Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Body armor kullanışlı mıdır

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    sym jet x 125,altai pro max 50
    Sadece adı 4 mevsim diye geçen bir montum var astarı çıkardığım halde çok terliyorum kışın çok iyi ama yaz için ayrı almak lazım sanırım.
    Ben de body armor almak için sizlere sormak istedim veya onun yerine şunu al dediğiniz herhangi baska bir mont olabilir bütçem maks 2000-2500

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O 4 mevsimlik denen montların çoğu kışlık yada baharlık. Yaz için tam fileli bir mont kullacaksın ki o bile yazın terletir. Ben durt un fileli montunu kullanıyorum bej rengi tavsiye ederim. Body armor konusuna gelirsek montun altına giyilir ama sadece üste giyilmez çünkü kaza anında kumaş yerlerinden parçalanma ihtimali çok yüksek.

Motosikleti
    Siz rokiee modelini mi kullanıyorsunuz

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Body armor çarpmadan kaynaklı darbeye karşı korusa bile asfaltın zımpara etkisinden koruyamaz. Body armor genelde bu etkinin pek olmadığı arazi sürüşlerinde kullanılıyor. Allah korusun bir motosiklet kazasında sürüklensek çok kötü sonuçlar doğurabilir. Gerçi yazlık file bir mont da sürtünmeye karşı ne kadar dayanıklıdır, muamma.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Saygıdeğer abim peki bunun çözümü nedir.
    Part kuryelik yapıyorum.depoda kask mont giyen bir tek benim saunaya girmiş gibi oluyorum senin bir çözümün vardır

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı burak r25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saygıdeğer abim peki bunun çözümü nedir.
    Part kuryelik yapıyorum.depoda kask mont giyen bir tek benim saunaya girmiş gibi oluyorum senin bir çözümün vardır
    Ben yazları Riderdenim Efil File mont kullanıyorum. Yaz için ferah ama güvenmiyorum pek, Allah korusun kaza yapsam patates olurum.
    espresso ve burak r25 bunu beğendiler.

Motosikleti
    R1200GS
    Yazlık mont kullanacaksın, genelde göğüs, sırt ve kolların iç tarafındaki kumaşı hava geçiren cinsten olur (file gibi olanlar pek güven vermiyor) alırken inceleyip karar verirsin. Yerle temas edip sürtünme olasılığı olacak kısımları zaten dayanıklı kumaştan olması lazım.

örnek, markadan bağımsız.

burak r25 bunu beğendi.

rider_oz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    21' Honda NC750X DCT
    file montlar için tedirginliğinizi anlıyorum ancak cordura olarak kullanılan iplikler mukavemeti çok yüksek, yanma ısısı çok yüksek malzemeler. clover'ın filesini kaza sonrası hastanede bistur ile bile kesemediklerine dair bir anı duymuştum cem ironbutt'dan. mesleğim gereği ben de o cordura denen iplik ve kumaşlar hakkında bilgi sahibiyim. eğer marka güvenilir, iyi bir marka ise, çok endişe etmeye gerek yok.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Body armor temizlemesi meşakatli olacağı için tek başına kullanılmaması önerilir. Asıl amacı da sürtünmeye dayanmaktan ziyade darbeyi emmektir. O yüzden fileli yazlık monttan başka seçenek kalmıyor geriye. Ayrıca level 2 sırt koruma da alırsan daha iyi olur. Yazlık montlar ince oldukları için güvensizlik hissi yaratabilirler ama kalın mont giyip havale geçirmekten iyidir. Naapak şovalye zırhıyla mı gezek?

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4 mevsim mont yaza uygun değil.
    body armor sanılanın aksine beni daha fazla terletti.
    bol fileli yazlık güzel bir mont alacaksın; terletecek ama diğerlerinden daha az.

bende durt ın yazlık fileli montu var, valla en küçük esinti bile içeri giriyor, havalandırma sistemi cok güzel.

Psyduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Geçen gün paraya kıydım revit eclipse aldım. Havalar aşırı ısınmadı ama şimdilik mevsimlik montuma göre oldukça iyi. Oldukça hafif bir mont. Diğer montlarımın ağırlığından sonra bu ilaç gibi geldi.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Body armor kullanıyorum. Altında klim'in sıcak havalar için olan içliğini (aggressor cool galiba), üstüne Durt'un havalandırmalı 4 mevsim montunu giyiniyorum. Sıcak havalarda bayağı terlediğimi itiraf edeyim. Ancak kaliteli bir içlik bence çok önemli. Terlediğimde rahatsız etmiyor, teri vücudumdan çekiyor, rüzgar estiğinde üşümemi engelliyor ve sıcakta bunalmıyorum. Durduğumda, montu vs. çıkardığımda da hızlı bir şekilde kuruyor. Ancak fiyatı biraz tuzlu. Decathlon'un benzer performans gösteren ince bir içliğini almıştım o nispeten çok daha ucuzdu ancak onun da kumaşı o kadar rahat değil.

