Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motoru satıp Murat 131 ya da Serçe almak ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YZFR25
    Ne kadar mantıklı olur ?

Durumu şöyle izah edeyim. R25 aldım aralıkta, şu an satma niyetim var " sanki " . Motora binip bir yere gitmektense, sanki 2. bir araç alıp (biraz farklı bir şey) piknik sepeti vs arkasına atıp gitmek daha mantıklı geliyor gibi ?

Satıp şöyle temiz restore edilmiş, komple elden geçirilmiş bir murat 131 ya da serçe alsam doğru bir iş yapmış olur muyum ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alın tabi ki, belli ki R25 ya da motosiklet sizlik bir konu değil.

2023 senesinde bir motosiklet forumunda bize "Murat 131" almayı soruyorsanız size ne desek hakaret anlamına gelecek. Bir de ciddi ciddi "doğru iş yapmış olur muyum?" diye sormuşsunuz, küfür müptelası mısınız siz?
    Khaira, DickName, tecrube0 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Doğru bir iş yapmış olursunuz,
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

Motosikleti
    Yamaha YZFR25
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster

2023 senesinde bir motosiklet forumunda bize "Murat 131" almayı soruyorsanız size ne desek hakaret anlamına gelecek. Bir de ciddi ciddi "doğru iş yapmış olur muyum?" diye sormuşsunuz, küfür müptelası mısınız siz?
    Soruyu sorduğum yılın 2023 olmasının nedeni içinde bulunduğumuz zaman olmasıdır. Ayrıca 2023 yılında da 2030 yılında da 2050 yılında da ilk defa motosiklete binen insanlar olacak.

Soruyu motosiklet forumunda sorma nedenim, murat131 grubunda sorsam herkes " sat araba al" diyeceği için farklı bir bakış açısı arıyor olmam. Ayrıca soruyu nereye soracağımı da kimseye soracak değilim.

Soru sorduğum için mantıklı çerçevesinde ve düşünülerek verilmiş cevaplar elbette ki hakaret olarak gelmeyecektir. Sonuçta motorum belli, satınca alabileceğim para belli ve o paraya alabileceğim araçlar belli. Murat 131 restore edilmiş olanlar da bu fiyat aralığında. Ya da şahin, doğan.

Küfür müptelası değilim. Fikir alış-verişi için açtığım bir konuydu. Motosiklet sürmeye başlayan herkes hastası olmak zorunda değildir. Kimi 50 cc ile dünyayı gezip hastası olurken kimi en iyisinden bile sıkılabiliyor.

Konudan bağımsız olarak, bu foruma üye olduğum ve yazdığım kısa süreç içinde sizi kibar ve düzgün cevap veren bir insan olarak biliyordum, yanlış imiş. İmkan dahilindeyse lütfen bir daha açtığım konulara mesaj yazmayın.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Almayın pişman olursunuz, restore edenin nasıl bir usta olduğunu ve nasıl parça kullanıldığını bilmiyorsanız almayın. Eğer alırsanız "ulan keşke R25'i satmasaydım" deme ihtimaliniz çok yüksek sebepleri ise bir yanda dertsiz tasasız bir taşıt dururken bir yandan ne olduğu belirsiz belki çürükleri pütürle kapatılmış içi beni dışı seni yakar tabiri olan bir araç olma ihtimaliniz var. Ben bu arabanın önünden girer arkasından çıkarım diyebilecek tecrübeniz varsa bir ihtimal mantıklı olabilir.
    espresso bunu beğendi.

Symurg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Wildcat
    Benim vaktim çok, haftada 3 gün sanayide geçiririm. Zaten sanayi en sevdiğim yer diyorsanız bence mantıklı.

Motoru satıp böyle bir araç tercih etmenizin tek bir mantıklı sebebi 'eşim, çocuklarım var ve bir arabaya ihtiyacım var' olabilir.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YZFR25
    Alıntı Symurg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim vaktim çok, haftada 3 gün sanayide geçiririm. Zaten sanayi en sevdiğim yer diyorsanız bence mantıklı.

