Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motorun selesine kediler çıkıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kancali lastikleri takarken dikkatli olmak lazim iz yapabilir.
    Çok aşırı sıkı olmasın lastik fazla gerilmesin diye iki tane kancalı lastiği uç uca ekleyip alttan dolaştırıp tam bir tur sarıyorum.
    Parkederken olur da branda su geçirirse diye seleye önce kalın bir çöp poşeti geçiriyorum, sonra da branda olunca lastik selede iz yapmıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:19 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi siz hiç sıkılmıyor musunuz bi kere motora binmek için bu kadar ugrasmaktan. ben disk kilidi ve arka kilidi sökerken bile sıkılıyorum. millet çift zincir, çift disk, kancalı örtü, üstüne branda vs. 15 dakika hatun soyar gibi motor soyuyor resmen.

kedi için ugrasmaya gerek yok, yukarda yazdıgım kılıftan alın. ön ve arka selenin üstüne gelecek boyutta bir karış genişliğinde bir tahta parçasını da onun üstüne dengesiz şekilde bırakın; üstüne cıkarken sallancagı için cıkmak istemiyor ve arkalarını dönüp gidiyorlar. taktayı koymazsanız da (istisnalar kaideyi bozmaz) o sele tırnaklamayı önllüyor, zaten kedi seleye ugasamadıgı için kılıfı tırnaklıyor o da kopmuyor.
    Aynı kılıftan bend evar, yazlık olarak kullanıyorum, kışın kullanınca alttan geçen rüzgar fena üşütüyor diye yaz bitince çıkarıyorum.

en az yarım saat brandayı katla, eve çıkar, tekrar aşağı in, kilitleri sök falan derken aslında üşeniyorum, bu yüzden yakın yere yani 2km ötedeki markete falan arabayla gidiyorum. Ama branda örtmesem kediler sorun değil de ağaçlardaki kuşlar çok fena, etrafta güvercinleri besleyenler var, güvercin türü de bir tür uçan fare, her yeri pisletiyorlar. Bir de branda örtülü olunca dikkat çekmiyor, malum, kaldırımda bırakınca hırsızların dikkatini çekmesin.
    Motokabin düşünüyorum ama bir süre sonra taşınma niyetim var, taşınacağı yerde apartmanın arka bahçesinde yerim olacak kabin yaptırmak için. sırf branda ört sonra kaldır işlerinden bıktığım için kabin yaptırıcam konteyner tarzı, motoru içine bırakayım kapısını kapatayım çıkayım eve tarzı pratiklik istiyorum artık.

Bir de ekipman giymeye çare bulsam, evde giyinip kapıdan çıkmam da yarım saat sürüyor. ama tam ekipman giymeden hayatta sürmem.
    okanbagiscan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Benim motosiklete işeyip duruyorlar elciklere kadar attırmayı nasıl başarıyorlar genelde manifolda işiyor koku bırakıyorlar afil gitmem gerekince yolda giderken kedi sidiği yanarak dumanlıyor leş kokuyor sonra

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğer sorun sadece gece evinin önünde oluyorsa Selenin üzerinde oturmalarını engelleyecek bir nesne koy mesela odun parçası, kaldırım taşı vb.Yani alan bırakma

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    elinize bir makyaj temizleme pamuğu alıp elma/üzüm sirkesi ile koltuğu siliyorsunuz hem kedi yaklaşmıyor hem de dezenfekte ediyorsunuz seleyi.
    espresso ve freasy bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok aşırı sıkı olmasın lastik fazla gerilmesin diye iki tane kancalı lastiği uç uca ekleyip alttan dolaştırıp tam bir tur sarıyorum.
    Parkederken olur da branda su geçirirse diye seleye önce kalın bir çöp poşeti geçiriyorum, sonra da branda olunca lastik selede iz yapmıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:19 ----------

Aynı kılıftan bend evar, yazlık olarak kullanıyorum, kışın kullanınca alttan geçen rüzgar fena üşütüyor diye yaz bitince çıkarıyorum.

en az yarım saat brandayı katla, eve çıkar, tekrar aşağı in, kilitleri sök falan derken aslında üşeniyorum, bu yüzden yakın yere yani 2km ötedeki markete falan arabayla gidiyorum. Ama branda örtmesem kediler sorun değil de ağaçlardaki kuşlar çok fena, etrafta güvercinleri besleyenler var, güvercin türü de bir tür uçan fare, her yeri pisletiyorlar. Bir de branda örtülü olunca dikkat çekmiyor, malum, kaldırımda bırakınca hırsızların dikkatini çekmesin.
    Motokabin düşünüyorum ama bir süre sonra taşınma niyetim var, taşınacağı yerde apartmanın arka bahçesinde yerim olacak kabin yaptırmak için. sırf branda ört sonra kaldır işlerinden bıktığım için kabin yaptırıcam konteyner tarzı, motoru içine bırakayım kapısını kapatayım çıkayım eve tarzı pratiklik istiyorum artık.

