Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

29.06.2023 sucuk döner yiyeceğim diye 1334 km yol yapmam

Motovento
    REKLAM ALANI
    lordmayros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    Aaa çok geçmiş olsun umarım ciddi birsey yoktur
    tommygun bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Geçmiş olsun bişeyin yoktur inşallah.
    tommygun bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Merak etmeyin arkadaşlar 2,5 hafta geçti üzerinden, sol bacağım da sağ elim de normale döndü gibi ama yine de birkaç güne daha ihtiyacım var. Dün ilk defa 2,5 hafta sonunda motoru çalıştırdım. Hala sağ elimle ön frene yeterli güç veremiyorum ve de motoru ileri geri hareket ettirirken sağ elimle kuyruğun solunu tuttuğumda yeteri kadar güç uygulayamıyorum. Bir de soldan rahatça binip inemiyorum. Dediğim gibi birkaç güne iyice toparlarım. Hepinize çok çok teşekkür ederim.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Valla geçmiş olsun kardeş. Kendine iyi bak. kantoron yağı ile hafif hafif masaj yap ödemi dagıtmaya yardımcı olur. Vicks de olur.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla geçmiş olsun kardeş. Kendine iyi bak. kantoron yağı ile hafif hafif masaj yap ödemi dagıtmaya yardımcı olur. Vicks de olur.
    Çok teşekkürler. Ödem kalmadı artık, ilk hafta vardı. Tiyokas Mono kullandım.

cerkezbiker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlar 2000’li yılların başında İstanbul’da sucuk döner bir ara çok popüler olmuştu. Şimdiki kahveciler gibi o zamanlar da her yerde sucuk dönerciler vardı. Sonra hepsi teker teker kapandı. Ben çok severdim ama kim bilir kaç sene olmuştur sucuk döner yemeyeli. Geçenlerde arkadaş muhabbetinde konu açılınca sucuk döner yiyesim geldi. Hem yol yapalım, hem de yiyelim dedik. Sucuk dediğimizde aklımıza ilk gelen 2-3 şehirden biri muhakkak Afyon’dur. Ben de Afyon’da karar kıldım. Ardından Google yorumları ve puanları üzerinden kafamda bir yer belirledim. Adamlara dün akşam Instagram’dan “Bayram süresince açık mısınız?” diye mesaj attım ve olumlu geri dönüş alınca bir gideyim, bakayım dedim.

Sabah 6’da başlayan yolculuğum akşam 22:30’da eve sağ salim dönerek noktalandı. İstanbul Büyükçekmece’den sürmeye başladım, sırasıyla İzmit, Yalova, Bursa İnegöl, Kütahya Domaniç, Afyonkarahisar, Uşak, Manisa, Balıkesir, Çanakkale ve Tekirdağ illerini geçerek yine İstanbul Büyükçekmece’de noktaladım. Aynı gün içinde 1334 km yaparak epey bir yol kat etmişim. Bu yolculuğumda 60,84 lt yakıta 1490 TL para harcamışım. Genelde 110-130 km hızlarda sakin sürdüm, çok fazla gaz açmadım. Yakıt ortalamam 4,5 lt/100 km olmuş.

Henüz gidip görmeyenler için hazır havalar da güzelken Domaniç’i gezip görmelerini tavsiye ederim. Doğa harikası, cennet gibi bir yer. Zaten Afyon’a da Domaniç-Tavşanlı üzerinden vardım. Afyon’u çok fazla gezme imkanım olmadı ama şirin bir merkezi var. Konuştuğum insanlar çok saygılı ve kibardılar. Gözde Sucuk Döner adlı restoranda ayıptır söylemesi 2 sandviç sucuk döner ve 1 ayran gömdüm, 210 TL ödedim. 12:30 gibi restorandan çıkarak dönüşe geçtim.
    Afyon-Kula arası yolda yer yer frezeli satıha denk geldim. O kadar kötüydü ki kaymak gibi yolda viraja giriyorsun viraj içi 2 şerit de frezeli. Korkmadım desem yalan söylemiş olurum. Manisa’ya bağlı Gölmarmara diye bir yer var, orada Z750 kullanan bir genç kardeşime denk geldim, motorunu nardo griye boyatmış. Ekipmanı falan tamdı, adam tekerde güzel uzadı, kırmızı ışıklarda biraz muhabbet ettik.

