Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çok kararsız kaldım

Motovento
    REKLAM ALANI
    tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Herkese selam,

Şuanda üzerime kayıtlı 2 (spontini- pulsar ns160) motosiklet var .Dominar 400ug almak istiyorum .NS160 yüksek devirde uzun süre kullanınca yağ eksiltiyor .Beyaz duman vs görmedim.Bugün ustaya gittim .Ortalama 5k gibi olabilir masrafı dedi.70-80k bile satan var ben 60'a okeyim Motosikleti satmak istiyorum ama satamıyorum son yağmurda da kayması vs. vardı. Fiyatlar günlük 10000 lira olarak artıyor. Bunu da alırsam üçüncü motosiklet olacak .Kredi vs uğraşacağım ama motorların satılmasını beklersem muhtemelen dominarı alamayacağım Sigorta vs. ne olacak 5-6 bin lira çıkar mı diye düşünüyorum bir yandan da .

Pulsarı yaptırıyım mı böyle mi kalsın ? Spontini zaten kullanılmıyor aküsü sökülü duruyor arada 10-12 km paslanmasın diye kullanıyorum.

Çok kararsız kaldım .

Mantıklı yorumlarınızı bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Hocam alan kazanır, niyet ve imkan varsa bekleme derim, eldekileride yavaş yavaş satar kurtulursun.
    Satılmasını bekledikçe zarar görünüyor.
    tecrube0 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Wuamell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam alan kazanır, niyet ve imkan varsa bekleme derim, eldekileride yavaş yavaş satar kurtulursun.
    Satılmasını bekledikçe zarar görünüyor.
    Şuanda 30 bin lira fazla ödeyeceğim . Pazartesi de muhtemelen zam gelecek KDV vs derken.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Düşük cc motor keyifli değil, bir zaman sonra da yetmediğini anlıyorsun. Keşke imkan olsa da şu ülkeye 250 cc altı ithal edilmese. Trafikte de boş beleş işler yapan tiplerin alayı düşük cc Pulsar, Nk 250, Mt 25, R 25, Sr 250, krank kırmadıkları sürece Cbr 250 kullanıcıları. Yüksek cc kullanıp da abuk subuk işler yapan sürücü sayısı çok daha az. Teşbihte hata olmaz, düzgün sürücüleri ayırıyorum.

Size gelecek olursak, satın motoru kurtulun, Domi olur başka şey olur hacmi büyütün. 100-120 gidebilmek için üst devirlerde boş yol kovalamayın.

RecepAlışkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 650 Transalp
    Ben de bu konuda şunu söylemek isterim Trafikte araçların akış hızınden yavaş gitmek en az Hızlı gitmek kadar sakıncalı ki artık sağ şeritten bile gidilmiyor sizi emniyet şeridine atıyorlar inş gönlünüzdeki motoru sağlıcakla alır kazasız belasız kullanırsınız
    espresso, tecrube0 ve tommygun bunu beğendiler.

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Şu ekonomik koşullarda bir an önce gerekli olan ne varsa almak daha karlı oluyor. Yeterince güçlü bir motosiklet her zaman daha güvenlidir kanımca. Alınacak olanı alıp, satılacakları da elde çıkartmak mantıklı olacaktır.
    tecrube0 bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    motorlara hafta bir zam geliyor. stabil bi ekonomide beklenir de, böyle bir enflasyonda beklemek ağır salaklık kimse kusura bakmasın.

gerekirse git kredi çek al; ama al ödeyecek stabil/maaş gelirin varsa.
    mertowski bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorlara hafta bir zam geliyor. stabil bi ekonomide beklenir de, böyle bir enflasyonda beklemek ağır salaklık kimse kusura bakmasın.

gerekirse git kredi çek al; ama al ödeyecek stabil/maaş gelirin varsa.
    Keşke haftada bir gelse geçen hafta dominara 3 kez zam geldi.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Hocam bildiğim tek bir şey varsa oda ne alınacaksa hemen alınmasıdır, her gün zam, zam, zam, zam ve yine zam ne yapacaksa hemen alın gitsin. Öyle bir günlerdeyiz dünden daha fakiriz, yaklaşık 45 gün içinde Ns200 modeline 30.000 tl civarında zam geldi ama ne yapalım kader .
    tecrube0 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bildiğim tek bir şey varsa oda ne alınacaksa hemen alınmasıdır, her gün zam, zam, zam, zam ve yine zam ne yapacaksa hemen alın gitsin. Öyle bir günlerdeyiz dünden daha fakiriz, yaklaşık 45 gün içinde Ns200 modeline 30.000 tl civarında zam geldi ama ne yapalım kader .
    Hepsine mi onar onar koyuyor bu kuralkan dominarda da aynısı oldu

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepsine mi onar onar koyuyor bu kuralkan dominarda da aynısı oldu
    Maalesef 20 tlden 28 tlye çıkarsa euro, böyle şeyler gayet olası. Dahada artacağı muhtemel. Umarım bu yazıları görüp ne kötü zamanlar geçirmişiz demek nasip olur.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    yüksek cc deyince ufak bir anı geldi aklıma;

istanbul büyükçekmece de ana yolun baya dik olduğu bir bölge var, orada genelde araçlar yavaşladığı zaman hızlanamıyorlar, bende o yolda 150cc motorumla eğer biri hızımı keserse zar zor tekrardan 80 km hıza çıkabiliyorum anca ki orada hızı kesen çok oluyor çünkü yol bağlantısı ve otobüs durakları var yolun üzerinde.

