Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

düşük bütçeli uzun yol yapabilecek motosikletler.

Motovento
    REKLAM ALANI

sym wolf 250
    tvs apache rtr 200
    lifan kpr200
    zontes s250
    benelli bn251

bu araçlar arasında git gel yaşıyorum bütçem 60-70 bin bandında. bütçeme göre maksimum 20 bin kmde motosiklet arıyorum. herhangi bir arıza durumunda verebileceğim bir param olmayacak. bu fiyat bandında üstte yazan hangi araçlar mantıklıdır ?
    ya da önerileriniz var mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    listedekilerin hepsi bela motor (tvs hariç), parça bulamazsın bulsan da dunyanın parasını isterler

arıza durumunda param olmayacak demişsin, paran olsa da bunların parçaları yok.

70 bin bandında hero xpulse200 2v modeline bak, hem güncel motor hem de parça kalitesi yukarıdaki çinlilerin hepsinden daha iyi. (tvs hariç)

tvs de tavsiye etmiyorum, hintlidir iyi hoştur ama bir apache 150 veya 180 kadar yaygın değil bu da direk parça olayını etkiliyor.
    F54 bunu beğendi.

hava soğutmalı sanırım uzun yol için yeterli mi ? kime sorsam en kötü yağ soğutmalı al diyor.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Listedekilerden Sym Wolf'u 49.000 km boyunca kullandım. Başta Bursa, Ankara ve İzmir olmak üzere defalarca uzun yol seyahatim oldu. Motoru 6. vites, 6000 devirde 110 km hızla sürdüğünüzde pamuk gibi yol alırsınız. Hem çok az yakar hem de tek silindirin o titreşimini pek hissetmezsiniz. Ancak öne küçük de olsa bir tur camı gerekir, ben Yamaha Mt25'in spor tip tur camını adapte etmiştim. Öyle aman aman rüzgarı kesmemişti ama orijinal halinden iyiydi. Wolf'ün parça kalitesi Japon ayarına yakın kalitededir.

Gelelim eksilerine;
    *Yukarıda bahsedildiği gibi evet parça pek yok, parça olsa da pahalı. Sarf malzemelerini bir şekilde farklı markalardan uydurursunuz ama çok spesifik bir parçaya ihtiyacınız olduğunda üzülürsünüz.
    *Wolf'ler 2015'den sonra Türkiye'ye gelmedi. Dolayısıyla alacağınız en yeni Wolf'ün 2023 itibariyle 8 senelik olduğunu unutmayın. 2. el aldığınız her motora başlangıçta bir bakım bence şarttır. 8 senelik makine için yağı balı, lastiği, osu busu derken bir 10.000 TL bence gerekebilir.

Yedek parça için aşağıda link verdiğim siteyi fikir vermesi açısından bir ziyaret edip fiyat ve stok durumlarını inceleyin.
    https://www.motopit.com.tr/kategori/...ni-yedek-parca

mertowski, benhasan, freasy ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    lıstedekı enıyı motor tvs dır net gerısı çöp
    flagellium0 bunu beğendi.

açılan her konuya detaylı cevap verdiğiniz için ilginizden ötürü çok teşekkür ederim. açıkçası araştırmalarıma göre sym ve tvs apache yukarıda bulunan araçlar içinde en mantıklısı gibi. yorumunuzu dikkate alacağım.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Listenizdeki en uygun motor TVS apache rtr 200 olsa gerek. Diğerlerine göre daha yeni bir motor, hepsinden daha yaygındır ve parçası ucuzdur. Üstelik çift kanal ABS mevcuttur.
    Yolda 6bin ile 7bin devir aralığında 100km/h civarı bir hızla çok konforlu seyahat ediliyor. Bu hızlardaki yakıt tüketimi de 2.7lt civarında oluyor.
    Wolf bu kadar eski bir model olmasa, parçası bulunsa (ucuz pahalı farketmez) diğerlerini konuşmaya gerek kalmazdı ama.