Motoru satıp böyle bir araç tercih etmenizin tek bir mantıklı sebebi 'eşim, çocuklarım var ve bir arabaya ihtiyacım var' olabilir.
    Bir aracım var. Aslında istememin bir diğer nedeni motor ile gideceğim yerlere bu araç ile giderek hem konfor sağlamak hem de yanımda piknik sandalyesi vb gereçler götürebilmek. Komple restore olmuş bir araçla da eğer 3 gün sanayide geçireceksem gram mantıklı olmuyor tabii ki

Motosikleti
    domicik 400 ug
    bu soruyu soruyorsanız bence de arabaya geçmeniz en mantıklısı işin sanayi kısmından bağımsız diyorum. misal kendimden örnek verirsem motoru çocuğum dışında kimse bana sattıramaz. eşim dahi sattıramaz. ki büyük ihtimal bu yaz evlenip kredi ve altınlarla araba almayı düşünüyoruz.(maddi sıkıntılar hariç.)

araba elbet ihtiyaç hele aile için.
    ama motoru satamam abi.
    siz bence satın. araba size belli ki daha yakın. ki olabilir de.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu soruyu soruyorsanız bence de arabaya geçmeniz en mantıklısı işin sanayi kısmından bağımsız diyorum. misal kendimden örnek verirsem motoru çocuğum dışında kimse bana sattıramaz. eşim dahi sattıramaz. ki büyük ihtimal bu yaz evlenip kredi ve altınlarla araba almayı düşünüyoruz.(maddi sıkıntılar hariç.)

araba elbet ihtiyaç hele aile için.
    ama motoru satamam abi.
    siz bence satın. araba size belli ki daha yakın. ki olabilir de.
    Bizlerin başımıza gelebilecek en kötü şey motosikletsiz kalmak, çocuğunuz sebebiyle satsanız dahi içinizi kıpır kıpır yiyecek bu sevda, şimdiden bir ömür boyu mutluluklar dilerim .
    natijax bunu beğendi.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Bir kez 124 aldım önünü kaynattım arkası koptu. Arkasını kaynattım önü koptu. Altını kaynattım üstü koptu...temizini bulabilirmisin zor yahu

Motosikleti
    Yamaha YZFR25
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir kez 124 aldım önünü kaynattım arkası koptu. Arkasını kaynattım önü koptu. Altını kaynattım üstü koptu...temizini bulabilirmisin zor yahu
    150 civarına fırın boya yeni motor vs. restore olmuş olanlar var .

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Arabanın yeri başka motorun başka. Araba lazımsa, piknik eşyası ıvır zıvır yükleyip eş dost veya ailecek sağa sola gideyim dersen araba mantıklı. Motor sonuçta 2 kişilik ama araba 5 kişilik bir araç.

Asıl soru alacağın araba düzgün toplanmış mı? Bizim ülkede 3 araçtan tek araç yapma gibi durumlar da var. Arabanın arkası 88, ortası 90 önü 89 model olabiliyor.

Öyle bir araç alacağınıza toplu taşıma kullanın daha iyi Ama araba güzel toplanmış ve komple elden geçirilmişse, o zaman olabilir.

Arabayı almadan önce çok iyi araştırın, bir kaportacı ve motor ustasına götürüp baktırın mutlaka.

Şimdiden hayırlısı olsun.
    espresso bunu beğendi.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet forumundayız ancak her motosiklet sürücüsü motosiklet müptelası olmak zorunda değil elbette.

R25 nerede, 131 nerede elbet ama, motor hevesi geçtiyse, gönül arabaya kaydıysa, soğuk ve yağmur yemekten usandıysanız, eşya çok topcase yetmiyor diyorsanız, zırt pırt ekipmanla uğraşmak istemiyorsanız bu sorulardan birisi bile varsa mantıklı gelebilir tabi bunda abes bir durum yok. Herkes için tutku değil, bazen ihtiyaçlar dahilinde vazgeçmek zorunda kalabiliyoruz.