Tabi ben uzun yolda böyle giyiniyorum, şehir içi kullanıma uygun olur mu emin değilim.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Psyduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen gün paraya kıydım revit eclipse aldım. Havalar aşırı ısınmadı ama şimdilik mevsimlik montuma göre oldukça iyi. Oldukça hafif bir mont. Diğer montlarımın ağırlığından sonra bu ilaç gibi geldi.
    Ben de geçen yaz başı paraya kıyıp revit eclipse mont almıştım. 4 mevsim montdan sonra çok rahat geldi. Yalnızca sırt korumasını ekstradan alıp sırttaki cebe koymuştum, oraya denk gelen yerden sırtım biraz terliyor ama olur o kadar diyorum. Sonuçta sırt korumasına çare yok.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    body armor isteyen adam şekil için istiyodur koruması filan onun için önemli değildir.
    espresso bunu beğendi.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    kesınlıkle hayır en azından bana gore

Motosikleti
    Alıntı rider_oz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    file montlar için tedirginliğinizi anlıyorum ancak cordura olarak kullanılan iplikler mukavemeti çok yüksek, yanma ısısı çok yüksek malzemeler. clover'ın filesini kaza sonrası hastanede bistur ile bile kesemediklerine dair bir anı duymuştum cem ironbutt'dan. mesleğim gereği ben de o cordura denen iplik ve kumaşlar hakkında bilgi sahibiyim. eğer marka güvenilir, iyi bir marka ise, çok endişe etmeye gerek yok.
    peki şu iki ürün arasında hangisini öneririsniz
    https://www.durt.com.tr/urun/durt-rokkie-yazlik-mont
    https://www.durt.com.tr/urun/yazlik-...tosiklet-montu

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O 4 mevsimlik denen montların çoğu kışlık yada baharlık. Yaz için tam fileli bir mont kullacaksın ki o bile yazın terletir. Ben durt un fileli montunu kullanıyorum bej rengi tavsiye ederim. Body armor konusuna gelirsek montun altına giyilir ama sadece üste giyilmez çünkü kaza anında kumaş yerlerinden parçalanma ihtimali çok yüksek.
    4 Mevsimlik mont kışında üşütür ne idüğü belirsiz bir mont o bana göre sözde 4 mevsim mont.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Alman_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 Mevsimlik mont kışında üşütür ne idüğü belirsiz bir mont o bana göre sözde 4 mevsim mont.
    Benim 4 mevsim diye aldığım Reviit mont ile kışın sırtım terlediği oluyor dışarıda hava sıcaklığı 4-5 dereceyken bile.
    Sizin gibi düşünüp kışın içime giyerim diye neopren içlik almıştım ama kullanamadım, dolapta duruyor çünkü onu bir kere giydim kışın bile çok sıcak oldu ki ben normalde sıcak severim sıcaktan fazla şikayet etmem, soğuk sevmem, sürekli üşüyorum diyenlerdenim.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı burak r25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay ak benim mont 2500 lira olmuş :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:35 ----------

Body armor değil ama yeni nesil omurgalık ve göğüslük getirtip fileli , filesiz montun altına giymeyi düşünüyorum. Tek sorun gümrüğe takılmadan nasıl getirtecem

Bu yeni korumalar delikli olduğu için terleme de olmayacaktır

https://moto.zandona.net/netcube-back-pro-x7.html
    Dört Silindirin Gücü Adınaaaa ......!

Motosikleti
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay ak benim mont 2500 lira olmuş :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:35 ----------

Body armor değil ama yeni nesil omurgalık ve göğüslük getirtip fileli , filesiz montun altına giymeyi düşünüyorum. Tek sorun gümrüğe takılmadan nasıl getirtecem

Bu yeni korumalar delikli olduğu için terleme de olmayacaktır

https://moto.zandona.net/netcube-back-pro-x7.html
    Pazartesi senin monttan almaya gideceğim mağazaya 😁

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)