Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kask seçimi ve boyutları hakkında fikir

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kymco AK550
    arkadaşlar merhaba, kaskımı değiştirmek istiyorum. gözüme çarpan bazı adaylar:

-shoei gt air 2
    -shoei nxr serisi
    -agv k6
    -schuberth s3

bu kasklardan nc750x ön bagajına sığan ya da sığmayan şeklinde bilgisi olan var mı? mevcut kaskımı değiştirmek istiyorum. alternatifleri bunlar olarak belirledim ama nc750x'in ön bagajına sığması benim işimi çok kolaylaştırıyor. o yüzden ondan vazgeçmek istemiyorum. bu arada boyut XL olacak.

boyut dışında yukarıdaki kasklarla ilgili yorumlarınız olursa onları da dinlemek isterim. fiyat olarak türkiye'de pahalı kasklar ama yurt dışından getirtmeyi düşünüyorum. fiyat yarıya falan iniyor öyle. gelen bir arkadaş getirecek.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    shoei qwest kullanıyordum. 3 ay önce felan shark spartan aldım. listemde gt air 2 vardı fakat shark'ın 2 katı fiyattaydı. ben nc'de denemedim shoei kaskım sığıyormu diye. zaten ön bagajım gırla dolu hiç boş kalmıyor alet edevat vs. den dolayı. o yüzden kaskı hep topcase'e koyuyorum. o yüzden bagaj olayına birşey diyemeyeceğim ama aralarında bir seçim yapmam gerekirse gt air 2 derim. en önemli artısı dik oturuş pozisyonu için yapılmış bir kask ve güneş vizörü var. nxr bildiğim kadarıyla daha spor sürüşler için yapılmış bir kask.
    freasy bunu beğendi.

Metehan48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Rocket 3 GT 221 Edition
    Alıntı freasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

-shoei gt air 2
    -shoei nxr serisi
    -agv k6
    -schuberth s3

bu kasklardan nc750x ön bagajına sığan ya da sığmayan şeklinde bilgisi olan var mı? mevcut kaskımı değiştirmek istiyorum. alternatifleri bunlar olarak belirledim ama nc750x'in ön bagajına sığması benim işimi çok kolaylaştırıyor. o yüzden ondan vazgeçmek istemiyorum. bu arada boyut XL olacak.

boyut dışında yukarıdaki kasklarla ilgili yorumlarınız olursa onları da dinlemek isterim. fiyat olarak türkiye'de pahalı kasklar ama yurt dışından getirtmeyi düşünüyorum. fiyat yarıya falan iniyor öyle. gelen bir arkadaş getirecek.
    Merhaba.

Shoei GT Air II kask kullanıyorum, yarın tam bir yıl olacak. Oldukça memnun olduğum bir kask. Gerek rahatlığı, gerek sürüş esnasında boyunu yormayışı çok iyi. Ses alma durumu ise 140-150 den sonra müzik açmıyorsanız yavaştan rüzgar sesi gelmeye başlıyor, ama rahatsız edici bir seviyede değil. Bu arada direk rüzgarı karşıdan alıyorum ona göre kıyaslayabilirsiniz. NC750X'te ses çok çok daha azalacaktır camdan dolayı.

Diğer kaskları deneyimlemediğim için bir şey söyleyemiyorum, aynı zamanda bagaja sığar mı sığmaz mı bir fikrim yok malesef.
    freasy bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı Metehan48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba.

Shoei GT Air II kask kullanıyorum, yarın tam bir yıl olacak. Oldukça memnun olduğum bir kask. Gerek rahatlığı, gerek sürüş esnasında boyunu yormayışı çok iyi. Ses alma durumu ise 140-150 den sonra müzik açmıyorsanız yavaştan rüzgar sesi gelmeye başlıyor, ama rahatsız edici bir seviyede değil. Bu arada direk rüzgarı karşıdan alıyorum ona göre kıyaslayabilirsiniz. NC750X'te ses çok çok daha azalacaktır camdan dolayı.

Diğer kaskları deneyimlemediğim için bir şey söyleyemiyorum, aynı zamanda bagaja sığar mı sığmaz mı bir fikrim yok malesef.
    Naked motorda Shoei NXR kullanıyorum, 90-100'den itibaren rüzgâr sesinden başka bi şey duymuyorum; öyle-böyle bi rüzgâr da değil bayağı esiyor.

