Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Duke 200 Çözemediğim Garip Ses

Motovento
    REKLAM ALANI
    eraysefer28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 Esd - Dominar 250 - Duke 200
    Öncelikle herkese iyi günler , motorumdan anlam veremediğim garip bir ses geliyor ustaya gidin gibisinden yorumları yazacaklar için birkaç ustaya sordum egzantirik diye direttiler hatta üstüne üst kapakta sıkıntı var gibisinden diyenlerde oldu ; facebook duke 200 grubunda da aynı şeyleri söylediler ve bende kendim işe koyuldum egzantirik için fakat açtığımda her şey gayet sağlamdı hatta üstüne üstlük 40bin km olduğu için motorum , açmışken sağlam egzantirik zinciri ile tansiyonerini de değiştirdim fakat sesi gideremedim hala ses mevcuttur başına böyle bir şey gelen birisi vardır belki diye foruma danışmak istedim.Cevap verip ilgilenen herkese şimdiden teşekkür ederim.

(Motorun sesini link olarak bıraktım)

https://youtube.com/shorts/QvcCFOzXf10?feature=share

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    çok saçma bir ses.kendinmi açarsın açtırırmısın bilmiyorum.stator bölümü soldan geliyo sanki.belki de sağdan debriyajdan.açıp bakmadan bulunmaz ki

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    statör tarafı volan tasının içindeki tek yönlü rulman civatası gevşemiş.

Motosikleti
    açtım baktım zaten egzantiriği değiştirirken , motorun öyle yürüründe gidişinde değişkenlik gösterecek hiçbir şeye de rastlayamadım söktüğümde

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:22 ----------

Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    statör tarafı volan tasının içindeki tek yönlü rulman civatası gevşemiş.
    açıp bakacağım o zaman müsait bir zamanında ne diyelim ; garip bir ses bir türlü anlam veremedim

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    Alıntı eraysefer28 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    açtım baktım zaten egzantiriği değiştirirken , motorun öyle yürüründe gidişinde değişkenlik gösterecek hiçbir şeye de rastlayamadım söktüğümde

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:22 ----------

açıp bakacağım o zaman müsait bir zamanında ne diyelim ; garip bir ses bir türlü anlam veremedim

küçükçekmecede Kurt Motor diye bir tamirhane var, ktm motorlarla baya ilgili, kendisinde de RC390 var, yakın bölgede isen bir fikir al derim.
    Not: şahısı tanımam etmem, hiç dükkanına gitmişliğim yok, whatsapp grubunda gördüm sadece.

Motosikleti
    iyi günler tekrardan herkese , sorunu bugün itibariyle çözmüş oldum statör sargısının 3 vidası gevşemiş ; başına böyle bir şey gelebilecek arkadaşlar için belirtmek istedim , teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler