Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ben motoru temizledikce motor kirleniyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    sym jet x 125,altai pro max 50
    Artık yağmur yağmıyor kurtuldum dedim yine çamurlukta sulu yerlerden geçmek zorunda kaldığım için çamurlar tozlanmalar oluyor.
    Yok mu bir kimyager şunlara çözüm bulsun uzun süre toz tutmasın kirlenmesinn ya da beyaz renk motor alacaksın galiba tek çözüm bu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    motorcuların %24,7'sinde görülür, obsesif kompulsif bozukluk.
    mertowski ve The-Rock bunu beğendiler.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Dün akşam motoru yıkadım, zinciri yağladım. 2-2,5 saat uğraştım.. Eve geldim, kuyruğun altına çamur sıçramış yıkama yerindeki sudan/çamurdan.. Canım sıkıldı.

Motosikleti
    Kymco AK550
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün akşam motoru yıkadım, zinciri yağladım. 2-2,5 saat uğraştım.. Eve geldim, kuyruğun altına çamur sıçramış yıkama yerindeki sudan/çamurdan.. Canım sıkıldı.
    belli bir noktadan sonra kir kullandıkça azalıyor. o noktaya kadar sabretmenizi tavsiye ederim.
    espresso bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Çözümü var evet enduro tarzı bir motorla o çamurlardan zevk bile alırsın ;)
    espresso bunu beğendi.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim motorun ekran görünmüyor tozdan çamurdan. Dün eve giderken aynadan arka kontrolü yapayım dedim. Arkada görünmüyor. Aynayı elimde temizledim. Daha iyi dedim. Devam ettim. Motor çok nadir yıkarım. Çoğunlukla heryeriyaz kış çamurdur. Pasdan nefret ederim. Paslı bir yerini görsem cinlerim tepeme çıkar. Paslanmaya karşı bakımını eksik etmem. Varsın pis olsun. Passıs ve fankşın olsun yeter.
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Havaların ısınmasıyla beraber gezmekte olduğum bölgelerde sinek, böcek popülasyonu arttı. Trakya dolaylarına ne zaman yolculuk yapsam kaskım, montum ve motorumun ön kısmı patlayan sineklerden kaynaklı leş gibi oluyor. Eve geldiğimde hem ekipmanlar hem de motor için hummalı bir temizliğe girişiyorum. İhtiyar motorumu olabildiği kadar temiz tutmaya çalışıyorum ama siyah renk motorun laneti, ne kadar temizlersen temizle yine pis geliyor gözüme.
    espresso bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim gibi yapın, cok temizlemeyin.
    zaten kirli oldugu için bu tip şeyleri pek önemsemezsiniz.
    espresso bunu beğendi.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Havaların ısınmasıyla beraber gezmekte olduğum bölgelerde sinek, böcek popülasyonu arttı. Trakya dolaylarına ne zaman yolculuk yapsam kaskım, montum ve motorumun ön kısmı patlayan sineklerden kaynaklı leş gibi oluyor. Eve geldiğimde hem ekipmanlar hem de motor için hummalı bir temizliğe girişiyorum. İhtiyar motorumu olabildiği kadar temiz tutmaya çalışıyorum ama siyah renk motorun laneti, ne kadar temizlersen temizle yine pis geliyor gözüme.
    çok iyi biliyom tekirdağ şarköy sinekleri onlar

onlardan kurtuluş yok
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok iyi biliyom tekirdağ şarköy sinekleri onlar

onlardan kurtuluş yok
    Şarköy sinekleri yine medeni, efendi, uslu ama Uzunköprü sinekleri tam at hırsızı.
    espresso bunu beğendi.

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Arabada da motosiklette de alırken aman dikkatli ol rengine kanma kiri az gösteren renk al diye kendime hep hatırlatırım. Gri ya da beyaz renk kiri en az belli edendir. Renk alternatifim olmadığı için siyah bir minibüs almıştım. Yıkanınca ilk 1 saat tertemiz görünür. Sonra havada uçuşan tozlar baş belası. Su lekesi, ne kadar uğraşsan da kuruladıktan sonra muhakkak bir yerden birikmiş su akar ve iz yapar. Dış temizlik için kendini fazla üzmeye gerek yok. Biz onlara bineceğiz. Titizlenirsek onlar bize binmeye başlıyorlar...
    espresso ve mavellen bunu beğendiler.

berkeusta01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Vulture 125i
    Aynı dertten muzdarip. Gidiyorum benzinliğe elimde bezlerle bebek gibi yapıyorum. Ertesi gün binerken sanki dün akşam hiç yıkanmamış gibi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şarköy sinekleri yine medeni, efendi, uslu ama Uzunköprü sinekleri tam at hırsızı.
    uzunköprü çevresinde ergene kıyılarında çeltik tarlaları var, hep su altında, haliyle sivrisinek çoğalıyor oralarda.
    Yne aynı çeltik tarlalarında bol bol da kurbağa oluyor sulak alan olunca. Bu kurbağaları avlayıp Fransaya satıyorlarmış. Uzunköprü'ye gidip denemek istediğim lezzetlerden biridir bu da.
    tommygun bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)