Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Emekli oldum. NS220, RS200, N250, F250'den 2'sini yatırımlık alacağım. Ltfn tavsiye.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu an bir çok motor ön siparişle satılıyor. Yani ellerinde yok ama sınırlı sayıda getirecekler. Siz her ne kadar aylar sonra alıcı, satıcı, bayi vs herkes kazanacak diye kendinizi inandırsanız da siz şu an kullanmayacağınız bir motoru elinizde tutmak amacıyla satın aldığınızda o motoru ihtiyacı olup da o an sizin sayenizde satın alamayan veya bir sonraki partide daha pahalıya satın alacak olan bir sürücünün hakkını gasp etmiş oluyorsunuz. Ahlak anlayışınızı ve ilkelerinizi bilemem, benim ahlak anlayışıma göre bu iş yanlış. Dolar alın, Euro alın kimse birşey diyemez ama motosiklet işi hoş değil.

Psyduck da Maşallah Nmax, Pcx tavsiye etmiş, hiç yakıştıramadım.
    Altına imzamı atıyorum
    tommygun ve Beto87 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bende EYT den emekli oldum.Tazminatla eldeki parayı Muğlanın denize 45 km mesafede turistik olmayan hatta köye ilk taşınan yabancı benim.Minik bir köy evi aldım.Gider kalırım bahçede bir iki sebze yetiştiririm.Meyve ağacı falan dikerim.

Parayı keyif için kullanmayacaksan ne anlamı var kazanmanın.
    mertowski, Italian, espresso ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende EYT den emekli oldum.Tazminatla eldeki parayı Muğlanın denize 45 km mesafede turistik olmayan hatta köye ilk taşınan yabancı benim.Minik bir köy evi aldım.Gider kalırım bahçede bir iki sebze yetiştiririm.Meyve ağacı falan dikerim.

Hayırlı olsun. Geçen ay da benim bağkur maaş bağlandı ,7500 TL Kendi kendime tazminat veremediğim için senin yaptıklarını yapamadım. Ama emeklilik projen çok güzel. Ben maaşı bu tatilde rakı masasına yatıracağım.
    espresso, okanbagiscan, Ercument ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Motosiklet alıp binip sonra yatırım yaptığını düşünen arkadaşlara dev hizmet.

RS660'ı Haziran 2021'de aldım, 142bin TL'ye almıştım.
    13.500km'de şu an. Motoru aldığım günden beri yaptığım; aksesuar, bakım, parça, kasko/trafik sigortası gibi kalemleri topladığım zaman bugüne kadarki toplam maliyeti 17bin EUR'u geçmiş durumda, bazı şeyleri de yazmayı unutmuşum. Harcadığım kalemlerin alım tarihindeki EUR fiyatlarına göre düzenlenmiş olduğu durumda toplam harcamam 550bin TL'yi bulmuş durumda.
    Buna akaryakıtın dahil olmadığını söylemem lazım. 13500km'de ortalama 5.5l tüketsem 750 litre civarı benzin yapıyor ve bunu da parça aksesuar vs alımlarına göre EUR/TRY ortalama kurundan hesapladığımda 10bin TL üzerinde yapıyor.

Çok kabataslak şekilde EUR'da yattığı yerde duran maliyeti 600bin TL olmuş durumda. Buna yıkama ücretleri eklenebilir, 300-400 TL'lerde şu an profesyonel motosikler yıkamalar.
    140bin TL'ye aldığım motoru şimdi 400'e satarsam nefis kar etmiş olucam di mi
    450bin TL'ye satayım.. Hadi hype var uçuyoruz RS kalmadı 500bin'e satayım......

Taşıtlar asset değildir, liability'dir. Türkçesi ne sorumluluk desen değil yükümlülük desen değil..
    Dert yani kısaca.
    tommygun, espresso, Thracian ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

İstediğin, ihtiyaç duyduğun herhangi bir eşyaya ulaşamadığında, senden fahiş fiyatlar istendiğinde ağlayıp ortalığı yerinden oynatacaksın. Emekli olacak yaşa gelmiş olman senin bazı konularda ince düşünmeni gerektirirdi. Bu yüzden de senin yaşıt yabancı emekliler dünyayı gezerken, sen vizyon sahibi emekli amca ancak tek seferlik kurşununu buna harcarsın. Çünkü bir insanın vizyonu kadar düşünme kapasitesi olur.

