Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

sahibinden.com ilanları şikayet etmek

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba gençler, malum saçma sapan fiyatlar istiyorlar sarısayfa..
    ben 45-50 tane motosiklet ilanını şikayet ettim. Şimdi diyeceksiniz ki adam düşük yazar elden alır geri kalanını. ok bunda haklısınız. ama şöyle oluyor olay.

2022 model 10bin km deki motoru 130 bin tl istiyor (sıfırı 100 bin tl). sonra biri aslında sıfıra yakın biraz altında satacak satıcı girip bakıyor bu ilanı görüyor. lan benim motorum 5000 bin km de ve 2023 model. ben enayimiyim ucuza satayım deyip 135 e ilana koyuyor. bu böyle böyle saçma sapan bi hal alıyor. o yüzden hiç yoktan bunun önüne geçmek için gördüğünüz ilanları şikayet edin. çok zor değil..

metin oalrak bunu yazıyorum;

Resmi gazetede yayınlanan ''ikinci el motorlu kara taşıtlarının ticareti hakkında'' ki yönetmelikteki değişiklik uyarınca ikinci el satış fiyatı tavsiye edilen sıfır fiyatından fazla olamaz.Buna istinaden bu ilan hakkında gereğinin yapılmasını arz ederim.
    selsa ve momentS bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Zamanında bende çok şikayet ettim ama müşteriyi küstürmüyorlar diye düşünüyorum

Ek olarak bu sorumluluk satıcının, firma tüm araç fiyatlarını takip etmez.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Sarı site kategorisi hatalı ilanı bile kaldırmıyor ki
    Dönüp buna mı baksınlar?

Kullanıcı sözleşmesinde bir değişiklik yaparlar, "bizi bağlamaz her ilan kendi sahibine münhasırdır" diye çekilirler aradan

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Allah başka dert vermesin.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    potansiyel fahri trafik müfettişi gibisin valla :D

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şikayet etsen ne olacak?Şimdi de yeni moda başlamış aracın fiyatı atıyorum 700.000 TL ilana ya 700 TL yazıyor ya 70.000 YL yazıyor.Daha önce de defalarca yazdım sen arabayı evi yatırım aracı olmaktan çıkarmazsan,araba ev dolardan fazla artarsa piyasanın önüne geçemezsin.Şu son 4 yılda oluşan bu piyasanın başlıca sebebi para değer kaybettikçe faiz arttırmak yerine faiz düşürme gibi aptalca bir iş yapmak.Sen faizleri düşük tutarsan millet te gider parası değer kaybetmesin diye ihtiyacı olmadığı halde arabaya,eve motosiklete yatırır.Koca ülkenin ekonomisini 1400 yıllık kitaba göre yönetmeye kalkarsan sonucu bu olur.

Diğer bir konu en başta kara borsa ve stokçuluk yapan,zorla aksesuar satan bayiilere ceza kesilmesi lazım.Bunlara ek olarak piyasadaki arz-talep dengesini tekrar sağlamak için aynen Bulgaristan'da olduğu gibi Avrupa'dan yüksek miktarda 2.el araç getirip piyasaya salınabilir.Bolca arz oluşturup talep karşılanırsa piyasa yavaş yavaş dengeye oturur.
    espresso, sedattemiz, Bergson ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Site çokda takmıyor. Zamanında 160binkm diye bir araca bakmaya gittim 330binkm de çıktı, siteye yazdım düzeltilsin kandırıyorlar diye, dönüş bile yapılmadı...
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    birşey almadan önce sahibindendeki neredeyse tüm ilanlara bakarım,
    o kadar çok hatalı bilgi içeren ilan var ki, bugüne kadar toplam 1000 üzerinde ilan şikayet etmişimdir.
    şikayet sonrası düzeltilecekmi diye favoriye ekleyip takip ettiğim ilanlardan daha düzelen yada kaldırılana denk gelmedim.
    Bergson bunu beğendi.

Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Kime kime şikayet edin üstat değişe bir şey olmaz sıfır ürün çoğalmadıkça,
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS200 / tvs rtr 200
    az önce okudum bende. sıfır fiyatının üzerinde 2. el satış yapana 300bine kadar ceza varmış. aslında şurada kaç kişiyiz. hepimiz 4 bir yandan şikayet etsek ne güzel olur.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ekonomi literatürümüze yeni kavramlar giriyor maşallah, serbestimsi piyasa, sosyal kontrollü piyasa, vs.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS200 / tvs rtr 200
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekonomi literatürümüze yeni kavramlar giriyor maşallah, serbestimsi piyasa, sosyal kontrollü piyasa, vs.
    levent kırcanın dediği gibi yakında zam değil ZAMCIK derler

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı ishakpaşa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    az önce okudum bende. sıfır fiyatının üzerinde 2. el satış yapana 300bine kadar ceza varmış. aslında şurada kaç kişiyiz. hepimiz 4 bir yandan şikayet etsek ne güzel olur.
    Bu şekilde ceza uygulanan biri bu işi Anayasa Mahkemesi'ne götürse de eğlensek biraz.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şikayet etsen ne olacak?Şimdi de yeni moda başlamış aracın fiyatı atıyorum 700.000 TL ilana ya 700 TL yazıyor ya 70.000 YL yazıyor.Daha önce de defalarca yazdım sen arabayı evi yatırım aracı olmaktan çıkarmazsan,araba ev dolardan fazla artarsa piyasanın önüne geçemezsin.Şu son 4 yılda oluşan bu piyasanın başlıca sebebi para değer kaybettikçe faiz arttırmak yerine faiz düşürme gibi aptalca bir iş yapmak.Sen faizleri düşük tutarsan millet te gider parası değer kaybetmesin diye ihtiyacı olmadığı halde arabaya,eve motosiklete yatırır.Koca ülkenin ekonomisini 1400 yıllık kitaba göre yönetmeye kalkarsan sonucu bu olur.

