Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

20.Mayıs.2023 - Bol virajlı, bol rüzgarlı, bol köfteli ama kısa süren bir tur

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asfalt güzeldi, en son gittiğimde yukarıdan dökülen taşlar yol ortasında tehlike yaratıyordu ama bugün asfaltı tertemiz buldum. Kumbağ içi de asfaltlı ve eski yıllardaki gibi toprak, mıcır değil.
    Kumbağ'ın asfalt olduğunu okuyunca gözlerim doldu. Nasıl yaparlar böyle bir şeyi :D
    tommygun, espresso ve BOO_74 bunu beğendiler.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4
    Ucmakdere yi motora basldigim su 22 yil boyunca duyup hala gidemedim videolari izleyip fotograflarina bakiyorum, Virajlari degilde mazarasi beni cok cezbediyor. İns bu yaz tatil yolumu ordan uzatip gidicem. Afiyet olsun baskanim, sayende motoru artik sadece köfte operasyonu icin kullanir olduk

Edit : Bu msji pendik - yalova feribotundan yaziyorum, Mudanya'ya dogru gidiyorum. Bakalim ordaki köftecilerin durumu neymis.
    espresso, tommygun ve BOO_74 bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ucmakdere yi motora basldigim su 22 yil boyunca duyup hala gidemedim videolari izleyip fotograflarina bakiyorum, Virajlari degilde mazarasi beni cok cezbediyor. İns bu yaz tatil yolumu ordan uzatip gidicem. Afiyet olsun baskanim, sayende motoru artik sadece köfte operasyonu icin kullanir olduk

Edit : Bu msji pendik - yalova feribotundan yaziyorum, Mudanya'ya dogru gidiyorum. Bakalim ordaki köftecilerin durumu neymis.
    Motor üzerinde 22 yıl ve Uçmakdere'ye gidiş yok öyle mi? Seni sille tokat dövseler gıkını çıkarıp da birşey dememelisin Şaka bir yana zaten seninle bir gezi planımız var da aylardır gerçekleştiremiyoruz, uygun olduğun bir zamanda haber ver de Uçmakdere'ye gidelim.
    espresso bunu beğendi.

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4
    Motor üzerinde 22 yıl ve Uçmakdere'ye gidiş yok öyle mi? Seni sille tokat dövseler gıkını çıkarıp da birşey dememelisin Şaka bir yana zaten seninle bir gezi planımız var da aylardır gerçekleştiremiyoruz, uygun olduğun bir zamanda haber ver de Uçmakdere'ye gidelim.
    Anadolu yakasi motorcusuysan benim gibi yillarca Şile / Ağva yollarni tavaf eder durursun , yeni rotalari maps kullanmayi ögrendikten sonra kesf ettik Zaten karsiya gecmeyi oldu bitti sevemedim. Karsiya gecmektense Bolu'ya gidip gelmek daha cazip geliyor Yapalim bi yol baskanim. Bugun mudanya / trilye dolastim ama tat vermedi.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Yapalim bi yol baskanim. Bugun mudanya / trilye dolastim ama tat vermedi.
    Keşke Çınarcık'tan başlayıp Armutlu yarımadasını dolaşsaydın. Gemlik tarafında sahilde "İlle de tantuni" diye bir mekan var, tantuni seviyorsan adamların tantunisi başarılı. Biz hem toplu gitmiştik hem de ben ayrı olarak 2-3 defa tek gitmiştim, tavsiye ederim.
    espresso bunu beğendi.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Ellerine sağlık Kaan'cım.
    Senin raporları aç karnına izlememek gerekiyor.
    Ben de akşamüstünü buldum izlemek için.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ellerine sağlık Kaan'cım.
    Senin raporları aç karnına izlememek gerekiyor.
    Ben de akşamüstünü buldum izlemek için.
    Abim bizim buralar tıraş, esas senin oralar gurme anlamında güzel. İnşallah eski güzel günlerinize bir an önce dönersiniz.
    Guven ve espresso bunu beğendiler.

CAGRRI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-09
    2 porsiyon köfte artı piyaz en az da yarım ekmek gitmiştir ,bunları yedikten sonra ben yatacak yer ararım bırak motor sürmeyi araba bile süremem helal olsun valla.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı CAGRRI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 porsiyon köfte artı piyaz en az da yarım ekmek gitmiştir ,bunları yedikten sonra ben yatacak yer ararım bırak motor sürmeyi araba bile süremem helal olsun valla.
    Açık konuşmak gerekirse yarım ekmekten fazla yedim. Bitmiş piyaz tabağının kenarında kalan yağa löps diye taze ekmek bandırınca eminim mekan sahibi de "oha vay ayı vayy" diye şaşırmıştır.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Harika gezi, Köfteler de nefis gözüküyor....
    Gezmeye devam. Sevgiler.

lordmayros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    o zaman birde ciğer tavsiyesi vereyim
    haftaya da oraya bi rota çizin burasıda meşhurdur
    ama şimdiden söylüyorum üzerinde gelen kızarmış kuru acı biberi yemeyin
    acı değil bildiğin zehir benim tüm günümü mahvetmişti :(

CİĞERCİ NİYAZİ USTA
    Alipaşa Ortakapı cad. No:5/2 EDİRNE
    https://goo.gl/maps/ACk7oSt5UGhu3KzP6

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı lordmayros adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://goo.gl/maps/jqaNs5cupab3T5qLA
    Edirne'ye seve seve giderim ama maalesef ciğer, kokoreç, işkembe çorbası, söğüş, mumbar, uykuluk vs bilumum sakatatı sevmiyor, yiyemiyorum.
    espresso bunu beğendi.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Abim bizim buralar tıraş, esas senin oralar gurme anlamında güzel. İnşallah eski güzel günlerinize bir an önce dönersiniz.
    Çok teşekkürler sevgili arkadaşım.
    İnşallah bir an önce eski günlere döneriz, yine sizin gibi değerli arkadaşları ağırlama şansı yakalarız.
    EN YAKIN YOL,BİLDİĞİN YOLDUR.

lordmayros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    damak tadı tabiki birşey diyemem bende yukarıdakilerin çoğunu yemem ama
    buranın ciğeri çok iyi

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı lordmayros adlı üyeden alıntı Mesajı göster

CİĞERCİ NİYAZİ USTA
    Alipaşa Ortakapı cad. No:5/2 EDİRNE
    https://goo.gl/maps/ACk7oSt5UGhu3KzP6
    Edirne ciğerinin en sevdiğim yanlarından biri de yanında gelen kızartılmış kuru acı biber. Bayılırım. Yedikçe ensenden ter çıkar sonra bir serinlik gelir.

Tomygun'ı ikna edip Edirne turu da yaparız, o ciğer sevmiyor ama ciğer mekanlarında köfte de bulunabiliyor.

@mertowski arkadaş bunu da köfte aritasına eklerse sonradan bulmamız kolay olur.
    tommygun, Guven ve freasy bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Edirne ciğerinin en sevdiğim yanlarından biri de yanında gelen kızartılmış kuru acı biber. Bayılırım. Yedikçe ensenden ter çıkar sonra bir serinlik gelir.

Tomygun'ı ikna edip Edirne turu da yaparız, o ciğer sevmiyor ama ciğer mekanlarında köfte de bulunabiliyor.

@mertowski arkadaş bunu da köfte aritasına eklerse sonradan bulmamız kolay olur.
    Edirne de ciğeri nasıl patates kızartması gibi pişirebiliyorlar valla imreniyorum , kendim ciğeri çok sever vede Arnavut dedikleri tarzda kübik doğrayıp ince mısır unuyla bulamaç yapar pişiririm yanında da nevale varsa of ki of bizde bir laf vardır daha doğrusu böyle lezzetli yemek yapan biri şöyle der "bundan yemeyenin ya aklı yoktur yada parası"

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:54 ----------

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ....Uçmakdere' nin de manzarası ayrı güzel virajları ayrı güzel aylar oldu geçmeyeli özlemişiz yahu..

Tam 9 ay önce geçmişim Uçmakderede'den ve bu fotoyu çekmişim , soldaki motor benim , başlıkta hiç gitmedim yazan arkadaşı görünce ekleyesim geldi , belki yoh a..... k..... deyip gitmeye niyetlenir :D işte beyler bu ve bunun gibi virajlı ve 150-200 mt yukarıdan tüm Marmara'yı seyredebileceğiniz müthiş bir yer Uçmakdere..
    tommygun, mertowski, espresso ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19

Aynen, benim de yirmi yıla yakın oldu, hep listede bir türlü kısmet olmadı. Biz gibiler için bando-mızıka eşiliğinde bir uçmakdere turu planlayalım

Bu 19 mayıs’ı da hazır yeşil sigorta ve vize varken kavala-dedeağaç şeklinde geçirdim. Tek geceliğine selanik’e süren gsx li çok şeker bir çiftle sohbet ettik dönüş gümrüğünde.
    B00_74
    Önce denge, hayatınızı dengeleyin !!!

1996furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Değerli arkadaşlar, forumda “konu dışı” bölümünde DickName’nin açtığı “Köfteci koordinatları” diye bir bölüm var, mertowski emek harcayarak bu bölümde tavsiye edilen tüm restoranları bir haritada topladı. Ben de geçenlerde bu bölümde tavsiye edilen tüm köftecilere göz atarken lordmayros’un Şarköy’e gidecek olanlar için önerdiği “Sağlamtaş Köftecisi” dikkatimi çekti. Bugün de baktım işim gücüm yok, atlayıp gideyim dedim.