Gelelim soruya, eski model araçlarla pek haşır neşir olmuş biri olarak cevaplayabilirim.
    Eski araç alıyorsanız, çinli motor alır gibi motor mekanikten ve aracın dilinden anlıyor olmanız bence şart. Nazlı oluyor eski araçlar. Birkaç yılda elimden Favorit, Maruti, Broadway, geçti. Hiçbirinde de kayda değer bir sıkıntı yaşamadım çok şükür. Ancak her sabah marşa basmadan kaput açtım, yağına suyuna baktım. Arızaları önceden öngördüm, haliyle elimde patlamadı. Biraz şans biraz tedbir.

Ancak alacağınız aracı iyi seçin, bence Favorit, Samara gibi araçlar bakım, maliyet, teknoloji ve piyasa olarak 131'e göre çok daha tercih edilebilir araçlardır.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizlerin başımıza gelebilecek en kötü şey motosikletsiz kalmak, çocuğunuz sebebiyle satsanız dahi içinizi kıpır kıpır yiyecek bu sevda, şimdiden bir ömür boyu mutluluklar dilerim .
    aynen öyle umarım ne çocuk ne sağlık ne herhangi kötü bir sebebe ihtiyaç duymadan yaşlanana kadar kullanabiliriz. önemli bu gerçekten. çok teşekkür kardeşim
    Motoseverrr bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    benim dio ile geçen fiat onu takas istediler kafa kafaya olursa edelim dedim ee benim araba 120000 tl dedi ee ona bakarsan benim motorada 100000 istiyorlar dedim
    araba iyi güzel ama modeli eski olsa derdi bitmez sanayiden çıkmaz modeli yeni olsa vergi kasko sigorta vs ağır geliyor iki uçu moklu değnek
    eski araba alacaksan da toros veya broadway tavsiye ederim kuş serisine göre daha sorunsuz az yakar

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    R25 eşya yükleyip pikniğe vb. gitmeye pek uygun değil.
    Siz piknikli, kamplı gezmeyi daha çok istiyor gibisiniz, 3'lü çanta seti takabileceğiniz tipte bir motor daha işinizi görür. Bir arabanız varmış zaten.

Belki r25'i satıp xmax250 alsanız, köy yollarından piknik yerlerine giderken yanınızda kamp malzemeleri, küçük sandalye falan taşıyabilirsiniz. Sele altı bagajı çok şey alıyor, bir de arka çanta olunca her şey taşınır.

Hem otobanda güçsüz kalabiliyor ama virajlı köy yollarında xmax 250 gayet güzel gidiyor.

Yakın bütçelerde diye xmax250 yazdım.
    SuleymanE bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hayat şartları ne yapsın türünde bir şeyler yazacakken aşağıda başka bir aracının olduğunu yazınca vaz geçtim.

Meğer o aracına kıyamayıp motosikletine kıyıyor, buna da bizi ortak etmeye çalışıyor.

Ay dayanamayacağım dur beğen tuşuna da bir basayım.

Motosikleti
    KTM Duke 250 ABS
    Motosikletler sizin için uygun değil demek ki.Baştan beri kamp malzemeleri taşımak istiyorsanız neden motosiklet aldınız ki?Gerçi vereceğiniz o para dediğiniz arabalara değmez,sanayiden çıkamazsınız.

Motosikleti
    Tenere700
    Bundan 10 sen kada önce 1979 lada vaz almıştım, arabayı çok yaşlı ayakta zor duran bir amcadan almıştım, zaten hastaydı. Kendisi de arabayı amcasından almış falan filan. Bende severim eski sovyet arabalarını, o zamanlar araç 30 yaş civarındaydı.

"Vaz low rider" diye bir grup vardı, ordan etkilenip almıştım.

Kullanımı çok zevkliydi, çok severek kullanmıştım bana pek bir sorun çıkarmamıştı ama yinede eski eskidir şimdi olsa güvenip bir yere gitmem heralde.

Birde özellikle lpg olmayan araç almıştım, bence eski araçta lpg varsa büyük dert, bir türlü ayar/düzen tutmuyor, çok başıma geldi.

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    seneler önce harika bir 124 bulmuştum. pcx ile takas edelim demiştim de arkadai " düşüneyim " demişti çünkü oda motosiklet istiyordu. sonra bir daha haber alamadım kendisinden. hala içimde uktedir o araba ne şirin şeydi

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)