Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Cuma günü 343km lik yola çıkacağım. Tavsiyeleriniz varsa dinlerim.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kymco AK550
    konu farklı ama kulaklık epeyce konuşulduğu için yorum yapmak istedim. şehir içinde kulaklık hiçbir zaman takmam sanırım, çünkü etraftaki her sesi duymak güvenlik için iyi bence. ama geçen gün istanbul-sakarya git gel yaparken uzun yolda kulak tıkacı ne kadar gerekli olabilir, tommygun neden birçok yerde bunu tavsiye ediyor anladım.
    Rockstar91 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı freasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konu farklı ama kulaklık epeyce konuşulduğu için yorum yapmak istedim. şehir içinde kulaklık hiçbir zaman takmam sanırım, çünkü etraftaki her sesi duymak güvenlik için iyi bence. ama geçen gün istanbul-sakarya git gel yaparken uzun yolda kulak tıkacı ne kadar gerekli olabilir, tommygun neden birçok yerde bunu tavsiye ediyor anladım.
    Kaliteli bir kulaklığın şehir trafiğinin ve duymamız gereken seslerin önüne geçmediğini düşünüyorum. 1 yıldır Alpine Motosafe kulak tıkaçlarını kullanıyorum hem şehir içi hem şehir dışı, herhangi bir kaza veya öngöremediğim bir tehlike anı yaşamadım. Kaliteli bir tıkaç denemenizi tavsiye ederim hocam.
    espresso, freasy, Rockstar91 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motomax kulak tıkacı ipsiz sanırım , tıkaca 400 lira verip 48 saat içerisinde kaybederim kesin.

anlamadıgım şey, her haltın bu kadar teknolojisini yaptılar ama en saglam kask bile ses alıyor.
    Sizin bu mesajı görünce hemen alpine motomax kulak tıkacıma eski gözlük ipinden ip uydurdum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:44 ----------

Kaliteli bir kulak tıkacını güneç gözlüğü gibi düşünün, nasıl ki güneş gözlüğü takınca kör olmuş gibi bütün görüşünüz yokolmuyor, kulak tıkacında da rizgar uğultu sesi çok azalıyor am diğer sesler yani çevredeki araçların sesleri korna sesleri falan kesilmiyor yani takmaya üşenmesem şehir içinde de faydalı ama şehir dışında 90-100'ü geçince hele çok daha faydalı çünkü rüzgar uğultusunu azaltıyor.
    arndiol, Rockstar91 ve dundanbiri bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kymco AK550
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kaliteli bir kulak tıkacını güneç gözlüğü gibi düşünün, nasıl ki güneş gözlüğü takınca kör olmuş gibi bütün görüşünüz yokolmuyor, kulak tıkacında da rizgar uğultu sesi çok azalıyor am diğer sesler yani çevredeki araçların sesleri korna sesleri falan kesilmiyor yani takmaya üşenmesem şehir içinde de faydalı ama şehir dışında 90-100'ü geçince hele çok daha faydalı çünkü rüzgar uğultusunu azaltıyor.
    Alıntı Khaira adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaliteli bir kulaklığın şehir trafiğinin ve duymamız gereken seslerin önüne geçmediğini düşünüyorum. 1 yıldır Alpine Motosafe kulak tıkaçlarını kullanıyorum hem şehir içi hem şehir dışı, herhangi bir kaza veya öngöremediğim bir tehlike anı yaşamadım. Kaliteli bir tıkaç denemenizi tavsiye ederim hocam.
    şimdiye kadar hiç denemedim, o yüzden şehir içinde riskli olur gibi gelmişti ama söylediğiniz gibi bir denemekte fayda var o zaman.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:14 ----------

bir mesaj yazdım 543 lira masrafa girdim :D tavsiyeler için teşekkürler. gelsin de deneyeyim inşallah.
    Rockstar91 ve maktama bunu beğendiler.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Motosafe Race sipariş ettim bakim, 420'e geldi. Uğultuyu azaltıp motor sesine çok etki etmezse güzel; en azından ürün bilgileri o şekilde..
    freasy, espresso ve Rockstar91 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosafe Race sipariş ettim bakim, 420'e geldi. Uğultuyu azaltıp motor sesine çok etki etmezse güzel; en azından ürün bilgileri o şekilde..
    oha, 420 mi olmuş? ben 140'a almıştım zamanında.
    Ben bundan memnun kaldım ama yeni fiyatlarını görünce aman kaybetmeyeyim diye eski bir gözlük ipini uydurdum, ipli olsun düşürüp kaybetmeyeyim diye.
    Kaskın için buff giyince zaten kulakta yeterince rahat duruyor, yokmuş gibi yumuşak. iyi seçim olmuş.
    freasy ve Rockstar91 bunu beğendiler.