Hatta bu işin sonunun, gün geldiğinde ilaçlar da karaborsaya düşerse -ki umarım böyle bir şey yaşanmaz- hasta yatağında ilaç aradığında, ya da yağmurlu bir günde taksi bulamadığında, muhtaç olup ulaşamadığın herhangi bir durumda söyleyecek sözün olmamalı ve oturup çayını içmelisin.
    Beto87 bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Pandemi zamanı çok araştırdım bu konuyu. Kaç defa tam almanın kıyısından döndüm.

Köy olayı enteresandır. Bazı köylerde dışarıdan geleni dışlarlar.
    Tavuğun komşunun bahçesine girer cıngar kopar.
    Vs vs vs...

Bu yazdıklarımın başına gelmemesini ve keyifle vakit geçirmeni temenni ederim...
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı El Dorado adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hatta bu işin sonunun, gün geldiğinde ilaçlar da karaborsaya düşerse -ki umarım böyle bir şey yaşanmaz- hasta yatağında ilaç aradığında, ya da yağmurlu bir günde taksi bulamadığında, muhtaç olup ulaşamadığın herhangi bir durumda söyleyecek sözün olmamalı ve oturup çayını içmelisin.
    Düşerse mi?
    Bir çok ilaç sene başında kara borsaya düşmüştü bile. Zaten Türkiye'ye gelmeyen bir çok ilaç var, olanların arasında da ciddi kritiklerin kaybolduğu çok oluyor. Kritik değil ama Refresh göz damlası 2-3 yıldır kara borsa mesela.

Ha ben etik olarak bir problem görmüyorum motosiklet alıp yatırım yapacağım diyen bireylerde, sadece paralarına yazık ediyorlar.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ... Kritik değil ama Refresh göz damlası 2-3 yıldır kara borsa mesela. ...
    Kronik göz kuruluğundan muzdarip biri olarak bir iyiliğim dokunsun:

Boşver Refresh'i, "Thealoz Duo"nun üzerine tanımam. (Genel olarak içinde "Sodium Hyaluronate" olmayan damlaların alayı çöp; bende pek bir işe yaramıyor...) Thehaloz Duo'yu 2-3 saatte bir damlatsam gayet yetiyor. Diğer damlaları yarım saatte bir tazelesem bile çok verim alamıyorum. Bunu saatte bir damlatsan bile en az 2 hafta gider.
    killingroad ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kronik göz kuruluğundan muzdarip biri olarak bir iyiliğim dokunsun:

Boşver Refresh'i, "Thealoz Duo"nun üzerine tanımam. (Genel olarak içinde "Sodium Hyaluronate" olmayan damlaların alayı çöp; bende pek bir işe yaramıyor...) Thehaloz Duo'yu 2-3 saatte bir damlatsam gayet yetiyor. Diğer damlaları yarım saatte bir tazelesem bile çok verim alamıyorum. Bunu saatte bir damlatsan bile en az 2 hafta gider.
    Pandemide eve demir attıktan sonra lens takmaz oldum, o yüzden kullanmıyorum artık damla. Gözlükten hala nefret ediyorum ama yine de evde lens takma işi çok anlamsız geldiğinden saldım gitti.
    Ama cepte dursun güzel bilgi.
    Cyan bunu beğendi.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

metecel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS
    Bence sadece bineceğin bir makine almanı öneririm.
    Kalan parayı da altın alman mantıklı gibi.
    Tabii ki para senin para, ama mesajları okuduğumda bir çok kişi altın önerisi yapmış.
    “Dava adamı olmak için, önce adam olmak lazım. Dava öğretilir ama adamlık öğretilmez. “ Alparslan Türkeş

Motosikleti
    Honda CBF 1000FA
    Çerkez kardeş, ne yaptın?
    Aldın mı bir makine?
    Yoksa buradaki yorumlardan sonra motosikletten tümden soğudun mu?
    The earth does not belong to man, man belongs to the earth. Great Indian Chief Sitting Bul

Ne alır ne satarsın bilmem ama zarar etmen dileğiyle.

cerkezbiker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    Alıntı wing41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne alır ne satarsın bilmem ama zarar etmen dileğiyle.
    Burada hayırlı ve güzel şeyler konuşmak gerekir.
    Ağzından şer akıyor.
    Bu arada oğlumun adı Tosun....

