Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorla K. Kıbrıs' a giden var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Merhaba arkadaşlar, CBF 150 ile Mersin' den feribotla Kıbrıs' a geçmek istiyorum. Daha önce giden veya bilgi sahibi olanlar hangi belgeler lazım, nelere dikkat etmek gerekiyor bilgi verireniz sevinirim. 1 haftalık Kıbrıs gezisi düşüncem var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    https://www.filodenizcilik.net/sss.php
    Tüm sorularının cevabı burda var. ama kendi aracınla 1 haftalığına gitmen biraz sana masraflı olur, KKTC için geçerli sigortayı bilmiyorum esktra ona para vereceksin. çok olmadığını düşünüyorum, asıl masraf, yaya gidersen 545 tl gidiş, 693 tl dönüş, yani toplam 1238 tl feribot ücreti.
    eğer motorunla gidersen 1383 tl gidiş, 1519 tl dönüş. yani toplam 2902 tl feribota para vereceksin. motorla gitmenin sana ekstra feribot maliyeti 1664 tl fark vereceksin. bu paraya git bi skuter kirala kktc den gez kafana göre.

Birde pasaportun olması lazım araçla gidebilmen için, eğer pasaportun yoksa zaten o ayrı bi kazık. hadi pasaportun var, kktc mühür vurur. eğer kktc mühürü varsa yarın yunanistana gitmek istediğinde gidemezsin vize vermezler.
    espresso, erguny, Cyan ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Nasıl gidileceğini bilmiyorum ama trafik orada bize göre tersten akıyor, aman dikkat. Alışana kadar problem.
    Cyan, erguny ve espresso bunu beğendiler.

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl gidileceğini bilmiyorum ama trafik orada bize göre tersten akıyor, aman dikkat. Alışana kadar problem.
    askerliğimi Kıbrıs ta yaptım, Tommy nin dediği gibi trafik ters ,başına iş alırsın alışmak gerek ,zaten küçük yer değmez
    espresso, erguny ve okanbagiscan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Teşekkürler düşünceleriniz için arkadaşlar. Gitme, masraflı vs gibi düşünceleri bekliyordum ve yazdınız. Fikrinize saygım var ama meraklıyım yurtdışına motorla gitmeye.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:16 ----------

Kıbrıs' ı köy köy gezmek amacım. Teşekkürler.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Alıntı xterkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    askerliğimi Kıbrıs ta yaptım, Tommy nin dediği gibi trafik ters ,başına iş alırsın alışmak gerek ,zaten küçük yer değmez
    Bende Kıbrısta yaptım. Birde anımı anlatayım.Daha yeni gittiğimiz dönemlerdi trafiğin tersten aktığını biliyoruz tabide yinede muhabbet ede ede ana yola çıktık.Yolda karşılıklı iki otobüs durağı var.Bizde Lefkoşeye gitmek için durakta bekliyoruz.Lefkoşe sağımızda yani otobüse binip gideceğimiz yönü biliyoruz.Tabi biz gırgır şamata ederken otobüs geldi ama yolun karşısındaki durağa yanaştı.Ulannn dedik trafik ters karşı durakta beklememiz lazımdı diye koşturduk.
    Neyse geçtik o durağa otobüse binicez ulan otobüste kapı yok amk.Zombi gibi herkes otobüse binmek için sağa sola bakınıp yokluyorlar sağı solu.Otomatik kapımı var manuelmi diye.Millette Wolkind Dead sahnesi gibi camdan bizi izliyor.
    AMK otobüs Türkiyeden gitme otobüsmüş kapılar öbür tarafta kalmış.Ulan bindik ama kendimi hiç o kadar mal hissetmemeiştim.
    Jeansque, mertowski, xterkan ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    23" Triumph Trident 660
    Kıbrısta yaşamış birisi olarak söyliyim. Amaç sırf Tr'den geldiğini göstermekse boş iş. He işin vardır, okul okuyacaksındır, uzun süre kalacaksındır anlarım. Ama onun harici motorla gitmene değmez

