Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha anahtarı kaybettim

Motovento
    REKLAM ALANI
    TheGokay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Merhaba, anahtar giderken uçtu ve yedek anahtarın içinde immo kodu sanırsam yanlış motoru çalıştırmıyor. Beyinden kodlama ile yeni anahtar nerde yaptırabilirim bilen var mı? Yer İstanbul motor mt07
    200 NS --> TNT 250 --> Xtreme Max Enduro --> MT 03 660 --> 2015 XJ6 --> Custom Yamelli XSR 07

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Kod numarası önemli değil kırmızı anahtarın duruyorsa sıkıntı yok.eğer Kaybolan kırmızıysa geçmiş olsunn

Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kod numarası önemli değil kırmızı anahtarın duruyorsa sıkıntı yok.eğer Kaybolan kırmızıysa geçmiş olsunn
    Kaybolan kırmızı değil kırmızı anahtarım mevcut değildi. Sadece siyah ve kırmızı vardı. Siyahın içinde kod vardı ama kırmızı sadece kontak için yapılmış sanırım içinde kod yok immo okumuyor.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Kırmızı ana anahtar kontak ve motorla ilgili olan herşey ona bağlı.sen yedek anahtar isteyeceğin zaman kırmızı anahtar istiyorlar.kırmızı yoksa komple kontak seti imobilizer set alman lazım.ben bu şekilde biliyorum yamaha servisine de sor sen yinede en net tabiki onlar biliyor

Psyduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alıntı TheGokay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, anahtar giderken uçtu ve yedek anahtarın içinde immo kodu sanırsam yanlış motoru çalıştırmıyor. Beyinden kodlama ile yeni anahtar nerde yaptırabilirim bilen var mı? Yer İstanbul motor mt07
    Kontaktaki anahtar giderken nasıl uçtu onu merak ettim. Benim motorda anahtar dönünce bir daha çıkmıyor. Kontağa kilitleniyor. Sizde de o şekilde değil miydi?

Edit: Tabi anahtarsız çalıştırma varsa iş değişir. Ruhum fakir olduğu için onu düşünmemiştim 😅

Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Alıntı Psyduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kontaktaki anahtar giderken nasıl uçtu onu merak ettim. Benim motorda anahtar dönünce bir daha çıkmıyor. Kontağa kilitleniyor. Sizde de o şekilde değil miydi?

Edit: Tabi anahtarsız çalıştırma varsa iş değişir. Ruhum fakir olduğu için onu düşünmemiştim 😅
    Yamahalarda kronik anahtar yuvası bozuluyor ve gevşiyor iç kısmı. Anahtarı takıp açsanız da anahtar kontak dan rahatça çıkıyo. Bazı motorlarda da bu durum mevcut.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Geçmiş olsun hocam bence vaktiniz yoksa burada cevap beklemek yamaha’yı aramaktan yada bir anahtarcıya danışmaktan daha uzun sürecektir.İstanbul’da güvendiğiniz bildiğiniz bir yedek parçacı varsa ondan da bir fikir alabilirsiniz.Ama bilmediğinize danışmayın mal satmak için direk set değişecek diyebilir:D

eALP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    bende 2015 model xmax 250 scooter var. ben kırmızı siyah tüm anahtarlarımı bir kerede kaybettim. Öyle yetenekli bir insanım. Neyse efendim izmir'de bir anahtarcının tavsiyesiyle bursa'da bir anahtarcıyı aradım. Bana kontak ve kontağın yanında bulunan plastik bir kutu galiba anteniydi. Bunları söküp gönder hallederiz dedi. Sökene kadar anam ağladı o konulara girmeyeyim. Söktüm gönderdim sağolsun 1750 liraya yedek anahtarıyla birlikte yapıp kargoyla gönderdi. Yamaha bayisini arama moralin bozulmasın beyin kontak anten anahtar derken bayağı yüksek bir fiyat çıkar. Numarasını bulursam yazarın buraya
    tommygun ve Bilinmez bunu beğendiler.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Anahtarcı Uğur-(Maslak Atatürk sanayi sitesi):0532 745 10 41

Araba ve motor bu işi yapıyorlar...

En azından danışın tam bilgi verirler veya motorunuzla gidin.

Kırmızı kod anahtarı olmazsa komple beyinle birlikte kontak değişmeli tabiki yine sorun.

iskampavya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    Alıntı Psyduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Muhtemelen kontak yuvası gevşiyor zamanla, burada bir arkadaşımızında mt09'un sürüş esnasında anahtarı uçtu, şanslıydı çünkü kask kamerası kaydını izleyerek uçtuğu bolgeyi tespit edip buldu anahtarı.

Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Güncelleme yapıyorum. Bağcılarda bi anahtarcı var. İmmo anteni ile içinde kod olmayan anahtarı götürdüm. Çipe bilgisayardan bağlanıp yeni çip yapıp halletti.
    tommygun ve mertowski bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Immobilizer'ların ne kadar boş beleş şeyler olduğunu ıspatlayan konulardan biri olmuş. (Konu sahibi adına sorunu çözüldüğü için sevindim o ayrı...) Ben de birinci elden biliyorum; NC'm çalındığında iki ay boyunca kullanılmıştı (HGS kartımda köprü ve otoyol geçişleri görünüyordu), benim motosikletimde de immobilizer vardı, anahtarları da bendeydi.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Immobilizer'ların ne kadar boş beleş şeyler olduğunu ıspatlayan konulardan biri olmuş. (Konu sahibi adına sorunu çözüldüğü için sevindim o ayrı...) Ben de birinci elden biliyorum; NC'm çalındığında iki ay boyunca kullanılmıştı (HGS kartımda köprü ve otoyol geçişleri görünüyordu), benim motosikletimde de immobilizer vardı, anahtarları da bendeydi.
    Evet immoblizer kesinlikle boş beleş bir şey. hatta o meşhur kırmızı anahtara kadar da kodlayabiliyorlar beyini de götürünce. yeter ki immo antenini beyini ve kontağı sök gerisi 1000-2000 tl lik iş.
    espresso bunu beğendi.
    200 NS --> TNT 250 --> Xtreme Max Enduro --> MT 03 660 --> 2015 XJ6 --> Custom Yamelli XSR 07

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)