Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Heyecanla bekledim ve nihayet kavuştum. Yeni motorum Kymco Ak550 Premium * 2023

Motovento
    REKLAM ALANI
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı freasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten öyleyse Avrupa'da yaşayıp Tmax'e 26 bin euro veren biraz maldır bence
    Pardon yanlış yazmışım, 16bin euro olacaktı. Avrupada en ucuz almanya fiyatları bu arada, kimi ülkelerde 20bin euroya çıkıyor bizde de olduğu gibi.
    26bin euro olsa mallık olur. ama 16bin euro da çok, yani bu sınıf biraz lükse kaçıyor, bunu alanın garajında güzel bir arabası, yanında uzun yollar için bms gs ya da AT gibi bir motoru olur bunu da eğlence olsun şehir içi kullanayım ama ara sıra büyük motoru çıkarmaya üşendiğimde de şehir dışı rahat gideyim diyen kodomanlar için yapmışlar. Bizle bir ilgisi yok yani.
    freasy bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    @espresso, yurt dışını bilmem ama Türkiye'de her türlü Kymco alırdım herhalde, BMW'nin scooterlarını (veya motorlarını) da Kymco üretmiyor mu? Başka markalar için de üretim yapıyor, know-how var, sanırım Türkiye'de yatırım yapacak ve bir üretim tesisi açacaktı. Dolayısıyla bence çok iyi seçim. Motoru yakından görmüştüm, gayet kaliteli.

@TanImsIz, güle güle, kazasız belasız kullanın.
    espresso ve TanImsIz bunu beğendiler.

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, Tracer 9 GT, Triumph Tiger 1200 GT Pro
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pardon yanlış yazmışım, 16bin euro olacaktı. Avrupada en ucuz almanya fiyatları bu arada, kimi ülkelerde 20bin euroya çıkıyor bizde de olduğu gibi.
    26bin euro olsa mallık olur. ama 16bin euro da çok, yani bu sınıf biraz lükse kaçıyor, bunu alanın garajında güzel bir arabası, yanında uzun yollar için bms gs ya da AT gibi bir motoru olur bunu da eğlence olsun şehir içi kullanayım ama ara sıra büyük motoru çıkarmaya üşendiğimde de şehir dışı rahat gideyim diyen kodomanlar için yapmışlar. Bizle bir ilgisi yok yani.
    26 bin euro yu duyunca iyi Türkiye de baya ucuz satılıyor demek ki diye düşünmüştüm Bence de T Max o sınıfın Goldwing i gibi İkonlaşmış bir model.....
    espresso bunu beğendi.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Youtube'da birkaç video seyrettim hepsinde Forza 750 öndeydi. DCT vites değişim süresi yaklaşık 100ms, sport modda sık değiştirmiyor.
    Tamam honda en hızlısı. Ama r25 alayını deler. Koca koca adamlar o ötekinden hızlı, bu bundan hızlı muhabbetine girmişler. Akrapovicli bir t-max scooterların kralıdır. Sanki sabah akşam pistte kronometre ile tur zamanı kovalıyoruz. Forza 750, scooter taklidi yapan nc dir. X-adv zaten ne olduğu belli olmayan bir şey.
    Alpbatur ve espresso bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Abi senin alet manuel vites, Forza'da DCT var. Sport moddaki Forza'da durum farklı olur kanımca.
    Motorun devir çevirme isteği tabiri caizse ciğeri kalkışta yada akselerasyonda hızlı şanzımandan daha etkilidir , Nc nin dct si son derece hızlı vites değiştirebilir ama ekonomi odaklı Nc nin ciğerlerini iyice ufaltmışlar , Tmax ın varyatör sistemide klasik sistemlerden oldukça farklı hareketi sarsıntısız vede kesintisiz ileten bir düzenek..ikisini yanyana izlemedim ama birde şu var ; yarışmak için hazırlanan konsantrasyonu yüksek sürücüler ile ışıkta bekleyen yorgun sürücüler arasında sonuç farklı çıkabilir , Tmax ın dizaynı normal trafikteki sürücü için daha etkili olabilir..bu arada benzer dizayn Piaggio , Peugeot , Bmw ve arkadaşın Ak550 in de de var bildiğim kadarıyla , blok arka maşaya bağlı değilse hem süspansiyon hemde aktarma klasik sukuturlardan oldukça farklı oluyor.
    espresso bunu beğendi.