işte o yoldayım ve işe gidiyordum geçenlerde gsr600 ile, baktım orta şeritte biri kamyonun arkasına yapışmış, dedim yazıktır günahtır şu adama yol vereyim geçsin gitsin. adama yol verdik ama bu kamyonun arkasından ayrılmayınca devam edeyim dedim. normal şekilde gazlayarak devam ettim ama arkamdaki araçların hızlanamadığını ve baya geride kaldıklarını gördükten sonra üzüldüm. üzüldükten sonra da "güçlü araba alın olum sizde" dedim içimden.

alıyonuz fındık kadar motoru olan araçları sonra basıyorsunuz gitmiyor, adam gibi bir şey alın dedim. hani millet bir birine yol vermez oldu çünkü yol verdiklerinde yavaşlıyorlar ve hızlanamıyorlar. yol isteyen kişinin de aracı güçlü olsa milletten yol istemeden rahat şekilde hızlanabilir.

güçsüz araç ile sollayamaya çıkmak bazen ayrı bir dert oluyor. gerçi bana bazen değil her zaman oluyor çünkü istanbul çok kalabalık. imkanı olan güçlü araç alsın derim.

Motosikleti
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yüksek cc deyince ufak bir anı geldi aklıma;

istanbul büyükçekmece de ana yolun baya dik olduğu bir bölge var, orada genelde araçlar yavaşladığı zaman hızlanamıyorlar, bende o yolda 150cc motorumla eğer biri hızımı keserse zar zor tekrardan 80 km hıza çıkabiliyorum anca ki orada hızı kesen çok oluyor çünkü yol bağlantısı ve otobüs durakları var yolun üzerinde.

işte o yoldayım ve işe gidiyordum geçenlerde gsr600 ile, baktım orta şeritte biri kamyonun arkasına yapışmış, dedim yazıktır günahtır şu adama yol vereyim geçsin gitsin. adama yol verdik ama bu kamyonun arkasından ayrılmayınca devam edeyim dedim. normal şekilde gazlayarak devam ettim ama arkamdaki araçların hızlanamadığını ve baya geride kaldıklarını gördükten sonra üzüldüm. üzüldükten sonra da "güçlü araba alın olum sizde" dedim içimden.

alıyonuz fındık kadar motoru olan araçları sonra basıyorsunuz gitmiyor, adam gibi bir şey alın dedim. hani millet bir birine yol vermez oldu çünkü yol verdiklerinde yavaşlıyorlar ve hızlanamıyorlar. yol isteyen kişinin de aracı güçlü olsa milletten yol istemeden rahat şekilde hızlanabilir.

güçsüz araç ile sollayamaya çıkmak bazen ayrı bir dert oluyor. gerçi bana bazen değil her zaman oluyor çünkü istanbul çok kalabalık. imkanı olan güçlü araç alsın derim.
    Haramidere nin orası heralde bahsettiğiniz yer orayı çok rahat çıkıyorum ben Benim değiştirmek istememin sebebi benim kullandığım motor uzun yol için üretilmemiş . 100-120 arasında gitmek bana yetiyor ama motor 8-9 bin devir çeviriyor uzun süre yüksek devirde yağ eksiltiyor , daha önce de bir arabayı sollarken rpm yandı mecburen duramadım.Eve gittiğimde motor terlemişti. Tabi yokuş varsa rüzgarla da birleşirse 90 a kadar düştüğü de oluyor.

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Ben motoru 415 e aldim, bir hafta sonra 430 , 1 hafta daha sonra 445 , 1 hafta daha , 500 bin lira oldu Demem oki bisey alacaksan saat bile gecirme. Ayrica 2 motor hep masraf, D400 cokta guzel bi motor.

Motosikleti
    Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben motoru 415 e aldim, bir hafta sonra 430 , 1 hafta daha sonra 445 , 1 hafta daha , 500 bin lira oldu Demem oki bisey alacaksan saat bile gecirme. Ayrica 2 motor hep masraf, D400 cokta guzel bi motor.
    Trendyolda kuryelik yaparken almıştım spontini ve ns160 çıkaramadım elden fazla sigorta ödemiyim diye satmayı bekledim 30k motorun fiyatı arttı .Motorları sat da araba al diyenler şok olacak bu hafta vereceğim siparişi 200 ü geçmezse :D Geçerse de ns160 neyime yetmiyor deyip kenara çekilicem bu da can :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:42 ----------

Bugun Kemal Sunal'in orta direk saban filmindeki gibiydim

Bugun domanara zam olmadi ��

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:33 ----------

Bugun itibari ile dominar 400 siparisini cok şükür tamamladim.Ozel bankalardan kredi cekmek delilik olmus.%6.40 diye faiz orani mi olur.iyi ki devlet bankalarina enflasyon islemiyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)