Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor vitesteyken gaz verince gelen ince ses

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    700 cl-x heritage
    Merhabalar 2 hafta önce cf moto clx 700 satın aldım şu an motor 650km de ancak motor 2. vitesten sonra yalnızca vitesteyken gaz verince ince bir ses çıkartıyor ses ön taraftan geliyor zincirdendir diyip iyice temizledim yağladım ancak geçmedi servis yağdan olabileceğini söyleyip 300km yağ değişiminde geçer dedi ancak halen geçmedi son zamanlarda uzun yol yaptıktan sonra iyice arttı motor ile 1-2 kez adana mersin yaptım 100kmlik yol 100-120 arası kullandım bundan olma ihtimali var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    O motor 100-120 arası kullanmakla olmaması lazım. 250cc motorlar bile çok rahat hiç zorlanmadan 100-120 arası yüzlerce km yol yapabiliyor.
    Umarım büyük bir sorun çıkmaz ama servis de sallamış gibi biraz.
    yamtareroglu bunu beğendi.

Motosikleti
    700 cl-x heritage
    bir sonraki bakımı 1000km'de bu haftasonu yine 200-250km lik bir yol yapmayı düşünüyordum direk servise mi götürüp sorsam yoksa kullanıp bakıma kadar beklesem bir zararı olur mu?

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Önden nereden? Önden demişsin sonra da zincir demişsin?
    Nasıl ince bir ses?
    Ön teker rulmanlardan ya da fren diskinden geliyor olmasın?

Motosikleti
    700 cl-x heritage
    hocam motordan çok anlamadığım için zinciri temizleyerek şansımı denemek istemiştim sadece. tekerden değil tekerden olsa boşta giderken de ses gelmesi gerekiyordu yine fren de aynı şekilde şanzımandanmış gibi geliyor bana motorun bulunduğu kısımın az önünden ya da radyatör arkasından geliyor gibi tam anlamadım çok inceleme fırsatımda olmuyor çünkü sadece sürerken geliyor ses. sanki sürtünme tarzı gibi bir ses hatta dizlerimi biraz motordan ayırdığımda ses çok duyulur bir seviyeye geliyor kaydetmeye çalışırım bu gün ancak rüzgardan çok anlaşılması mümkün olmayabilir

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Benzer bir ses benim motorumda da oluyordu, delirtti beni. Sadece 5800-6100 arasında cızzz şeklinde ince bir ses geliyordu. Bakmadığım yer kalmadı, en son eksantrik ziincirinde olabileceğinde karar verdim ve motoru sıkıştırmamaya başladım. Bir gün motora sonradan taktırdığım sis farlarının camını temizlemek için söktüm, tekrar monte ettim ses kesildi. Fakat sesin motordan geldiğinden emindim. Gösterge ve ekipmanlar belli bir devir aralığında rezonansa girip ses çıkarabiliyor.
    espresso ve _recoo bunu beğendiler.

Motosikleti
    700 cl-x heritage
    Devir aralığı gibi değil direk gazı açınca gelen ince bir ses kaliteli bir ses kaydını alıp servise dinlettim zincirden geldiğini gerdirmem gerektiğini söylediler ne kadar doğru bilmiyorum bu şekilde kullanıcam biraz daha 1000 bakımında tekrar kontrol ettiricem
    Bir yolunu bulursam sizler için buraya da yüklerim bilgisayar başına geçtiğim zaman

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Zincir çok gergin olursada ses olur çok bol olursada olur.Yalnız gergin veya gevşekken tüm viteslerden ses gelir.

Ayrıca tecrübeli birazda işten anlayan motorcu birine motorunuzu kullandırırsanız size yardımcı olur, nasıl yardımcı olur şöyle, her motorda bazı viteslerde uğuldama gibi farklı bir ses gelir benim motorumda 4. viteste o bahsettiğiniz ses geliyor yani arıza veya hata değil dişlilerin rezonansla karışık uğuldama sesine benzer bir sestir tabiki sizin motorunuzdaki gibi az uğuldamalı ses ise.Birşeyde zangırdıyor olabilir.Grenaj boşluğu kadran vs.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:14 ----------

Gaz verince gelir gaz verince dişliler yüke biniyor.Her vites dişlisinin oranı ve ses rezonansı aynı değildir.

_recoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    hıza göre artan bi ses mi yoksa devire göre artan bir ses mi onu bi netleştirelim önce. hıza göre artıyorsa hareketli parçalara odaklanmak gerek teker, bilya veya zincir gibi. devire göre artan bir ses ise sabit parçalarda da rezonansa sebebiyet veren bir gevşeklik olabilir. aksi halde blokta bi sıkıntı olsa ustalar farkederdi diye düşünüyorum.
    bassturbin bunu beğendi.

Motosikleti
    700 cl-x heritage
    Sorunun üzerinden bir süre geçti ancak halen devam ediyor ama arkadaşlarımdan duyduğuma göre servisin söylediğine göre sadece zincir sesiymiş :/ Gidip gerdirttim zinciri ama bir faydası olmadı bende bu sorunla barışmaya karar verdim o sese çok aldırmadan sürüyorum motoru

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)