Bir de ekipman giymeye çare bulsam, evde giyinip kapıdan çıkmam da yarım saat sürüyor. ama tam ekipman giymeden hayatta sürmem.

valla abi bireysel garajı olanlar şanslı. arkadaşın evinin kendı garajı var ekipmanı, kaskı motoru oradan. yıllardır motoruna kilit bile almadı cocuk.

ekipmanı giyip cıkıp bi de onları sökerken sucuk gibi olur insan terden yav :D

motokabin güzel ama, millet içine montunu falan da asıyor.
    espresso bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla abi bireysel garajı olanlar şanslı. arkadaşın evinin kendı garajı var ekipmanı, kaskı motoru oradan. yıllardır motoruna kilit bile almadı cocuk.

ekipmanı giyip cıkıp bi de onları sökerken sucuk gibi olur insan terden yav :D

motokabin güzel ama, millet içine montunu falan da asıyor.
    Motokabin falan güzel de çok maliyetli.
    Taşınacağım yerde apartmanda arka bahçede yer var, oraya konteyner tarzı bir şey yapılabilir köşesine. Hazır olanları tek motor için iyi ama kardeşimde de motor var, iki motor yanyana sığabileceği kadar, ön tarafı otomatik kepenkli bir şey yaptırma niyetim var. Evden giyinip çıkar, kepengi açar branda ile falan uğraşmadan çıkarım yola. Belki arka tekere zincir kilit takarım yine ne olur ne olmaz diye ama branda kadar uğraştırmıyor kilit, zaten alarm ve takip sistemi de var. Bakalım, masraf olacak ama rahatlık ve pratiklik için değer. Bir de şimdi oturduğum muhitte çok kedi yok, ama gideceğim yerde kedi sayısı da fazla.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru parkedince brandayı örtüyorum, branda ile sele arasında kedilerin girebileceği boşluk kalmaması için ucu kancalı lastikle alttan üstten sarınca arada kedilerin girebileceği yer kalmıyor. branda üzerine çıkan kedi de en fazla brandayı delebiliyor.
    Bende aynı yöntemi kullanıyorum.Selenin üzerine kalın eski bir kim örtüyorum.Arka seleden depoyu da örtecek gibi.Sonra branda çekiyorum.Biribine bağlanmış 2 bagaj lastiğinlede orta sehpanın bir tarafına tutturup üzerinden geçirip diğer taraftan orta sehpaya tutturuyorum.Üzerine pek çıkmıyorlar içinede giremiyorlar.

Ama tekere egzosun oralara işeyip pisletiyorlar.Yola çıkıp motor falan ısınınca baya kokuyor belli süre.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Kediler neyse de köpekler fena. motoru arka tekerden zincir kilitle direğe zincirlikyorum, köpekler gelip işiyor üzerine.
    zinciri bir kaç ayda bir eve getirip leğende çamaşur suyu ile dezenfekte edip yıkayıp wd40 sıkıyorum ama sonrasında 3-4 günde yine işiyorlar. İşemeden önce gelip kokladıklarında vazgeçecekleri bir sprey falan olsa güzel olur.

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    Seleyi örtüp üstüne sunta ya da tahta parçası koyuyorum. Onun üstüne de 3-4 tane 1,5 litrelik dolu su şişesi koyuyorum. Selenin üzerine gelen giden yok ama uzaktan motora doğru fışkırtıyor sidiği erkek kediler😁😅

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    kalin bir kumaş branda alinir, tersten bir cm lik vidalar 3 cm aralikla vidalanir. olur biter..isi bitince rulo yapilir kolayca muhafaza edilir, kedi de oraya husumetliniz bile olsa yatmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:00 ----------

ilk işeyen kedi.... kavgayi baslatandir... çok guzel yikamalasin parfum.falann sikmalisim, koku basririlmali bir sekilde

Merhaba. Ben motor brandası kullanıyorum ancak, kediler soğuk veya yağışlı havalarda brandanın altından girip selenin her yerini tırmık içinde, çamur içinde bırakıyorlardı. Basit bir çözüm buldum. Brandayı örtüyorum, iki basit ve ucuz gergi kayışı satın aldım. Brandanın altından üstüne doğru, motor altından motor selesine doğru iki gergi kayışı atıyorum. Kedilerin , selenin içine, kenarına bile girecek yer kalmıyor. En basit yöntem bu.
    xtrafrozen bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir çok yöntem kullandım. En son naftalinde karar kıldım. Kedileri çok rahatsız ediyor. Selenin üzerine sabitlerseniz yere de atamıyorlar. Allah belanı versin deyip gidiyorlar Fakat yanıcı bir madde olduğu için yaz aylarında tavsiye etmem.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Sele brandası aldım benim için sorun çözüldü, sele de artık orijinal ilk günkü temizliğinde ve görüntüsünde.

Artık sadece egzoz borularına veya motorun çok ısınan yerlerine koku bıraktıkları zaman sıkıntı yaşıyorum; Sabah ilk çalıştırmada burun kırıyor, motor en az bir saat çalışıp hareket etmeden de geçmiyor. Ona da yapacak bir şey yok açıkçası...

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı BLUERAY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kalin bir kumaş branda alinir, tersten bir cm lik vidalar 3 cm aralikla vidalanir. olur biter..isi bitince rulo yapilir kolayca muhafaza edilir, kedi de oraya husumetliniz bile olsa yatmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:00 ----------

ilk işeyen kedi.... kavgayi baslatandir... çok guzel yikamalasin parfum.falann sikmalisim, koku basririlmali bir sekilde
    Üstat aramıza yeniden hoşgeldin. Sağlığın sıhhatin iyidir umarım.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)