Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

250 CC Çin Japon Tercihi

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle herkese iyi sürüşler. Aklımda 3 seçenek var ve düşüncenize ihtiyacım var.

Biri 2022 maks 5k kilometrede 250 nk almak (80.000-90.000).
    İkincisi 2023 clx 250 (90.000-100.000).
    Üçüncüsü en çok kafamı karıştıran. 2016 2017 30k kilometre üstü mt 25 almak. (120.000>).

Şöyle bir kafa karışıklığım var. 0 çin piyasada yok, 4 5 ay bekleyenler var hala. Çin alıcaksam Çok para vermek istemiyorum o yüzden ucuz iyi durumda çinli bakıyorum. Ama yorumlarda çok görmeye başladım 0 çin almaktansa hasarlı 40k kilometrede japon alırım daha iyi diye.
    Tavsiyenize ihtiyacım var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cb250r
    Ben olsam sifir dominar250 alirdim. Parasini odeyin, fiyati sabitlensin teslimati bekleyin. Biraz da elinizi cabuk tutsaniz iyi olur. Kisa zaman icinde alinabilir olmaktan cikacak cunku.
    Fit.burki bunu beğendi.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    25-30,000 km ve üstü mt25 çok riskli.Tamircimde çok gördüm tamda bu km'lerde motor yapılan.
    Ya sıfır dominar250 yada 2.el inazuma tavsiye ederim.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Yamaha motorların 2. eli bildiğin kumar. Malûm kullanıcı profili belli, 90% apaçi.
    Sözüm meclisten dışarı, ben bu mt ya da bilmem r motorlara binen düzgün birini görmedim duymadım.
    espresso, blueway2 ve zihnigonen bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha motorların 2. eli bildiğin kumar. Malûm kullanıcı profili belli, 90% apaçi.
    Sözüm meclisten dışarı, ben bu mt ya da bilmem r motorlara binen düzgün birini görmedim duymadım.
    r25 tayfası çoğu apaçi zaten onu biliyoruz ama mt25 süren sadece iki kişi tanıdım, biri bu forumdan çok efendi aklı baında bir genç kardeşimiz diğeri de çalıştığım yerde beraber iş yaptığım biri, ikisinde de apaçi tipi yok. Ama tabi istisnalar kaideyi bozmaz, çoğunluk apaçi olunca bu motorların ikinci elinden ben de çekinirim.

Motosikleti
    CBR 500R '17
    30k kmli japon belki olabilir cb250r gsxr250 falan ama asla r25 mt25e bulaşmam. Ben olsam nk alırdım clx daha mantıklı ama 5 ay beklenmez hiçbir motor için bence.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    mt 25 ı para harcayacak adam edebılırsın ama cın malını edemezsın bunu da goze al sıfır da olsa cın malı senı cok cok uzecekrır aklından cıkarma bunu
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bu işler biraz amacınızın ne olduğuna bağlı. En büyük derdiniz alıp 3 ay sonra satmak ve kar etmekse Mt25 daha iyi bir tercih olacaktır ya da sıfır alıp "Yaw zaten ne kadar sürüyoruz ki? 10-15k km başıma bir iş gelmez zaten, ben keyfime bakarım" diye düşünüyorsanız 2023 Clx sizin için daha doğru bir tercih olacaktır.

Benim Mt25 alacak kadar 120k bütçem olsa gider 80-90k TL aralığında 250 nk alır, geriye kalan 30-40k TL parayı da gezme, tozma, köfte, kanat, otel, bakım, çapkınlık gibi giderlere harcar, ayı gibi gezerdim.

Genç arkadaşlarımızın en büyük problemi eldeki parayı son kuruşuna kadar motora harcayıp yolsuz kalmaları. Sonra 100 km bile yapacak para olmuyor. Süremedikten sonra ne anlamışım motorumdan?

Hasarlı 40k km.de Japon da ölümsüz değil, ona da para dökmek gerekiyor ki yürüsün. Bakım aralıkları 5k km olsa emin olsun en az 5-6 bakımdır o motora layik olduğu şekilde tam bir bakım yapmıyorlardır.
    byOzturk, espresso, zihnigonen ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Açıkçası alacağım motoru 4 yıl rahat sürüyorum. Öyle bir fırsat ya da bela çıkmadan değiştirmem. O yüzden daha çok tercihim uzun vade yönünde.
    Yorumlara baktığımda da en çok bajaj dominar söylenmiş bu modeli de düşünüyordum açıkçası. Uzun vade için Şöyle seçenek sunsam:
    0 Bajaj Dominar mı olurdu tercihiniz
    0 a yakın dominar ya da clx 250
    Bu durumda buna yakın ninja 250sl https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...01771542/detay

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Ben MT25'imi satarken bile "eyvah ne tipler arayacak şimdi" diye hayıflanmıştım.
    Düzgün MT25 bulunur mu, bulunur ama biraz zaman alır diye düşünüyorum.
    espresso ve BOO_74 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Mt25 alır geçerdim

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben olsam sifir dominar250 alirdim. Parasini odeyin, fiyati sabitlensin teslimati bekleyin. Biraz da elinizi cabuk tutsaniz iyi olur. Kisa zaman icinde alinabilir olmaktan cikacak cunku.
    Dominar 250 alma bence pisman olursun ccne gore agir bir motor d400 ug ile arasinda 30 40 kilo vardi sanirim.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cf moto balonuna kanmayın direk eleyin.

mt25 o paraya saglam bulamazsınız bence.

en temizi sıfır bir ns200 alıp rahatınıza bakmak.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)