Alıntı reo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Listenizdeki en uygun motor TVS apache rtr 200 olsa gerek. Diğerlerine göre daha yeni bir motor, hepsinden daha yaygındır ve parçası ucuzdur. Üstelik çift kanal ABS mevcuttur.
    Yolda 6bin ile 7bin devir aralığında 100km/h civarı bir hızla çok konforlu seyahat ediliyor. Bu hızlardaki yakıt tüketimi de 2.7lt civarında oluyor.
    Wolf bu kadar eski bir model olmasa, parçası bulunsa (ucuz pahalı farketmez) diğerlerini konuşmaya gerek kalmazdı ama.
    wolf çok hoşuma gidiyor kurye bir abimde var 50.xxx km bantlarında ve hala taş gibi sorunsuz olduğunu söylüyor. ama dediğiniz gibi yedek parça yaygınlığı işi karıştırıyor.

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    aklıma direkt olarak yamaha x-city 250 geldi. xmax ile aynı motor bloğuna sahip

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Listeye hero xpulse 200 4v de ekleyin

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    en güncel motosiklet olan hero x pulse de bakmanızı tavsiye ederim
    aslında eski model takıntınız yoksa honda nx4 falcon da tavsiye ederim oda çok iyi motosiklet

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Eski model ama Honda CBF 250'de bakabilirsiniz.(TVS RTR 200 yada CBF 250'yi bende düşünüyorum)
    Bildiğim kadarıyla mekanik parçalar bulunabiliyor ama granajlar bulunmuyormuş.

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en güncel motosiklet olan hero x pulse de bakmanızı tavsiye ederim
    aslında eski model takıntınız yoksa honda nx4 falcon da tavsiye ederim oda çok iyi motosiklet
    model takıntım yok yolda bırakmasın yeter. bunu da göz önünde bulunduracağım.
    F54 bunu beğendi.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Wolf ile bi günde 800km üstü yapmışlığım var rekorum hala o :d
    tommygun bunu beğendi.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    Cbf250 bir üst kapak yesin o zaman görürüm sizi Antalya'dan başlarsınız cikmacilardan üst kapak aramaya. Bulaşmayın cbf250 veya cbx250

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    2.el duzgun Rtr 180

17 hp,Karburatorlu karadüzen motor,üzmez,yedek parca bol.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı flagellium0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hava soğutmalı sanırım uzun yol için yeterli mi ? kime sorsam en kötü yağ soğutmalı al diyor.
    Kim diyor?
    Bunu diyen şahıslar (!) hayatlarında kaç defa uzun yola çıkmış?
    Arkadaşım Mondial drift 150 ile tek bir gezide 8000 km Türkiye turu attım.
    Hiç durmadan sadece yakıt ikmali ile tek gün içinde 860 km yol gittim.
    Adamlar crf150 ile tek seferde Türkiyeden Japonyaya gittiler

size bu tavsiyeleri veren hıyarlar kahve geyiği muhabbetinin ötesinde ne kadar yol yapmış ona bakın.
    tek seferde 150-200 km gidip uzun yol yaptığını sana mal dolu ortalık
    tommygun, mertowski, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

RecepAlışkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 650 Transalp
    Eskilerden biri gibi şunu söylerim Uzun yol motoru basit motorlardır Ben forumda da paylaştım CBF 150 ile 2.5 günde 2000 km üzeri yol gittim geldim Sis dağı,D-915 (Namı diyat tehlikeli yol)kamplı bir şekilde Ki Transalp XL 650 vardı garajımda
    Ama cbf ile gittim sebebi d-915 yoluydu Ki iyiki de cbf ile gittim d- 915 te motoru düşürdüm kaldırdım devam ettim Translple gitseydim de düşseydi Virajdan aşağı uçurumdan aşağı giderdi gitmse bile kaldırması güç vs vs
    Basit motor iyi motordur kişisel görüşümü bu yöndedir
    [IMG][/IMG]
    otopsici bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)