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Gurcistana git Al sana yurtdisi Kimlikte chip varsa pasaportsuz gidiyorsun bildigim kadariyla giriste sigorta yaptiriyorsun yesil sigorta gurcistanda gecerli degil.Donustede bir iphone veya playstation alirsin :p

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    ben lefkoşa da yaşıyorum abicim... gel yardımcı olurum... haziran 24 ünde ankaradan arkadaşım gelecek, feribot ile... ucak malum 4 misli...
    pasaportun olacak... araç ile gelmek için 6 ay kıbrısa giriş çıkış yapmamış olman lazım... motorun herhangi bir cezaı da olmayak...
    kıbrıs için burdaki herhangi bir firmadan sigorta yaptırman lazım... o konuda da benim sigortacı arkadaşım halleder işini...
    en az 1 aylık sigorta yapılıyor... watsapptan atar ve çıktısını alıp gösterirsin kıbrıs gümrüğünde... gümrükte de sigorta yapalar... o sana kalmış birşey...
    1 tomar değil 8-10 tomar para ile gelmen lazım... yeme içme malum... türkiye yi mumla arıyoruz... alkol hariç türkiye den ne getirirsen hepsi karına olacak... ben buralardayım... her zaman yardımcı olurum...

Motosikleti
    XMAX
    Kaynak : www.akgunlerbilet.com/

KKTC ve TC Vatandaşları Çipli Kimlikleri ile araçlarını Türkiye'ye götürebilir.
    Türkiye’ye araçlarıyla gitmek isteyen KKTC vatandaşları, Araç Kayıt Dairesi’nden çıkış iznini, pasaport yerine, KKTC çipli kimlik kartlarıyla yapmaları halinde KKTC kimlik kartlarıyla araçlarını Türkiye'ye götürebileceklerdir. TC Vatandaşı araç sahipleri TC çipli kimlikleri ile kısa süreli, turist olarak gelebilirler. Oturma/çalışma izni olan veya öğrenci statüsünde olan kişiler için araçları ile giriş/çıkışta pasaport zorunluluğu devam etmektedir.
    erguny bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı kAAN84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kıbrısta yaşamış birisi olarak söyliyim. Amaç sırf Tr'den geldiğini göstermekse boş iş. He işin vardır, okul okuyacaksındır, uzun süre kalacaksındır anlarım. Ama onun harici motorla gitmene değmez
    Amacım köyleriyle birlikte Kıbrıs' ı gezmek yani heyacan arıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:24 ----------

Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gurcistana git Al sana yurtdisi Kimlikte chip varsa pasaportsuz gidiyorsun bildigim kadariyla giriste sigorta yaptiriyorsun yesil sigorta gurcistanda gecerli degil.Donustede bir iphone veya playstation alirsin :p
    Oraya da gideceğim. Ondan sonra da Orta Asya turu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:27 ----------

Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben lefkoşa da yaşıyorum abicim... gel yardımcı olurum... haziran 24 ünde ankaradan arkadaşım gelecek, feribot ile... ucak malum 4 misli...
    pasaportun olacak... araç ile gelmek için 6 ay kıbrısa giriş çıkış yapmamış olman lazım... motorun herhangi bir cezaı da olmayak...
    kıbrıs için burdaki herhangi bir firmadan sigorta yaptırman lazım... o konuda da benim sigortacı arkadaşım halleder işini...
    en az 1 aylık sigorta yapılıyor... watsapptan atar ve çıktısını alıp gösterirsin kıbrıs gümrüğünde... gümrükte de sigorta yapalar... o sana kalmış birşey...
    1 tomar değil 8-10 tomar para ile gelmen lazım... yeme içme malum... türkiye yi mumla arıyoruz... alkol hariç türkiye den ne getirirsen hepsi karına olacak... ben buralardayım... her zaman yardımcı olurum...
    Teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler