Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İstanbul Atatürk Oto Sanayi'de motosiklet ustası tavsiyelerinizi bekliyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Spacy 110
    Arkadaşlar 2011 model Honda Spacy 110 motosikletim var, günlük bakkala, markete, işe gitmek için almıştım. 2022'de alırken ucuza almıştım ve bir takım sorunları vardı ama idare edilebilir sorunlardı.

Şuan farklı olarak motosiklet alttan yağ kaçırıyor, yakın diye youtube'da video çeken tamirci bir arkadaşa götürdüm(300-500lira için mahkemelik olmak istemiyorum o yüzden isim vermiyorum),

tıpadan akıtıyor tornayla tıpa yaparım akıtmaz falan dedi hem işçilik ödedim hem her gittiğimde yeni motor yağı koyuldu ama motosiklet iflah olmadı durduğu yerde kaldırımda yağ lekeleri oluştu, tamirci yağ koyuyor sonrasında 2-3 hafta kullandığımda yağ çubuğunu mendile sildiğimde motorda yağ kalmamış oluyor. Motoru bu şekilde kullanmak istemiyorum, motor yağsız kalırsa galiba daha büyük sorunlar çıkabiliyormuş.

İstanbul'da motosikletlerin oto sanayisinin Şişli'deki Atatürk Oto Sanayi olduğunu duydum, o yüzden Atatürk Oto Sanayi'nde işçilik ve parça konusunda normal fiyatlandırma yapan ve işini hakkıyla yapan, işinde profesyonel olan usta tavsiyelerinize ihtiyacım var.(özellikle motor aksamı,şanzıman ve şasi konusunda uzmanlaşmış farklı ustalar da olabilir (sonraki süreçte motosiklet almak istediğimde gidip gösterebileceğim bir usta olması da iyi olur))

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    1996furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Honda servisine götürseniz en azından sorununuz çözüme kavuşur belki ilk etapta ücreti size fazla gelebilir ama motorunuzun yapıldığından emin olursunuz bir aksilikte de kurumsal bir muhatabınız olur. Kenarda köşede gittiğiniz ustaların bir kısmında hepsini zan altında bırakmadan acemi göründüğünüzde tokatlanma ihtimaliniz %75 felan oluyor nerden mi biliyorum sorma

Motosikleti
    Spacy 110
    Alıntı 1996furkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda servisine götürseniz en azından sorununuz çözüme kavuşur belki ilk etapta ücreti size fazla gelebilir ama motorunuzun yapıldığından emin olursunuz bir aksilikte de kurumsal bir muhatabınız olur. Kenarda köşede gittiğiniz ustaların bir kısmında hepsini zan altında bırakmadan acemi göründüğünüzde tokatlanma ihtimaliniz %75 felan oluyor nerden mi biliyorum sorma
    Çok haklısınız en sağlamı yetkili servis ama fiyatlar el yakıyor, 2-3 ay önce bir honda servisini aradım rektifiyeyi kaça yapıyorsunuz dedim, 15bin lira dedi, e zaten benim motorumun ikinci el değeri 25-30bin tl. Akıl alır fiyatlar değil, keşke normal ustalarla aynı fiyat politikaları olsa da yetkili serviste yaptırabilsek.
    1996furkan bunu beğendi.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    542 394 18 60 honda yaşar usta...Düzgün esnaf ve usta...
    espresso ve sukruaraci bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı sukruaraci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok haklısınız en sağlamı yetkili servis ama fiyatlar el yakıyor, 2-3 ay önce bir honda servisini aradım rektifiyeyi kaça yapıyorsunuz dedim, 15bin lira dedi, e zaten benim motorumun ikinci el değeri 25-30bin tl. Akıl alır fiyatlar değil, keşke normal ustalarla aynı fiyat politikaları olsa da yetkili serviste yaptırabilsek.
    İyi usta da ucuz değil ki ama?
    espresso ve sukruaraci bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Maslak Atatürk Oto Sanayi Sitesinde İşleyen Motor adında bir yer var. Usta yalnızca Honda ve Yamaha markalarına bakıyor başka marka motor bakmıyor ama işinde usta. Ona götürüp gösterseniz?

Ben basit bir şey için gitmiştim ustalığından ve esnaflığından memnun kaldım.

Google maps linkini de ekleyeyim kolay bulun yeri: https://goo.gl/maps/CxwcVAEYrfEBLn389

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:12 ----------

Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    542 394 18 60 honda yaşar usta...Düzgün esnaf ve usta...
    Aynı ustadan bahsetmişiz.
    sukruaraci bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Atatürk Sanayi deki motosiklet servisleri sezonda Spacy ile pek ilgilenmeyebilirler , Seyrantepe de eski kroscu İdris'in dükkanı var 05388626246 acil dersen dükkandan gönderir seni , temiz iş yapar dürüst esnaftır..
    sukruaraci bunu beğendi.

Motosikleti
    sym jet x 125,altai pro max 50
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Atatürk Sanayi deki motosiklet servisleri sezonda Spacy ile pek ilgilenmeyebilirler , Seyrantepe de eski kroscu İdris'in dükkanı var 05388626246 acil dersen dükkandan gönderir seni , temiz iş yapar dürüst esnaftır..
    Ptt nin yanındaki sokakta kalan servis mi yoksa ibb evlerinin altındaki yerden mi bahsediyorsunuz

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maslak Atatürk Oto Sanayi Sitesinde İşleyen Motor adında bir yer var. Usta yalnızca Honda ve Yamaha markalarına bakıyor başka marka motor bakmıyor ama işinde usta. Ona götürüp gösterseniz?

Ben basit bir şey için gitmiştim ustalığından ve esnaflığından memnun kaldım.

Google maps linkini de ekleyeyim kolay bulun yeri: https://goo.gl/maps/CxwcVAEYrfEBLn389

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:12 ----------

Aynı ustadan bahsetmişiz.
    Eskiden tüm markalara bakıyordu şimdi honda yamaha diye sınırlandırmış. Bakım için ona gitmem zaten tek kez gittim o da topcase e led döşetmiştim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)