Sabah Büyükçekmece’den başlayan yolculuğumda sahil yolunu takip ederek sırasıyla Silivri, Tekirdağ, Kumbağ, Uçmakdere, Mürefte, Şarköy yapıp çevre yolundan geri döndüm. Git gel 350 km’yi aşmışım. Uzun bir yolculuk değildi ama çok keyifliydi. İstanbul’da ya da çevre illerde yaşayıp da Uçmakdere’yi henüz görmeyen arkadaşlar için en kısa sürede gitmelerini tavsiye ediyorum. Kumbağ sahilden başlayp yaklaşık 20 km süren firkete virajlı, bol manzaralı, asfaltı fena olmayan bir dağ yolu burası. Motosiklet sürüp de buraya gelmeyeni dövüyorlar. Ducati süren kalabalık bir ekibin de Uçmakdere’de aktiviteleri vardı, güzel manzaralı bir cafenin önüne Multistradaları çekmişler, içeride goygoy yapıyorlardı. Multilere baktığım esnada içimden “len ne güzel motor” derken bakışı kaçırıp bariyerlere dalıyordum az kalsın.

Uçmakdere’den çıktıktan sonra yine sahil yolunu takip ederek Mürefte, sonrasında da Şarköy’e ulaştım. Şarköy’de Total benzin istasyonunda verdiğim küçük bir molanın ardından köfteciye gitmek için hazırlık yaparken dünya çok küçük, forumda en yüksek km.li olup da en temiz Xmax’in sahibi, değerli arkadaşım IRau ile karşılaştık ve sohbet ettik. Onu en son Kural(Z)’nin garajında görmüştüm, epey süre geçmiş üzerinden.

Yola çıkıp 500-600 metre ilerideki Sağlamtaş köftecisine geldim, burası Şarköy’de çarşı içinde 2 bölümden oluşan küçük bir dükkan ama enfes köfte yapıyorlarmış. Izgaranın başındaki genç arkadaşta çok sağlam bir Trakya şivesi vardı, ben hayatımda bu kadar çok “be ya” duymamıştım. Köfteler ve piyaz süperdi, bir porsiyonda 6 köfte oluyor, ben ayıptır söylemesi 2 porsiyon köfte ve piyaz yedim, ayran içtim. Tüm bunlar için 220 TL ödedim.

Köfteci sonrası Şarköy’den çevreyoluna bağlanmak için Emirali-Kavakçeşme güzergahında 30-35 km.lik yine bol bol viraj alabileceğiniz ama yüksek hızlara da çıkmanıza izin veren bir yol kullandım. Bu yolun da asfalt kalitesi güzel, manzarası harikaydı.

Güzergah full rüzgarlıydı, iyi ki kulak tıkacımı yanıma almışım. Bu rotada sürmek isteyen arkadaşlar sineklere dikkat etsin, kask vizörünü silmek için yanlarında ıslak mendil ya da temizleyici fısfıs, kuru bez olsun. Ne kadar Trakya sineği varsa hepsi vizörümde patladı. Son olarak köfteciye toplu gidecek olan sürücüler motorlarını dükkan önüne değil de biraz daha uzağa park etsinler, çünkü dükkan önünde o kadar motor için yer yok.

Lormayros’un tavsiye ettiği Sağlamtaş köftecisi benden tam not aldı.

https://i.hizliresim.com/jdzdyy9.jpg

https://i.hizliresim.com/dnednkh.jpg

https://i.hizliresim.com/jl60p2m.jpg

https://i.hizliresim.com/3mhc6vu.jpg

https://i.hizliresim.com/88sog2v.JPG

https://i.hizliresim.com/8llyzug.JPG

https://i.hizliresim.com/dti3qyu.JPG
    Kaan abimmm cumartesi günü tam tersine gittim bende aynı gün düzce git gel yaklaşık 550 600 km yol yaptım yolda aklıma geldin biliyor musun adama o kadar toton ağrımıyor mu dedik harbiden ağrımıyormuş aklımdan geçtin öyle şansa aynı gün tam tersi istikamete bizi de götür bir gün köfteye abim

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı 1996furkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaan abimmm cumartesi günü tam tersine gittim bende aynı gün düzce git gel yaklaşık 550 600 km yol yaptım yolda aklıma geldin biliyor musun adama o kadar toton ağrımıyor mu dedik harbiden ağrımıyormuş aklımdan geçtin öyle şansa aynı gün tam tersi istikamete bizi de götür bir gün köfteye abim
    Vay maşallah sen de güzel gezmişsin. Gidelim valla köfteye hepberaber.
    espresso ve 1996furkan bunu beğendiler.

1996furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Olur abim şu mayısı bir atlatalım haziran temmuz istediğiniz vakit ekstra bişey çıkmazsa ben okeyim ''espresso '' abimize açık davet öyle beğenmekle olmaz

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)