Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

600RR eksantrik değişimi hakkında sorum var

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    R25
    Selamlar herkese, üzerimde bir gerginlik var anlatamam. Bu motosiklet işleri beni çok germeye başladı. 😁 Duygularım iki tekere bağlı hale geldi yahu.

600RR kullanıyorum. Eksantrik zinciri ve oto gergiyi aldım. Bu ikisi yeter diye düşünürken dişli ve palet almamda önerildi. Türkiye'de palet bulunuyor fakat yetkili bayilerde dişli yok. Yurt Dışından gelmesi gerekiyor, o da bir iki ay arasında..

Gel gelelim soruma. Palet ve dişli değiştirmesek ne gibi zararları olabilir? Burada anlayan, bilgili arkadaşlar elbette vardır.

Son olarak dişliyi nerede bulabilirim? Şu an arıyorum. Bulamazsam egzantrik zinciri ve gergiyi degiştireceğim sadece.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Fren diski ve zincir dişlisi üreten birkaç yerli firma var (SFS , İDS , ARMAN dişli) görüşebilirsin , paletleride sökünce kontrol edersin eğer üzerinde aşırı oyuk oluşmamışsa kullanmaya devam edebilirsin..

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Egzantrik mili dişlilerini değiştiren pek yok genelde. Gerek var mı bilmiyorum.
    Paletlerin de değişmmesine gerek olmuyor genelde ama duruma göre değişebilir.
    Yedek parçaları şu japon sitesinden ısmarlıyorum ben:

https://www.webike.com.tr/

yulis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache RTR150 --> RTR180-->CBF1000FA
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzantrik mili dişlilerini değiştiren pek yok genelde. Gerek var mı bilmiyorum.
    Paletlerin de değişmmesine gerek olmuyor genelde ama duruma göre değişebilir.
    Yedek parçaları şu japon sitesinden ısmarlıyorum ben:

https://www.webike.com.tr/
    Merhaba CBF in parçaları için kullanacağım bu siteyi sizce sorun yaşarmıyım daha önce kullandınız mı? gümrük de kalma olasılıgı var mı
    Yada geldiğinde ekstra bir ücret çıkar mı ? bilgi verme imkanınız olursa sevinirim.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Merhaba,

Site güvenilridir, defalarca kez alışveriş yaptım. Fakat gümrük mevzuatları sürekli değişiyor. 150 Euro'yu geçen bir şey almayın. Yoksa gümrük ücreti katlanarak artıyormuş. Son gümrük mevzuatını bilmiyorum ama %50 civarı üstüne vergi koyuyor olabilirler. Araştırmanızı öneririm.

elessartt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yulis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba CBF in parçaları için kullanacağım bu siteyi sizce sorun yaşarmıyım daha önce kullandınız mı? gümrük de kalma olasılıgı var mı
    Yada geldiğinde ekstra bir ücret çıkar mı ? bilgi verme imkanınız olursa sevinirim.
    Gümrük müşaviri ile çalışmıyorsanız 150€ ve üzeri siparişi direk iade olarak düşünebilirsiniz.

Eğer egzantirik dişlilerinizde kırık/eksik dişli yoksa değişmenin bir manası yok bunu değişelim diyen neye göre söylemiş merak ettim. Eğer motorunuz 100bin bandına yaklaşmadıysa paletlerin değişmeside bir zorunluluk değil.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)