Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

KTM Markası Kaliteli Midir ? KTM Markalı Motora Sahip Olanlar Lütfen Yardım Edebilrmi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Herkese iyi akşamlar ben KTM markasının tasarımına hayranım ilk motorum olucak KTM Duke 125 düşünüyorum , babam KTM nin berbat bir marka olduğunu reklam vererek kendini iyi gösterdiğini falan söylüyor açıkcası babamın motor bilgisi ne durumda bilmiyorum bu yüzden KTM motora sahip olanların görüşlerini almak istedim ARTI ve EKSİ yönden görüşlerinizi belirtirseniz çok sevinirim KTM hakkında bilgisi az da olsa olan kişilerin görüşlerine ihtiyacım var

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Çok ilginç bir konu... Daha önce hiç rastlamadım. Genç bir arkadaşımız, babasının motosiklet konusundaki bilgisine güveni ile KTM markası hakkındaki gerçeği öğrenme isteği arasındaki yaşadığı çelişkiyi paylaşmış bizimle... Forum üyelerinin, bu sıradışı ve daramatik hadise hakkındaki yorumlarını çok merak ediyorum. Şahsen cevap vermeden önce bir kaç gün kendi içimde düşünmem gerekiyor. Acaba forumda daha önce böyle bir konunun benzeri açılmış mı diye de baksam mi ki? Belki oradan fikir alabilirim...
    Green Arrow bunu beğendi.

Motosikleti
    NC 750 X DCT
    Yaşınızı çok merak ettim, bu tip soruları forum yerine google/youtube gibi mecralara sorarsanız daha çeşitli cevapları daha kestirme yoldan alırsınız. KTM bildiğim kadarıyla iyi bir marka Şikayet edenler de var tabi.Sizin tercihlerinize uyuyorsa motorları sizin için de iyi bir markadır o zaman..

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Avusturya da üretilen yüksek hacimli motorları kalitelidir , Bajaj tarafından Hindistan da üretilen modellerde aynı kaliteyi bulamazsınız ki birhayli kronik sorun yaşayanlar oldu burada da paylaşıldı hepsi..
    oialdemir bunu beğendi.

Babana güven , pişman olmazsın
    yigozya bunu beğendi.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avusturya da üretilen yüksek hacimli motorları kalitelidir , Bajaj tarafından Hindistan da üretilen modellerde aynı kaliteyi bulamazsınız ki birhayli kronik sorun yaşayanlar oldu burada da paylaşıldı hepsi..
    Katılıyorum. 2000 model ktm kullanıyorum taş gibi makina.

Dakar yarışlarında kaç senedir şampiyon kim olmuş bakarsan kaliteli veya değil öğrenirsin.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı EmrullahKara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi akşamlar ben KTM markasının tasarımına hayranım ilk motorum olucak KTM Duke 125 düşünüyorum , babam KTM nin berbat bir marka olduğunu reklam vererek kendini iyi gösterdiğini falan söylüyor açıkcası babamın motor bilgisi ne durumda bilmiyorum bu yüzden KTM motora sahip olanların görüşlerini almak istedim ARTI ve EKSİ yönden görüşlerinizi belirtirseniz çok sevinirim KTM hakkında bilgisi az da olsa olan kişilerin görüşlerine ihtiyacım var
    Bajaj dan daha kaliteli.
    The Power of The Dreams.

yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Alıntı emre xt125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Babana güven , pişman olmazsın
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

Motosikleti
    honda cb500f
    Baban hakli. Cok ariza yasiyan oldu 500cc alti makinalarla. Bulasma en iyisi.

