Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motorun selesine kediler çıkıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

çok sinirim bozuluyo kediler motora dadandı hergün çıkıyorlar üstüne örtü gibi birşey koymuştum (önceki kullandığım motorlardada başıma geldi seleyi patilerini geçirip delik deşik ediyorladı) bu gece motorun üstündeki örtüyü bir şekilde yere düşürüp gene selenin üstüne çıkmışlar abi çok uyuz olmaya başladım bu konuya çıkmaları neyse seleyi niye deliyon be kedi arkadaşlarım abilerim buna nasıl bir çözüm bulabilirim başına gelen bir arkadaş yardımcı olabilirmi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla seleyi kılıfsız nasıl kullanıyorsunuz anlamıyorum. çok terletiyor hepsi.

Önerim ilk olarak şu telli tarz kılıflardan alman, hem hava alışı hem de yumusaklıgı arttıgından konfor veriyor. hemde kımse seleye zarar veremiyor.

Ben bunun üstüne bir de uzunlamasına yerde duran sunta parçayı koyuyorum, üstüne cıkmaya calıstıklarında sanırım 1-2 kez düşürüp korktukları için rahat bıraktılar.

ha şimdi topcase in tepesinde yatıyorlar ama olsun; problem değil.

espresso bunu beğendi.

momentS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok ehliyeti bile yok
    patilerini gevşetiyor demek ki bırakmazlar orayı

örtüyü motora geçirip alt tarafını güzelce sıkarsın giremezler büyük ihtimal

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Bizim kediler sele bırakmadı haha branda olduğu halde çıkıyorlar

Motospartan’dan 40tl’ye sele brandası alarak çözdüm, tavsiye ederim.

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Kesi uzaklaştırıcı spreyler var. Internette aynı isimde bulabilirsiniz ondan birkaç gün aralıkla motora seleye sıkın bir daha yaklaşmazlar.

Motosikleti
    250r
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla seleyi kılıfsız nasıl kullanıyorsunuz anlamıyorum. çok terletiyor hepsi.

Önerim ilk olarak şu telli tarz kılıflardan alman, hem hava alışı hem de yumusaklıgı arttıgından konfor veriyor. hemde kımse seleye zarar veremiyor.

Ben bunun üstüne bir de uzunlamasına yerde duran sunta parçayı koyuyorum, üstüne cıkmaya calıstıklarında sanırım 1-2 kez düşürüp korktukları için rahat bıraktılar.

ha şimdi topcase in tepesinde yatıyorlar ama olsun; problem değil.

https://cdn.dsmcdn.com/ty394/product...1_org_zoom.jpg
    Kedisine göre değişiyor demek. Bizim buradaki kediler bunu daha çok seviyor. Tırnakları takıldığı için sanırım. Zamanda delik deşik oldu benim cubın selesindeki. Her gün kedi tüyü temizlemek cabası.

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Valla benim motora da çıkıyorlar. Ben olmadığım zamanlarda motoru sürmeye hevesleniyorlar galiba...
    espresso bunu beğendi.

Psyduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Konfor sele aldım en azından seleyi tırnaklamıyorlar. Konfor sele ucuz bir şey zaten çok yırtılırsa değiştiririm.
    espresso bunu beğendi.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı Mertcan0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok sinirim bozuluyo kediler motora dadandı hergün çıkıyorlar üstüne örtü gibi birşey koymuştum (önceki kullandığım motorlardada başıma geldi seleyi patilerini geçirip delik deşik ediyorladı) bu gece motorun üstündeki örtüyü bir şekilde yere düşürüp gene selenin üstüne çıkmışlar abi çok uyuz olmaya başladım bu konuya çıkmaları neyse seleyi niye deliyon be kedi arkadaşlarım abilerim buna nasıl bir çözüm bulabilirim başına gelen bir arkadaş yardımcı olabilirmi
    en basit çözüm patpat ambalaj poşetidir.
    selenin üstüne koyun kediler o hışırtıdan rahatsız olurlar
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    Honda cb 125 e
    Benimde işten eve geli bıraktığım garajda kediler sanki beni bekliyordu Bende garajda kova gibi bişey var onu bırakıyorum selenin üzerine kedilerin keyfi kaçıyor ama selenin yırtılması da benim keyfimi bozuyor