Başımıza çok şükür bir iş gelmedi. Toto ve omuz ağrısı dışında bir sıkıntım yok, 2-3 gün motor görmek istemiyorum. Japonların gururu, Kawasaki’nin gözbebeği bizim ihtiyar Er6f ile 110.000 km.yi geçmiş olduk.

https://i.hizliresim.com/ojaeb68.JPG

https://i.hizliresim.com/d1fe3t5.jpg

https://i.hizliresim.com/gxdr8t6.jpg

https://i.hizliresim.com/fpjxxlh.jpg

https://i.hizliresim.com/itca9wz.jpg

https://i.hizliresim.com/7q2cv6v.jpg

https://i.hizliresim.com/jjit99l.jpg

https://i.hizliresim.com/kbny5lm.jpg
    Kaza için geçmiş olsun.

İlahi tommygun, sen çok yaşa emi !...
    Konunun başlığını "............. 1334 km yol yapmam" şeklinde görünce, ben konuyu;
    "Bir sucuk döner için 1334 km yol yapılır mı?" şeklinde bir eleştiri yazısı sandım. Meğerse sondaki "yapmam" fiilini ben yanlış anlamışım.
    Sucuk döner için de olsa, iyi yapmışsın.
    Mezara mı götürecez paraları.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.
    İçeceğin suda köpek öldürme. Çerkez Atasözü.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı cerkezbiker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaza için geçmiş olsun.

İlahi tommygun, sen çok yaşa emi !...
    Konunun başlığını "............. 1334 km yol yapmam" şeklinde görünce, ben konuyu;
    "Bir sucuk döner için 1334 km yol yapılır mı?" şeklinde bir eleştiri yazısı sandım. Meğerse sondaki "yapmam" fiilini ben yanlış anlamışım.
    Sucuk döner için de olsa, iyi yapmışsın.
    Mezara mı götürecez paraları.
    Bir önceki gezim de gurme gezisiydi. Ayvalık'ta tost yedikten sonra akşamüstü Ortaklar'da çöpşiş gömüp İstanbul'a geri dönmüştüm. Seviyorum uzun yolu yapmayı.
    espresso ve abeciMotoru bunu beğendiler.

cerkezbiker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    Bir önceki gezim de gurme gezisiydi. Ayvalık'ta tost yedikten sonra akşamüstü Ortaklar'da çöpşiş gömüp İstanbul'a geri dönmüştüm. Seviyorum uzun yolu yapmayı.
    "Gönül ne çay ister, ne çayhane,
    Gönül sohbet ister, çay bahane"
    Sucuk, tost bunlar normal.
    Önemli olan güzel yurdumuzu gezmek
    İçeceğin suda köpek öldürme. Çerkez Atasözü.

lordmayros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    Tekrar geçmiş olsun hocam,
    Bende bugün sabah Tekirdağ’a gittim motorla
    Marmara Ereğli’sinden ışıklarda bir ER6F geldi yanıma yeminle direkt sen gelsin aklıma acaba dedim ama ışık yanınca ikimizde uzadık
    Ama sen rahatsızsınız sen değilmişin

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı lordmayros adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekrar geçmiş olsun hocam,
    Bende bugün sabah Tekirdağ’a gittim motorla
    Marmara Ereğli’sinden ışıklarda bir ER6F geldi yanıma yeminle direkt sen gelsin aklıma acaba dedim ama ışık yanınca ikimizde uzadık
    Ama sen rahatsızsınız sen değilmişin
    Ben olsam ışıklarda denk geldiğimizde kesin muhabbet başlatırdım. Bazen yeni tanıştığım bir sürücüyle ışıklarda 2 dakikada öyle bir makara yapıyoruz ki ışığı kaçırıp milletin korna tacizine maruz kalıyoruz. Şaka bir yana bizim buralarda bir tane daha siyah Er6F var eski kasa, çocuğu ben de gördüm ama henüz tanışamadık. Muhtemelen o arkadaşı görmüşsündür. Muhtemelen 1 hafta daha Tekirdağ gibi rotalarda yer alamayacağım.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco AK550
    çok geçmiş olsun tommygun hocam. bilmiyordum kaza yaptığını. tez zamanda şifa bulursun inşallah.
    tommygun bunu beğendi.

fancydriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Ns200 - Honda Cb250R - CfMoto Mt650
    Merak etmeyin arkadaşlar 2,5 hafta geçti üzerinden, sol bacağım da sağ elim de normale döndü gibi ama yine de birkaç güne daha ihtiyacım var. Dün ilk defa 2,5 hafta sonunda motoru çalıştırdım. Hala sağ elimle ön frene yeterli güç veremiyorum ve de motoru ileri geri hareket ettirirken sağ elimle kuyruğun solunu tuttuğumda yeteri kadar güç uygulayamıyorum. Bir de soldan rahatça binip inemiyorum. Dediğim gibi birkaç güne iyice toparlarım. Hepinize çok çok teşekkür ederim.
    Abi geçmiş olsun, beterinden Allah korusun, sağlıkla binesin motosiklete.
    tommygun bunu beğendi.

kryeck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125
    Geçmiş olsun değerli arkadaşım.
    Sucuk döner bahane bence.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı kryeck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun değerli arkadaşım.
    Sucuk döner bahane bence.
    Çok şükür bir kaç ay önce atlattık tüm sıkıntıları. Elde ve bacakta sorun kalmadı.
    kryeck, ilker a. ve espresso bunu beğendiler.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Abi bu konunun üstüne nasıl 6 ay geçmiş hiç anlamadım, zaman hızlı geçiyor.

Motosikleti
    HD Electra Glide
    Cerrahpaşa Food Technologies ; asıl alanı Tıbbi Cihazlar olan Cerrahpaşa A.Ş. nin gıda teknolojileri üzerine yatırımları sahada gıda ürünlerinin direk tanıtımı ve pazarlaması ile emin adımlarla ilerliyor. Markanın hali hazırda başarılı bulduğum sucuk ürünlerinin yanısıra içecek çeşitlerinide deneme fırsatım oldu. Tüm motorcu arkadaşlarıma 2024 senesinin bahar ve yaz aylarında kamp ve mangal sefalarında Cerrahpaşa Sucuklarını tercih etmelerini tavsiye ederim. http://www.cerrahpaşasucuk.net

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok şükür bir kaç ay önce atlattık tüm sıkıntıları. Elde ve bacakta sorun kalmadı.
    Hayrola geçmiş olsun. Bir kaza mı geçirdin ?
    Dört Silindirin Gücü Adınaaaa ......!

selsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Hocam tek günde müthiş mesafe valla tekerin düz bassın. Ben 680kmde heralde benim limit bu demiştim.

Sigara kullanan biri misin, böyle sürüşlerde mola sürelerin vs merak ettim. Ben sigara kahveye oturdum mu çok oyalanıyorum yolda.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı selsa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam tek günde müthiş mesafe valla tekerin düz bassın. Ben 680kmde heralde benim limit bu demiştim.

Sigara kullanan biri misin, böyle sürüşlerde mola sürelerin vs merak ettim. Ben sigara kahveye oturdum mu çok oyalanıyorum yolda.
    Bu yolculuğu yaptığım dönem sigara içmiyordum ama şu an içmekteyim. Uzun yolda sigara krizine girmiyorum, sadece benzin almak için 200-250 km.de bir durduğumda sigara ve su içiyorum. Bu da en fazla 10 dakika eder, büyük molamı yemek yerken yapıyorum, o da 1 saat eder, ara ara da manzarasını güzel bulduğum yerlerde selfie çekimi yapıyorum, bu da bana bir 10-15 dk dinlenme imkanı veriyor. Yani kabaca 1334 km.lik yolda 5 yada 6 defa yakıt molası vermiş, 1 de yemek molası vermişim diye düşünebiliriz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:31 ----------

Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayrola geçmiş olsun. Bir kaza mı geçirdin ?
    Temmuz 9'da Edirne'de kaza yaptım. Sol diz ve sağ el bileğim zedelendi, bir de o halde motoru 2 saat sürerek İstanbul'a getirdim. Aşağı yukarı 3 hafta-1 ay motora binemedim, tam anlamıyla yürüyemedim ve sağ elimi kullanamadım.
    selsa ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)