Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Egzoz Patlatmak

Motovento
    REKLAM ALANI

Dostlar selamlar . Benelli 125s motoruma egzoz takmak istiyorum . Hangi işlemler le egzoz patlatma / popcorn dediğimiz olay olabilir ya da 125cc tek silindir le bunlar olabilir mi ? 250nk yı MT25 gibi çatara patara yapanlar var tek silindir olmasına rağmen . Tabii ki bir R25 sesi beklentisi içinde değilim fakat en azından az da olsa patlatması için ne yapabilirim ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Sitenin adı motosiklet.net diye geldin ama acayip küfür yiyeceksin peşinen söyleyeyim :D
    Patlamanın nedenini bulalım. O patlama fazla giden yanmamış yakıttan kaynaklanıyor. Bunu nasıl sağlayacağını araştırabilirsin.
    Ama bunun motora verebileceği zararı da araştır mesela yanında.
    espresso, mavellen ve sedattemiz bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Oksijen sensörünüzü söktüğünüzde teorik olarak motorunuzun zengin karışım çalışacağını varsaysak çatara patara istediğiniz sesi elde edebilirsiniz. Genelde motoru kompresyona aldığınızda bu çatara patara daha fazla olur. Misal yokuş aşağı son sürat giderken gaz keszeniz sanırım istediğiniz sesi elde edebilirsiniz. Konu hakkında işin tekniğine hakim üyeler daha doğru bilgi verecektir. Benimki az biraz sallamasyon oldu.
    ALp_Bayram, sedattemiz ve espresso bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Serbest egzoz yani şu kafa ütüleyenlerden takıldığında gazı bıraktığında o ses gelir , birde o ses için özel yazılım var vites atarkende çat pat yapıyor özellikle shifter kullanılıyorsa..eskiden karbüratörlülerde kontağı kapatıp gazı birkaç kez açıp peşine kontağı açınca fena patlatırdı..
    espresso bunu beğendi.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Cgde egzozu sökmüştüm ve egzoz contasının varlığını bilmeden montajlamıştım, bayır inerken viteste çıtırı pıtırı birşeyler yapıyodu gariban birde daha çok ses çıkarıyordu. O zamanlar bu kadar bilmediğimden dolayı ya bu neden böyle oldu diye triplede giriyordum. Önerirmiyim? Asla, motosikletinizin orijinalliğini bozmayın.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    yüksek devirde giderken motor frenine bırak birden, patırdar o.

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    Samimiyetle soruyorum, egzoz patlayınca ne hissettirecek size? Milleti rahatsız etme halkınız olduğunu size düşündüren nedir? R25'in sesi de güzel falan değil. Umarım yapamazsınız. Bir egzoz sesi bir de şiddeti, rengi ve ayarı standart dışı farlar küfre konu oluyor.
    DickName, 1996furkan, espresso ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı alifurkan52 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostlar selamlar . Benelli 125s motoruma egzoz takmak istiyorum . Hangi işlemler le egzoz patlatma / popcorn dediğimiz olay olabilir ya da 125cc tek silindir le bunlar olabilir mi ? 250nk yı MT25 gibi çatara patara yapanlar var tek silindir olmasına rağmen . Tabii ki bir R25 sesi beklentisi içinde değilim fakat en azından az da olsa patlatması için ne yapabilirim ?
    Egsozu istediğin duruma soktuktan sonra motorla 5-6 saatlik bir seyahat yapmanı tavsiye ederim. Döndüğün zaman kulaklarının ne durumda olduğunu bize anlatırsın. Egsoz konuları yerine gezi rotaları konusuna eğilmeni tavsiye ederim. Caddelerde tur atmaya göre çok daha keyiflidir.
    birbilent bunu beğendi.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Egzoza torpil, el bombası, dinamit vs sokarak patlamasını sağlayabilirsin.
    sedattemiz, espresso ve birbilent bunu beğendiler.

Motosikleti
    turuncu
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egsozu istediğin duruma soktuktan sonra motorla 5-6 saatlik bir seyahat yapmanı tavsiye ederim. Döndüğün zaman kulaklarının ne durumda olduğunu bize anlatırsın. Egsoz konuları yerine gezi rotaları konusuna eğilmeni tavsiye ederim. Caddelerde tur atmaya göre çok daha keyiflidir.
    Kızlar sese gelir, geziye değil.

Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kızlar sese gelir, geziye değil.
    Egsoz ciyaklatmadan güzel bir gezi ve yemek teklifine hayır demezler sanıyordum.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı birbilent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Samimiyetle soruyorum, egzoz patlayınca ne hissettirecek size?....
    Kullandığım taşıt abidik gubidik ses çıkarsın derdim hiç olmadı ama bunu isteyenlerin sebeplerini biliyorum motosiklet kullananların trafikte fark edilmek gibi bir bahanesi olsa da asıl dertleri dişi veya erkek farketmeksizin insanlara ben buradayım bana bakın demek ve farkedildiğinde mutlu olmak , bu youtube'da yazılan bir yoruma yüzlerce like almak gibi bir mutluluk veriyor onlara..böyle faydasız işlerden mutluluk duyan aynı adamın deposunu doldur cebine para koy git şurada köfte ye de sesli egzoz kadar mutlu olmaz
    birbilent ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullandığım taşıt abidik gubidik ses çıkarsın derdim hiç olmadı ama bunu isteyenlerin sebeplerini biliyorum motosiklet kullananların trafikte fark edilmek gibi bir bahanesi olsa da asıl dertleri dişi veya erkek farketmeksizin insanlara ben buradayım bana bakın demek ve farkedildiğinde mutlu olmak , bu youtube'da yazılan bir yoruma yüzlerce like almak gibi bir mutluluk veriyor onlara..böyle faydasız işlerden mutluluk duyan aynı adamın deposunu doldur cebine para koy git şurada köfte ye de sesli egzoz kadar mutlu olmaz
    Gençler birbirlerine kur yapmasın mı? Gençler sevişmesin mi? Gençler üremesin mi üstat? Açın artık Türkiye'nin önünü
    espresso, killingroad ve birbilent bunu beğendiler.

Motosikleti
    turuncu
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gençler birbirlerine kur yapmasın mı? Gençler sevişmesin mi? Gençler üremesin mi üstat? Açın artık Türkiye'nin önünü
    işte bunlar hep seks
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Egzoz patırdayacak dimi yoksa nasıl üreyecegiz :D
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki yorum birbirini tamamlıyor. Dikkat çekme çabalarının da bir anlamı var. İşin burası bana komik geliyor. Egsozla dikkat çekmeye çalışmaktansa git yanına konuş be kardeşim. Biz erkeklerde biraz zavallılık var. Benzer saçmalıkları yapmadım desem yalan olur.
    Aşağıdaki ben değilim tabi ki.

https://www.youtube.com/watch?v=vU-jsewdAzc
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    İki yorum birbirini tamamlıyor. Dikkat çekme çabalarının da bir anlamı var. İşin burası bana komik geliyor. Egsozla dikkat çekmeye çalışmaktansa git yanına konuş be kardeşim. Biz erkeklerde biraz zavallılık var. Benzer saçmalıkları yapmadım desem yalan olur.
    Bu iş biraz yaradılış meselesi. Kimi koç yiğit çekingendir, birşeyler yaparak dişisinin dikkatini çekmeye çalışır, böylelikle dikkati çekilen dişi ona doğru gelerek "ohh du bist mein lokomotiv Andreas" diyecek ve olaylar gelişecektir. Bu düşünce yaradılışa aykırıdır. Kimi kardeşimiz de pub.da yan masada oturan kız grubuna "Aferdersiniz biz burada 3 balta çok sıkıldık, sizin masaya gelebilir miyiz?" diyecek ve reddedilmeyecek kadar ilginçtir.
    espresso ve AzÇok bunu beğendiler.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mümkünse bunlar üremesin.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    turuncu
    Aşağıdaki ben değilim tabi ki.

https://www.youtube.com/watch?v=vU-jsewdAzc
    adam nasıl konuşsun? bizim kezbanlar kendilerini prenses zannediyor instagram bilmem bok püsürde iki beğeni alınca, burun jupitere değecek neredeyse.
    haliyle egzoz patlatıyoz bizde
    AzÇok ve espresso bunu beğendiler.
    mıymıntı musa suşi yerken halıya ispirto döktü

Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adam nasıl konuşsun? bizim kezbanlar kendilerini prenses zannediyor instagram bilmem bok püsürde iki beğeni alınca, burun jupitere değecek neredeyse.
    haliyle egzoz patlatıyoz bizde
    Kızlar da belalarını öyle buluyor. Bekarken romantik erkekleri görmezden gelmeyi tercih ederken. Evlenince de papağan gibi "kocam hiç romantik değil" diye 24 saat ötüyorlar

Yine aynı örnek(Garibim kandıramadı dişi kuşu)
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)