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Maxiscooter a baya ilginiz varmış

Bu arada Facebook'da, Türkiye'nin en büyük MaxiScooter grubuda ( zaten 1 tane var :D ) bana ait , sizde katılabilirsiniz.

Link : https://www.facebook.com/groups/461055018333242
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Beto87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam honda en hızlısı. Ama r25 alayını deler. Koca koca adamlar o ötekinden hızlı, bu bundan hızlı muhabbetine girmişler. Akrapovicli bir t-max scooterların kralıdır. Sanki sabah akşam pistte kronometre ile tur zamanı kovalıyoruz. Forza 750, scooter taklidi yapan nc dir. X-adv zaten ne olduğu belli olmayan bir şey.
    Haklısın nereden girdiysem muhabbete artık; çünkü benim için ha forza ha tmax birbirinden berbat motosikletler. Benim scooter anlayışıma uymuyor ikisi de; scooter dediğin en fazla Beverly 400 tarzı bir şeydir. Diğerleri bana biraz garabet geliyor.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Gemi gibi..

Hayırlı olsun.
    TanImsIz bunu beğendi.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Hayırlı uğurlu olsun. Allah tekerinize taş değdirmesin. Güle güle kullanın.
    2 türlü motor vardır. Kymco ve diğerleri.
    tommygun ve TanImsIz bunu beğendiler.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

Hayırlı olsun, güzel bir tercih olmuş bence de.

Skuter piyasası canlanıyor. Umarım yüksek hacimli skuterlerin sayısı artar.
    espresso bunu beğendi.

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Nerede bir motosiklet görsem vaktim uygunsa gider hayran hayran izlerim. 50 lik miş çin malıymış farketmez iyi bir incelerim. Motosikletin hepsini seviyorum ben. Çok güzeller. Her sabah arabaya giderken motosikletimi de görürüm. Aynı yere Ybr, Inazuma F, kuba Twister 50 ve Xmax 400 parkettim. Orada hangisinin olduğu hiç önemli olmadı benim için. Bir motosiklet olması yeterli. Çok seviyorum.
    espresso, tommygun ve erensel bunu beğendiler.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı jonvolkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nerede bir motosiklet görsem vaktim uygunsa gider hayran hayran izlerim. 50 lik miş çin malıymış farketmez iyi bir incelerim. Motosikletin hepsini seviyorum ben. Çok güzeller. Her sabah arabaya giderken motosikletimi de görürüm. Aynı yere Ybr, Inazuma F, kuba Twister 50 ve Xmax 400 parkettim. Orada hangisinin olduğu hiç önemli olmadı benim için. Bir motosiklet olması yeterli. Çok seviyorum.
    1 aylık yeni motorum var, daha hiç bi durup da seyreylemedim.

İlk işim şöyle bi göz banyosu yapmak olacak, zaten isteyerek aldığım motordu.
    mıymıntı musa suşi yerken halıya ispirto döktü

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    @espresso, yurt dışını bilmem ama Türkiye'de her türlü Kymco alırdım herhalde, BMW'nin scooterlarını (veya motorlarını) da Kymco üretmiyor mu? Başka markalar için de üretim yapıyor, know-how var, sanırım Türkiye'de yatırım yapacak ve bir üretim tesisi açacaktı. Dolayısıyla bence çok iyi seçim. Motoru yakından görmüştüm, gayet kaliteli.

@TanImsIz, güle güle, kazasız belasız kullanın.
    Ben de bu kymco AK550 alabilecek param olsa kymco alırdım. Yamaha gereksiz pahalı. Kymco da yeterince kaliteli. Ama işte o da bütçeme göre çok pahalı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:17 ----------

Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maxiscooter a baya ilginiz varmış

Bu arada Facebook'da, Türkiye'nin en büyük MaxiScooter grubuda ( zaten 1 tane var :D ) bana ait , sizde katılabilirsiniz.

Link : https://www.facebook.com/groups/461055018333242
    Facebook kullanmıyorum ama kullansaydım katılırdım.
    Maxi scooter candır.

Bu arada tekrardan hayırlı olsun.
    Kymco test motoru açsa ve fırsatım olsa test etmek istediğim motorlardan bu model.
    TanImsIz bunu beğendi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)