Diğer bir konu en başta kara borsa ve stokçuluk yapan,zorla aksesuar satan bayiilere ceza kesilmesi lazım.Bunlara ek olarak piyasadaki arz-talep dengesini tekrar sağlamak için aynen Bulgaristan'da olduğu gibi Avrupa'dan yüksek miktarda 2.el araç getirip piyasaya salınabilir.Bolca arz oluşturup talep karşılanırsa piyasa yavaş yavaş dengeye oturur.
    İşte can alıcı nokta bu.
    Bu şekil bir ilanı belgeleyip artık neresiyse cimer mi bimer mi adı neyse oraya ilk gammazlayan adama öpe öpe 7000 liraya verdirecek devlet o aracı. Gerekirse kolkuk kuvvetleriyle gidecen adamın yanına.
    Kardeşim ne demişsin 7000 lira. Al sana 7000 doğru notere.
    Nasıl ama?
    Bence fiyat temsilidir lafı tarihe gömülür.
    Binlerce ilan var 1 ,11,123 tl vs. yazılı. Arıyorsun 8500 abi diyor. Onlarında malınq çökeceksin düzelecekler.
    Deveye diken,böylelerine zenci olacaksın.
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Mehmet şimşek döneminde bu değişicek ekonomi iyiye gider mi bilemem ama yatırım için araba motosiklet alma dönemi biticek banka faizleri artıyor kimse başını ağrıtmadan parasını gidip bankalara atıcak borsa istanbul seçimden beri yükseliyor o da tercih haline gelicek,enflasyonla başa çıkabilseler bütün sorunlar kendiliğinden çözülücek aslında

Motosikleti
    cb250r
    Terapi amaciyla yapmayi deneyim bakalim icimizdeki ofke azalacak mi

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:32 ----------

Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mehmet şimşek döneminde bu değişicek ekonomi iyiye gider mi bilemem ama yatırım için araba motosiklet alma dönemi biticek banka faizleri artıyor kimse başını ağrıtmadan parasını gidip bankalara atıcak borsa istanbul seçimden beri yükseliyor o da tercih haline gelicek,enflasyonla başa çıkabilseler bütün sorunlar kendiliğinden çözülücek aslında
    -Enflasyonu durdurmak icin para basmayi birakman lazim.
    -para basmayi birakmak icin butce mutce zart zurt zurnanin zirt dedigi yere gelelim; cari acik vermemen lazim.
    -cari acik vermemen icin ithalatin ihracatindan az olacak.
    -Uretim yapman lazim. Ama uretim icin gerekli hammaddeyi de disardan aliyorsun hay aksi bu yeterli olmaz.
    -o zaman temelden baslayip tarim ve hayvancilikta reform yapman lazim.

Para cukkalamak icin ulkedeki tarim ve hayvanciligi bitiren Nijerya hukumeti bu tarz faydali islere ancak pudra sekeri yiyip totosuyla guler.
    Thracian ve DickName bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte can alıcı nokta bu.
    Bu şekil bir ilanı belgeleyip artık neresiyse cimer mi bimer mi adı neyse oraya ilk gammazlayan adama öpe öpe 7000 liraya verdirecek devlet o aracı. Gerekirse kolkuk kuvvetleriyle gidecen adamın yanına.
    Nasıl ama?
    Binlerce ilan var 1 ,11,123 tl vs. yazılı. Arıyorsun 8500 abi diyor. Onlarında malınq çökeceksin düzelecekler.

Sahibinden ilanından zorla o fiyattan satın almak ha.

Çözüm diye hem hükümetin uyguladığı hem hazirunun söyledikleri, durumun düzelmeyeceğinin anlı şanlı ispatıdır.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Sabah radyoda dinledim.
    Üç sıfır atıp ilan verenlere de ceza verilecekmiş ve bakanlık bu işi sıkı denetleyecekmiş.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte can alıcı nokta bu.
    Nasıl ama?
    Tüketiciye yanıltıcı bilgi vermekten yada iyi bir savcı gerekli kanıtlarla çok zorlasa belki nitelikli dolandırıcılık davası açabilir o da belki.Ama araca yasal olarak el koyması çok zor.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu şekilde ceza uygulanan biri bu işi Anayasa Mahkemesi'ne götürse de eğlensek biraz.
    Aynen. Bu karar serbest piyasaya aykırı. Biri idari mahkemeye verse buhar olur karar.
    May the Force be with McLaren Mercedes

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)