Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Cuma günü 343km lik yola çıkacağım. Tavsiyeleriniz varsa dinlerim.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hero Dash 125
    İlk motorum(hero dash 125) motor 500km de. İlk bakıma sokup, Cuma sabah erkenden yola çıkmayı düşünüyorum.

Bir arkadaş yanına 500ml lik yakıt al dedi ne olur ne olmaz diye.

Hedef Kayseri Talas tan - Tokat Erbaa ya sağ salim varmak.

Selamlar,
    dundanbiri bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    uykunu iyice al, molada atıştırmak için yanına 1-2 elma al, dolu mideyle yola çıkma.
    Rockstar91 bunu beğendi.

Motosikleti
    Hero Dash 125
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uykunu iyice al, molada atıştırmak için yanına 1-2 elma al, dolu mideyle yola çıkma.
    teşekkürler hocam

Motosikleti
    Kymco AK550
    bence yakıt almaya gerek yok. yol boyu her yerde benzin istasyonu var. azaldığında fulleyerek gidersiniz. zaten çok az yakan bir model.
    Rockstar91 bunu beğendi.

Motosikleti
    Superlight 200
    İyi yolculuklar.

Yolculuk sonucu yorumlarınızı merak ediyorum
    Rockstar91 bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bol su.
    45 dakikada bir mola.
    Full ekipman.
    Cok tok olmadan, orta toklukta kalacak şekilde yiyecek ye.
    Benzine gerek yok, göstergen calısıyor ise %30 un altına düştüğünde doldur.

Cok fazla bir km değil, sadece düşük cc oldugu için uzun sürecektir.

Acele etme yeter

iyi yolculuklar
    espresso, Rockstar91 ve dundanbiri bunu beğendiler.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    son hızın yuzde 20 altında kullanmaya dıkkat et 80 ı gecme benden tavsıye koltuğa da bı mınder yada kalın ortu gıbı bısı koy scoter ıle zor olur ama mesafe cok uzun değil 6 satte gıdersın en fazla
    Rockstar91 bunu beğendi.

Motosikleti
    Hero Dash 125
    Alıntı freasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence yakıt almaya gerek yok. yol boyu her yerde benzin istasyonu var. azaldığında fulleyerek gidersiniz. zaten çok az yakan bir model.
    yakıtı çok iyi dediğiniz gibi ama her türlü ihtimale karşın yarım litrelik alabilirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:48 ----------

Alıntı SonyaDor113 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi yolculuklar.

Yolculuk sonucu yorumlarınızı merak ediyorum
    keşke aksiyon kamerası alsaydım ama hangi model vs alabileceğim ve monte edebileceğim konusunda çok araştırma yapmadım.
    yorum yaparım yolculuk tamamlanınca

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:50 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bol su.
    45 dakikada bir mola.
    Full ekipman.
    Cok tok olmadan, orta toklukta kalacak şekilde yiyecek ye.
    Benzine gerek yok, göstergen calısıyor ise %30 un altına düştüğünde doldur.

Cok fazla bir km değil, sadece düşük cc oldugu için uzun sürecektir.

Acele etme yeter

iyi yolculuklar
    tavsiyeler için teşekkür ederim hocam.

Aralar vererek giderim, tokatta da bir arkadaşla buluşup 2-3 saat zaman geçireceğim, sonra devam

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:58 ----------

Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son hızın yuzde 20 altında kullanmaya dıkkat et 80 ı gecme benden tavsıye koltuğa da bı mınder yada kalın ortu gıbı bısı koy scoter ıle zor olur ama mesafe cok uzun değil 6 satte gıdersın en fazla
    tamam hocam, dikkat edeceğim hız konusunda.

Koltuğu bana rahat geliyor açıkçası ama şimdiye kadar ara vermeden maksimum 40-45 dk üzerinde oturmuşumdur

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Motorcu mottosuyla yolculuk yap.
    Motorcu adam bir yere gitmek için motor sürmez.Motor sürmek için bir yere gider diye söylerler.

