Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yag eksilmesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Merhaba ,

Motorumda conta degistirmistim 7 8 ay once terlemeden dolayi.Soyle bir durum gozlemledim.Belki bilgisi olan vardir

Gecen hafta motorla kutahyaya gittim.Yuksek devirlerde kullandim.Motorun maksimum hizi 110-120 zaten Oradayken bisey yoktu ama Istanbula geldim ertesi gun 100-200 ml yag eksilmis.Istanbulda yag degistirdikten sonra 1000 km kullandim eksilme yoktu.Uzun yol sonrasi eksilme olmus.

Gecen hafta motosikleti soktugumde aku + kutup uzerindeki plastigin uzeri yag olmus ve toz yapismis ama hava filtresi tarafinda birsey yok temiz (Hava filtresinin disi ).Aku kutuplarina yag wd40 vs surulmedigi halde bu garip geldi.

Bir de yag yakmanin subap ayari ile ilgisi olabilir mi ? Sorun segmanlarda midir sizce

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Tekrar etmemiş anladığım kadarıyla.

Sürüş yapısının değişmesi yağ kaybına sebep olabilir.
    tecrube0 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Bazı motor blokları biraz yağ tüketimi vardır. biraz daha kontrol edin derim.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siparis verdim ekleyecegim.Anlamadigim su buharlasip hava filtresinden mi cikiyor.1000 km kullandim istanbulda sorun olmadi kutahyaya gidip geldim sonrasinda 100 ile 200 ml arasi eksilmis.

Devam edip etmedigine bakacagim :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:04 ----------

Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siparis verdim ekleyecegim.Anlamadigim su buharlasip hava filtresinden mi cikiyor.1000 km kullandim istanbulda sorun olmadi kutahyaya gidip geldim sonrasinda 100 ile 200 ml arasi eksilmis.

Devam edip etmedigine bakacagim :(

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Kartel havalandırmalar vardır. yağ buharı hava filtresine verilir ve tekrar oradan içeri emilir ve yakılır
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    1000 km boyunca sorun olmaması 1001 inci km de sorun olmayacağı anlamına gelmiyor.Motor aşırı ısınmış ve yağın viskozite değeri farklılaşmış olabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)