Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Bu Tutar Normal mi Servis Ücreti

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Benim sadece yağ 1.000₺ tutar şimdi. Gayet makul gibi.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2019 sym-jet 14 125 cc /// 2016 pulsar 150 ns
    ben 125 lik scooter için Ankarada 155 tl motul scooter için üretilen yağını aldım 1 lt. ustam 20 tl yağ değişimine işcilik aldı. Şu piyasa şartlarında Honda servisine göre fiyatı oldukça makul

Metehan48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Rocket 3 GT 221 Edition
    Triumph yıllık bakımına 3 bin verdim ayın 9'unda.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı f0cus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu mantıkta bir servis bulayım o servisi kesinlikle kullanırım. Kitapçıklar boşuna mı yazılıyor. Servislerin işçilik konusunda en gıcık olduğum noktalardan birisi bu olay. O civata değişecekse değişsin abicim abi seni idare eder diyip takma hadi taktın bunu bana marifet gibi seni kurtardım diye anlatma
    Benim xmax'ı götürdüğüm yamaha yetkili servisi Kitapçıkta ne yazıyorsa onu yapıyor, her yerini düzgün kontrol ediyor. Pahalıya geliyor ama en azından motor servisten çıkınca sorunu kalmamış oluyor.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15" -- Rks Spontini 110 23"
    Bence fiyat olarak gayet makul, amortisör yağı değişmiş sadece buna 500-600 tl alırlar diye tahmin ediyorum.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    asgari ücretin 11,600 olduğu, sgk priminin buna oranla 4bin civarı olduğu bir dönemde bu kadar işe o işçilik ücreti BEDAVA.

Ön amortisör yağı değiştirmek can sıkıcı bir iş servisler için. Herhangi bir tamirciye gidip değiştirtmek istesen suratını asıyor direkt. Hatta 'çok yoğunum' vb diyerek salladığı bile oluyodur.

Geçen arabaya ses sistemi için woofer-amfi-hoparlör seti almış arkadaş- taktıracak yer arıyor, kablo setine kadar almış hepsini 3bin tl'ye takacak adam yok. Sokak arası tesisatçıları montaj için 2bin liradan kapı açıyorlar, bir de aldıkları sistemi beğenmiyorlar. En son benim tavsiye ettiğim yere benim selamımla gitmiş yalvar yakar bin tl'ye taktı adam.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    asgari ücretin 11,600 olduğu, sgk priminin buna oranla 4bin civarı olduğu bir dönemde bu kadar işe o işçilik ücreti BEDAVA.

Ön amortisör yağı değiştirmek can sıkıcı bir iş servisler için. Herhangi bir tamirciye gidip değiştirtmek istesen suratını asıyor direkt. Hatta 'çok yoğunum' vb diyerek salladığı bile oluyodur.

Geçen arabaya ses sistemi için woofer-amfi-hoparlör seti almış arkadaş- taktıracak yer arıyor, kablo setine kadar almış hepsini 3bin tl'ye takacak adam yok. Sokak arası tesisatçıları montaj için 2bin liradan kapı açıyorlar, bir de aldıkları sistemi beğenmiyorlar. En son benim tavsiye ettiğim yere benim selamımla gitmiş yalvar yakar bin tl'ye taktı adam.
    Ben geçen arabayla kampa gittiğimizde kullanmak için araba buzdolabı aldım, arabada öndeki tek çakmak soketini işgal etmesin yolda ayrıca teelfon şarjı falan da lazım oluyor diye bagaja da çakmak soketi bağlatayı diye sanayiye gittim dün akşam, 1 saatten fazla gezdim dükkanları, uğraşamam yapamam çok yoğunum diye salladılar sinir oldum. Gittim aksesuarcıdan 3'lü çakmak soketi çoğaltıcı aldım, benim işimi görür bu. Sanayide iş yaptırmak zor, parasıyla bile zor.
    mertowski, Cyan ve ryangt bunu beğendiler.

Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Valla arkadaşlar arabanın bakım seti 1300 ₺ civarında 5 lt yağı filan içinde onunla kıyasladım ben, açıkçası birde çok öyle motor tamiri servis ile işim olmaz 5 yılda 5300 km yapmışım motorla sadece, o yüzden pek anlamam ucuz mu pahalımı,
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15" -- Rks Spontini 110 23"
    Alıntı Robinson_C adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla arkadaşlar arabanın bakım seti 1300 ₺ civarında 5 lt yağı filan içinde onunla kıyasladım ben, açıkçası birde çok öyle motor tamiri servis ile işim olmaz 5 yılda 5300 km yapmışım motorla sadece, o yüzden pek anlamam ucuz mu pahalımı,
    Otomobil yedek parçaları motosiklet yedek parçalarından çok daha ucuz oluyor, bundan dolayı size pahalı geliyor olabilir ama durum maalesef böyle.
    Robinson_C bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben geçen arabayla kampa gittiğimizde kullanmak için araba buzdolabı aldım, arabada öndeki tek çakmak soketini işgal etmesin yolda ayrıca teelfon şarjı falan da lazım oluyor diye bagaja da çakmak soketi bağlatayı diye sanayiye gittim dün akşam, 1 saatten fazla gezdim dükkanları, uğraşamam yapamam çok yoğunum diye salladılar sinir oldum. Gittim aksesuarcıdan 3'lü çakmak soketi çoğaltıcı aldım, benim işimi görür bu. Sanayide iş yaptırmak zor, parasıyla bile zor.
    işte zurnanın zırt dediği yere geliyoruz
    ben ek iş olarak sanayide koltuk yapıyorum mobilya vs olarak çok tanıdık var emin ol bu işinde olanlar bile bu sıkıntıyı çekiyor
    adamın çekyat makası bozulmuş çifti 90 tl adam diyorki bunu yaptırmak istiyorum bayramda sonra gel diyoruz çünkü o adamdan kazanacağımız 500 tl işçilik için dükkandan çık adamın evinden koltuğu al gel tamir et geri götür emin ol 4 saat ee koca dükkan yarım günde 500 tl kazanıyorsa zarar ediyor demektir o yüzden o işleri yapmıyoruz bunun gibi bir sürü örnek
    bir kadın geldi bu gün yatak odası almış dolap ve karyolayı toplatacak adam arıyor eleman yolladık 45 dakika da 500 tl para aldı
    çok demeyin iş yaptı eve bir beyaz eşya servisi çağırsan adam sadece arıza tespiti için 300 400 tl istiyor
    bana fırsatçı hayin vs diyecek olan arkadaşlar da maaşlı çalışıp ay sonunu beklemeye devam etsinler çünkü ticarethaneler için günlük 1000 tl kazanç çok komik hatta hatta o 1000 tl yi kazanacağına hiç dükkan açılmasa usta karda en azında dinlenirim diyor
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte zurnanın zırt dediği yere geliyoruz
    ben ek iş olarak sanayide koltuk yapıyorum mobilya vs olarak çok tanıdık var emin ol bu işinde olanlar bile bu sıkıntıyı çekiyor
    adamın çekyat makası bozulmuş çifti 90 tl adam diyorki bunu yaptırmak istiyorum bayramda sonra gel diyoruz çünkü o adamdan kazanacağımız 500 tl işçilik için dükkandan çık adamın evinden koltuğu al gel tamir et geri götür emin ol 4 saat ee koca dükkan yarım günde 500 tl kazanıyorsa zarar ediyor demektir o yüzden o işleri yapmıyoruz bunun gibi bir sürü örnek
    bir kadın geldi bu gün yatak odası almış dolap ve karyolayı toplatacak adam arıyor eleman yolladık 45 dakika da 500 tl para aldı
    çok demeyin iş yaptı eve bir beyaz eşya servisi çağırsan adam sadece arıza tespiti için 300 400 tl istiyor
    bana fırsatçı hayin vs diyecek olan arkadaşlar da maaşlı çalışıp ay sonunu beklemeye devam etsinler çünkü ticarethaneler için günlük 1000 tl kazanç çok komik hatta hatta o 1000 tl yi kazanacağına hiç dükkan açılmasa usta karda en azında dinlenirim diyor
    Fırsatçı, hain demiyorum çünkü sizin yaptığınız 3e alıp 30a satmak değil, emek vermek. Emeğin değerini de alıcı değil emek veren belirlemeli derim her zaman.

Mesela ben sanayide dükkan dükkan dolaşırken 1 saatlik iş için 500 lira işçilik alırım + malzeme parası diye malzeme fiyatlarını da 3 liralık parçaya 300 lira demeyen yer bulsam sevine sevine yaptırırdım. Benim görüşüme göre bir şeyi kendin yapamıyorsan yapabilen kişiye ne istiyorsa vermeliyim, verecek param yoksa da yaptırmam, emeğin pazarlığı olmaz.
    Haa, tabi ki tek bir yere fiyat sormam, bir kaç yerden fiyat alırım o ayrı. Ama fiyat alınca da şurası 500 liraya yapıyor sen niye bin lira istiyorsun da demem.
    F54 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)