Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk uzun yolculuğumuzu başarıyla atlattık, tüm mesaj atanlara teşekkürler

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hero Dash 125
    Merhabalar, 19 mayıs cuma günü için Kayseri Talas tan memleket Tokat Erbaa ya yolculuk yapmayı planlamıştım.

Sabah 7.00 da talastan yola çıktım. 2 yakıt alma arası, 1 de kasktan dolayı kulağın acımasından dolayı(15dk falan), toplamda 20-30dk arası mola ile tokat a yaklaşık 5 saatte vardım, 11.40 gibi tokattaydım.

Orada bir arkadaşla buluşup 3-3.5 saat vakit geçirdik, yemek, sohbet muhabbet. O ara biraz da yağmur yağdı motor ıslandı ama selesi kurudu sonrasında.

3.30 gibi yola çıktım, hafif yağmur başladı ben yoldayken, dua ede ede birkaç dk sonrasında yağmurun dinmesi beni mutlu etti.

4.45 -4.50 gibi memlekete vardım.

Maksimum hız yokuş aşağı 100km/sa , ortalama ise 75-85 km/sa hızlarla geldim.

Maşallah diyin, yakıt olarak da 160-170tl ye geldim, toplam 345km civarı.

Selamlar,

(kulağın acımasını engellemek için neler yapılabilir, baya acıtıyor kulakta 1 saate yakın kask kalınca) bi de güneş gözlüğü takmıştım o da kulağa geldi galiba, o da acıttı, sonra çıkardım)
    tommygun, dundanbiri, 1996furkan ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Rockstar91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    (kulağın acımasını engellemek için neler yapılabilir, baya acıtıyor kulakta 1 saate yakın kask kalınca)
    Kask yeniyse bollaşmasını bekleyebilirsin, kaskı değiştirebilirsin, olmadı kulağı çıkarabilirsin.
    erensel ve BOO_74 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hero Dash 125
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask yeniyse bollaşmasını bekleyebilirsin, kaskı değiştirebilirsin, olmadı kulağı çıkarabilirsin.
    kask yeni, 1.5-2 aydır kullanıyorum, normalde acıtmıyor uzun süre kafada olunca acıtıyor, her kaskta böyle olur diye düşünmüştüm?
    Bu kaskın daha büyüğünü alsam bu sefer yüzü vs kavramaz, o yüzden kaskın bedeniyle alakalı olmadığını düşünüyorum. Sıkmıyor çünkü

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Kulağın acımaması için kaskı giymeden önce kafanıza buff geçirin, kulakları derli toplu kafaya yapışık tutacağı için kaskın içinde daha rahat edersiniz.
    Rockstar91 bunu beğendi.

Motosikleti
    Hero Dash 125
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kulağın acımaması için kaskı giymeden önce kafanıza buff geçirin, kulakları derli toplu kafaya yapışık tutacağı için kaskın içinde daha rahat edersiniz.
    hocam buff dediğiniz boyunluk değil mi, boyunluk aldım, mağazaya buff da sordum tamam işte abi o aldığın boyunluk-buff aynı şey dedi, yani onu da kullandım ama yine de baya acıttı(kulağı kapatmıştım)

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kulak acıması maalesef geçmiyor alışmak zorundasınız. Aynı şekilde bisiklet selesinde oluşan kıç ağrısı da geçmiyor. Alışana kadar o ağrı çekilecek.
    Rockstar91 bunu beğendi.

Motosikleti
    Hero Dash 125
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kulak acıması maalesef geçmiyor alışmak zorundasınız. Aynı şekilde bisiklet selesinde oluşan kıç ağrısı da geçmiyor. Alışana kadar o ağrı çekilecek.
    tamam aradığım cevap:D belki bi çözümü vardır dedim, kulak pedi vs diye duymuştum da pek bilmiyorum

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    hocam buff dediğiniz boyunluk değil mi, boyunluk aldım, mağazaya buff da sordum tamam işte abi o aldığın boyunluk-buff aynı şey dedi, yani onu da kullandım ama yine de baya acıttı(kulağı kapatmıştım)
    Buff iki tane olacak, birini boyuna geçireceksiniz içeri rüzgar ve arı vb. böcek girmesin diye, diğerini kafaya geçireceksiniz hem kulaklar derli toplu kalsın, hem de kaskın içi temiz kalsın diye, kışın kafa üşür, yazın da terler, buff bu iki durumda da işe yarıyor.

Bu resimde buff denen şeyin türlü türlü şekillerde giyilmesini göstermişler: Ben kaskın içine bu resimdkei en sağdaki 3. satırdaki şekilde direkt kafaya geçirip kulakları da buff içinde tutacak şekilde giyiyorum.

Bir de bazı buff'ların kumaşı gevşek bazıları sıkı oluyor, sıkı olanlar kafaya geçirmek için daha iyi kaskı giyerken kulaklar yerinden oynamıyor sıkı tuttuğu için, gevşek olanları ise boyunda daha rahat oluyor, motosiklet sürmesem bile kışın boynuma atkı niyetine buff kullanırım, minicik şey soğuktan güzel koruyor, kışlık montlarımın cebinde birer buff bulundururum her zaman.
    Rockstar91 bunu beğendi.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Buff nedir ne işe yarar/

mertowski, espresso ve Rockstar91 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hero Dash 125
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buff iki tane olacak, birini boyuna geçireceksiniz içeri rüzgar ve arı vb. böcek girmesin diye, diğerini kafaya geçireceksiniz hem kulaklar derli toplu kalsın, hem de kaskın içi temiz kalsın diye, kışın kafa üşür, yazın da terler, buff bu iki durumda da işe yarıyor.

Bu resimde buff denen şeyin türlü türlü şekillerde giyilmesini göstermişler: Ben kaskın içine bu resimdkei en sağdaki 3. satırdaki şekilde direkt kafaya geçirip kulakları da buff içinde tutacak şekilde giyiyorum.
    https://www.divergenttravelers.com/w...ear-clicks.png

Bir de bazı buff'ların kumaşı gevşek bazıları sıkı oluyor, sıkı olanlar kafaya geçirmek için daha iyi kaskı giyerken kulaklar yerinden oynamıyor sıkı tuttuğu için, gevşek olanları ise boyunda daha rahat oluyor, motosiklet sürmesem bile kışın boynuma atkı niyetine buff kullanırım, minicik şey soğuktan güzel koruyor, kışlık montlarımın cebinde birer buff bulundururum her zaman.
    1 tane yeterli aslında, kulakları da boynu da kapatıyor. Yani ben kapattım bir sorun olmadı o konuda

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Merhabalar, 19 mayıs cuma günü için Kayseri Talas tan memleket Tokat Erbaa ya yolculuk yapmayı planlamıştım.

Sabah 7.00 da talastan yola çıktım. 2 yakıt alma arası, 1 de kasktan dolayı kulağın acımasından dolayı(15dk falan), toplamda 20-30dk arası mola ile tokat a yaklaşık 5 saatte vardım, 11.40 gibi tokattaydım.

Orada bir arkadaşla buluşup 3-3.5 saat vakit geçirdik, yemek, sohbet muhabbet. O ara biraz da yağmur yağdı motor ıslandı ama selesi kurudu sonrasında.

3.30 gibi yola çıktım, hafif yağmur başladı ben yoldayken, dua ede ede birkaç dk sonrasında yağmurun dinmesi beni mutlu etti.

4.45 -4.50 gibi memlekete vardım.

Maksimum hız yokuş aşağı 100km/sa , ortalama ise 75-85 km/sa hızlarla geldim.

Maşallah diyin, yakıt olarak da 160-170tl ye geldim, toplam 345km civarı.

Selamlar,

(kulağın acımasını engellemek için neler yapılabilir, baya acıtıyor kulakta 1 saate yakın kask kalınca) bi de güneş gözlüğü takmıştım o da kulağa geldi galiba, o da acıttı, sonra çıkardım)

Kulağın katlanıyor muhtemelen buff kullan .

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    1 tane yeterli aslında, kulakları da boynu da kapatıyor. Yani ben kapattım bir sorun olmadı o konuda
    işte boyuna ayrı kafaya ayrı geçirince kafaya geçirdiğimi daha rahat kontrol edebiliyorum, kulaklarda falan katlanma olmasın kaskın içinde rahatsz etmesin diye daha rahat oluyor.

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Hoş gittin, beş geldin arkadaş...
    Keyifli sürüşler...

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Bazı kaskların kulağa denk gelen yerlerinde hafif çıkıntı oluyor. Uzun sürüşte rahatsız etmemesi için kulağını acıtan kısmın kask içindeki köpük kısmını bıçakla hafif tıraşlayacaksın. Abartmadığın sürece sıkıntı olmaz.

1996furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Kulak muhabbetinde aynı sorundan müzdariptim yeter ulan diyip gittim konforlu bir kask aldım dünya varmış eski kaskım Bell Qualifer şuan ki Scorpion exo 520 air kafana uygun rahat bir kask alman daha doğru olacaktır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)