Sen nasıl 140-150'de hafif ses alıyorsun? Tamam kask farklı da, o kadar da değildir?
    Metehan48 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco AK550
    Alıntı ahmetmert58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    shoei qwest kullanıyordum. 3 ay önce felan shark spartan aldım. listemde gt air 2 vardı fakat shark'ın 2 katı fiyattaydı. ben nc'de denemedim shoei kaskım sığıyormu diye. zaten ön bagajım gırla dolu hiç boş kalmıyor alet edevat vs. den dolayı. o yüzden kaskı hep topcase'e koyuyorum. o yüzden bagaj olayına birşey diyemeyeceğim ama aralarında bir seçim yapmam gerekirse gt air 2 derim. en önemli artısı dik oturuş pozisyonu için yapılmış bir kask ve güneş vizörü var. nxr bildiğim kadarıyla daha spor sürüşler için yapılmış bir kask.
    ben de gt air 2 ve schuberth s3 arasındayım daha çok. ikisinden birinin ön bagaja sığdığını bilsem direkt tercihim olur. ön bagaj tam kaska göre olduğu için bir de erişim daha kolay olduğu için kaskı oraya koymayı tercih ediyorum.

Alıntı Metehan48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba.

teşekkürler hocam. 140-150 üstüne pek çıkmam zaten ama kulak tıkacı da kullanırım uzun yollarda. tasarım olarak gt air 2'yi çok beğeniyorum ben de.
    Metehan48 bunu beğendi.

Metehan48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Rocket 3 GT 221 Edition
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Naked motorda Shoei NXR kullanıyorum, 90-100'den itibaren rüzgâr sesinden başka bi şey duymuyorum; öyle-böyle bi rüzgâr da değil bayağı esiyor.

Sen nasıl 140-150'de hafif ses alıyorsun? Tamam kask farklı da, o kadar da değildir?
    Vallahi hocam, 140-150'ye kadar kulağımı tırmalayacak, beni rahatsız edecek kadar rüzgar sesi almıyor. NXR hiç kullanmadım tecrübem olmadığı için kıyaslayamıyorum.

3 hafta önce kardeşimin bir arkadaşı gelmişti, onda da NXR vardı, takıp deneyimlemedim ama sohbet arasında GT II ile NXR arasında çok fazla ses farklılığı olduğunu söylemişti, oda 100-110 civarlarında çok ses almaya başlıyor neden GT II almadım falan diyordu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:44 ----------

ben de gt air 2 ve schuberth s3 arasındayım daha çok. ikisinden birinin ön bagaja sığdığını bilsem direkt tercihim olur. ön bagaj tam kaska göre olduğu için bir de erişim daha kolay olduğu için kaskı oraya koymayı tercih ediyorum.

teşekkürler hocam. 140-150 üstüne pek çıkmam zaten ama kulak tıkacı da kullanırım uzun yollarda. tasarım olarak gt air 2'yi çok beğeniyorum ben de.
    Tabi ki tercih sizin, ben kendi deneyimimi aktardım. Tasarımı benimde çok hoşuma gidiyor.

140-150 civarlarında kendim rahat yolculuk yapabiliyorum, daha az süratlerde çok çok daha az ses alırsınız, kulak tıkacına bile gerek kalmayabilir (bence).
    freasy bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bak arkadasim,ben zevk sahibi elit bir insanim.o yuzden bana guven asagidaki kaski al.
    Bagajina sigmasa bile al

https://www.drdmotorbikes.com/shoei-...93-retro-tc-10

Kafana oturmasa bile al,sunun guzelligine bak..

93 un anlamini biliyosun degil mi ? Gelmis gecmis en buyuk yarisci,anladin sen ;)

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700

-shoei gt air 2
    -shoei nxr serisi
    -agv k6
    -schuberth s3

shoei'nin M bedeni ile schubertin L bedeni aynıdır.
    Kafanıza denemeden almayın sakın.
    Alacağınız kaskların tamamı nc nin ön bagajına sığar korkmayın
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    Kymco AK550
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    shoei'nin M bedeni ile schubertin L bedeni aynıdır.
    Kafanıza denemeden almayın sakın.
    Alacağınız kaskların tamamı nc nin ön bagajına sığar korkmayın
    çok teşekkürler hocam. denemeyi düşünüyordum ama XL kesin olur hepsinde diyordum. bu mesajdan sonra denemeden almam.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)