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    motomax'ta satılan tıkaçtan kullanıyorum ben. şahane bir şey valla road versiyonunu aldım ben çok fazla sessizlik yaratmasın diye. sürüş yaparken çevremde olan biteni duyuyorum sıkıntı olmuyor. uzun süreli kullanımlarda hiç rahatsız etmiyor.

ayriyeten lastik patlamasına karşı kesinlikle tamir köpüğü, fitil, pompa vb. birşeyler almalısın. ıssız bir yerde lastiğin patlarsa çok tadın kaçar
    espresso ve Rockstar91 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kymco AK550
    Ben bundan memnun kaldım ama yeni fiyatlarını görünce aman kaybetmeyeyim diye eski bir gözlük ipini uydurdum, ipli olsun düşürüp kaybetmeyeyim diye.
    Kaskın için buff giyince zaten kulakta yeterince rahat duruyor, yokmuş gibi yumuşak. iyi seçim olmuş.
    ben pro versiyonunu sipariş ettim. ikisi bir arada yani 4 tıkaç 490 lira. o daha mantıklı geldi.
    Rockstar91 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    ben pro versiyonunu sipariş ettim. ikisi bir arada yani 4 tıkaç 490 lira. o daha mantıklı geldi.
    Ben race versiyonunu almıştım sesi daha iyi kesiyor diye, xmax sürüyorum ama önde deflektör yokken tüm rüzgar kaska çarpıp çok ses yapıyordu o zaman işime yaramıştı, şimdi deflektör var nasıl olsa diye şehir içinde kullanmıyorum ama uzu yolda yine iyi rahatlatıyor.
    Rockstar91 ve freasy bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hero Dash 125
    Alıntı ahmetmert58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motomax'ta satılan tıkaçtan kullanıyorum ben. şahane bir şey valla road versiyonunu aldım ben çok fazla sessizlik yaratmasın diye. sürüş yaparken çevremde olan biteni duyuyorum sıkıntı olmuyor. uzun süreli kullanımlarda hiç rahatsız etmiyor.

ayriyeten lastik patlamasına karşı kesinlikle tamir köpüğü, fitil, pompa vb. birşeyler almalısın. ıssız bir yerde lastiğin patlarsa çok tadın kaçar
    aslında basınç ölçer ve hava basan pompa alacaktım ama hangi marka model karar veremediğimden alamamıştım henüz
    mikro usb den şarj olan model vardı da ben type c olsun istiyordum.
    Tıkaçtan alacağım bir dahaki sürüşlerde kullanırım

motomax 45tl fark ekliyor, https://www.n11.com/urun/alpine-moto...gaza=tabamotor dan alacağım

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Race modeli 329 lira, benim aldığım MotoGP modeli; marquez'in Türkiye şubesiyim ya...
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250 - Honda CB250 R
    Öncelikle yola çıkmadan moturun lastiklerden, yağına kadar bütün herşeyi kontrol ettirmelisin. Yol güzergahlarında özellikle yol ayrımlarında mola tesisleri girişlerinde özellikle dikkat et kardeşim bazı şuursuz sürücüler son dakika kaçırmamak için aniden giriş yapabiliyor.
    Keyifli yolculuklar dilerim.
    Rockstar91 ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    250r
    Ben race versiyonunu almıştım sesi daha iyi kesiyor diye, xmax sürüyorum ama önde deflektör yokken tüm rüzgar kaska çarpıp çok ses yapıyordu o zaman işime yaramıştı, şimdi deflektör var nasıl olsa diye şehir içinde kullanmıyorum ama uzu yolda yine iyi rahatlatıyor.
    Alayım alayım diyorum bir çift yedek her seferinde, unutuyorum. Zam geliyor. Bu sefer alayım bari. 330 lira da fena. 160 tı ben aldığımda sanırım.

Motosikleti
    Hero Dash 125
    Alıntı okancaannn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle yola çıkmadan moturun lastiklerden, yağına kadar bütün herşeyi kontrol ettirmelisin. Yol güzergahlarında özellikle yol ayrımlarında mola tesisleri girişlerinde özellikle dikkat et kardeşim bazı şuursuz sürücüler son dakika kaçırmamak için aniden giriş yapabiliyor.
    Keyifli yolculuklar dilerim.
    teşekkürler hocam, dikkatli olacağım. Motoru bakıma verdim dün, 1 saat sonra alırım, her şeyi kontrol etmişlerdir.
    Bilerek 500km yapmaya çalıştım, gitmeden bakım yaptırıp öyle yola çıkayım diye

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:02 ----------

Alıntı yec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alayım alayım diyorum bir çift yedek her seferinde, unutuyorum. Zam geliyor. Bu sefer alayım bari. 330 lira da fena. 160 tı ben aldığımda sanırım.
    herkes önerince ben de n11den aynı ürünü 490tl ye 3 taksitle aldım, tour ve racing iki kulaklık içeriyormuş.
    Racing yapmıcam ama 1 kulaklık 330tl idi, iki kulaklığı da kullanabilirim diye sipariş verdim
    okancaannn ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı Rockstar91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...

herkes önerince ben de n11den aynı ürünü 490tl ye 3 taksitle aldım, tour ve racing iki kulaklık içeriyormuş.
    Racing yapmıcam ama 1 kulaklık 330tl idi, iki kulaklığı da kullanabilirim diye sipariş verdim
    Size tavsiye, kullanacak 2. bir kişi yok ise ya silikonların sadece 1 çiftini kullanın ve diğerlerini kapalı poşette çok da kurumayacak şekilde saklayın, ya da silikonları dönüşümlü kullanın ki ömürleri biraz daha uzun olsun.
    Ha, sonrasında silikonları yırtılınca sert plastik olan filtreleri atmayın, sıradan bir silikon kulaklığın ortasını delip filtreleri yerleştirerek kullanabiliyorsunuz. Ben şu an öyle yapıyorum.
    Başka bir şeçenek de bir odyoloji merkezinde kulağınıza göre kalıp yaptırıp ortasını filtreler için deldidirip kullanmanız.
    Rockstar91 bunu beğendi.

dundanbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS 200
    İyi yolculuklar, ek olarak, yorulduğunuzu hissettiğinizde az daha giderim demeden uygun bir yerde dinlenmek de faydalı olacaktır.
    Aşklar biter yollar bitmez dedim, ne aşk bitti ne de yollar..

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon

Bunun sebebi basit esasında kulak sağlığı
    100 km hızı aştığında sıkıntı .

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    2 haziranda gebze-incirliova-elazig-diyarbakir-gebze seklinde hersey dahil 4000 km yapacagim 15 gunde. İlk yaptigim motorun bakimini yapip, is guvenligi magazasindan 2 tane yikanabilir kulak tikaci almak oldu.

Motosikleti
    Hero Dash 125
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Size tavsiye, kullanacak 2. bir kişi yok ise ya silikonların sadece 1 çiftini kullanın ve diğerlerini kapalı poşette çok da kurumayacak şekilde saklayın, ya da silikonları dönüşümlü kullanın ki ömürleri biraz daha uzun olsun.
    Ha, sonrasında silikonları yırtılınca sert plastik olan filtreleri atmayın, sıradan bir silikon kulaklığın ortasını delip filtreleri yerleştirerek kullanabiliyorsunuz. Ben şu an öyle yapıyorum.
    Başka bir şeçenek de bir odyoloji merkezinde kulağınıza göre kalıp yaptırıp ortasını filtreler için deldidirip kullanmanız.
    ilk başta tour olan kulaklığı kullanıp diğerini kaldırır saklarım, teşekkürler tavsiye için.

Bu arada bot almamıştım bugün onu da tamamlamış oldum, 1200 tl bot, 50 tl boyunluk idi, boyunluk hediyemiz olsun dedi ve diğerinden de 50 tl indirttim, malesef peşin:/
    motor baya masraflı oldu ama ekipmanları her motorda kullanabileceğim için sorun değil.

Pantolon da alacaktım 1300 1400tl falan demişti ama bedeni olmadı, kaliteli bir şeye benziyordu, dizliği kalça koruması vs vardı

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:51 ----------

Alıntı dundanbiri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi yolculuklar, ek olarak, yorulduğunuzu hissettiğinizde az daha giderim demeden uygun bir yerde dinlenmek de faydalı olacaktır.
    teşekkürler hocam, heyecanlıyım şimdiden, şehir içinde 520km yapmış biri olarak ilk kez uzun yol 345km yapıcam. İnşallah güzel yolculuk olur.
    Tokatta bir arkadaşla buluşucaz uygun olursa, 2-3 saat takılıp sonra devam ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:53 ----------

Alıntı vycmajoris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 haziranda gebze-incirliova-elazig-diyarbakir-gebze seklinde hersey dahil 4000 km yapacagim 15 gunde. İlk yaptigim motorun bakimini yapip, is guvenligi magazasindan 2 tane yikanabilir kulak tikaci almak oldu.
    size de şimdiden hayırlı yolculuklar, kazasız belasız sürün inşallah.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    yolda bol bol mola verin. benzin alırken zaten mola vereceksiniz ama onun dışında da en azından 45dk'da bir falan mola verin 10dk, bir sigara içimi gibi sürelerde ve molada hareket edin, yürüyün, esneyin falan.
    Bol bol da su için molalarda, anlamadan su kaybetmiş olacaksınız. Hem çok su içince tuvalet ihtiyacı da artacağı için tekrar mola vermek için bahane olur.

Ben ilk başlarda 50km yolda mola veriyordum istanbul içi trafikte iki yaka arasında giderken. şimdi molasız en uzun gittiğim yol 100km falan oldu.
    Araba kullanırken bile saatte bir mola veririm ama benimki sigara içmeden duramadığım için.
    Rockstar91 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)