Yolun tadını çıkara çıkara fazla hız yapmadan en önemlisi bir an önce varacağın yere ulaşmaya çalışmadan keyifle yap yolculuğunu.
    espresso, Cyan ve Rockstar91 bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    *Kulak tıkacın yoksa eczaneden alabilirsin. Kulak tıkacı rüzgar uğultusunu azaltacağı için yolculuk esnasında daha az yorulacaksın. Uzun yolda kafa yorgunluğu yorgunlukların en kötülerindendir. Rüzgar uğultusu da kafa yorgunluğunu arttırır.

*Uzun yolda kazaların büyük bir kısmı varış noktasına 40-50 km gibi az bir mesafe kalmışken yaşanıyormuş, bu nedenle "az kaldı, vardım" diye dikkatin dağılmasın.

*Mola verdiğinde kan dolaşımın için çok hafif kültür fizik hareketleri yap. Benzinlikte garip gurup hareketler yaparken millet dalga geçer diye düşünürsen de sadece hafif yürüyüş yap.

*Mevsim ve güzergahındaki hava durumuna göre ekipman seç.

*Motorun bakımlı, lastik basınçların da uygun değerde olsun.

*Yorulduğunu hissettiğinde mola ver, gerekiyorsa konakla bir yerde, gurur yapma.
    Tengri, espresso, Cyan ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Tommy abi ben bundan aldım ama 1 saatten sonra kulagı acıtıyor. var mı bir önerin ucuz ve güzel?

aklımdan cıkmış, tıkaç hayat kurtarır gerçekten. 30 km yolu gitmeye üşenirdim, yorulurdum sürerken , tıkacı aldıktan sonra 250 yapıyorum zerre sıkıntı yok.

tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Tommy abi ben bundan aldım ama 1 saatten sonra kulagı acıtıyor. var mı bir önerin ucuz ve güzel?

aklımdan cıkmış, tıkaç hayat kurtarır gerçekten. 30 km yolu gitmeye üşenirdim, yorulurdum sürerken , tıkacı aldıktan sonra 250 yapıyorum zerre sıkıntı yok.

https://www.istekirtasiye.com/essafe...08449-73-B.jpg
    Ben de 3-4 senedir bir benzerini kullanıyorum. Arada bir kaskı çıkarıp kulaklığı da çıkarmak faydalı. Ben de full 3-5 saat bu ürünle takılamıyorum.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorda ekstra benzin taşımamak daha doğru olur. Bir kaza durumunda tehlike yaratabilir. Motorunun küçük bir benzin deposu olduğunu hesaba katarak 100 km. yi geçmeden hem dinlenmek hem de yakıt almak için durman lazım.
    Rockstar91 bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar D400
    Daha önce de bahsedilmişti, forumda da konusu vardı. Alpine Motosafe kulaklık alın. Biraz pahalı ve 2 yılda bir yenilemek gerekiyor(2 yıllık günlük kullanımda silikonu yırtılıyor). Kulağı acıtmıyor, rüzgar sesi filtrelemesini iyi yapıyor ama dış sesleri de duyabiliyorsunuz. Bu sünger ya da plasitkler gibi kulağınızda da basınç yapmıyor. Bana göre parasını hakediyor. Araştırın bir derim.
    espresso, Cyan ve Rockstar91 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    maktama'ya katılıyorum Alpine motosafe çok iyidir, bende de tour modeli vardı da kaybetmiştim, motorum çalınmış kadar üzülmüştüm.

Yine de bir kulak tıkacına 330 TL vermek istemeyen pinti kardeşlerimiz için anlatalım; 30-40 TL.lik ürünler de iş görüyor.
    maktama, espresso, Cyan ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon

https://www.istekirtasiye.com/essafe...08449-73-B.jpg
    motomaxtaki kulak tıkaçları çok iyiydi ama kazada kaybettim :( Şunlardan aldım sonra 20li 30lu gayet memnunum

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motomaxtaki kulak tıkaçları çok iyiydi ama kazada kaybettim :( Şunlardan aldım sonra 20li 30lu gayet memnunum
    bunlar çok riskli. ben bu kulaklıklar takılı iken motor tepesinde uyuklayıp kaza yaptım.

