Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

50 cc motoru 110 luk yaptırmak

Motovento
    REKLAM ALANI

50 cc cup tarzı yan motoru 110luk yaptırsak maliyeti ne olur? sağlıklı ve verimli olurmu şanzımana güç fazla gelip dağıtabilirmi?
    Sadece silindir piston üst kapakmı değişiyor yoksa motor komple sökülüp krank ta değiştiriliyor mu ustaya sorma fırsatım olmadiği için burda anlayan arkadaşlara danışmak istedim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    150'lik yaptırmak daha ucuza gelir. Başına 1 yazdın mı tamamdır.
    espresso bunu beğendi.

muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    R25 kelle motor al tak ?!?!?!?
    DickName ve Dxsec bunu beğendiler.

Psyduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alıntı Mertcan0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50 cc cup tarzı yan motoru 110luk yaptırsak maliyeti ne olur? sağlıklı ve verimli olurmu şanzımana güç fazla gelip dağıtabilirmi?
    Sadece silindir piston üst kapakmı değişiyor yoksa motor komple sökülüp krank ta değiştiriliyor mu ustaya sorma fırsatım olmadiği için burda anlayan arkadaşlara danışmak istedim
    Genelde sadece piston ve gömlek değişiyor. En azından 50cc’den 80cc’ye yükselirken o şekilde. Uyumlu piston ve gömlek vardır muhtemelen. Araştırsanız çıkar. İlle 110 olur mu bilmem ama en az 80 olur diye tahmin ediyorum.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Motosikletinizin şanzımanı 50cc bloğa göre üretildiyse son hızdan bir beklentiniz olmasın artıcak tek şey torkunuzdur yani özetlersem bayırları motor bayılmadan çıkmanızı sağlar, ama dişli oranları ile oynarsanız iyi bir oranda tutturursanız verim alabilirsiniz. Motosikletten verim almak istiyorsanız üst kapak, piston seti, silindir ve karbüratör değişimi ile ancak verim alabilirsiniz. Burda önemli olan konu motosikletinizin alt yapısının 50cc mi yoksa 110cc alt yapısının olup olmadığını öğrenmeniz lazım. Masraf olarak 6000 tl civarı tutar diye tahmin ediyorum.
    espresso bunu beğendi.

Bazı modeller "kullanıcı kendisi yükseltsin de B ehliyet sınırına takılmasın" ayağına alt düzeni yüksek cc kaldırabilecek şekilde yapılıyor. Arkadaşa motor (Altai Tank 50) alırken firma 110'luk yükseltme kitini ücretsiz verip yine firmanın servisinde ücretsiz taktırma hakkı vermişti. Biz evrak işlerini hallederken servis de kiti monte ediyordu. Firmaya sorarsanız (varsa böyle bi uygulaması) söylerler. Onun dışında girişilmesi saçma olur. Akü yetmez akü yükselt, akü tesisata fazla gelir tesisatı yenile, şanzımana fazla geldi falan vesaire derken astarı yüzünden pahalıya patlar.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)