Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Şimdi ne olacak? B Sınıfı ehliyet ile 125cc kullanma işinin getireceği handikaplar!!

Motovento
    REKLAM ALANI

B ehliyetli yeni trafik teröristleri loading…

Arabayla iki şerit çizgisini ortalayamayan, düz yolda Allah’a emanet giden elemanlar 125cc motosiklet alıp kullanacak mı şimdi…
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    yanlız 50 cc alıp 100 e yükseltenlerin gözü yaşlı motorlar ellerinde patladı 50 cc piyasası çok hızlı gidiyordu bu artık orj silindir hacmi 100 cc altına kayacak vergi olmayacağı için
    bu güne kadar 5 veya 6 cub alıp sattım hepsi 97 cc idi az yakar vergi yok kaçar sorunsuzlardı fakat satıp dio aldım 10 cc için her yıl 400 tl mtv ödeyeceğim

seyfi0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu kararın yanında getireceği sonuçlar çokta iç açıcı olmayacak. 50cc ile bile trafikte serseri mayın gibi gezenlere çok şahit oldum. Hadi ehliyeti geçelim almam zorunda kalmasınlar diyelim ammavelakin kesinlikle bir şekilde eğitim almaları şart olsun. Ülkemizin trafik ahlakı yerle bir durumda bir de üzerine bunlar gelince düşünemiyorum artık

Motosikleti
    Scrambler
    125 ccler 50cc lerden iyidir. Daha guvenlidir. Agir kalnaz akici trafikte. Tekerlekleri frenleri, amortisorleri genel olatak daha guvenlidir 50cc ye gore

Avrupada zaten var yillardir 15 hp ye kadar kullaniliyor. İyi bir yasa cikartirsin kimse kit falanda takamaz o kisim cok basit.

99 cc lerde satar mtv ve trafik sigortasi onlardada yok.

Surucu kurslari motosiklet ehliyetleri verme orani trajik bicimde duser.

Heryerde 100-125 cc motosiklet gormek guzel bence zaman icinde bakis acisi degisir. Motosiklet kulturune katki saglanir.
    momentS bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı BoraKara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125 ccler 50cc lerden iyidir. Daha guvenlidir. Agir kalnaz akici trafikte. Tekerlekleri frenleri, amortisorleri genel olatak daha guvenlidir 50cc ye gore

Avrupada zaten var yillardir 15 hp ye kadar kullaniliyor. İyi bir yasa cikartirsin kimse kit falanda takamaz o kisim cok basit.

99 cc lerde satar mtv ve trafik sigortasi onlardada yok.

Surucu kurslari motosiklet ehliyetleri verme orani trajik bicimde duser.

Heryerde 100-125 cc motosiklet gormek guzel bence zaman icinde bakis acisi degisir. Motosiklet kulturune katki saglanir.
    50cc motorlu bisiklet L1 sınıfı zaten .. 50cc üstü 100cc ye kadar dı sanırım sadece mtv ödemezsin trafik sigortası ve motorsiklet ehliyeti ben şart diye biliyorum ..

Kit olayında yasalık nasıl bir önlem var anlamadım bunun çünkü firmalarla bir ilgisi yok firma orjinal 125cc makine getirtiyor ..
    125-200cc blokların ölçekleri hemen hemen aynıdır .. Çinlilerde bazı blokları o yüzden ortak üretir.. tek bloktan 125cc de yapar 150cc de yapar 200cc de yapabilir .. Basit bir örnek yanlış hatırlamıyorsam rks nin naked bir modeli vardı 200cc aynı blok rx1 de vardı 125cc gene aynı blok başka bir firmanın modelinde vardı 150cc olarak geldi..
    yani bir firma 125cc motor getirdiğinde vatandaş onu kendi 200cc çeviriyor . Bunun o motoru getiren firmayla bir ilgisi yok .. Cg cilerin bazıları yıllardır zaten ellerindeki 100-125cc likleri 150-200cc yapıyorlar ..bu forumda bile aratsan bir sürü yüzlerce konu bulabilirsin bu konu hakkında .. yani o işin yasayla önüne geçilebilecek yanı çok zor..

Son satırına katılıyorum 125cc motor şu anda etrafta gezen 50cc lik motorlardan bencede daha iyidir farklı bir kültür getireceğini bende düşünüyorum klüpleri olur festivalleri buluşmaları olur .. o 125cc dünyasının da kendi kesin mt25 leri r25 leri pulsarları olur kült modeller cruiser ları falan olur gezileri olur .. bence o segment kendi ayrı bir kültürünü yaratacak o konuda hem fikirim..
    BoraKara bunu beğendi.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    600 cc almadıkca sorun olmaz 125 zaten tehlıkelı motor değil yenı baslamak ıcın ıdeal yanıı bence yerınde bır karar olmus

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Hindistan loading'ciler gelmeden ben yazayım, keşke hindistan gibi olsa, afganistan, pakistan gibi olacak trafik.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bence gayet güzel olucak altı üstü 125cc sürmesi ve motor öğrenmesi en kolay hacim abartıldığı kadar bir şey olmaz 50cc de olmadıysa 125cc de bence hiç olmaz .. trafik renklenir 125cc de şimdi bir sürü modeller girer giriyor zaten adv cruiser ss naked scooter maxi scooter tek silindir çift silindir …

Sadece motorsiklet içeriği değişecek oda bence güzel olucak motor amaç dan çıkıp araç konseptine dönücek .. zaten olması gereken hep buydu bence amaçtan çıkıp araç olayına dönülmesi..

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    125'lik motoru 125 beygir motor sanan şapşallar var.
    Geçen motora binerken biri geldi sordu kaç beygir diye, 120 dedim, yanındaki eleman da araba ehliyetiyle bunu kullanabilcez mi şimdi diyor?
    espresso ve DickName bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125'lik motoru 125 beygir motor sanan şapşallar var.
    Geçen motora binerken biri geldi sordu kaç beygir diye, 120 dedim, yanındaki eleman da araba ehliyetiyle bunu kullanabilcez mi şimdi diyor?
    Hee, kullanabilecen deseydin.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "Eğitim şart" tan "Eğitim ne yaa" istikametine hepimize hayırlı yolculuklar.
    DickName ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler