rock bunu beğendiler.

Aile desteği şu evet aile evindeyim ama ayrıca çalışıyorumda gerikirse çift mesai fln yaparım alırım Bi şekilde ama

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    bak arkadaşım, kazandığın paradan kenara atacağın ya da kredi taksidi yapabileceğin bir meblağ ile alabiliyorsan al motor. yoksa çift mesai yapacaksan mantıklı değil bence.

motora binip keyif yapacam diye cefa çekmek nedir yani?
    espresso bunu beğendi.

sedattemiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT249-S
    Dostum merhaba,

Konuya ekonomik olarak girebilirsin. Günümüz şartlarında bir gencin tek başına araba almasının imkanı yok, bir mal sahibi olmadığın her gün yakalayamadığın hayatı daha da kaçırıyorsun. Motosiklet almaya 2 sene önce karar verdim(keşke daha önceden karar verseymişim). Motosiklete bir heves, ben de motorcu olacağım cool olacağım diyerek başlamadım, başka ulaşım aracı almaya bütçem yoktu ve alamıyordum doğal olarak. 2 sene önce almış olduğum kararı bugün alsam ekipmanımı bile zor alıyorum.

Bugün neredeyse 30 yaşındayım annem motosiklet kullanmama ne kadar karşı olsa da "üstüne bir motosiklet parası daha ver satalım araba alalım" diyorum ve konu kapanıyor. Gel gör ki karşı çıkması ilk günlere nazaran daha az çünkü temkinli daranıyorum ve bana bu konuda güvendiğinden sesini çıkarmıyor diye düşünüyorum.

Yerinde olsam ne yapardım; Gider önce bir ehliyetimi alırdım ve aldım derdim, sırasıyla ekipmanlarımı ve işletme maliyetine gücümün yeteceği bir motosiklet alırdım.

Tabi bu naçizane tavsiyelerimi dikkatli, temkinli bir motosiklet kullanıcısı olacağını umut ederek yapıyorum.

momentS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok ehliyeti bile yok
    en az 2 yıl otomobil ile trafikte deneyimliyseniz motor kullanabilirsin yoksa asla binmeyin motora

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı momentS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en az 2 yıl otomobil ile trafikte deneyimliyseniz motor kullanabilirsin yoksa asla binmeyin motora

hocam ne sacma bir mantıktır; ben ve motorcu tayfamın yarısının araba kullanmışlıgı yok
    Alman_ bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

momentS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok ehliyeti bile yok
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam ne sacma bir mantıktır; ben ve motorcu tayfamın yarısının araba kullanmışlıgı yok
    trafiği bilmeleri lazım motorla başlayanlar çok büyük ihtimalle kaza yapıyor

RecepAlışkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 650 Transalp
    Şuan bazı aileler ikna olamıyorlar ama ''Nesil Jenerasyonı bizler bilinçli kullanıcılar olarak kendi çocuklarımızın motosiklet sürmelerine destek vermesekte DESTEKLEMELİYİZ ASLA KÖSTEK OLMAMALIYIZ Yoksa güç bela kaçak,koçak,eskipmansız ve bozuk motorlara binmeye çocuklarımızı itebiliriz''Bunun yerine desteklemesekte ''Oğlum,kızım ben istemesemde kaskını tak koruma ekipmanını giy dikkatli sür deriz''Belki motor almasına yardımcı olamayız ama en azından ekipman almasına yardımcı olmalıyız Bu sürüşüne de + kazandırır düşüncesindeyim

Cevap olarakta Motosiklete izin vermeyen ailenin fikrini deiştirmek tutulan siyasi bir partiyi değiştirmekten zor gibi Ama siz aileniz ikna olsa da olmasa da motosiklet almadan evvel ekipmanları alın ailenize gösterin en azından siz motosiklete çıkarken akıllarına hep gelsin koruma ekipmanı var diye
    Sağlıcakla

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    sene 2013 tr nin son güzel zamanları, iş yerindekiler motorla geliyor ulan dedim bende alacüm.
    aileme konuyu anlattım olmaz ölürsün kaza yaparsın dediler,

sonra garanti bankasından 10.000 tl kredi çekip 2013 vespa lx150 almıştım.
    o kadar sevinliydim ki motoru facebook ta paylaştım ailem gördü alıştılar

vay anasını ya ne güzel günlerdi.....
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    1995 ya da 96'da 15-16 yaşımızdayken bizim sınıftan Göker ve Sedat adı 2 haylaz kendi paralarıyla ortak Yamaha'nın monkey gibi bir modeli vardı, onu almışlardı. Yaşlarına göre epey cüsseli bu 2 ayı motorla ailelerinden habersiz deli gibi geziyorlardı. Hatta motor aldıklarından ailelerinin haberi yok diye 3. bir arkadaşın evinin otoparkında saklıyorlardı.
    espresso bunu beğendi.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İran gibi bir ülke olacağız bu gidişle.
    Bilirkişiye göre olmuşuz bile.

baskentli1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS
    Ne desem bilemedim.. Geçen benim çocuk sordu “nasıldı o günler” diye. Şöyle dedim “oğlum herşeyin güzel olduğu zamanları gören son jenerasyon biziz herhalde,trafikte günümüze nazaran daha anlayışlı sürücüler vardı,Devlet motorluları günümüzdeki gibi sıkmazdı,arkadaşlıklarımız,ekonomimiz,kısaca herşey güzeldi,günümüzde motosiklet kullanmak gerçekten hem trafikte zor hem ekonomik olarak zor”

Sözün özü aileye sen kendini inandıracaksın,apaçi olmayacağım,güvenli süreceğim vs diye

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)