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Geçen markete girdim bi çıktım tekirin biri oturmuş kolduğa itiyorum elimle in diye inmiyor bi de mukavemet gösteriyor :D Kaç brandayı delik deşik ettiler.Sıcak basınca tırnaklarını geçirip vasistas açıyolar brandaya

Adamlar motosikleti seviyorlar

Çok sıkıldıysan şu spreyi kullanabilirsin işe yararsa biz de kullanırız

Motosikleti
    Hyosung GV 250 - 2012
    İnternetten kısa bir aramayla bulduğun bilgi;

Kedilerin kötü kokular ile uzaklaştırılması için farklı yöntemler mevcuttur. Bu yöntemlerin birinde esansiyel yağ bulunur. Bu yağın bir şişeye ya da cam spreye konulması sonucu kediler için kovucu bir ürün hazırlanabilir.

Çözelti için 2 damla lavanta yağından yararlanılabilir. Kediler gerek lavantaya gerekse de turunçgillere karşı bir hassasiyet taşır. Bu neden ile limon, portakal ya da lavantanın yağları uzaklaştırmak için kullanılabilir. Kovucunun uzun süre kullanılabilmesi için cam şişe olmasına dikkat edilmesi gerekir.
    zihnigonen bunu beğendi.

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    ben saldım artık baş edemiyorum. sürekli koku bırakıp duruyorlar zaten üzerine. arka selemi de parçaladılar şimdi tekrar kaplatmam gerekiyor. o file kılıftan da almayın bence. sele ıslanır fark etmezsiniz bi oturursunuz totonuz sırıl sıklam olur, toz toprak birikir seleye ulaşamadığınız için koltuğun içine eder, öyle süper konforda sağlamıyor bence. siz en iyisimi bi kılıf gibi bişey ayarlayın, motoru park ettiğinizde o kılıfı geçirin selenin üstüne

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Motoru parkedince brandayı örtüyorum, branda ile sele arasında kedilerin girebileceği boşluk kalmaması için ucu kancalı lastikle alttan üstten sarınca arada kedilerin girebileceği yer kalmıyor. branda üzerine çıkan kedi de en fazla brandayı delebiliyor.
    arican ve okanbagiscan bunu beğendiler.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Şerefsiz kediler!

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru parkedince brandayı örtüyorum, branda ile sele arasında kedilerin girebileceği boşluk kalmaması için ucu kancalı lastikle alttan üstten sarınca arada kedilerin girebileceği yer kalmıyor. branda üzerine çıkan kedi de en fazla brandayı delebiliyor.
    Kancali lastikleri takarken dikkatli olmak lazim iz yapabilir.
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kancali lastikleri takarken dikkatli olmak lazim iz yapabilir.
    İz geçiyor ama kancalı lastiğin değdiği yere kalın bez, havlu koyduğumuzda daha az iz çıkıyor, tavsiye ederim.
    espresso bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi siz hiç sıkılmıyor musunuz bi kere motora binmek için bu kadar ugrasmaktan. ben disk kilidi ve arka kilidi sökerken bile sıkılıyorum. millet çift zincir, çift disk, kancalı örtü, üstüne branda vs. 15 dakika hatun soyar gibi motor soyuyor resmen.

kedi için ugrasmaya gerek yok, yukarda yazdıgım kılıftan alın. ön ve arka selenin üstüne gelecek boyutta bir karış genişliğinde bir tahta parçasını da onun üstüne dengesiz şekilde bırakın; üstüne cıkarken sallancagı için cıkmak istemiyor ve arkalarını dönüp gidiyorlar. taktayı koymazsanız da (istisnalar kaideyi bozmaz) o sele tırnaklamayı önllüyor, zaten kedi seleye ugasamadıgı için kılıfı tırnaklıyor o da kopmuyor.
    espresso bunu beğendi.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    https://m.youtube.com/watch?v=goZ2DqMnaGc

Adam hareket sensörlü düzenek kurmuş. Sabit toma gibi kediye veriyor tazyikli suyu. Denenebilir. Bir de link verince direkt videoyu gösterse tam olacak.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)