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:13 ----------

Alıntı onsc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çerkez kardeş, ne yaptın?
    Aldın mı bir makine?
    Yoksa buradaki yorumlardan sonra motosikletten tümden soğudun mu?
    Yukarıda wing41 kişisinin mesajına baksana. Bunlar insanı dinden imandan çıkartır.
    İçeceğin suda köpek öldürme. Çerkez Atasözü.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Sabahları yolda habertürk dinliyorum.
    (O kanal hiç parazit yapmıyor benim güzergahta nedense)

Bu sabahki konu araç piyasası hakkındaydı.
    Biri konuşuyordu. Diyorki,
    """""
    Adamın üç beş kuruş birikmiş parası var. Bankaya faize yatırsa enflasyonla kaybettiğinin 1/3 ünü bile karşılamıyor.
    Dolar alsa, dolarda öyle aman aman artmıyor. Hatta bırak artmayı baskılandığı için enflasyona göre kaybettiriyor.
    Altın alayım dese, oda bir şekilde dolar/TL fiyatına endeksli vaziyette.
    Borsaya gireyim dese borsadan anlamıyor.

Adamda gidiyor elindeki parayla mal alıyor. Biliyorki yarın aynı malı elindeki parayla alamayacak.
    Ev almaya kalksa, hem çok para, hem kolay satılmıyor, hemde bankalar kredi vermiyor.
    En kolay araç almak görünüyor.

Bir sanayide galericilerle görüşmüştük, dedikleriyse;
    "Adam geliyor bugün 1.000.000 liraya bir araba alıyor, arabayı çekici üzerinde götürüyor,
    2-3 ay sonra gelip 1.200.000 liraya bize teklif ediyor. Tabi o sürede arabanın fiyatı 1.250-1.300 civarı olmuş oluyor.
    Aynı bir milyonu tl olarak tutsa 2-3 ay sonra pul olacak. Faize dövize yatırsa %5 ancak artacak.
    Bu şekilde parasını çok daha fazla koruma şansına sahip oluyor"

"""""

Durum özetle bundan ibaret. Millet ne banka faizine, ne borsaya, ne dövize, ne altına güveniyor...

yatırım amaçlı araç alınmaz hocam, bu çalkantı geçince ki fiyatlar yükseldikçe bu ihtimal artıyor
    yatırım fonlarını araştırmanız daha mantıklı, youtubeda iyigelir diye bi kanal var oraya bakabilirsiniz

Alıntı cerkezbiker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada hayırlı ve güzel şeyler konuşmak gerekir.
    Ağzından şer akıyor.
    Bu arada oğlumun adı Tosun....

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:13 ----------

Yukarıda wing41 kişisinin mesajına baksana. Bunlar insanı dinden imandan çıkartır.
    Hayırlı iş yap hayırlı konuşulsun. Fikir danıştığın şey düpedüz stokçuluk ve haksız kazanç, bir de din imandan bahsediyor

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı jackknife adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yatırım amaçlı araç alınmaz hocam, bu çalkantı geçince ki fiyatlar yükseldikçe bu ihtimal artıyor
    yatırım fonlarını araştırmanız daha mantıklı, youtubeda iyigelir diye bi kanal var oraya bakabilirsiniz
    Bir ay kadar önce sıfır bilgiyle borsaya girmeye niyetlenen bir arkadaşa fon tavsiyesi verdim.
    Geçen karşılaştık fırça attı.
    Neymiş her gün millet %10 kazanırken kendisi günlük %1-2 kazanıyormuş.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı wing41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı iş yap hayırlı konuşulsun. Fikir danıştığın şey düpedüz stokçuluk ve haksız kazanç, bir de din imandan bahsediyor
    Kendi menfaatine olduğu sürece kul hakkı, haksız kazanç günah değildir onlara göre. Ama ortada menfaat yoksa bir numaralı ahlak bekçisi olurlar bayrağı da kimselere bırakmazlar. Yanlış düşünmüşüm kusura bakmayın demesi gerekirken tepki gösterenlerin inancını sorguluyor. Bugün de dinsiz ilan edildik Allah'a şükür.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Bireylerin fiyatı artar diye motosiklet almasına stokçuluk denmez, haksız kazanç da denemez. Abartmayın

ufoz durumu güzelce özetlemiş. şikayetler beştepeye.

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bireylerin fiyatı artar diye motosiklet almasına stokçuluk denmez, haksız kazanç da denemez. Abartmayın

ufoz durumu güzelce özetlemiş. şikayetler beştepeye.
    Birey ve kurumların, biniciye motosiklet kalmaması esasına dayanan bu sistemde motosiklet alıp kenara atmasına stokçuluk, alacak sıfır motosiklet kalmayınca da gel benden al ama +%10-15 fiyatı var denmesine de haksız kazanç denir.

Bu adi sistemin normal karşılandığı ülkeye de Türkiye denir.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)