Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kıl dönmesi sorunu yaşarken motorsiklet kullanmak

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    sym jet x 125,altai pro max 50
    Oturamıyorum iki büklüm sürüyorum çok kötü bir durum 😭😭

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Sürme o zaman hocam. Canından önemli mi motosiklet üzerinde olman?

Yakın bir arkadaşım kuyruk sokumu bölgesinde kıl dönmesi problemi yaşayıp ameliyat olmuştu. Motosiklete oturmayı bırak, kendisi 3 ay boyunca simit yastıklarla gezdi. Zor bir durum, Allah şifa versin.

Ha eğer bu durumda sürmekte ısrar ediyorsan da bize diyecek bir şey düşmez, buraya konu açıp şov yapmaya gerek yok der geçerim. Umarım bu sebepten reflekslerinde gecikme yaşayıp kendine veya başkasına zarar vermezsin.
    otopsici bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Doktora gidip küçük de olsa cerrahi bir operasyon geçirmenizi öneririm.

Bir de bu tip konular özel konulardır, herkese anlatılmaz. Şu an motosiklet alanında Türkiye'nin en eski, en büyük ve en yaygın platformu olarak sizin dötteki problemi öğrenmiş olduk. Yarın öbür gün motosiklete dair çok önemli bir tavsiye verdiğinizde millet size "hadi oradan kıl dönmesi eki eki ekiii" derse ayıp olur.
    Khaira, otopsici, ferhatkars ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    sym jet x 125,altai pro max 50
    Yahu ben burayı biraz forum odaklı görüyorum.
    Senelerdir uludağ,ekşi tarzı yerlerde ve takılıyorum. Burası çok uygun değil ama alışkınım yani.
    Kıl dönmem var motor sürüyorumun şovu mu olurmuş 😁

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Alıntı burak r25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oturamıyorum iki büklüm sürüyorum çok kötü bir durum ����
    Geçmiş olsun.
    Kıl dönmesi/ pilonidal sinüs genellikle ağrılı olmaz.
    Ağrı varsa apse gelişmiştir , müdahale edip antibiyotik kullanmak gerekebilir.
    Operasyon işini çok ertelemez iseniz , mabadınız daha az hasar ile kurtulabilir.
    Erteledikçe etkilediği bölge genişleyebilir.
    Thracian ve espresso bunu beğendiler.

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Geçmiş olsun. Nenem ,'Allah beterinden saklasın' diye dua ederdi. Neyse ki çözümü olmayan bir problem değil. Cerrahi tedavisi var evet ama gecikmeden sorunu çözmek iyi olur. Gecikilirse iyileşme dönemi daha sıkıntılı olabiliyor. bir an evvel bir genel Cerrahi uzmanı ile görüşmekte fayda var.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2017 yılında pilonidal sinüs operasyonu geçirmiştim.İleri derece apse/iltihap yapmadıkça kıl dönmesi genelde ağrı yapmaz.Motosiklete binerken bende sorun olmuyordu.Antibiyotik kullanımı sonrası apse vücuttan atılıyor.Bir an önce iyi bir cerah bulup ameliyat olun.Erteledikçe daha da ilerliyor.Ameliyat olacağınız cerrahın daha önce yaptığı ameliyatları mutlaka soruşturun.İyi bir cerrah ve düzgün bir yöntem ile kısa sürede iyileşip normal hayatınıza geri dönersiniz.Ama ilkel yöntemler kullanan kötü bir cerraha ameliyat olursanız aylarca sürünme ve kıl dönmesinin üsteleme olasılığı var.Ben ameliyattan 2 hafta sonra araba,1.5 ay sonra motosiklet kullanacak kadar iyileştim.Benim olduğum yöntem "limberg flap".
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)