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Ktmnin sokak motorları çok yeni. Arazi motorlarındaki başarısı zaten ortada. sokak motorlarında hem geçmişten gelen tecrübenin az olması, hemde sıfırdan yeni motorlar yarattıkları için sorunlar yaşanabiliyor. Ktm nin kalitesiz olduğuna kesinlikle katılmıyorum. Benim motorla rc200 arasında bariz bir kalite farkı var. Peki neden rc200 almadım? Motor bloğu bence kendini ispatlamış bir motor değil. Bajaj binlerce satıyor birkaç şikayet oluyor, ktm onlarca satıyor yine şikayetler var. Yedek parçası pahalı ve yan sanayisi hiç yok. Arıza yaparsa yapsın parasını verir yaptırırız diyorsan ktm çok keyifli ve karakterli bir motor. Tabi söylediklerim orta sınıf sokak motorları için.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    600 cc altı hindistanda üretiliyor bajaj tarafından ve gerçekten çok kalitesiz. 2 arkadaşım da duke 250 aldı 2 si de blok patlaması sorun yaşadı. Blok kalitesi bariz düşük ve zorlamaya kesinlikle gelmiyor. Bu sitede bile sorun yaşayan arkadaşlar vardı aynı şekilde.Tın tın kullanacaksanız sorun kolay kolay çıkmıyor ama dediğim gibi anladığım kadarıyla zorlamaya limitlere yakın kullanmaya dayanamıyor.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Küçük hcimli cadde motosikletleri emsallerinden kat be kat kaliteli. Amortisör fren şase hafiflik gidiş duruş stabilite sınıflarından iyi. Dayanıklılık dersen birebir tanıdığım sorun yaşayan olmadı. Arkadaşlarım 200 lük motorla 180 görmeye çalışmıyor çünkü. Ya da ışıklarda kesiciye sokmuyor. Motocross enduro ve supermoto sınıfları zaten lider. Ben avusturya yapım special denilen modellerinden kullanıyorum. Apayrı bir durum. Sıfır alsan garantisi bile yok. Ama cadde motorları eğer ki altındaki motosikleti biliyorsan iyidir. Lafım meclisten dışarı Ağlayan arkadaşlar oluyor bazen. Onların neler yaptığını iyi biliyoeum.
    cenkito bunu beğendi.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Telike
    Senin 450 kaç model?

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Kalitesiz fln diyenler olmuş acaba hiç aynı segmentteki motosikletlere binip karşılaştırdılar mı merak ediyorum. Ben ne umutlarla r25 i 1 gün kullanmıştım o kadar moralim bozuldu ki ne amortisörü güven verdi ne fren, anca tapagaz 10 dk gidecen de 180 fln göreceksin. Sonra benim motoru test için aldığımda ağzım kulaklarıma geldi sokak motorları bile diğerlerinden bariz şekilde üstün olduğunu düşünüyorum.Yarışlardaki geçmişinden bahsetmeye gerek bile yok. Eksikleri tabii ki var ama hangi motorda yok ki? Son hızla işim yok şehir içi mükemmel bakımıda selefleriyle aynı fiyatlarda. Sokakta bekleyin 10 tane bilindik marka motor geçer ama 1 tane ktm geçerse geçer bu hoşuma gidiyor aynı zamanda satış için dezavantaj tabii. Ben memnunum satarsamda duke 390 veya rc alırım heralde. Kontağı açınca çıkan ready to race olayına alıştım

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    KTM iyi ama pahalı marka, eğer bütçem olsa 690 enduro modelini almak isterdim.
    Weak are prey

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Nerede üretildiğinden bağımsız olarak ufak modelleri parasının motoru değillerdir. Büyük abilerinin namını kullanırlar.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Hindistan' da üretilen modeller ile Avusturya' dan çıkanlar arasında bir kalite ve dayanıklılık farkı var. 390 serisi bir tık daha kaliteli. 125,200 ve 250' den. Denk geldiğimizde trafikte yada arkadaşlar ile CB500F, Leoncino ve 390 Duke kafa kafaya gidiyor. Ürettikleri güç ve tork çok yakın zaten. Ama bariz bir şekilde Duke virajlarda bizi yiyor. Çünkü 30 kg kadar hafif bizden. Bir virajdan diğerine bisiklet gibi yatıp kalkıyor. Çabukluğunu hissediyorsun. Son hız olarak yine CB500F ve Leoncino ya yakın 5-10 km yavaş kalıyor. Son hızında çok istikrarlı gidilmiyor. Tek silindir çünkü orada baya zorluyor kendini. Ama bence çok önemli değil 0 dan 140 ye kadar birlikte uzuyorlar zaten.

Benim görüşüme göre tam kanı kıpırdayan deli dolu adam motoru 390. Hop teker yapayım bir virajdan diğerine maymun gibi sarkayım. Kaliteli süspansiyon ve lastiğim olsun diyorsan en güzel seçenek.
    telike ve SRDR KTM 390 bunu beğendiler.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı SlimShady1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KTM iyi ama pahalı marka, eğer bütçem olsa 690 enduro modelini almak isterdim.
    Bende de tek silindir yüksek hacim fetişi var duke690 ve enduro modellerine hastayım.

125cc naked klasmanında kaliteli olarak cb125r MT 125 ve KTM Duke 125 var. Parça kalitesi olarak bence fark yok ama fren ve süspansiyon kalitesi tartışılır.
    Duke 125 alınmayacak bir motosiklet değil paran varsa al öyle sorun çıkartmaz

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Telike
    Senin 450 kaç model?
    2006 kanka
    cenkito bunu beğendi.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bu konu enine boyuna burada tartışılmış:

https://www.motosiklet.net/forum/mot...m-haslama.html

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)