böyle sünger tıkaçlar tüm sesleri kısıyor.
    mıymıntı musa suşi yerken halıya ispirto döktü

motomax kulak tıkacı ipsiz sanırım , tıkaca 400 lira verip 48 saat içerisinde kaybederim kesin.

anlamadıgım şey, her haltın bu kadar teknolojisini yaptılar ama en saglam kask bile ses alıyor.
    Rockstar91 ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    250r
    Motosafe race ve Ls2 Breaker kullanıcısı olarak söylüyorum, faydalı ama uğultuyu yeterince kesmiyor. Şu 3m in süngerlerini deneyeceğim bir de.

Kulaklık önemli ama kask daha önemli.

Ben de kaybederim diye düşünüyordum ama buff düşmesine fırsat vermiyor. Zaten kulaktan hafif oynasa bile fark ediyorsunuz. Buff ile kullanmayı düşünün.
    Rockstar91 ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hero Dash 125
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorcu mottosuyla yolculuk yap.
    Motorcu adam bir yere gitmek için motor sürmez.Motor sürmek için bir yere gider diye söylerler.

Yolun tadını çıkara çıkara fazla hız yapmadan en önemlisi bir an önce varacağın yere ulaşmaya çalışmadan keyifle yap yolculuğunu.
    aslında dediğiniz gibi amacım motor sürmek, motor sürerken de hedef belirledim memlekete gitmek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:48 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    *Kulak tıkacın yoksa eczaneden alabilirsin. Kulak tıkacı rüzgar uğultusunu azaltacağı için yolculuk esnasında daha az yorulacaksın. Uzun yolda kafa yorgunluğu yorgunlukların en kötülerindendir. Rüzgar uğultusu da kafa yorgunluğunu arttırır.

*Uzun yolda kazaların büyük bir kısmı varış noktasına 40-50 km gibi az bir mesafe kalmışken yaşanıyormuş, bu nedenle "az kaldı, vardım" diye dikkatin dağılmasın.

*Mola verdiğinde kan dolaşımın için çok hafif kültür fizik hareketleri yap. Benzinlikte garip gurup hareketler yaparken millet dalga geçer diye düşünürsen de sadece hafif yürüyüş yap.

*Mevsim ve güzergahındaki hava durumuna göre ekipman seç.

*Motorun bakımlı, lastik basınçların da uygun değerde olsun.

*Yorulduğunu hissettiğinde mola ver, gerekiyorsa konakla bir yerde, gurur yapma.
    teşekkürler abi, o altta önerdiğiniz kulaklıktan alacağım 330tl olandan, sipariş versem iki güne gelmeyeceğinden bu yolculukta değil de sonrakilerde kullanırım,

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:49 ----------

Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorda ekstra benzin taşımamak daha doğru olur. Bir kaza durumunda tehlike yaratabilir. Motorunun küçük bir benzin deposu olduğunu hesaba katarak 100 km. yi geçmeden hem dinlenmek hem de yakıt almak için durman lazım.
    benim motor 5litre depoya sahip. Yakıt ikaz ışığı yanmaya başladıktan sonra petrole gidip benzin aldım depoyu fulleyelim dediğim halde 3.5litre eklendi,
    1.5 litre var mıymış ki, depoyu çözemedim.
    3.5 litre ile 190 200km civarı gidiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:52 ----------

Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce de bahsedilmişti, forumda da konusu vardı. Alpine Motosafe kulaklık alın. Biraz pahalı ve 2 yılda bir yenilemek gerekiyor(2 yıllık günlük kullanımda silikonu yırtılıyor). Kulağı acıtmıyor, rüzgar sesi filtrelemesini iyi yapıyor ama dış sesleri de duyabiliyorsunuz. Bu sünger ya da plasitkler gibi kulağınızda da basınç yapmıyor. Bana göre parasını hakediyor. Araştırın bir derim.
    teşekkürler hocam, alacağım bundan

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)